Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron 2, cikartma ve taarruz taktigi

solo_

Öne çıkan mesajlar

said:
solo_, 02 Aralık 2005 13:11 tarihinde demiş ki:
italya yi axis e almadim cunku biliyorumki bu adamlar er gec yenilip satis yapicaklar bana. bunun yerine italya ile cok iyi iliskiler kurup japonya yi axis e almaya calisiyorum. ingiltere benim ama kuzeyde halen ufak bi birlikleri var.Bu arada rusya petrolu kesti en yakin petrol musul da. Musul a da gitmek icin ya turkiye yi isgal etmem lazim yada denizden gitmem. Zor bi karar olacak Allah'tan save var:') Yugoslavya yi isgal etmek cok zor. Panzer birlikleri cok yavas kaliyor. Yugoslavya'ya dagci birliklerle mi saldirmak gerekli ki?

Birde Turkiye'yi editleyip turkiye ile oynamak icin ne yapmak gerekli? sadece german.csv dosyasini turkey.csv olarak degistirsek mesela ? :')

1.Yugoslavyayı panzerlerle çok kolay işgal edebilirsin önemli olan victory point olan noktalar.
2.İtalyayı al ama tek başına bırakma italyayı savaşa sokmadan önce biraz birlik ayir savaşa girince afrikaya çıkar yoksa yeniliyolar.Bir oyunumda adamlar orta afrikaya kadar geldiler ingilizler geri püskürtü.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
batuhan, 02 Aralık 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
Bu arada benim oyunla ilgili biraz yorum yapin ya.Rusyayami yoksa abd ye çıkartmamı yapsam diye düşünüyorum.

Abi bence Japonya yi Pearl Harbor'a kadar Axis'e ikna et ama pearl harbor dan hemen once ittifaki iptal et sadece dost kal. Bu arada da elindeki tum teknolojileri de transfer et ki Amerika ya karsi savasta sansli olsunlar. Amerika'yi yenerlerse super olur! Sende bu arada Rusya ile ilgilenirsin. Asil problem ingiltere yi istila etmek yoksa rusya dogudan bastirirken bide ingiltere yada ingiltereye us kuran amerika ile ugrasmak olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni 2 ss koyuyorum.Bide arkadaşlara cvp olarak zaten japonlarla ittifaktayim ve amerikayla savaştayim.Bide şöyle bieşy var bi ülkeyle ittifak yaptiniz bi savaşa girerseniz savaş bitmeden atamıyorsunuz.

İlk ss hindistan cephesi çöktü ingiliz ve commonwealth birlikleri teslim oldu japonlarla karadan birleşildi.Çine doğru yürünmeye başlanıyor.Burmada rahatlıyan japonlar pasifik seferine başladi

İkinci ss güney afrikada çarpışan portekizlilere yardım için Güney afrika cum.'ne karşı Cape town a paraşütçü birlikler indirildi Tüm güney kıyıları işgal edildi ve hükümet savaştan çekildi almanlar ve portekizler bu toprakları savaş sonunda görüşülene kadar işgal altına aldılar.İtalyanlar sudan yolunu açtılar.Yaklaşık 30 ingiliz divisionu belçikanın kongo bölgesinde son direnişini yapıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Changes for 1.3a
- Fixed a problem where control of provinces sometimes was taken from a neutral.
- The Soviet GDE problem has been fixed.
- Improved AI for production slightly.
- Nations liberated from events no longer gives you dissent hits.
- Added a few pics that went missing.
- Fixed the danish stand down ctd.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
solo_, 05 Aralık 2005 08:21 tarihinde demiş ki:
Changes for 1.3a

bu nedir biliyonuz mu?
elemanların defans çarpan sayısı olması gerekenin çok ustunde kalmış...boyle olunca da nasıl saldırırsanız saldırın, ruslar askerlerine karşı zafer kazanamıyodunuz..neyseki geçti..[signature][hline]read the god damn .nfo file and save the GIGs, honey!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wintermute, 05 Aralık 2005 15:14 tarihinde demiş ki:
said:
solo_, 05 Aralık 2005 08:21 tarihinde demiş ki:
Changes for 1.3a

bu nedir biliyonuz mu?
elemanların defans çarpan sayısı olması gerekenin çok ustunde kalmış...boyle olunca da nasıl saldırırsanız saldırın, ruslar askerlerine karşı zafer kazanamıyodunuz..neyseki geçti..

Rusya'yla basla oyuna yat sonra nasi olsa kimse yenemicek birlikleri :')
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunumda biraz ilerleme kaydettim. Axis'e katılıp Commitern ve Allies ile savaşa giriştim. Rus cephesinden iki tane ekran görüntüsü koyayım buradaki amacımı anlamışsınızdır, Stalingrad'ı ele geçirmek ama epey zorlanıyorum elimdeki az sayıda birlikle. Bakalım neler olacak.

[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." -Nietzsche.

Sosyal ağlarda paylaş

Almanya şuanda daha geride epey uğraşıyor Sovyetler Birliği ile ama Stalingrad'a benden önce varması imkansız. Türkiye'yi editlemedim tamamen orjinal haliyle oynuyorum. :)[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." -Nietzsche.
Sosyal ağlarda paylaş

Rusya'nın asıl birliklerini Almanlarla savaştığı cepheye kaydırmasından aldığım cesaretle giriştim zaten bu saldırıya bakalım ne olacak sonumuz. Akşama devam ederim büyük ihtimalle.[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." -Nietzsche.

[Bu mesaj Murk tarafından 06 Aralık 2005 13:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Haha merak etmeyin o kadar da boş bırakmadım. Dağcı birliklere önem verdim zaten direk Batum'da acil durumlar için iyi donanımlı bir birliğim var 4 bölük dağcıdan oluşuyor tabi şimdilik kullanmama gerek kalmadı. Batum'daki adamların bir görevi de Irak üzerinden gelebilme olasılığı olan İngiliz saldırısına karşı koyduğum savunma yeterli gelmezse devreye girmek.

Taktiğime gelince saldırdığım yere bağlı olarak hazıladığım birliklerimle hava aydınlanmadan 1 saat önce saldır emri verip bombardıman uçaklarımla (3 tane taktik bombardıman uçağı) 1 saat sonra bombardımana başlayarak ilerliyorum. Düşman hattında bir boşluk yaratabilirsem hazırda beklettiğim süvari birliklerimle hızlı bir şekilde cephe gerisine geçip düşmanı kıskaca almaya çalışıyorum tabi şuana kadar Ruslar geri çekilirken sürekli kontrollüler o yüzden şimdilik kıskaca alma şansım olmadı.[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." -Nietzsche.

[Bu mesaj Murk tarafından 06 Aralık 2005 22:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende 1941 de direkt olarak Turkiye ile savasa girdim. hicbir hazirlik yok hicbisey yok. Ucaklari alman-rus cephesine gonderdim. Almanlar stalingrad'i aldi. Moskovayi almak uzere. Kuzey'den de batum a kadar geldiler ama bu arada ingilizler ve ruslar anadoluyu isgal ettiler. elimde bursa, izmir ve istanbul kaldi sadece
Sosyal ağlarda paylaş

İran'ın üzerinden Rusya ve İngiltere'nin askeri geçiş hakkı olduğunu geç farketmem felaketle sonuçlandı. Bir önceki oyundan tekrar başlamam gerekiyor dağıldım çünkü. :)[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." -Nietzsche.
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun :)

Ben Türkiyeyle oyanrken hava gücümü minimum tutmaya çalıştım,ne kadar urasırsam urasayaım zaten büyük devletlerin hava filolarına karşı koyacak ne teknolojiye nede sayıya ulasabiliyorum,onun erine habire inf,inf,iiiiinf
binbir güçlükle yaptğım tac. bomberların takır takır ezlidğiini görmek cok kötüydü çünkü.[signature][hline]bencede.
Sosyal ağlarda paylaş

yav 1.0'da turkiye ile bişyler yapılabilirdi.. malum "plain vanilla infanty rulez"

amma velakin 1.3a ile guclenen hava gucu yuzunden ben çok pesimistim minor devletler ile oynamaya... uzerinizden bir filo gectimi, ne IC kalıyo.. ne de infrastructure.. :([signature][hline]read the god damn .nfo file and save the GIGs, honey!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...