Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bi Zeka Sorusu.

Palin

Öne çıkan mesajlar

Öğretmen,gelecek hafta beş okul gününden birinde sınaw olacağını söyler ve sınıfa şu açıklamayı yapar: "Bu sınavın günü önceden ilan edilmeyecektir, ama saat 13.00'de olan sınawı aynı gün sabah saat 08.00'da öğrenebiliceksiniz."
Sınav hangi gün yapılıcaktır?

[Uğur dersanesinin güzel,ciddi bi kitapçığından alınmıshtır, geyik bishey olduğunu hiç sanmıorum. Cevabını ufak tefek tahminler haricinde pek buldum diemem.. Cevabıda yazmıo.
Sadece merakımdan sizede soriyim dedim belki bişiler bulabiliris hep birlikte..]
Sosyal ağlarda paylaş

ha doru
ya ne blm benim kafama mat hocam shey die soktu
sanki adam sabah saat 8 de telefon achıcakmıshta söyliycekmish gibi soktu
bende adam aptalca bi bulmaca oynamısh gibisinden düşündüm paso..

chunku hojam gösterdi,
pzt olabilir dedi gösterdii gibi ama nie olsunki diğer günlerdede sabah arıyabilir diince kafamı dağıttı kadın =)
Sosyal ağlarda paylaş

olur mu abi, pazartesi oluyor işte..tersten gidin :)
Cuma sınav olursa, perşembe okul bitiminde anlaşılır bu. O zaman sınav "kesinlikle" Cuma diil.
Perşembe olursa Çarşamba ders bitiminde anlaşılır vs vs..
Pazartesi kalıyor bi tek :)

Ama hoca Cuma yapar o ayrı, herkes hergün eşşek gibi çalışsın die :p
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de bu asılan adam paradoksunun biraz değiştirilmiş hali.
bildiğim kadarıyla pek tatmin edici bi cevabı mevcut değil.

ama şöyle bi yöntemle açıklanmaya çalışıyo sanırım:
şimdi öğretmen şöyle düşünür: "ben bu sınavı cuma yapamam, çünkü cuma gününe gelince sınavın önceki günlerde olmadığını farkeden öğrenciler sınavın cuma olacağını bilirler, öyleyse perşembe günü yaparım, ama hayır perşembe de yapamam, çünkü cuma olmayacağına göre perşembe son gün oluyo, buna göre çarşamba yapmadığımı görünce perşembe olucağnı anlarlar, o zaman çarşamba yaparım, ama hayır, yapamam çünkü..."
böyle gide gide sınav hiç yapılmaz, diye bi çözüm hatırlıyorum. ama dediğim gibi pek tatmin edici değil :)[hline]open your heart | i'm coming home[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Asilan adam paradoksu hostur.

Birgün bir ülkenin krali bir adami hapse atiyor ve diyor ki. Bana bir yargı cümlesi soyleyeceksin. Dogru olursa seni asacam yanlis olursa kafani kesecem diyor.

Adam bir cümle soyluyor ve idamdan kurtuluyor.

cümle nedir?
Bu arada yargı cümlesi mesela günes dogudan dogar.[hline]BonePART, 23 Şubat 2003 23:20 tarihinde demiş ki:
emlamı yad aincirli biskrem rullaz[/b]

Querquobad Quane [SnowLords]

[Bu mesaj Estel_Anorien tarafından 27 Şubat 2003 20:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zed ve cedayınki mantıklı doğru kabul edilebilir

hoca haber vermeden bir sınav yapmak ister ama öğrenciler kötü not almasını da istemez ve düşünürki pazartesi sınıfın %35lik çalışkan kesimi çalışmıştır sınavı diyelim öğretmen herkesin çalışmasını ister ondan o gün sınavı yapmaz bunu gören orta seviye öğrenciler bakarlar sınav yarın olacaktır derler ve salı günü için çalışırlar salı günüde yapmaz hoca sınavı çünkü sınıfın çok hımbıl az çalışan kısmı daha çalışmamıştır.bunu gören o kesim sınav çarşamba bana bu bir şans deyip çalışmaya başlamıştır sınav çarşamba günü de olmaz çünkü daha en tembel kesim sınava bakmamıştır ve tembel kesimde farketmiştir ki sınav cumaya yapmaz hoca bu kadarda mal olamaz der ve "hadi bi sınavdanda iyi alayım" der ve çarşamba günü oturur çalışır ve sınav perşembe günü olur böylece sınıfın tamamı sınava çalışmış olur tmebeller normalden daha fazla not almışlardır ve herkes aslında olduğundan daha yüksek not almıştır[hline]The Possession of anything begins in the mind

www.hayalkent.net/freestyle
Sosyal ağlarda paylaş

yargı cümlesi: (eğer adam asılacaksa ve sadece asılması şartsa) beni yakarak öldüreceksiniz.

eğer bunu dooru yapmak isterse adamı yakmak zorunda kalırlar, ama adamı asmak zorunda, yannışsa adamı asacaklardır, ama adam yannış bir şey söyledi asılamaz

not: bu yakacaksınız a asılmak dışında her türlü ölüm şekli eklenebilir.[hline]'Cause everyday we pay the price,
With a little sacrifice...

Bob Marley - Jammin'

Yalnız birey güçlü bireydir -SAP Kanunu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...