Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron 2, cikartma ve taarruz taktigi

solo_

Öne çıkan mesajlar

said:
solo_, 14 Aralık 2005 10:40 tarihinde demiş ki:
multi yapmak lazim en hizlisindan. almanya, ispanya, portekiz, italya bir olup tozunu attirmak lazim bu muttefiklerin. Cebelitarik'i aldiktan sonra buradan gecmeye calisan konvoylara karadan saldirmak mumkunmu peki?

Multiya açığım akşamları yanlız 10.00 dan sonra.
Cebelitarik'i aldiktan sonra düşmanin olan hiç bir gemi geçemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç yokmu ruslarla oynayan? çok yazık harika oluyor. Almanya'nın Rusya'ya saldırmasına kadar olan sürede Batı cephesinde sadece silahlanmak savunmayı ulaşımı ve sanayiyi geliştirmekle uğraştım. Bu arada Baltık ülkelerini romanya'nın dogusunu otomatikman topraklarıma katmayı ihmal etmedim. Finlandiya'ya saldırmak için yazın gelmesini bekledim yaz gelince Finliler çok çabuk dagılıyorlar burada kukla bir rejim kurmak en iyi secenekti. Fakat rusya oynayan arkadaşları doğu cephesinde büyük fırsatlar bekliyor Japonya Mancurya'yı cok cok az kuvvetle savunuyor burada yaptığım olabildigince güçlü bir deniz kuvveti oluşturup Naval bomberlarla desteklemek ve kara harekatı için dagcı destekli piyade ve süvari birlikleri yapmaktı. Zamanı gelince 1941 ilkbaharında mancuryaya mogolistan üzerinden ve kendi sınrılarımdan saldırdım doğa koşulları yüzünden oldukça yavaş ilerledi harekat ama Bütün mancurya'yı ve kuzey çini ele geçirerek komunist çin ile birlşetim gerçi fazla ütopik olan japon adalarını ele geçirme hayalim şimdilik imkansız görünüyor ama güneye doğru rahatça ilerleyerek bütün çin'i aldım ve burma bölgesindeki japonlarla çatışmaya girdim ve açıkçası pek şansları yok gibi duruyor. Almanya beklendigi gibi ingiltere'yi ele geçiremedi ayrıca italya'da axis e katılmadı Yogun bir şekilde destekledigim Republican Spain maalesef savaştan yenik ayrıldı. Şimdi Almanya ile büyük karşılaşmaya sıra geldi. Tabii almanya afrikada savaşa girmedigi için şanssızım ayrıca sanırım Japonya'nın Amerika'yı durduracak dermanı kalmadı bu yüzden mümkün oldugunca hızlı Berlin'i ve ardından Paris'i almak zorundayım Hedefim 1944 kışına kalmadan paris'e girmek çünkü Amerikalıların bu tarihte gelecegini tahmin ediyorum. (bu arada türkiye'ye girip komünist veya faşist kukla hükümet kurunca başa geçen isimler oldukça ilginc aralarında Nazım hikmet falan var)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
batuhan, 14 Aralık 2005 23:25 tarihinde demiş ki:
said:
solo_, 14 Aralık 2005 10:40 tarihinde demiş ki:
multi yapmak lazim en hizlisindan. almanya, ispanya, portekiz, italya bir olup tozunu attirmak lazim bu muttefiklerin. Cebelitarik'i aldiktan sonra buradan gecmeye calisan konvoylara karadan saldirmak mumkunmu peki?

Multiya açığım akşamları yanlız 10.00 dan sonra.
Cebelitarik'i aldiktan sonra düşmanin olan hiç bir gemi geçemiyor.

simdi multi yapmak icin oyunun orjinalini almak gerekecek ama degil mi?
internetten falan bulabilirmiyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
batuhan, 15 Aralık 2005 00:37 tarihinde demiş ki:
Şimdi sovyetlerle bi oyun yaptım aşırı güçlü oluyosunuz zaten tüm avrupa benimdi yanlız berlini işgal edince almanyanın bölünmesi felan eventleri çıkmadı canımı sıktı.Tüm avrupayı alacakken sıkıldım kapatmışrım.

çıkıyor ya ben dogu almanya'ya bagımsızlık verdim bayragı lideri falan hep dogru olarak kuruldu dogu almanya

[Bu mesaj onurdolar tarafından 15 Aralık 2005 21:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onurdolar, 15 Aralık 2005 21:10 tarihinde demiş ki:
said:
batuhan, 15 Aralık 2005 00:37 tarihinde demiş ki:
Şimdi sovyetlerle bi oyun yaptım aşırı güçlü oluyosunuz zaten tüm avrupa benimdi yanlız berlini işgal edince almanyanın bölünmesi felan eventleri çıkmadı canımı sıktı.Tüm avrupayı alacakken sıkıldım kapatmışrım.

çıkıyor ya ben dogu almanya'ya bagımsızlık verdim bayragı lideri falan hep dogru olarak kuruldu dogu almanya

[Bu mesaj onurdolar tarafından 15 Aralık 2005 21:10 tarihinde değiştirilmiştir]

Evet ama o event pende pass geçti.Fire de diyebiliriz ben kendim yaratmıştım doğu almanyayı ama tüm alman topraklarını kapsıyodu çünki işin ilginç yanı 1940 da almanyayı aldığımi için daha fransaya saldıramamıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

hoi2 yi yeni aldım,hep hoi 1 oynuodum molarıyla fln

zorlasmıs gibi geldi.polonyayı aldım,sovyetlere toprak fln vermeden,niye vermedin derseniz,vermedim işte,deneyim nolcak diye,deniz gücünü hiiiiiç sallamadım,deniz altı bile yapmadım,hava gücüm baya sağlam,tac bobmber lar ve interceptorsa abandım,gercekten güclü bir hava kuvvetim var,fransa biraz zorladı beni,keşke biraz daha bekleseydim,subat 1940dan dalayım dedim,maginotu hiç fransız askerinin kaçmasına izin vermeden kusattım,hollandaya saldırmadım,rare material fln veryolar ve iyi geciniyoalr benle,herkes trade agareamtları iptal ederken savaş başlangıcında,onlar etmedi,saldırmayı pek düşünmüyorum.

vichy francei kurdum,şimdi fransadki durmum stabilite olur olmaz sovyetlere dalıyorum 1940 yazında olblr hazır olursam,olmassa 1941 başları,hadi bakalaım.[signature][hline]bencede.
Sosyal ağlarda paylaş

1-Batuhan(512)
2-Behran(512)
3-Solo(256)
4-DogMeat(256)

Arkadaşlar bu akşam bi test yapalım 21:00 den 22:00 ye kadar online arkadaşları bekliyeceğim msn adresimi yolladım oynamak isteyenlere toplaşalım bi şöyle.
Oyunu en son patch 1,3+hotfix ile oynıyacağız multiler için yapılmış 1938 senaryosu uygun diyorum yada bi savaş senaryosu deneyebiliriz.
Hotfix:
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=220162
1,3:
http://www.paradoxplaza.com/heartsofiron2.asp?Page=Downloads
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...