Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

turan devleti kurulsaydı..

FIRAT

Öne çıkan mesajlar

Alan yetkilisi olarak bir öngiriş yapayım.

Öncelikle soru fazla siyasal. Bunun etkileri verilen cevaplarda tatsızlık çıkartabilir.

İkincisi, bence "Tarih" denen şey, ütopik ve gerçekleştirilmesi yolunda adımlar hiç atılmamış bir konu hakkında atıp tutmamalıdır. Tarih biliminin amacı, hayaller yaratmak değil, olan-olmuş olayları neden-sonuç bağında incelemek ve bundan bir ders çıkartmak, insan-toplum-devlet ilişkilerine bir yorum katmak ve Dünya Savaşları gibi ciddi durumları çözümleyerek gelecekte benzer durumların oluşmaması için ışık tutmaktır.

Belki kızacaksınız ama ha "Turan" devletinin tartışması yapılsın, ha "Megalo İdea" ile "Büyük Helen-Yunan İmparatorluğu"nun, farkı yoktur. Bunlar 2 tek atılıp dostlarla sofrada konuşulacak şeylerdir, tarih bölümü altında tartışılacak şeyler değildir.

Unutmamak lazımdır ki, "Turan" ülküsünün bu ülkeye bugüne kadar kattığı tek şey "Sarıkamış" felaketi ve 90.000 gencin hastalık ve soğuktan kırdırılmasıdır. Demek ki "olsaydı" demek için yeterli bir bilgimiz yok.

Bunları göz önünde bulundurarak, tartışmak istiyorsanız buyrun. Yalnız bilin ki, bu konunun "tarih" bölümü altında tartışılmasından hoşnut değilim, nedenlerini belirttim, konu herhangi bir şekilde tatsızlığa yol açarsa ya başka bir bölüme taşınacak veya kilitlenecektir. Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim.

Saygılarımla,[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester

Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir şeyi ancak Atatürk başarırdı ama, ona daha bir büyük bir görev düşmüştü, bu milleti kurtarmak....
Bana sorarsanız güzel bir hayal, ama sadece hayal galiba....[signature][hline]Why is it every move I make turn out to be a bad one
Where's my guardian angel
need one, wish I had one
Sosyal ağlarda paylaş

Turan devleti kurulsa idi;
Emin olun cogun kisinin dushundugunun aksine cok farkli bir devlet olacagi kesin. Mogollar diyecegim simdi 2-3 kisi atlicak onlar Turk degil diye bende Turan kelimesinin ortaya cikishindan bashliyacagim Nuh peygambere kadar geri donecegim. Turan i tarif eden 2 seyi sayacagim sonra patinin % 80 aha gevur bu diye ustume saldiracak. Kok Tengri , Gok Tanri , bu da Mavi Goktur diyecegim , hayir olmaz oyle sey denecek ama bunu soyleyenlerin Turkce`de renklarden ve yonlerden haberi olmayacak.
Uzgunum, anlatilan hikaye dogru degil Ay`in sehitlerin kanlari ustunde ki yansimasi degil o..
Genis bir arashirma yaparsaniz cok ilginc ve farkli seyler bulacaginiz kesin. Eger Turk/Turk-i/Turan ile ilgileniyorsaniz..[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

cook yanlsı bılgıelr var turanla ılgılı ataturk bastan turancıdır ama sonra enver pasayı tanımaya baslayınca turan ın memleketı son uolmıyan bır maceraya goturucegını anladı ve ıttıhatcılarla alakasını tamamen kestı

turan sonu olmıyan bır hayaldır tamamen sen gıdıcen bu toprakları alıcan oranın sahıbı devletlerde okok al toprakları canımız feda dıyıcek ,yok oyle bırsey

bu bole dunyayı ele gecırelım gıbı bır fantezı hadı ortacagda yasasak bende koyu bır turancı olurdum eksın ama cag bılgı cagı uzay cagı akıl var mantık var hangı mantıga sıgıyor bu dusunce
almanalrı gorduk buyuk almanya adına ne hale geldıler

turancılıgı bugun savunan cok az gurup kaldı "atsız hoca" ve onun takıpcılerı buyuk bır tutukuyla ınanıyor buna
turan ın bıraz daha yumusak bıraz daha bılıncsız versıyonunu ıse turkeşçiler savunuyor bugun

en buyuk suphesız en acı hata ıse abdulhamıt ve turgut ozal ı turanla ılıskılendırmektır

abdulhamıt panıslamıst harıketın yegane temsılcısıdır pan ıslamızım yanı ummetcılık derkı dunyadakı butun muslumanalr halıfenın yonetımınde bırlessın. ama ummetcılık 1. dunya savasında ortadoguda din kardeşelri tarafından katledılen bınelrce sehıdımızle bırlıkte yerın altına gomuldu bugun bu gorusu savunan necmettın erbakan ve onu ncevresı vardır bıtek umemtcı gorus un coktugunu ıdrak edebılcıek kadar okuma yazması olanlar ıse ayrılıp ampul partısını kurdu onlar panıslamızmın sadece yurt ıcınde uygulanamsını yanı cekırdek bır ıslam develtını hedeflıyor
zaten abdulhamıt ın baskısına ve panıslamzımıne akrsı panturkızım yanı turancılık dogmsutur yanı abdulhamıt turancılıgın akrsı gorusunun temsılcısıdır

gelelim özal meselesine turgut özal ın turancılıkla uzaktan yakından alakası yoktur hatat kendısı genetık olarakta turk dııldır her yerde kolumu kessenız kurt kanı akar dıyen bır adamın turkculuk ıle uzaktan yakından lakasının olmasını dusunmek de fantezıdır tamamen

turkesın zorlamasıyla gecmısıte bazı adımlar atıldı ozellıkle dsp mhp koalısyonu sırasında mhp bu konuda baya bır ılerleme kaydetmeyı planlıyordu ama dıs guclerın mudehalesı ıle hukuemt devrıldı ampuller geldı yorgan gıttı kavga bıttı[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...
31 CD ve 4-5 DVD tutan arşivi...
Görmek için mail filan atmayın,ben sizi ararım bir ara...

"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

ya tarih bölümüne yazı yazmıyordum artık okuyordum sırf ama turgut özal turancıysa ben de kasabım.

not:kasap değilim[signature][hline]Biziz | Değiliz
twistedemo, 16 Eylül 2005 tarihinde bana demiş ki:
genk ne demek?

[Bu mesaj metboy tarafından 21 Aralık 2005 02:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

timur a pek turancı dıyemem ben sonucta kurdugu devletın turk oldugu tartısılır
ama tez olarak ve dusunce akımı oalrak turkculuk ılk ıttıhatcılar tarafından ortaya atıldı
turan aslında faşist yapıda olmamasına ragmen bugun atsız gurubu tamamen kafatası turancılıgı yapmaktadır

gel gelelım mhp nın durumuna bende gırmek ıstemıyorum onlar bıle ne oldukalrını bılmıyorlar artık[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...

Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delidumrul, 16 Aralık 2005 13:55 tarihinde demiş ki:
Efendiler,
* Ataturk Politikaci
* Ozal Turkiyeci
* Abdulhamit Islamci
* Athiz Hoca Turanci
* Turkesciler ise ilk zamanlar Turanci Turkesten sonra Turanci Islamci daha da sonralari Turkiyeci Islamci simdiki halini soylersem kafamda sopa kirarlar..

simdi diyecegim ki Ataturk politikacimidir yoksa asker midir diye herkes her ikiside diyecek. peki en cok hangisidir?
Sosyal ağlarda paylaş

Ataturk bir liderdir

her toplumun yonetıcısı askerı polıtıkacısı hukukcusu vardır
ama bunalrın hepsını bırden yapabılen kısılere Karizmatik Lider denir (karizma nın kelıme anlamı burdan gelır yakısıklı vs degıl karizmatik lider tanrı vergısı yeteneklerı olan lıderlere denır yanı)

dunyada cok az boyle lider vardır

bir sezar
bir montezuma
bir ghandi
bir napolyon
bir fidel
sayılıdır bu ısımler

ama Ataturk suphesiz gelmız gecmıs en buyuk 3 lıderden bırıdır dunyada

varolan bır seyle zaferler kazanmak veya zaten varolan bır seyı gelıstırmek marıfet degıldır
marıfet olan yoktan bıseylerı var edebılmektır olmıyan ordu ve olmıyan sılahla savas kazanıp var oldugu kabul gormıyen bır mıleltı canlandırmak ve ısı bıtmıs denılen bır ulkeyı 20 sene ıcınde dunyanın odagı halıne getırebılmektır basarı
dusmanınız bıle sızi nobel odulune aday gosterıyorsa 5 sene once hakkınzıda akıl hastası dıye atıp tutanalr kapınıza zıyarete gelıyorsa ve oldukten 70 kusur sene sonra ızınızı yok etmek ıstıyenelr bıle son cagre olarak sıze sıgınabılıyorsa ve iç ve dıs baskıya ragmen hala yapıtınız yıkılmamıssa ancak ılk 3 e gırersınız
marıfet varolan bır orduyla ısgale gıtmek degıl afrıkadakı ozgurluk dırenıscılerının cebınde resmınızın bulunmasıdır
marıfet yenılemez denılen batı emperyalızmını atıcak mermı bulamıyan askerle yenebılmektır

o yuzden Ataturk gelmıs gecmıs en buyuk 3 lıderder bırıdır[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...

Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

kım demıs ataturk turancı dıye
basta oda o akımın kurucularıyla berabermıs sonra ısın boka sardıgını anlayınca terketmıs onları
Ataturk turan a memleketı felakete suruklıyıcek ucuk bır hayal dıye bakar[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...

Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...