Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron 2, cikartma ve taarruz taktigi

solo_

Öne çıkan mesajlar

said:
wintermute, 07 Aralık 2005 19:34 tarihinde demiş ki:

amma velakin 1.3a ile guclenen hava gucu yuzunden ben çok pesimistim minor devletler ile oynamaya... uzerinizden bir filo gectimi, ne IC kalıyo.. ne de infrastructure.. :(

Kesinlikle oyun baştan deişti ya ingilizler bi ic ye dalıyolar sonuç felaket.
Sosyal ağlarda paylaş

Kuzeyden Ruslar, guneyden ingilizler gelince hava gucunde olsa, 20 tane infantry birliginde ise yaramiyor.
Bu arada almanlar da Tahran'a kadar indi ve Sovyetler'in batisini aldilar. cokta rahat ilerliyorlar.Trabzon'a kadar geldiler ama anadolu da daha fazla ilerlemiyorlar.Fircalasam Hitler'i biseyler degisirmi acaba? :') Kuzey afrika'daki italyan birliklerinin bir tarafinda ingilizler bir tarafinda amerikalilar var ama 1 yil oldu halen dayaniyorlar. italyanlar'a ait goruslerim degisiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hoi1 de yaptğımım ultra fantastik birşey vardı,hoi2de denemedim ama yine yülersem deniyeceim,bi sürü dağ birliğimi yugoslavyadan military access alıp vienaya saldırtıoyrum,cok dağlık bi bölge ve etrafıda dağlık,almanlar bi daha alamıyordu,ama deliriyorlar,hayvani orduları salıyolar vieneya,birrr sürü mekhanize birlikle saldırmıslardı benim 9 dağcı birliğim 3 yandan gelen alman saldırılarını durdurabildi yıllarca,bu sayede diğer cepheler çok rahatladı.[signature][hline]bencede.
Sosyal ağlarda paylaş

Eveet. 1941'de Turkiye yi alarak Axis e katildigimiz oyunun sonuclari asagidaki gibidir.

savasa baslar baslamaz bulgaristan'in askeri gucunu kullanimim altina aldim. 1943 yazina kadar kuzeyde ruslar guneyde muttefiklere yenilerek istanbul'a kadar geri cekildim. Bu arada almanlar kuzeyden gelerek dogu anadolu'nun bir kismini aldilar.Asagi dogru'da musul, kerkuk ve en sonunda suriye yide alarak anadoludaki rus ve muttefik guclerinin lojistik destegini kestiler. ve 1943 Temmuz'unun 5. gunu saat 5 te buyuk mucadele basladi :') 2 yildir hazirladigim birliklerim 1,5 ay gibi bir surede anadolu daki tum dusman guclerini yoketti. Ayni kurtulus savasi gibi oldu ama ben daha cok toprak aldim:')
Bundan sonra birliklerimi lubnan ve musul'a gonderdim.Ordaki mucadeleri kazanip mekanize birlikleri kuzey Afrika'da problem yasayan italyanlarin yanina gonderdim. Kalan 6 birligimi ise suudi arabistan'a savas acip oraya gonderdim. sirasiyla yemen ve umman'da savastilar. Bu arada kuzey Afrika'da hep on saflarda savastim. tripoli yakinlarina geldigimde birliklerime destek saglayamaz oldum ve burdaki birliklerimin hepsini iskenderiye'ye cektim. Almanya Suudi arabistan ve yemen'i topraklarina katti. Buradaki birlikleri'de izmit'e geri cektim.

Onceden hazirladigim cikartma gemileri ile iskenderiye ve izmit teki birliklerimle Bulgaristan'da olusan yeni bulgar guclerini kuzey italya'ta tasidim. Anadolu ve Bulgaristan'da sadece anti partizan gorevi yapan kuvvetler kaldi. Yeni hedevim isvicreydi.
Birliklerimin yerlesimi yaptiktan sonra isvicre'ye savas actim. Sadece 2 sehir alabilen birliklerim isvicrelilerin, italya'nin endustri kentlerine olabilecek ilerleyisini durdurdu. Gelen Alman destegiyle birlikte isvicre de Axis isgali altina girdi.

Acgozluluk bu sanirim gozume ispanya'yi kestirdim birliklerimi buraya surdum. 2 sehrini almistim ki savas bitti.
sonuc 599 Axis, 211 allies, 21 yada 11 communists.
Sosyal ağlarda paylaş

O ülkenin tüm kilit şehirlerinin ve başkentinin ele geçirilmiş olması gerekiyor Annex edebilmek için. Başkent kimdeyse o annex eder. Tüm önemli şehirler sende ama başkent Almanya'nın elindeyse Almanya annex eder. :)[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." -Nietzsche.
Sosyal ağlarda paylaş

100 müüüü.Ufakmı arkadaşım japonyada bile bukadar ic yok.Neyse tek ic editlemesi yapan bi işe yaramaz çunki kaynak sıkıntısı çekiyosun onunda editini yap bari oyunun pek bi zevki olmaz bence.Neyse valla inf kasıcaksın başka yapıcak bişey yok mountainer kas.Teknoloji takımların berbat olduğu için iyi kas.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim oyundan bi kaç ss tamamen benim çabalarımla 2 panzer 4 mountain divison ile geliştirdiğim çin cephesi.

Ama ilerleyiş bi yere kadardi bende japonyanin askeri kontrolünü elime aldim ve sonuç Çin teslim oldu

Savaş sonrasi pasifikte durum.

Şimdi japonlardan pasifik duvarini örmesini bekliyorum.atlantikte amerikan donanması kalmadı d-day yapmaları imkansız.6 tane carirer batırdım 2 tane kaldı onlarda pasifikte.Hollandanın toprakları işgal edildi son bi ss de afrikadan 1942 yazında rusyaya saldırıyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye ile yapılabilecek her şeyi yaptım sanırım
Türkiye ile oynamak için herşeyden önce oyuna başlar başlamaz ordusu hemen hemen olmayan iranı işgal edin
akabinde tüm orduları trakyaya yığıp bulgaristanı alın. burada bulgaristanın bir bölgesi nehirle çevrili ve almak çok zor o yüzden direk sofyayı alın. bulgaristan barış isteyecek. başkenti karşılığında o bölgeyi kesinlikle verecek. son bir hamle ile başkenti alıp annex edin.
yunanistan ve yugoslavyada da aynı taktik geçerli.onlar bırakın gerekirse sizi arkadan sarıp trakyaya dayansınlar siz başkente yürüyün. barış isteyince kabul edin . 6 ay mı ne bir süre sonra başkenti alıp annex.
yalnız devamlı savaş halinde olduğunuzdan beligerence acayip artacak.
romanya sizi zorlayabilir bu noktadan sonra ama aynı taktik ile onu da alırsanız. balkanlar+ iran+ anadoluya sahip olacaksınız ki bir hayli güçlü olacaksınız.bundan sonra afganistanı alabilirsiniz mesela o kolay.
ama o noktadan sonra ne yapacaksınız size kalmış çünkü etrafınız ingiltere fransa rusya almanya ile çevrilmiş olacak.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi öncelikle yorum istiyorum benim sslerden :D
Sonra arkadaşın sorusu valla taktiğini sen yaratacaksın oyunun zevki burda.Arkadaşın dediğini türkiyeyle yaparsaniz bad boy unuz baya artar sonra ingiltere size savaş açınca niye böyle oldu demeyin.Hem iran ingiltere ve sovyetlerin influnce sphere dedikleri alan içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşla oynadığımız oyundan iki tane ekran görüntüsü koyayım. Ekran görüntülerinde de farkedeceğiniz gibi manpower sıkıntısı içindeyim bakalım neler olacak.

[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." -Nietzsche.

Sosyal ağlarda paylaş

benh taktik olarak ilk önce şaşırtma saldırısı yapıp düşmanın tüm ordularını orda toplamasını sağlıyorum daha onra saldırıya açık olan yere yükleniyorum şimdiye kadar hiç yenilmedim bunla[signature][hline]kurduğmuz hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine
pati meyhanesi
pati meyhanesi sevenler derneği
Sosyal ağlarda paylaş

Nationalist İspanya ile normal-Agressive seviyesinde 1938'de oyuna başladım.
Republician Spain'i tarumar edip endüstriye yüklenerek 4 fabrika yaptım.İlk başlarda asker üretimi 0.Onun yerine asker upgradeleri ve supplies üretip savaşa hazırlık için kaynak yığdım. Almanya ile olan ilişkileri hep iyiye doğru arttırdım.
1939'da nihayet asker üretimini arttırdım, ve Axis'e katıldım, Almanlar sağolsun, Blue Printlerle teknoloji katsayım iyice ilerledi. Seri asker üretimi ile 1940'a kadar orduyu güçlendirdim. Nihayet Almanya Polonyaya daldı ve ele geçirdi, şansımıza Müttefikler savaş ilan etmedi.
Nihayet savaşa hazır olduğumu farkedince Almanyanın askeri konrolünü aldım ve Belçikaya saldırdım Alman Birlikleri kısa zaman içersinde Belçikaya diz çöktürdü.Fransa ve Müttefikler yine sessiz kalırkın ben Fransa Sınırına ve kuzey Batı Afrikaya birlik yığmaya devam ediyordum.

Nihayet 1941'de Birleşik Krallık Almanyaya savaş ilan etti.Fransa Sınırında sadece 3 Fransız birliği varken benim toplam 20 Tümen Fransa Sınırında, 12 Tümen Afrikada ve 5 tümende Cebelitarık sınırında askeri birliğim vardı.

Hızlı bir ilerleyişle Fransızları geriye sürüp ilerledim. Kuzeyden Alman baskısı güneyden ise kahraman ordumun saldırısı ile başedemeyen Fransızlar teslim olmak zorunda kaldı ve Vichy Fransa kuruldu. Fransanın Lyons dahil olmak üzere güney batısı ve Kuzey Batı Afrika elime geçtiysede, i,ngilizlerin Cebeli-Trı^'a yığdıkları kuvvet beni hayli zorluyor Seville ve Malagayı kaybeetsemde hızlı bir şekilde asker kaydırırarak tekrardan o bölgeleri ele geçirmeyi umuyorum.
Önerilere Açığım, SS'ler yakında gelecek.
Birde acaba bende Multiye katılabilir miyim?[signature][hline]Filozof pati,
Devrik Diktatör
Psikiyatrist pati,
İşte ben buyum...
Sosyal ağlarda paylaş

Diyeceğim umarım mountainer birlik yapmişsindir.Cebelitariği anca öyle alabilirsin ama bi kere izin verdinmi 30 birlik yiğiyolar.Napcan savaşirken bombard shorde yapicaksin gemilere uçaklara interdiction yaptirican gerçi dağlık alan pek aktif olmaz ama sonrada denizaltılarlar convoy raid yap supply kesilsin cebeli tarığın sonra allah ne verdi saldır.Vichy i katın zaten bi zamandan sonra ingiltere savaş açiyo hem afrikada güçlenirsiniz hemde donanması size katılır.İngilizleri atın afrikadan.Ordan Hindistana kadar gidersiz zaten rusyaya saldırmaya bak toparlanmadan sonra bi bölgede 20 division bırakıyo adamlar.Ben bi kere 1944 de saldırıdm benim sınırımda 400 division vardı.Müttefiklerin neden geç savaş açtiklarinada anlam veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...