Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye müslüman bir ülke midir sorunsalı.

Antimodes52

Öne çıkan mesajlar

bir insan kendine turk kimligini yakistirmiyor olabilir. varsin olsun yakistirmasin. bu onu vatan haini de yapmaz, kendisi hakkinda kotu bir sey de dusunmem. ama yapay bir turkiyelilik kavramina gerek yok. isteyen kurdum, cerkezim, abhazim, hedeyim hodoyum desin.[signature][hline]hold the line
does anybody want to take it anymore?
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle türk etnik kökeninden olduğumu belirtmek isterim, bu yazıyı yazarken de amacım hiç bir etnik kökenin propagandasını yapmak yada taraflı bir şekilde bir fikri empoze etmeye çalışmak değil.
İkinci olarak söylemek istediğim zaten ben kasıtlı olarak yapılan bir ezme uğraşından bahsetmiyorum, ancak başlangıç noktasındaki yanlıştan ortaya çıkmış, cehalet yüzünden büyümüş bir kafa karışıklığının sebebiyet verdiği bir ezmeden bahsediyorum daha çok.
Dediğin gibi, imparatorluklar çökmekte olduğu için bir çözüm gerekiyordu, beşeri üstünlük elinde olduğu için de türk etnik kökeni işe el atarak türklüğü fransız milliyetçiliği doğrultusunda düzenleyip ortaya yeni bir olgu attı. Ancak bu olgunun beşeri üstünlükte de olsa sadece tek bir etnik kökeni temsil ettiğini, tanımdaki oynamalar ve anayasal maddelere rağmen diğer etnik kökenden vatandaşları rahatsız edebileceğini görmezden gelemeyiz. Bu bağlamda, savaş dönemi bu türkçülük propagandası ilerici ve sağlıklı bir şeydi çünkü küçük küçük bir çok parçaya bölünmek üzere ve yutulmaya hazır olan bir vatan vardı ortada, ancak bu tehdit ortadan kalktı mı yolun değiştirilip hoşgörüye gidilmesi gerekirken, Atatürk ve çoğu aydının uğraşına karşın bu türk milliyetçiliği biraz da cehaletin sonucuyla bir türk-islam sentezciliğine dönüşerek günümüzdeki etnik köken sorunlarının temelini oluşturdu.
Evet, etnik köken sorunlarında bazı avrupa devletlerinin desteği, bazı terör gruplarının yarattığı karışıklığın gibi bir çok etkenin rolü var ancak bu etkenlerin oynadığı rol kadar, yukarıda belirttiğim karışıklığın de bu sorunların baştan ortaya çıkmasında çok büyük rolü olduğunu kimse gözardı edemez diye düşünüyorum.
Türkiyelilik olayına da herkes çok takıldı, metnimin asıl amacı erimekte diye korkuyorum biraz. Türkiyelilik büyük bir düşünce tarzının küçük bir parçası arkadaşlar. Önemli olan çürümüş eğitim sisteminin tamir edilerek, Kemalizm'in de pürifiye edilerek bu türk-islam sentezciliğinin ortadan kaldırılıp coğrafyaya dayalı bir milliyetçiliğinin gelişmesi gerektiği, bunun da ancak bir milliyetçilik reformu sayesinde olabileceğidir.[signature][hline]L'enfer c'est l'Autre.
Sosyal ağlarda paylaş

Antimodes.

Ben senin ne Fetullahçı olduğunu ne de başka bir siyasi guruba ait olduğunu iddia etmedim. Ben bu metinle nerde karşılaştım onu yazdım. Bu metnini benzerini okuduğumu ve metni yayınlamak isteyen kişinin sen olmadığıı biliyorum. Baskı altında olduğun ve buna bağlı olarak sinirlerin bozulduğu için yanlış lansetmişsin. Olur böyle şeyler.

Yazdığın her cümlenin doğrusunu yazacak kadar bilgim var. Her mesajında yaptığın hatalar o kadar çok ki, senin hatalarını uzun yazılarla düzeltmek yerine verilecek en iyi nasihat oku ve öğren olacaktır.

Çünkü bu yazı baştan aşa yanlış. Her mesajının içeriği yanlış düşündüğü şey çarpık. Bu kadar yanlış içinde inat etmek anca at gözlüğü takan huysuz katıra yakışır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer, 06 Aralık 2005 00:21 tarihinde demiş ki:
bir insan kendine turk kimligini yakistirmiyor olabilir. varsin olsun yakistirmasin. bu onu vatan haini de yapmaz, kendisi hakkinda kotu bir sey de dusunmem. ama yapay bir turkiyelilik kavramina gerek yok. isteyen kurdum, cerkezim, abhazim, hedeyim hodoyum desin.

Bu konuda biraz yalnısın kardeşim... herkes ister dünyada herkes bir olsun savaşlar çıkmasın ama böyle değil işte... eğer senin dediğin gibi olursa kurtuluş savaşında ve diğer savaşlarda dökülmüş bütün kanlar boşuna gider.... umarım anlatabilmişimdir..[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

Kalp İçin Feyk açan masum pati log off olmayı unutunca :)
mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
askımm nbr
_mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 05 Aralık 2005 22:15 tarihinde demiş ki:
caferi, 1987 doğumluyum ve İstanbul'da lisede okuyorum. Ne siyasi bir gençlik zımbırtısına dahilim, ne de dahil olmayı planlıyorum. Hele fettullah gülen dediğiniz o korkunç adam veya onun okulundaki hiç bir zavallıyla hiç bir alakam yok, olmadı, olmasını da istemiyorum.

arkadaşlar beni yalnış anlamayın ne fetullah gülenin okullarıyla bağlantım var nede bi derneğe üyeyim.. yalnız şunu anlayamadım fetullah gülene nie bu kadar büyük bi kin var....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

nolur fethullah demeyin, sormayın nedenini falan, sinirim tepeme çıkıyo, tartışamam forum kuralları içersinde..[signature][hline]BabacumMostors, 30 Kasım 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
Rapperzâde Ceza Efendi'den geliyor diss mâkâmından;
yoğurt koydum dolaba, oy sagopam, o telekler boğazına kaça
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sir, 06 Aralık 2005 17:16 tarihinde demiş ki:
nolur fethullah demeyin, sormayın nedenini falan, sinirim tepeme çıkıyo, tartışamam forum kuralları içersinde..

Ya arkadaşlar ben sizi anlayamıyorum fethullah gülen kime ne yapmışş.. dünyanın her yerinde Türk okulları açmış hizmet etmişş başka npmşş lütfen söyleyin..[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

maçka meslek kol gibi destek
SEVGİ OKULLARI YUPPPİİİİİ!!
bakın sapıtıyorum, nolur savunmayın şu adamı..[signature][hline]BabacumMostors, 30 Kasım 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ben savunuyorum sonuna kadar da savunurum çünkü sadece hizmet vermiştir bu ülkeye.. bende erzurumluyum ve nasıl bi insan olduğunu ii biliyorumm... lütfen ön yargıyla yanaşmayın...[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

bu topiği oku. sonra savun. ama benim başka bişey söylememe gerek yok, lütfen ağzımı açtırmayın.
http://forum.paticik.com/view.php?id=87157&page=1[signature][hline]BabacumMostors, 30 Kasım 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

..Jandarma GK Raporundan ..

raporun nerden olduğu bellii....ben halen daha savunuyorum çünkü neler yaptğını ii biliyorum... fetullah gülen evet aşırı islamcı olabilir ama bu ülkeye yönelik bi şeyi olduğuna ben inanmıyorum... sonuna kadarda savunurum....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

yazmıyim diorum ama kendimi tutamıyorum olay okadar abartılmışki.. halbuki fetullah gülen okadar temiz kalpli vede ii bi insandırr... bu topiçteki konu baya saptı istersen kapatalım bu konuyu sen kendi bildiklerinle yaşa.....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

jandarma genel komutanlığıı?yetmedi mi?güvenemedin yani jandarmaya..

e al o zaman hakkında yazılan iddianameyi oku, video kasetlerin deşifreleri, kitaplarından, konuşmalarından alıntılar, cemaatten insanların ifadeleri..amerikaya tatile gitmiş ama di mi?ah bunlar da abartılıyor maalesef maalesef..
http://www.belgenet.com/dava/gulendava_01.html[signature][hline]BabacumMostors, 30 Kasım 2005 23:32 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj sir tarafından 06 Aralık 2005 18:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bak kardeşim jandarmaya güvenip güvenmeme konusu değil bu... ben erzurumluyum fetullah gülende erzurumlu olduğu için savunmuyorum... örgüt mü kurmuş başka bişiy mi yapmış bilmiorum ama burda vede dünyada yaptığı hizmetleri biliyorum.. erzuruma öle bi hastane açtıki adam sanki beş yıldızlı otele giriyosun.... ayrıca burda da okulları var giden arkadaşlarımda oldu ve hiçde dediğiniz gibi şeyler söylemediler.... senin demek istediğin örgütlenerek bu devleti bölmeyemi çalışıolar ?? ben buna inanmıyorum tamam mı kardeşim.. umarım anlatabilmişimdir...[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

sizde şunu anlamıosunuz evet belki dediğiniz gibidir ama ayrıyettende çok güzel hizmet veriyor.....bunu anlatamıyorum size.... hem madem öyle kapatsın devlet buralarıı..[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

Fetullah Gülenden bir laf.

"Ülkede dini istismar eden siyasi partilerin ve gerici cematlerin kapatılması Allahın onlara verdiği bir cezadır. Artık bunlar olmadan Türkiyenin önü açılacaktır."

Devletin eğitimi yozlaştırdığı bir zamanda onun okullarındaki öğrenciler Dünya çapıncada yarışmalarda birinci geliyor. Tek hataları siyasi yönlerinin ağır basması. Onlar bir AKP ye o vermez. Ama Fetullah hocaları gelirse onun için canlarını verirler. Hoca'nın Siyasi potansiyelinden korkan Refah Partisi geride durmamıştır. Hatta diğer siyasi partiler kendi aralarında mücadele ederken bir de Fetullah ile uğraşmak istemedkleri açıktır.

Sizler Aydın Doğan gibi Mason bir adamın Medya imparatorluğundan dünyayı izlemeye kalkarsanız gerçekleri asla öğrenemezsiniz. Fetullahçı değilim ama dünyada açtığı okullarla Türk sempatisi yaratmış Türkiyedeki tek değerli girişimcilerden biridir. Sonunu getiren ise Siyasete kalkışması. Onu indirenlerse kasede aldıkları sözleri kesip yapıştırıp topluma farklı lanse ettirdikleri düşünülür. Çünkü o dönemlerde kasetlerin orjinalini savcı dosyaya koymaya çalıştı ama medya patronları allem edip kallem edip davayı başka yöne kaydırdılar. O zamanlar ise bir çok kimse Cem Uzanı kahraman olarak görüyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

haa kitaplarda o sözleri yazmamış, kasetlerde o sözleri söylememiş, okullarında çocukların beyni yıkanmamış ve siyasete bulaşmamışlar, laikliğe ve bu devletin rejimine karşı bir tehdit oluşturmuyor mu diyosunuz?görmezden mi gelelim bunları, öğrencileri çalışkan diye?böyle komik şey mi olur yapmayın ya lütfen..

ben size hürriyetten haberler, köşe yazıları copy paste etmedim, kapı gibi iddianame, belgeleriyle, kanıtlarıyla orada duruyo..jandarma gk raporunun da aydın doğanla alakasını kuramadım ben.[signature][hline]BabacumMostors, 30 Kasım 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Fethullahı tartışacaksanız başka konuya buyur edeyim ama sinirler gerilip mesajlar çığırdan çıkarsa müdahale ederim baştan belirteyim. Fethullah Gülen siyasal olarak fazla baharatlı bir konu çünkü.

Konuyu dağıtmadan devam edelim lütfen.[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester

Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sir haksız sayılmazsın. O kitle bu konun başında yazdığım Siyasi silam meselesine biraz olsun giriyo. Fakat kurumlar bir insanı yargılamak için somut delil bulamadıysa yasal olmayan yöntemlere başvurmamalıydı. Yasal olmayan yöntemlere başvurulmuşsa biraz düşünmek lazım.

Fetullah Gülen bi kaç yıldır Amerikada yaşıyor. Kendisi ne laikliğe, ne Kemalizme, ne de silahlara kuvvetlere kötü bir yaklaşımı olmadı. Fetullah Gülen'e atılan çamurlar hastalanmasına ve ülkeyi terk etmesine sebep oldu. O bügündür bu gündür Okullarında ve ona semptai duyanlar tepki olarak aşırılığa kaçmıştır. Kimiside Hocanın boşluğundan istifade etmiştir.

Düşünün. Fetullah Hoca burdayken Çok değerli paşalarımızın çocukları onun okullarında okudular. Afrikanın en alakasız yerinde bile onun okulları var ve zenci çocuklar su gibi Türkçe öğreniyor. Avrupadan gelen elçi çocukları bu adamın okullarında okuyo.

Ama bildiklerinizin tamamı bahsettiğim medya kitlesinden öğrendiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...