Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eger'de Dansöz Oynatmak v.2 [fotoğraflar]

Qui

Öne çıkan mesajlar

Bahsi geçen resimlerin hikayesi bu thread'de bulunmakta. Okumayanların önce buraya bakması şiddetle rica olunur

Bunlarda söz verdiğim resimler efenim..

Önce bir Eger manzarası..

Bu bahsi geçen dansöz ablaların onlarcasından bir grup..

Sokakta yürüyoruz öyle, sonra biyerden trampet sesleri gelmeye başladı. Bir baktık Macar askerleri. Diğer sokaktanda Osmanlılar gelmezmi.. Girdiler birbirine tabii :) Arada esir alma vakalarıda yaşandı en sonra bir iki askerle turnuva tadında bişey yapmaya karar verdiler. Diğerlerinin uzaktan izlemesi bu sebepten.

Esir alma olayından başarıyla çıkınca Osmanlı askerleri bide namaz kıldılar sesli sesli dumur oldum kaldım!

Bu amcamda orda biyerde kendine bi köşe bulmuş kılıç dövüyor, ısıtıp ısıtp..

Bu esnada biz dansöz oynatmaya devam ediyoruz tabii farklı mekanlarda..

Bir ara bizim Brezilya'lı hatun kafamı kızdırmazmı! Çektim kılıcı girdim tabi! Acımadım doğradım!

Turnuvaların olduğu gün büyük savaş var. Resimde savaşa hazırlanmakta olan Osmanlı Sultanı görülmekte. Kendisi sanırım Kanuni oluyor.. Dansöz eksik olurmu? Olmaz..

Bunuda turnuva tadında yaptılar. Sırayla o görülen askerler girdi birbirlerine. En sonda kalenin komutanı ile Sultan.. Öldü bu savaşın sonunda garibim :(

Ama en güzeli Slovakların oyunuydu. Önce baltadan longsword'e kadar farklı silahların teke teke çarpışmasını izledik. Sonra İki grup girdi birbirine..

Sağ kalan olmadı eheh geberdi hepsi :)

Son iki gün saatte bir kalede nöbetçi değişimi oluyor bu arada..

Yorulduk döndük geri sonra :) Hayatımın en eylenceli festivaliydi bu heralde. :)
[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Bazı hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir /Animal Farm

[Bu mesaj Qui tarafından 08 August 2003 13:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

anlatım süper reesimler dahadda super.. harbi görmek warmış dedim içimden...
[hline]m@dm@n23 (11:11 PM) :
benim kucukken bompali su tufegimden astalavista baby sesi cikardi suyu cikarinca uhahua

[Bu mesaj sLog tarafından 08 August 2003 13:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Eger'deki festival her Temmuz'un son haftası. 1 sene daha bekliceniz arkadaşlar. Seneye Eger Paticik Zirvesi var ona göre :)[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere

Sosyal ağlarda paylaş

Heh bende ne zaman gelicek diye bekliyodum. O herkesin birbirine girmesinden önceki turnuvanın hakemi. Turnuva bitti, amcam kenara çekiliyorduki gruplar birbirne hakaret edip yaklaşmaya başladı. Sonra girdiler, öldüler. Buda kaldı ayakta öyle sap gibi.

Savaş devam ederken kenarda yine geleneksel zırhlar içersindeki bir askerde ağır ağır ortaçağda kullanan ateşli silahını dolduruyordu. Silah tam bir boru şeklinde, üzerinde bir deliği var eteşlemek için. Tetik daha icat olmamış. Topların küçüğü yani..

Bu amcam ayakta öle kalakaldıktan 5-10sn sonra bu herif gelip silahı ateşleyip onuda indirdi. Sonra "heheh haha" kıvamında bir kahkaha atıp gitti ehe :)

Silahın ateşlenmeye hazırlanışını ve gelişini ben farketmemiştim. Öyle bir gürültüyle ateşlediki balkondan aşağıya uçuyordum. Zaten 1-2 dk duman içinde kaldık orda :)

Sonra silahı demostrasyon için ağır ağır tekrar doldurup ateşlediler. Buda o ana ait bir resim: (Ateşleyen lavuk seyircilerden biri)
[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere

[Bu mesaj Qui tarafından 08 August 2003 14:20 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Gerçekten güzelmiş ama festival oldumu Brazilyanın üstüne tanımam :d Karnaval festival onların işi.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Cuce Berserker of mid/pry
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten resimler ve anlatım harika.
*! resimlere dalmıştır.. kendini orda savaşıo sanar.. kendine gelince biran elindeki kılıcın nereye gittiğini düşünür.. ;) *[hline]k.o.c. - web site
..............................................................................

When a man lies he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness anymore
Cannot the kingdom of salvation take me home
...............................................................................
=-¤|¶¯`°²¤> §hëKÎLChøCùQ <¤²°`¯¤|¶-=
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...