Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cumhur Hapiste,

Rottweiler

Öne çıkan mesajlar

said:
thelegbra, 23 Aralık 2005 00:29 tarihinde demiş ki:
said:
toggie, 22 Aralık 2005 23:21 tarihinde demiş ki:
Tam bir bilgisayar psikopatı eleman ya.
evet email secret questionlarını cevaplıyor.

İstedigin numaradan istedigin numaraya mesaj gönderebileceğin bir program yazabiliyor.[signature][hline]Holigan Team
The Paticik Cup =o= II
Radio =o= Garbage wj tóqqíé
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam bizde vurduk ama onlarda vurdu!11!!1!!! gibi olmuş bu biraz.

Yazıda saçma olmuş. Eleman bir halt yemiş nihayetinde. Karşıdaki isterse delik deşik bıraksın ortalığı bu olay suç ise sonuçlarına katlanmak gerekir.

IP'nin yasal olarak tespit edilmesi kısmını ise hiç anlamadım. İlla savcılık onayı mı gerekiyor ? Kaldı ki savcılık kendi kendine IP'yi nereden bulacak? Log'ları inceleyen birisi IP'yi bulamaz mı ordan ? Bu kadar gerzek mi server admin'ler ? Hiç sanmıyorum.

Gençmiş daha bi hevesle girişmiş işe yapmış ama yanlış yapmış sonuçta. Elemana yazık kötü olmuş derken olayı bu boyutlara çekmeninde bir alemi yok.[signature][hline]Image Resizer | direct-link | Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu - Siyasi ağırlıklı fikir ve düşünce forumu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zopik, 23 Aralık 2005 01:09 tarihinde demiş ki:
IP'nin yasal olarak tespit edilmesi kısmını ise hiç anlamadım. İlla savcılık onayı mı gerekiyor ? Kaldı ki savcılık kendi kendine IP'yi nereden bulacak? Log'ları inceleyen birisi IP'yi bulamaz mı ordan ? Bu kadar gerzek mi server admin'ler ? Hiç sanmıyorum.

sence ip tespiti nasıl yapılmış? 24 saatten kısa bi sürede?
logların incelenmesi için yasal mercilere başvurmak gerekir; yani bouşu boşuna karşılıklı bir anlaşmaya imza atmıyoruz belli bir hizmet satın alırken!

yani sence ben şimdi istediğim registrar a veya e-mail servis sağlayıcısına veya proxy sunucusuna mail atsam bana şu adamın ip adresi lazım diye verecekler mi? bunlara hakları var mı sanıyorsun? bunları yasal olarak istemek için savcıya başvurmak gerekir, savcı da yasal olarak servis sağlayıcıdan kullanıcı hakkında bilinenleri alır.

bu süreç ODTÜ bilgi işlem daire başkanlığında da böyle işler; hoş adam bu işi evinden yapmış, ancak örnek olarak vermek istiyorum; kampüste bilgisayarımıza dadanan bir lamer in ip adresini almak için bilgi işlem daire başkanlığına gittik, ancak bunun özlük haklarının ihlali olacağından dolayı veremeyeceklerini, öncelikle savcılğıa başvurmamız gerekiğini söylediler.

şimdi gelelim suça, ve suçlunun da hakları olduğu gerçeğine. burda öncelikle cumhurun hakları ihlal edilmektedir;

Nedir bu ihlaller? medyada teşhir ediliyor ve suçu kanıtlanmadığı halde bir medya linçine kurban gidiyor, ve suçu kanıtlanmadığı halde suçlu olduğuna dair haberler yapılıyor. Cumhur istese domaini geri vermeyebilirdi de; zira süresi dolmuş domainleri register etmek suç değil .
neyse ne demek istediğimi anlamak istiyorsan: http://www.makineciyiz.biz (merak etme, her şey ana sayfada)

ayrıca genel yayın yönetmenine attığım mailin cevabı da şu:

said:
Vulgaize bir sekilde söylersek, Internethaber.com sitesi toplam 15 kisinin 'ekmek yedigi' sitedir. Deyis yerindeyse 'direkten dönen' sitemizin iki gün yasadigi kayiplari burada anlatmaya gerek duymuyorum. Cumhur arkadasimizin desifre olmasinin haber olarak verilis biçimimizi elestirmenizde haklilik payiniz olabilir. Varolus mücadelesi olarak gördügümüz bu 'hakli heyecanimizi' anlamanizi bekler, bizi dostça karsilamanizi isteriz.

Dostluklarimizla

Mehmet Simsek

kaldı ki cumhur sayesinde hala tam olarak hizmete girememiş lamer yuvası beta.cehennem.com için bile teşekkürü hakediyor. Yok şimdi siz cehennem süper siteydi niye niye kırdı diye karşıma çıkarsanız, suçludur cezasını çekmelidir iddialarınızı peşinen hatırlatırım.

[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]

[Bu mesaj mrtksn tarafından 23 Aralık 2005 01:53 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj mrtksn tarafından 23 Aralık 2005 02:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şu ana kadar duyduğum yaptığı işleri delicesine bir teknik bilgi istemiyor, iyi ama dahice değil. (kesinlikle teknik tartışmaya girmeyeceğim) zeki adam ama gereğinden fazla hırslı.

yazık olmuş.. umarım çıkıp hayatını eski düzenine sokar.. (lan bari proxy/okulun bağlantısını/internet cafe falan kullan¿)[signature][hline]Try Reality!
the invisibile and the non-existent look very much alike!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 23 Aralık 2005 01:57 tarihinde demiş ki:
yazık olmuş.. umarım çıkıp hayatını eski düzenine sokar.. (lan bari proxy/okulun bağlantısını/internet cafe falan kullan¿)

proxy kullanmadığını nerden biliyorsunuz ki?

işlerin bukadar süratle işlemesi zaten bu yüzden şaşırtıyr beni; kimbilir kaç yerde mahremiyet ihlali yapılmış.

ayrıca evden çalınan 2 telefonu 2 ay sonra bile emniyet müdürlüğünün çalıntı telefon database inde görmemiş olmam yargı konusunda kalın ense meselelerini iyice düşündürtüyor.

ayrıca ilk haberin veriliş şekli yok mu, rezalet resmen.[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lothrodel, 23 Aralık 2005 02:07 tarihinde demiş ki:
savunulacak birşeyi yok elemanın kendi sonunu kendi hazırlamış.

sence cezasını hakim mi verecek medya mı? savunacak çok şeyi var; medyaya karşı savunulmalı da; zaten yargı karar verecek; ancak boşu boşuna ulucanlar cezaevinde yatırılıyor; sanki delilleri yok etme ihtimali var?

medyanın(ve patronlarının) yargıya etkisi engellenmeli öncelikle.

ailesinin yıpratılması engellenmeli.

kendisi için yalan dolan beyanlar veren medya engellenmeli. (mesela kendisi için dahi olduğu söylendiğinde bir çok kişi adamı kötülemeye başlamış; oysa ki cumhurun hiç böyle bir iddiası yok; lütfen kimi kötülediğinize dikkat edin; burda cumhuru dahi ilan etmelerinin amacı kendi yaptıkları hatayı gizlemek. evet domainin süresini uzatmayı unutmak affedilmez bir hatadır.)[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mrtksn, 23 Aralık 2005 01:44 tarihinde demiş ki:
sence ip tespiti nasıl yapılmış? 24 saatten kısa bi sürede?
logların incelenmesi için yasal mercilere başvurmak gerekir; yani bouşu boşuna karşılıklı bir anlaşmaya imza atmıyoruz belli bir hizmet satın alırken!

Arkadaşın sağlam bir anonymous proxy kullandıda elemanlar hemen proxy server'ı kırıp içindeki logları aldılar ve birde üşenmeden incelediler yani? Hemde 24 saat içinde ?

Sakın elemanlar siteyi host ettikleri dedicated'larının loglarından bulmuş olmasınlar ?

Kaldıki gücüm olsa ve biri böyle birşey yapsa bende elimden geleni ardına koymam.

Domain'i almak en doğal hakkı demişsinde seninde söylediğin gibi bunu başkasının e-mail adresi ile yapmış. Ne hak ne hak. Domain'ler süreleri dolar dolmaz silinmezler ya da el değiştirmezler. Yaklaşık bir 3 ay kadar askıda kalırlar ki eski sahibi alabilsin diye. Öyle çat diye silinen domain yok. Hani savunacaksan mantıklı savun.

Sonra birde bu adamlar şöyle yaptı böyle yaptı diyorsun. Ne yani bu senin arkadaş sırf intikam için mi adamlara art niyetli yaklaştı ? Yoksa senin eleman art niyetli olarak böyle birşey yaptıktan sonra mı adamlar ellerinde gücü kullandı ? İkincisi olduğunu bilmeyen yoktur heralde. Eminim arkadaşın sırf iyi niyetinden bir mail ele geçirip domain'i üstüne almıştır. Belkide adamlara geri satmayı falan düşünmüştür ama eminimki bu da sırf iyi niyetindendir.

Yapılan bir hata sonucunda karşı tarafta hatalı davrandıysa kalkar gidersiniz mahkemeye. Bunu suç işlemiş kişiyi aklamaya çalışmak için kullanmazsınız!

Ne diyeyim ki daha...[signature][hline]Image Resizer | direct-link | Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu - Siyasi ağırlıklı fikir ve düşünce forumu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mrtksn, 23 Aralık 2005 02:04 tarihinde demiş ki:
bilemiyorum, ama brezilyalı bi manyağın muhtemelen şifre çalmak için açtığı bi anonymous proxyden trace-back yapmak emniyet için o kadar kolay olmazdı gibi geliyor.
ya da herneyse artık,tartışmanın da anlamı yok.edik;typo[signature][hline]Try Reality!
the invisibile and the non-existent look very much alike!

[Bu mesaj Rahan tarafından 23 Aralık 2005 02:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 23 Aralık 2005 02:14 tarihinde demiş ki:
said:
mrtksn, 23 Aralık 2005 02:04 tarihinde demiş ki:
bilemiyorum, ama brezilyalı bi manyağın muhtemelen şifre çalmak için açtığı bi anonymous proxyden trace-back yapmak emniyet için o kadar kolay olmazdı gibi geliyor.
ya da herneyse artık bilemiyorum.. tartışmanın da anlamı yok.

evet, emniyet bulmamış onun ip sini; adamlar kendi bulmuş.(artık hangi ollarla bulunduysa)

emin ol kimse proxy kullanmayı unutmaz; en lame adamlar bile bilir proxy yi, biraz mantıklı iddialarda bulunun lütfen.[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lothrodel, 23 Aralık 2005 02:16 tarihinde demiş ki:
medya böyle yaptı diye bu çocuk o yüzdenmi ceza yedi ?
yada bu cezayı medyamı verdi ?

henüz ceza almadı!

ben dediğim gibi medyanın tutumunu eleştiriyorum; aldığı cezayı değil. zaten aldığı cezayı eleştiremem, çünkü henüz bir ceza almadı;[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

ceza alana kadar tutuklu da yargılanabilir tutuksuz da; şimdi tutuklu mu tutuksuz mu yargılanacağına karar verene kadar cezaevinde kalacak!

arkadaşların danıştığı hukukçulara göre %99 tutuksuz yargılanacak. ancak avukat şart ve ailesinin avukat tutup tutmadığını bilemiyoruz.

ayrıca nerde görülmüş türkiyede bir dava 2 günde bitsin ve ceza kesilsin. adnan oktar denen din taciri 7 yıldır davası bitmediği için serbest kaldı... bir çok dava da öyle.

işin kötüsü tutuklu yargılanırsa, mahkemeden ceza almasa bile makheme bitene kadar yatacak; yani en az bi 6 ay yatar söylenene göre![signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...