Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ayrıntılı Rehber Herkesin Okumasını Tavsiye Ederim

Pluton

Öne çıkan mesajlar

GİRİŞ
Öncelikle oyunda sadece kadın erkek ayrımı geri dönülmez bir seçim gibi.
Çünkü ben spearcı seçtim okcu skilllerine verdim ve elimde lvl 3 blade le adamlara dalıyom.
Oyuna başlarken isim boy falan yapın ne olcanıza karar verin ve başlayın.
Skill ve gerçek exp olmak üzere 2 tane şey var
Bunları havyanları oldurunce kazanılıyor.Ancak ikisi de her yaratıktan farklı ölçüde düşüyor.
mesala bir hayvan oldurdun 64 exp ve 45 skill exp kaznırken başka bir hayvandan 180 ep ve 170 skill exp alabiilrsin.
SKİLL VERME
Bunda bende baya hata yaparak öğrendim.Öncelikle skill exp bar ı bir kere tamamlayıca 1 skill artıyor.
Bunları hemen harcamayın, Daha sonra cok lazım olacak.
Ordan 2 ana başlık görüncek biri vuruş skillleri biri güç(force) skillleri burda şunu bakmanız lazım,
Mesela ben spearcıyım bana yakıın sınıf ise glaveci bunların temel farkı spear güç ( force skillleri) la bağlantılı glave ise fiziksel (vuruş) skillleri le bağlantılı. Ama burda okcunu yakın bisınıfı yok.
Burda skill leri toplayıp gerekli lvllara gelince önce mesale force> fire msterdan sağ üste bi lvl up dümesi var onla açmak istediğiniz skillin lvl getirmelisinz(master skillleriniz lvl dan fazla olamaz) burda ilk skill 5 lvl da açılır.Ancak onu açmak için de 2 skill poimt daha lazım yani özelliği kullanmak için ek olark skill pointde saklayın Mesala 5 lvl master skill için 2 tane daha vermezi lazım.
Daha iyi bilgi için aşağıdaki sp vermye bakın

OKCULAR İÇN ÖZEL SKİLL VERME

Aşagıdakiler üzerine yoğunlaşın diğer skilleri boş verin (weapon kısmı için tabii )

Anti-Devil Arrow: Get the full tree, each stage increase crit chance by 5% more starting at 20%. And the damage done goes up by 50% each stage starting at 150%.
White Hawk: Each lvl increase's attack rateing meaning more damage per shot since there is no chance to ever miss or not pentrate armor in this game. So best get the full tree here, Black Hawk is option, it doesn't add attacking but instead does damage it's self at a large starting amount.

Demon soul arrow: lvl 1 increases bow range by 2m, stage two only increases that to 3m. So best just to get one lvl of this and leave it at that.

Berserker arrow: Hits an area of targets 4m out from target doing full damage to all. Great for shoting into crowds...PvP or PvE.

Strong bow spirit: 350% of normal damage in a single hit. Nothing hits harder.

Mind concentration: passive. Increases attack rateing.

YAPILANDIRMA

STR BUILDING

+Blade ve glave çiler yapar
+nerdeyse tüm statlar str verilir
+Actınız force büyülerini 1-2. lvl bırakırsın az mp harcasın diye

İNT BUİLDING

+Sword ve spear kullanır
+2 seçenek var ya hepsi int verilir daha cok dmg verirsin yada 1:2 verilir daha uzun yaşarsın
+pvp de fazla hp olanları kesmek te zorlanırsın ama cok hızlı lvl atlarsın

SP (SKİLL POİNTS)

+bi kere en başta yapılan hata bunları hemen eline geçince kulanmak başka kolay gelir ama sonra cok zor doluyo
+Building güçlendircek az sp harcıyan büyüleri açmanız iyi olur

AŞAĞIDAKİLERİN SEÇİLMESİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR

-Weapons
Bowmanship: Mastery lvl10: Mind Concentration (str building için)
Spearmanship: Mastery lvl10: Cheolsam Force
-Force
Cold Force: Mastery lvl5: Ice River Force
Cold Force: Mastery lvl10: Cold Armor
Lightning Force: Mastery lvl10: Heaven's Force
Lightning Force: Mastery lvl12: Grass Walk - Flow
Fire Force: Mastery lvl10: Flame Devil
Fire Force: Mastery lvl12: Flame Body Wisdom
Heal (Force Power): Mastery lvl10: Force Increasing

RESKİLL

Bu bitkici adamdan aldığımız bir görevle gerçek oluyor. Bu görevde alınca kestiğinz bazı yaratıklardan quest item düşüyor. 10 tanesi ile po t yapılıyor.
pot içilince skill point olunca nasıl up tuşu ile upg yapıyorsan bunu içince down tuşu ile skill geri alıyorsun. Yanlız bu nu yaparken parada istiyor bilesiniz.

UPGRADE

NOT:BUNU BEN DAHA DENEMDİM BAZI BİLGİLER VAR DENEYİNCE ONLARIDA NALAYIP BURAYA YAZARIM

+Elixir hayvanlardan düşyormuş silah elexiri en pahalısını 150k rahat satılıyor en az da takı elixiri oda 50k satılıyo

+Oyunda %100 yakmama item varm ama nasıl nerde kulanılıyo tam anlamadım

Materials Needed
Items (4 Categories: Weapon, Protector, Accessory, Shield)
Elixirs (4 Categories Accessory (takılar için) Elixers, Weapon Elixers, Armor Elixers, Protector Elixers, Shield Elixers or possibly Garment Elixers)
Bu arada, protector means all types of body gear: garment, protector, and armor.
Opsional (though recommended): Lucky Potions

+a tuşuna basın ordan alchemy butun hangisi ona sağ tıklayın

+etrafında yuvarlak olan yere up yapcanız itemi atın

+yanına aynı derece (derecesi her silah ve armorda yazar info suna dikkatli bakın aşağıda degres gibi bişey var 1-2-3 tane dir) ve tip (silah sa silah elixiris boot sa boot elixiri lazımdır) elixirs koyun

+sonra zorunlu diil ama yanmaması için lucky pot koyun (towndan bir yerde satılıyo)

+joint deyin sonra yanmazsa item daha güçlendirmiş oldunuz

Sosyal ağlarda paylaş

biraz fasla hata var bu rehberde.
hepsini okudum.
ornek vermek gerekirse;
"+önemli olan trade lvl 1 de tutmak 2 olursa diğer thiefler sana saldıra bilr"
bu tamamen yanlış thieflerin saldırabilirliliği traderin lvli ile bağlantılı değil. kervanın star seviyesi. eğer 1 starın üzerinde kervan götürüyorsanız thiefler size saldırabilir.

star olayı kervan için kullandığınız hayvanın inventorisinin sağ altında yıldız şeklinde belirtiliyor.
lvle göre yükledikçe o yıldız artıyor.
yıldız 2 ve üzeri olduğında thiefler dalabiliyor.

Doğrusu budur.

not: lütfen oyunculara yanlış bilgiler teşvik etmeyin bu onemli bi husustur. gelişimini engelleyebilir oyuncunun. bilmiyorsak ve denenmediyse lütfen dikkatli olun...

Saygılar...[signature][hline]SilkRoad Online Rehberlik...
LvL 1-23 Quests (öğreti)
LvL 29-39 Quests (öğreti)
Blade-STR yapısı (rehberlik)
SkiLL WithDraw (öğreti)
Sowrd-INT Yapısı (rehberlik)
Sosyal ağlarda paylaş

Başka bir hata.
Kesinlikle 100% upgrade ettirebilecek bir item yok.
sadece upgrade şansını arttırabilrcek eklentiler var.
buda itemin üzerinde ekli olan immortal özelliğidir.
öreniğin;
iteminizin üzerinde immortal(2time/times)
tarzında bi eklenti var ise upgrade olma derecesi daha yüksek olmayan itemlere göre.

Saygılar...[signature][hline]SilkRoad Online Rehberlik...
LvL 1-23 Quests (öğreti)
LvL 29-39 Quests (öğreti)
Blade-STR yapısı (rehberlik)
SkiLL WithDraw (öğreti)
Sowrd-INT Yapısı (rehberlik)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...