Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden kürtler?

agrian

Öne çıkan mesajlar

said:
Lucky, 15 Aralık 2005 17:59 tarihinde demiş ki:
kürtlerden neden bu kadar nefret ettiiğimi anlatayım o zaman...

Ben erzurumda yaşıorum ve burda bizim abi dediğimiz bir insan vardı ve aileside kendiside kürttü.. Bu insan Erzurumda çok tanınırdı yanii gayrimeşhur ayakları vardı... bi gün abimizin öldüğünü öğrendik ben gerçekten çok severdm silahlı çatışmada vefat etmiş.. Biz cenaza için evlerine gittik ve kardeşiyle tanıştım kardeşi beni şok ettti abimi devlet öldürdü dedi bende askerim dedi hemde kürdüm ,dağda bi pkklıyla karşılaştığım zaman ona ateş etmiycem dedi gidip yardım edip hatta onların yanında olucam dedi... ve yanındaki arkadaşları ailesi herkes orda onu destekledi hatta kavga bile etcektm orda arkadaşım izin vermedi..ben bu olay gibi çok şeyle karşılaştım..

kardeşim tamam çok kötü örneklerle karşılaşmışsın tamam, ancak bunları topluluğa mal etmen yanlış. Çok örnek görmüş ol bir sürü hikaye dinle, bir de taş çatlasın 1000 adam hakkında ayrıntılı bilgi sahibi ol... ancak bu ülkedeki kürt sayısı milyonlarla ifade ediliyor. Ufak bir hesapla bu mantığın ne kadar yanlış olduğunu görebilirsin...

Ben de doğuda yaşadım. Üç yılım Muş'ta geçti... Seninki kadar engin tecrübelerim olmasada, şunu diyebilirim ki kürtler senin lanse etmeye çalıştığın gibi "hain", "kanı bozuk" vb. insanlar değiller... Tamam içlerinden bu tip insanlar çıkıyor ancak benim tanıdığım insanların çoğunluğu "insan"dı...

Muş'ta bulunduğum süre içinde (1991-1994) PKK sempatizanı partilerin mitinglerini gördüm, midem bulandı... Ancak şehid cenazeleri de gördüm orada... İster inan ister inanma Cenazelere mitingden daha fazla insan katılırdı... Ve yine inanır mısın bilmem belediye seçimlerinde senin gibi düşünen insanların genelde oy verdiği parti 3. idi. Bu durum biraz garip değil mi?

Muş'a 10 km uzakta Hasköy diye bir köy vardır, ve tüm halkı Kürttür. Bir kere gitmemiz gerekmişti oraya.. Köyün girişinde köy halkından olduğu anlaşılan insanlar arabamızı durdular.. Annem ve ben haliyle çok korku, çünkü babam subaydı. Babam hiç telaşsız ilerledi ve adamların yanında durdu, dışardaki adamlara kimliğini gösterdi ve devam ettik... Meğerse köylüler pkklıarı köye almıyorlarmış...

Bu insanlarla mı savaşacağız sence???[signature][hline] | ALT+S İşte Hayat |
Biz gerçekten bir kukla sahnesindeyiz:
Kuklacı Felek usta, kuklalar da biz.
Oyuna çıkıyoruz birer, ikişer ikişer;
Bitti mi oyun, sandıktayız hepimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

ben hepp kürtlerin kötüleriyle karşılaştım demkkii... ama bazı şeyleri kabul edemiyorum tabiki genelleme yapmıorum ama bu kürtler böyle işte yaaa ben ülkücü felan değilim ama vatanımı gerçekten çok seviyorum ve gerekirse canımı bile veririmm.. olayın aslı şudur kim bu ülkeye ihanet ederse babam bile olsa düşmanımdır.....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

Kalp İçin Feyk açan masum pati log off olmayı unutunca :)
mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
askımm nbr
_mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

bence KÜRT-TÜRK kardeştir.....
yıllardan beri bu ülke çok agladı çok kan ve göz yaşı döküldü pkk sorunu yüzünden...
dağdaki kürtlerin çoğunun cebinden amerikan doları çıkıyorr hatta bazısında amerikan kimliği bile çıktı
bizi bölmek için ve petrollerden uzak tutmak için amerika arada bir tampon devlet yani kürdistanı kurmak istiyorrr...
benim babam kürt annem türk... ama babamın dedesi çanakkalede vatan için şehit olmuşşş şimdide bazı insanlar çıkıyor atıyor sallıyor diyoki kürtlerin hepsi şerefsiz hepsi bölücü hepsi gitsin bu ülkeden hepsini asalım falan...
ulan o konuşanların bazıları bu ülke için hiç bir şey yapmamış bazıları bu ülkeyi dolandırmışş ulan onlar kürtleri istemiyoo
benim babamın dedesi bu ülke için şehit düşmüş böyle daha çok kürt war onların torunlarına bölücü muamelesi yapıyorlar...
o şehitlerin kemikleri sızlar be şimdiki durumu görseler
Sosyal ağlarda paylaş

herkes nedense lafı bana vuruyor ama ben geneli öyledir dedim hepsi demedim...... ya arkadaşlar tabiki kürtlerin hepsi öyle değil ama var işte aralarında bölücülük yapanlar yane ben çok rastladım...[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ozelikle seçilmiş bir ırk deıl amerikanın hesapalrına uyduğu için varlar şu an siyeset arenasında aynı amerika kurtleri israil kurulduktan sonrada kullanmıştır bir sure içinde yaşadığı topraklardaki arap ülkelerini uğraştırsın diye israilli subaylar tarafından örgütlendirilimiş kulanılmıştır.Daha sonraki donemlerde amerikanın ve diğer dünyanın siyasetindeki etkin devletlerin topraklarında yaşayan ülkelrin siyasi osrtamını karıştırmak için sık sık kullanılmışlardır,amerika iran ırak sawaşı çıkmadan önce kurt lderlerini kurt sorunlarını dinlemiş amerikada kabul etmiştir.fakat politikası değişip kendine düşmanlık yapan iranla ırak sawaşmaya başladığında ise ırağı destekleği için kurtlerin çzgürlük naralarına kulak tıkamıştır binlerce kurtun olümüne sessiz kalmıştır iran ırak sawaşı sırasında.Bu sure içerisinde bir sürgündeki kanserdi yanılmıyorsam bir lideri (ki onceden masrafları amerikan hükümeti tarafından karşılanarak ağırlanmış ve yetkililerle bir lider gibi görüştürülmüştür aynı lider) tedavsi için bile vize vermekte nazlanmıştır ve muhatab bulamamıştır.Aynı amerika ırağın kuveyte girmsiyle ki bence amerikanın sesiz kalacağını inanarak bir anda ortaduğu politikasına yon vermek için ırağa savaş açmış.bu günde olduğu gibi herzaman böle otorite yetersizliğinin olduğu dönemlerde kısık seslerini yükseltebilen kürt ırkı(kendilerini özgürlük sawaşcısı sanan korkak şovanistlerdir aslında sadece) gene seslerini yükseltmeye başlamıştır.Aynı amerika saddamdan kaçan kürt ırkının sınırına dayandığı göçlerin başladığı donemde türkiyedeki üstlerini kullanarak saddam rejiminden kurtleri koruma göçü engellemek bahanesiyle uçuşa yasak bölgeler oluşturmuş ilerde(bu gün)kuracağı ırak sisteminde kandırılması kolay bir partnerin yaşaması büyümesi için uygun ortam yaratmıştır.Ama kürtler özgürlük hayalleri kurarken bu sefer sabırlı davranıyorlar ama çıkarları amerikayla çakıştığında kürdistan diye biirşey kalmayacak.Atatürk de kurtulluş savaşı sırasında kürtleri kullanmıştır sawaştan sonra şole bole diye fakat savaştan sonra hiçbirşey deişmemiştir bu günde deişmeyeceği için.Sonuç olarak kürt ırkı dış güçler tarafından kandırılmaya çok musait ve barbar bir ırkdır jeopolitik konumu itibariyle şu an ve daha da sonra hep dünya siyasetinde yer almlacaktır.Bu konuyla ilgili örnek alınabilecek olaylar ve çözümleri ikinci dünya savaşında vardır etkili ve kesin çözümler...
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyada en büyük silah politikadır...
Kürt bölücüleri (pkk) bu politikanın sadece birer piyonudur...
Bu tür olaylar cift taraflı bir siyasetde var yıllarca pkk siyasilerin malzemesi oldu ordular dünyadaki gücünü nası koruyo sanıyosunuz...
Dünyanın en iyi ordusu amerikada amerika da para sorunu yok halk sorunu yok
çin de halkdan bol bisey yok para sorununnuda kaldırdı ortadan ekonomisi devamli büyüyo..
rusya hala gücünü koruyan baska bi ülke çeçenler bir ara ordu bahanesiydi ama dünyada güçlü bir ordusu var...
Türkiyenin ekonomik gücü yok ordu yıllarca pkk ugruna paraları akıttı silaha tanka uçaga bir bakıma bizi korudu ama kendisini hep güçlü tuttu .. silaha giden parayla üniversiteler okullar hastaneler bilimsel arastırmalar yapılabilrdi..
Japonya Almanya bunlar dünyanın önde gelen ekonomileri ne terör var ne orduları ama dünyayı politikayla yöneten ülkeler ekonomileri saglam düzngün politika herseye gelir
Bence ordu pkk yı yerle bir edebilirdi son kırıntısına kadar temizleyebilirdi bas kalmıyınca onlara yardım eden cahil insanlarda bos kalırdı ve bu kadar sorun olmazdı .....basımıza ama hersey politika bence biz nekadar onlar yardım vsvs istiyo oyüzden yada onlar kötü de desek politikalar değişmeden örgütlerde varlıklarını korıycaktır herkez barıs ister konferanslar düzenlkenir sonuc biir hic dir barıs dileyen ülkeler silahlara yatırım yapan ülkelerdir savasla barısın gelecegine inanırlar ama hic bir savas barıs getirmemistir savas savası dogurur.. konferanslarda yapılan sadece 2 icki icip 2 kurabiye yemektir vede az bi konusma ama sadece kagıda gecebilecek konusmalar dünyada tam anlamıyla tek millet tek ülke olmadıkca savaslar terör örgütleri vsvs yok olmıyacaktır bunlar belli devletlerin politiasını korurlar onları güçlü kılarlar ve sadece degersiz birer piyon olarak kullanılırlar[signature][hline]:))) !!!
G3NK-Peryton
........................
Sosyal ağlarda paylaş

amerikanın ortadoğu prejesinin içinde bi kürt devleti de var bence adamlar bunu belli edoiolar zaten umarım türkiye buna alet olmaz.....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

evet haklısın loop aslında kürtler özgür olmadıklarını sanıyolar ve başka bi devlette daha mutlu olcaklarını tabi HEPSİ DİİL GENE YALNIŞ ANLAMAYIN :)[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...