Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paladin PvM

margo

Öne çıkan mesajlar

Beyler şimdi bnm durumum biraz karşık...Belki bunu yazdığım için bana kızıcaksınız ama lütfen bana yardım edin...

Biliyorum ki sizler Osi oyuncularısınız ve sphere e gıcık oluyorsunuz, ki sonuna kadar haklısınız artık bnde gıcık oluyorum. Ayın 29 unda Avalon diye bi shard açılıcak bunu biliyorsunuzdur belki ve sphere ile deil runuo ile çalışıyor...ve Osi clone olucakmış, dolayısı ile sizlele teoride hiç bir farkımız kalmıycak...Ayrıca birde AoS ile çalışıcak bunu da belirtim

Ben oyun tarzı olarak ağırlıklı PvM seven birisiyim, dungeonlarda dragon, balron öldürmek bana daha zevkli geliyor. Ama osi nin sisteminde bunun için nasıl bi charter daha uygun düşer bilemiyorum. Mesela çok salakça birşey ama sphere de Warrior'lar bi dragona yada balrona uzaktan aval aval bakmakla yetiniyor, sadece archer'lar ve mage'ler kesiyor bunları. Oysa osi'e bazı özel magical lar ile dragon kesildiğini duymuştum.

Ben Paladin charteri açmak istiyorum. Sizce PvM için iyi bir seçim mi? Tabi arada birde PvP yapmsı gerekirse hani zorunluluktan, mal gibide ortada kalmasın istiyorum.
Bana Paladin için güzel bi template yazar mısınız???

Benim aklımda şöle var Chivalry, Fencing, Tactic, Anatomy, Parry ( parry diyorum ama elime belki kalkan almam, ama okudugum kadarıyla aos de yeni combat sisteminde gm parry iken elinizde kalkan olmasa bile attack i yüzde 50 parry etme şansınız var gibi birşey diyordu yanlış anlamadıysam), sanırım iiii bineklere binmek için yüksek lore ister, o yüzden artık 70-80 Animal lore'a çıkabilirim, rune book kullanmak için ne kadar magery ister bilmiyorum ama istediği kadar onuna çalışırım. Geri kalıyo Animal lore ile magery'inin artık skilleri, gerçi bu artık dediğim sanırım yaklaşık 70-80 civarında bir şey olur, işte bu ne olsun bilemiyorum...

Ama tabi bu yazdıklarım belkide hiç uygun deil, bu yüzden beni birazcıkda olsa yönlendirirmisiniz???

Birde Paladin arkadaşlara sorucam, Paladin'in büyülerinde uo.stratics sitesinde delay time yazmıyordu, acaba peş peşe yapılabiliyor mu büyüler? Mesela cure wounds gibi bi büyüsü vardı 0 skill yazıyo, karma ya bağlı olarak o oranda heal ediyo, bu büyüyü bir bandaj yaparkenkinden hızlı ve daha sık aralıklarla yapabilir miyim??? Eğer öyle ise bir daha heal kasmaya hiç gerek yok o zaman diye düşünüyorum...

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Ps: Sayın Alan Yöeticileri ve Genel Yöneticiler, sizden ricam Sphere forumu gibi yakında bir Runuo forumuda açmanız, çünkü runup sphere den bambaşka bir şey...Osi clone olucak isede, belki burda yazan arkadaşlar sadece osi ile ilgili şeyleri burda görmek isterler, birde runuo yazıları ayrıca kalabalık yapmasın burda. O yüzden runuo için ayrı bi bölüm açar mısınız???
Sosyal ağlarda paylaş

sphere bolumunun ismini duzenlemek lazim aslinda
herkes orayi sadece sphere ile ilgili bi alan saniyo

ama aslinda tamamen free serverlar script ve emulatorlerle ilgili
yani runuo da orda rahatca konusulacak bi konu

soruna gelince evet pvmde su anda en iyi siniflardan biri paladinler

tabi bard ve tamerlari saymiyorum ama onlarinda basa cikamayacaklari yaratiklarla dovusuyo paladinler

template icin tavsiyem
chivalry
healing
anatomy
parry
sword yada fencing
tactics
focus

lore falan gerekli degil
iyi binekte gerekli degil normal bi At yada Llama yeterli bence

eger bahsettigin server bu skillerin hepsinin duzgun calismasini sagliyosa ( ayni OSIdaki gibi ) bu template baya isine yarar

ayrica defense increase itemlar kullanmaya bak derim.
sonucta savas uzun sursun onemli degil yani miss yuzden fazla olsun ama mumkun oldugu kadar az hit alman senin yararina olacaktir

zaten boss monsterlarda ve championlarda bunun farkini anlarsin

ps : magery almana gerek yok recall icin cunku paladinin recall yapmaya yarayan abilitysi var

[Bu mesaj Popeye tarafından 21 August 2003 19:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Avalon sunucusu belirttiğin gibi osi ye çok yakın olacak..Ama dikkatini çekerim ki "farksız olacak" demiyorum. Silahların delaylari, damage leri, skillerin çalışma şekilleri vs hep aynı olacak. Bu noktada anlaştıysak gelelim paladinle ilgili sorularına. Öncelikle paladinin heali, seni pvm de heal etmeye yetecek kadar güçlü. Fakat paladin için damage önemli olduğundan, dm ine bonus veren anatomy i alacaksın.ve bunun yanında healing de alırsan, anatomy skilin sadece dm vermek için kullanılmış olmaz; aynı zamanda healingine de etki eder. Anatomy i tam olarak kullanış olursun..sana aklımdaki template i söyleyeyim. Fencing, Tactics, Parry, Chivilary, Anatomy, Healing, Focus...Eger ille de paladinin heal büyüsü beni kurtarır diyorsan, healing yerine hiding almanı tavsiye ederim. Hiding sphere lerden farklı olarak, üzerinden biri geçtigi zaman bile seni hide tutmaya devam ediyor ve belirli bir zamanı yok. devamlı hide kalıyorsun. Ama ben yine de healing diyorum.. Gelelim magery ve recall konusuna, magery e ihtiyacın yok. Çünkü paladinin bir büyüsü, travel olmana yardımcı oluyor. Büyüyü yapıp rune a tıklarsan recall oluyorsun. Focus u da mana reg. için almanı öneririrm. Paladin pvm de başarılı, fakat söylenenlere göre (ben paladin kastım fakat pvp yapmamıstım, sonra sildim gerçi:P) pvp de o kadar üstün degil. Yine de büyülerini üst üste yaparsan çok yüksek bir damage e cıkıyor. Bu template bana göre gayet başarılı. Sevgiler.[hline]Spartan|Bard-Tamer|Europa|Osi
Sauron|Necromancer| Europa|Osi
-------------------
Spartan
Avalon uo shard GM
Sosyal ağlarda paylaş

yardımlarınız için çok ama çok teşekkürler...Özellikle magery ve animal lore ile söledikleriniz çok işime yarıycak, boşuna bir daha onları çalışmış olmam...aslında popeye dediğin gibi pvm de altımda iii bi tame olsa ne olur olmasa ne olur :)

Heal hafif kalır dediniz...Ama okudugum kadarıyla karma en üst seviyedeyken 39 hit point heal ediyomus, eger bunu bandajdan çabuk tekrarlıyabiliyosada 2 seferde bni fuller aslında, ama bunu sanırım oynamadan anlamam zor

PvM için archery gibi ikincil bir attack skili almama da gerek yok heralde şayet paladin uygun silahlarla ve uygun defence bonuslarla etkili olucaktır...

Bu arada size birşey daha sormak istiyorum, fencer lar için dex çok önemli haliyle, plate set giyince dex düşüyo, osi de dragon lether armor gibi birşey duymuştum, bu doğrumu, yada şöle sorim bi fencer pvm ye çıktığında üstünde zırh olarak ne olmalı sizce???

Bu arada Spartan demek Avalon'un Gm'lerinden birisin, bak bu güzel :) Umarım söylediğiniz gibi ayın 29 unda açılır ve bir daha bi kaç saatliğine bile olsa hiç kapanmaz, çökmez yada kötü bir şey gelmez başına...
Ben avalon'un osi clone olucağını sanıyodum...Gerçi 8*8 gibi tricklerin olmayacağını okudum :) Ama sonuçta dediğin gibi attack'lar, skiller osi gibi çalışıcak...Bu uygulama sanırım Crafting konularında da geçerli olucak mı? Yani yapılan serverdaki item'larda aynı osi'dekiler gibi olucak??? Osi'den farklı olan şeyler bizim yararımız için mi, yani osi'deki eksiklik olarak gördüğünüz şeyleri mi çıkarttınız?

Neyse bn haddimi aşmim fazla, burası avalon forumu deil, lütfen bni mazur görün :(
Sosyal ağlarda paylaş

said:
margo, 21 August 2003 23:33 tarihinde demiş ki:
Yav fencer beyler, siz zırh olarak ne giyiyorsunuz sölermisiniz???

bence sen o server açılana kadar sabırla bekle çünki görüyorumki çok heycanlısın.bu sorunun cevabını biraz oyunu oynayınca kendin anlicaksın zaten.osi de 1 physical resist 4 tane de elemantel resist var eğer 70 pyhsical la lich lord lara gidersen işe yaramaz.zırh seçimi yapıcağın işe göre değişiyor ama genel amaç tüm resistancelarını olabildiğince yüksekte tutmaktır.o yüzden genelde karma zırh lar giyilir.[hline]huh Sardok ?
Sosyal ağlarda paylaş

pop o template degişti ehe artık parry pek bi işe yaramıyo
acıkca diyim ben 110 parry 11/11 shield %11 Dci ring vede bracelet ile artic ogre lordtan hit alıyorum..
bu durumda artık parry sux eskiden bu itemler ile 100 parry ile dmg almazdım suan parry sux bence pvmde direk alıcaksan archery al gerek kalmıyo digerine parry yerine ressit al pvmde atılan poisonu yemessin manan cons. vep'e clouse vound a kalır zaten healingde olucak + uzaktan vurucagın için phy resist e gerek duymican sadece elemental resistleri yuksek tutmaya calısacaksınki buyuler az dmg versin :)
yardımcı olabildi isem ne mutlu.[hline]Na'Krull - Europa

Sosyal ağlarda paylaş

aslında Aron parry nerf lenmedi fazla.sadece defense chance ve hit chance increase item lerin hesaplamaları değişti.pvp yaparsan,gene parry nın nimetlerini görüp sevinebilirsin.
daha önce def chance ın 50 iydi mesela.sen toplam 30% defense chance increase lı item giyince 80 oluyordu.fakat yeni pub la 50 nin %30 u alınıyor yani 15 ekleniyor.toplamda 65% gibi bi rakam çıkıyor.buda artic ogre nin daha fazla vurması demek.vuruşları parry etme oranın aynıdır heralde fakat daha fazla darbe aldığın için sana parry nerf lendi gibi geliyor olabilir.zaten osi official bişey de açıklamamış yeni pub daki parry hakkında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...