Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vanilla sky

karakedi

Öne çıkan mesajlar

Hehe siz dalga gecin, harbi son 15 dakka da uyandim ben esnemeyi kesip, itiraf ediyim gozlerim bile doldu :)) Bence super film hehe! mesaji icerigiyle :) Her hatunun ciddi izlemesi lazim bence, erkek kalbini guzel tasvir etmis, ben harbiden kendimi buldum filmin sonun da o karakterde, bikac fark var tabi, boyumun Tom Cruise den daha uzun olmasi ve de milyon dolarlar icinde yuzmemem gibi hehe!

Arlooax
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
Ben de "karakedi naptın?" diycektim ki tarihi okumak aklıma geldi =)

Gayet de hos bi film aslında tema cok guzel islenmis hic de ozenti olmamıs. Tom Cruise'ın en iyi oynadıgı film bana sorarsanız.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aramaya inanmak değil ki ya. Kedi de geçenlerde bahsetmişti, 2 sene önceki başlığı uplamanın manası yok, ayrıca, hem de vizyon bölümüne, başlık açsan daha mantıklı olurdu[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Ra_tyillustrious, 14 Aralık 2004 12:11 tarihinde demiş ki:
Yani farkındamısın ama Türkiyedeyiz demokratiz, laikiz ama farkli bir inanç taşiyorsan kendini bir müslümanla eşit göremezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
yine geç izlediim filmlerden biri :)
neyse
film acayip bi şekilde suruklenıyorda suruklenıyor.
son 15 dk ya kadar ızledıımız hersey yalan ve bosuna kafamızda su sudur diye düşünüyoruz.
ama son 15 dk da filmin asıl olayı ortaya cıkıyo .
valla ben şöle diyim ben bu filmin sırf son 15 dk sını hatırlarım.
filme ne kotu ne guzel dıyebılıyorum valla.
karısık
ama son dedıım ıgıb sonu alısılagelmıısın dısında
bu filme ben :-? gibi bi not veriyorum.[signature][hline]İmzam yok abi Parmak basayım mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

kim neyin özentisi, vanilla sky, open your eyes filminin uyarlaması ki o da matrixten eski olur. hemen kılıf biçip bi kenara atmayalım içeriği.

oldukça iyi bi filmdi bence vanilla sky ama pek de yorum getiremem şu an yine de, baya oldu izleyeli[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

derin konuları anlatmaya çalışan ama yüzeysellikten kurtulamadığı için ne sanatsal ne derin ne de çarpıcı olamayan bir film. farklı birşeyler ortaya koymaya çalışan ama daha elindeki konuyu başarılı bir şekilde işleyecek kadar kendini geliştirmemiş bir ekibin eseri (özellikle senaryo ve yönetmen açısından)

aslında işlemeye çalıştığı konu güzel ama popülist anlatımlara kurban gitmiş biraz, ne içten bir (bkz:lost in translation) ne de (bkz:fight club) izleyiciyi de çarpan bir anlatımı yok- ki filmin sonunda yapmaya çalıştıkları bu aslında.

farklı görüşler var, izleyin ama beklentiniz çok yüksek olmasın, vasattan öteye giden bir film değil aslında. (bu benim fikrim tabi ki)[signature][hline]"zamanı gelmiş bir düşünceyi durdurabilecek hiçbir ordu tanımıyorum"

[Bu mesaj helena tarafından 24 Haziran 2005 21:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

actıgım konudan utandım :)

bir insanın görüşleri bu kadar mı değişir.

şuan sorulsa, vanillasky en begendigim 10 filmden biridir, masanın sağ çarprazında dvdsi durmakta, ayrıca penelope'yede güzel diil demişim zamanında yani ne desem boş. hastasıyız![signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Web Site(ler)mizin Tarihçesi
Never argue with an idiot, they'll drag you down to their level and beat you with experience!
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica farkli bir seyler ortaya koymaya calistigi iddiasini sadece film i begenenler ortaya atar . yoksa cok bilinen bir senaryoyu cok daha inandirici anlatiyordu .

zamaninda anlamadiniz diye filme degisik anlamlar yuklemeyiniz lutfen :D[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

bi yanlış anlama da bana göre orada yaratılan-yaşanılan hayal dünyasını ana öğe olarak almak bence. vanilla sky da görülecek şey kişidir, karakterdir bana göre, kurguladığı dünyayı pazarlamıyor yoksa film.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 24 Haziran 2005 22:34 tarihinde demiş ki:
ayrica farkli bir seyler ortaya koymaya calistigi iddiasini sadece film i begenenler ortaya atar . yoksa cok bilinen bir senaryoyu cok daha inandirici anlatiyordu .

bence hollywood koşullarını gözönüne alınırsa, öyle bir ortamda farklı bir iş ortaya çıkarmaya çalışan ama konuyu filmi çarpıcı hale getirecek şekilde işleyemeyen bir ekibin eseriydi. eğer senaryo düzenlenseydi, bazı klişelerden arındırılsaydı çok başarılı bir yapım olabilirdi =/

yaratılan dünya- karakter meselesine gelince..evet orda vurgulanan karakterin hataları, zaafları, değişimi, yani aslında her insanda bulunabilen ortak noktalardı ve çevreden çok bireye odaklanan bir filmdi.[signature][hline]"zamanı gelmiş bir düşünceyi durdurabilecek hiçbir ordu tanımıyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
montezaus, 24 Haziran 2005 23:02 tarihinde demiş ki:
vanilla sky da görülecek şey kişidir, karakterdir bana göre, kurguladığı dünyayı pazarlamıyor yoksa film.

kisinin yarattigi dunya desek nasik olur acaba .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
helena, 24 Haziran 2005 23:30 tarihinde demiş ki:
bence hollywood koşullarını gözönüne alınırsa, öyle bir ortamda farklı bir iş ortaya çıkarmaya çalışan ama konuyu filmi çarpıcı hale getirecek şekilde işleyemeyen bir ekibin eseriydi. .

filmi spielberg yonetse cok daha iyi anlatabilirdi bu durumda. gayet yalin gayet anlasililabilir bir senaryoydu bence . benim hayal ettiğimden farkli bir dunya degil . ben de trafik kazasi gecirdim benim de suratimda iz kaldi . scarface>babyface .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 25 Haziran 2005 01:38 tarihinde demiş ki:
said:
montezaus, 24 Haziran 2005 23:02 tarihinde demiş ki:
vanilla sky da görülecek şey kişidir, karakterdir bana göre, kurguladığı dünyayı pazarlamıyor yoksa film.

kisinin yarattigi dunya desek nasik olur acaba .

orada kastettiğim açık sanırım, matrix özentisi bi film eleştrilerine atfen. yoksa bakış açısına göre kişinin arzuları dahilinde yarattığı dünya, bundaki çatışmalar, bi yerden sonra kopmalar ya da sadece filmin bu evresi yerine filmin bütünündeki karakteri önplanda tutabiliriz -tekrar izlemem lazım tabii oturaklı bir tartışmaya girmeden önce yine de-, ama film kesinlikle 'ya her şey matrix ise? gerçek değil, yapay bir kurgu ise, makineler tarafından kontrol ediliyorsa ve vücudumuz tutsak ise?' fikrini işlemiyor.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

valla filme gitme nedenim filmin tema şarkısını paul mccartney'nin bestelemiş olmasıydı. hatta bu şarkı ile oscar'a aday oldu,hatta oscar ödül töreninde canlı çalıp da söylemişti,ama ne yazık ki ödülü alamamıştı,bir çizgifilmin tema şarkısı ödülü almıştı.
neyse benim filme gitme sebebim buydu ve gayet hoşuma da gittiğini hatırlıyorum. gerçi üzerinden neredeyse 3 yıl geçti,tekrar izlemek lazım aslında.[signature][hline]And in the end, the love you take, is equal to the love you make...

Beatles is gear!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...