Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yazar araniyor,

The_Guardian

Öne çıkan mesajlar

Yarattigim bir dunyayi nete acmak uzereyim,
Bu dunya ya yazar ve Cizer araniyor ( 14 yazar 3 cizer)
Site ayin 10 una dogru acilacak o yuzden size burda ne hikayeden nede Sitenin isminden bahsetmiyecegim,

Yarattigim dunyanin adi Iskar olmakta.
Dunyanin Haritasi.
Irklari (bir bolumu)
Classlari
ve Guc dengeleri yazilmis durumda.

Bu yaratilan dunyada size verdigim secenek sudur,Siz bu dunyada bir karekter yaratip onun kitabini yazicaksiniz.Yani bir nevi Forgetten Realms gibi

Yani nasil Forgetten Realms de Salvator un Drizzt var sizinde yarattigim dunyada bir gurubunuz vs olabilir ve bunun uzerine kitap yazabilirsiniz , En buyuk gelismelerden biride Bu dunyaya bilgi veya fikir ekliyebilecek olmanizdir(yani irklarda kendi yaratiginiz bir irki ekliyebileceksiniz.Veya kendi kralliginizi yaratabilecksiniz,Bu yarattiginiz krallik Haritada da yerini alicaktir). Daha fazla bilgi vermek genelde gereksiz olacak, Lakin sundan emin olun bu kucuk bir proje degildir,

Uyelik sartlari vs asagidadir.Lakin sartlar arasinda olmayan ama simdilerde gerekiyormus gibi gozuken bir D&D bilgisidir.
Katilacaklar genel olarak D&D sisteminin bilgileri onlara + getirecektir.
SIte simdilik bir deneme amacli acilmaktadir.Bu yuzden HTM yazilacaktir, Gorulen ragbet e gore de site PhP ye cevirilecektir,

Uye olmak icin gereken sartlar
Lise ve ustu egitim duzeyinde olmak.
En az 1 tane Frp kitabi okumus olmak.
Evinde bilgisayari ve interneti (internet sart degildir)olmasi.

Adiniz ,Soyadiniz.
varsa Icq nuz.

Daha evvelden yazmis oldugunuz(Frp konulu) bir yazi. (sarttir)

Uye olmak icin gonderceginiz yazi sizin yaziminiz hakkinda bize bilgi verceeginden genelde guzel yazmaktan cekinmeyin, Cunku;
Reddedilmeniz takdirinde Uye olmak icin gonderdiginiz yazinizda bulunan hicbir oge(fikir – isim – olaylar) sitede kullanilmayacaktir, Bu yuzden fikirleriniz guvendedir, ve kopya edilmeyecegine emin olabilirisiniz.

Uye olmaniz ardindan 5 gun yeni yazar olarak kalacaksiniz.Bu 5 gun sonunda da Deneme yazari olucaksiniz. Eyer bu donemide gecerseniz Sitenin bir Yazari olacaksiniz.

basvurular icin : [email protected]

[Bu mesaj The_Guardian tarafından 05 August 2003 18:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür girişimlerde yazar haricinde tasarımcılar çok önemlidir.
Herkezde yazma kabiliyeti bulunmaz ve fantastik kurguda herşeyi yazarlar oluşturmaz .. ırk,şehir,sistem,çevre gibi binlerce şeyi biraraya toplaman gerekir ve bu tek başına çok uzun sürer,kısa sürerse de zaten pek başarılı olmaz.
Bence yazardan çok hayalgücü yüksek birkaç tasarımcı bul.
Tasarımcı olmak için sadece hayal gücü ve araştırmacılık yeterli .Ciddi bir girişim yapıcaksan bunları dikkate al,ama yok ben sadece eğlenmek ve oyun için kendime bir dünya kurdum diyosan zaten sorun yok.Bilmeni istediğim diğer şey ise bu tavsiye profosyonelce..ben 4 senedir böyle bir olayın içindeyim.
Bol şanslar................[hline]My purpose is a very clever answer to a situation you couldn't understand.

[Bu mesaj Jarlaxle tarafından 05 August 2003 22:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jarlaxle, 05 August 2003 22:03 tarihinde demiş ki:
Bu tür girişimlerde yazar haricinde tasarımcılar çok önemlidir.
Herkezde yazma kabiliyeti bulunmaz ve fantastik kurguda herşeyi yazarlar oluşturmaz .. ırk,şehir,sistem,çevre gibi binlerce şeyi biraraya toplaman gerekir ve bu tek başına çok uzun sürer,kısa sürerse de zaten pek başarılı olmaz.
Bence yazardan çok hayalgücü yüksek birkaç tasarımcı bul.
Tasarımcı olmak için sadece hayal gücü ve araştırmacılık yeterli .Ciddi bir girişim yapıcaksan bunları dikkate al,ama yok ben sadece eğlenmek ve oyun için kendime bir dünya kurdum diyosan zaten sorun yok.Bilmeni istediğim diğer şey ise bu tavsiye profosyonelce..ben 4 senedir böyle bir olayın içindeyim.
Bol şanslar................[hline]My purpose is a very clever answer to a situation you couldn't understand.

[Bu mesaj Jarlaxle tarafından 05 August 2003 22:06 tarihinde değiştirilmiştir]

Tessekurler, Lakin gel gorkli ben tum Mitolojiyide Haritayida Irklarida kendim yaptim Ve iyi oldugunuda gorecksin
:D
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler site bitti,
Daha yazmam gereken sadece Irklar bolumunde yaratiklar(ejder,dev,vs)
birde Guc dengeleri kaldi,
Guc dengeleri bitmek uzere lakin gerisi bitti.
Siteye giren olursa buraya goruslerini yazmalarini isterim,

Site biraz aceleye geldi lakin onu zaman la duzeltecegim,
Asil sitedeki olaylar yazilarda,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lixad, 06 August 2003 19:24 tarihinde demiş ki:
neden "neverending legends" ki? sanırım türkçe bir çalışma içine girceksin dimi?. Buna "bitmeyen efsaneler" diyebilirsin bence veya senin uygun gördüğü başka bir isimde olur ama türkçe olması biraz mantıklı diilmi?.[hline]Alma Mater

Bende dusundum onu.Belki gelecekte degisir belli mi olur,
ama bunu yapmamin nedenlerinden biride sitedeki bircok terimi orjinal kullanmak istememem,
Belki isim biraz ozent duruyor olabilir,lakin icindeki yailardan anliyacaginiz gibi bu site sadece acilmis oolmak icin acilmis br site deildir,
Sosyal ağlarda paylaş

site gerçekten de aceleye gelmiş....mesela druidleri 2 kere yazmışsın classlar bölümüne....thiefs değil thieves olacak...ayrıca classlar yerine classes veyameslekler yazıver....classlar bölmünde sadece class yerine orderlardan da bahsetmişin onları orderlar bölmü açıp oraya tıkıştır...Bolca eksik harfler var onları düzelt istersen bazı yerlerden birşey anlaşılmıyo...class bölmünde neden 1-2 yaptın onu da anlayamadım...onun yerine core classes ve added classes falan yazsaydın bari...Vodalon dan bahsederken zırhından falan da bahsetmişin enteresan olmuş....harita üzerinde uğraşılmışa benziyor...sevdim....tarih bölmündeki resimler güzel..ama biraz kısa kaçmışlar gibi.......yorumlarım bu kadar arada bazı saçmaladıklarım vardır kesin...zaten hepsini okumadım oturup ama arada doğru dediklerim var onları dikkate al...başarılar dilerim.[hline]Serve no one but Bane
Solonor 19 July 2003 09:30tarihinde demiş ki:
olm böle bacaklarım hareket etmek istiyolar gibi bi acaip olm işte....
Sosyal ağlarda paylaş

Siteye şu anda girdim de:
"N.E.L yani NeverEnding Legends in kisaltmasi son 3 aydir aklimda olan, ve arada bir defter arkalarina, bazen bir kagit parcasina, bazende aklimin bir ucuna karaladigim bir projeydi.
Bir acidan baktiginizda tabikide bir internet sitesi,.Lakin bu sitenin ardinda yatan fikir bana gore Frp degisiyle RARE leri arasinda.10 yil evvel aldigim ve benim secimimle sayfalar arasinda yolculuk yaptigim kitaplardan daha fazla etkimin oldugu, olaylarin gercektende benim istegimle degismesini sagladigim bir dunya NeverEnding Legends. ve bu imkan sizede verilmis durumda.
Baska bir acidan bakildigindada Legodan bir kale .Temelini ben attim, arada bir de bir iki tugla daha koyacagim ama Mimarlari da calisanlari da hepimiz olucak
Bir iki ornekle size aciklamak gerekirse
“ Iskar Dunyasi” normalde 4 kitaya ev sahipligi etmekte,Ama simdilik sadece Ruud denen bir kita yazarlara acik,. (Digerleri uzerinde calismaktayim,)
Kitada, Mitolojide gecen yerleri isimlendirdim, Lakin haritada cok buyuk bosluklar var.Isteseydim ben oralarida doldururdum ama bu sitenin hem 5 ay gecikmesine hem de hikayede bazi monotonluklara yol acabilirdi,
Cunku haritada harfleri siralayacacigim yerler sadece bir isimden ibaret degil, oralarin isimleri, dolayisiyla oralarin bulunma hikayeleri yazmaliydim. Onun yerine projeyede buyuk bir katkida bulumus olarak bu firsati size verdim, Daglardan ovalara kadar kendi kralliklarinizi kuracaginiz adlandiracaginiz ve savasacaginiz koca bir kita

Her isimlendirdiginiz yer sizin yazarlik biografinize yazicaktir, ve buda insanlarin sizin nekadar emek verdiginizi gormesini sagliyacaktir,
Bir diger ornek ise Irklar,
Ben insan irklarini yarratim ve Ruud a ekledim sira sizde, Siz Basilixlerden tutun Ogre lara kadar Bir cok irki N.E.L. a ekliyebilirsiniz kendi hikayenizde kullanmak icin,.Hatta ve hatta Kendi irklarinizi bile yaratip eklenmeniz mumkun N.E.L a….. Kendinizin yarattigi bir ulkede kendi hikayelerinizi yazacaksiniz ve yazdiklariniz NeverEndingLegends in Kitaplar bolumunde yayinlanacak,.Boylece taninmis bir Frp yazar olmaniz icin gereken bir cok temel atilmis durumda, Belki simdi degil, ama yakinda Bu serefede ulasabilirisniz

Sizden istedigim,Yazar olduktan sonra Ekliyeceginiz veya eklemeyi dusundugunuz fikirleri dogrudan kitabiniza eklemek yerine bana haber vermeniz. Boylece fikirlerin sizden ciktigina emin olmami saglar"

İçinde bu kadar ben benim bana ait lafı geçen ve komünite tadında olması hedeflenen (güüya) bişeyin başarılı olma ihtimali pek yok. Ayrıca bu kadar fr üzerinde kısıtlı bilgiye sahip birinin bu kadar ego sahibi ve ukala olması da sinir bozucu bişii. Vazgeçtim üstteki mesajımdan saldırın millet! :P[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 08 August 2003 15:15 tarihinde demiş ki:
Siteye şu anda girdim de:
[İçinde bu kadar ben benim bana ait lafı geçen ve komünite tadında olması hedeflenen (güüya) bişeyin başarılı olma ihtimali pek yok. Ayrıca bu kadar fr üzerinde kısıtlı bilgiye sahip birinin bu kadar ego sahibi ve ukala olması da sinir bozucu bişii. Vazgeçtim üstteki mesajımdan saldırın millet! :P[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.

Simdi nedesem bos. neden dieceksin, bu benim ilk sitem, Ve daha htm kodlamayi yeni ogrendim,
O yazdigim sayfa giris sayfasiydi., ve ne sayfa yazarsam yaziyim bu sayfayi frontpageden acip onu editleyip sonra save ediyordum.
Classlari yaparken salaklik edip main i save ettim ole,tabi acilinca mainden aciliyordu,ve orda duran asil yazi silindi,.
Aslinda asil yazi buna benzerdi lakin ornekleri silmistim ve bu serefi kismini silmistim,Bunu kustahlik olarak gormeyiniz,

Bunun disinda bu serefe ulasmak kismi SITEYE UYELIK degil
GERCEK BIR YAZAR OLMAK anlamina geliyodu,
Biz o sitee hicbir suretle(belki coook ilerde) yazar olamiycaz

Lutfen ozurlerimi kabul edin ve aceleci kisiligime verin
Sosyal ağlarda paylaş

horaş milleti kandırma, 3 oyundur hesapta bizden birilerinin karakterleri çizceksin. ayrıca paso cdleri getirmeyi unutuyorsun. bide çocuğa kızıyorsun. cıkh cıkh.

Diğer yandan sitedeki yazılara bir göz attım, öncelikle güzel Türkçe'miz üzerinde biraz çalışırsa yazarlarınız daha güzel yerlere ulaşırsınız gibime geliyor benim. Bilmiyorum ne kadar ciddiye alırsınız artık.
[hline]There, look, the willow clings over the river,
like a person who bows down, crying for the lover.

[Bu mesaj Magic tarafından 15 August 2003 23:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Frp uzerinde calisilmasi hatta ve hatta site tasarlanip plan proje yapilmasi her yonden takdire deger bir seydir kanimca,Turkiyede bir cok kisi buna bosa kurek cekmek der ama biraz gelecegi dusunen ve frp ye saygi duyan kisiler bunun ne kadar zor ve iyi bir calisma oldugunu bilir.O yuzden yok turkcesi kotu yok dizayni iyi degil gibi asiri yipratici (tabiki elestiri lazim)ve benzeri cumleler kurup polemige girerken tekrar dusunelim.Paticik bunyesinde nerden bakarsaniz bakin ki ben yeni sayilirim burada 200 den fazla Frp ile ilgilenen kisi var (Magic the gathering i saymiyorum kanimca konustugumuz konunun disinda tutulmali ayri bir yer edinmeli)ama bu konuda bir alt site yok.Edebiyat bolumu bile var ama bu yok.Dedik yapalim ciddi ciddi calisiriz bi suru adam var kaliteli bilgili olur dedik ama olmadi.....neyse bu konu farkli.Oz olarak biraz daha yapici konusalim.[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 15 August 2003 21:48 tarihinde demiş ki:
Profesyonel bi arayış içerisindeysen resimleri çizerim.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

Tabiki Profesyonel bir arayis( amanin simdi Dark-dr topumuzu civileyecek profesyonel lafi yuzunden) icerisinde amator bir girisimdeyim, (yerseniz)
Lakin ciddiyim, Ve yazilarimdada belli olmali ciddi oldugum,
Eyer yardim etmek istersen Icq 169206628
Her zaman kapim acik,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...