Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1-2 senede Kirk Hammet gibi gitar çalmak.

Loserandlost

Öne çıkan mesajlar

ne demek efendim görevimiz. sız mıçın biz temizleriz çok afedersin. :))

Ha gitarı da iki haftada yerim o da apayrı bi konu.[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

Kirk, Canlı olsada tek parmakla solo attı adam. orda o olay biter artık ötesi yok.
Jonh Petrucci ye gelince. oda iyi çalıyor ikiside saygı duyduğum kişiler. O yüzden kıyaslamam.

şunuda ekliyim kimse onlar gibi profesyonel olup bence attıkları solo yu atamaz. (In my humble opinion)[hline]There is no beginning there is no end,
There is only change,
Progression backwards is this where we are heading,
Take back your soul forget your emptiness.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 18 July 2003 03:24 tarihinde demiş ki:her yerde albumlerinin rezalet oldugu konusulmazdi dimi?

Album leri Rezalet olablir ama nedenleri var Metallica; Solo ları önde olan bir grup bence ve bu album Kill 'em All gibi Thrash e dönüş olmuş, album tam headbang lik. Sert bir album belki yeni bassist ? Robert Trujillo yuzunden ? kim bilir. Bilmiyorum ama şu güneki Metallica tarihine bakıyorum böyle inişleri var. Ör: Load, Reload, Garage Inc. adamlar yemin ettiler ve bunlardan parça çalmıyorlar albumun kotu oldugunu bildikleri için. Belki bu yuzden Konser de sadece Frantic ve St. Anger çaldılar ?[hline]There is no beginning there is no end,
There is only change,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GICIK2, 17 July 2003 12:39 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar gitar çalmak çok kolay birşey aslında. (Yoksa ben mi fazla yetenekliyim :D ) İnanmazsınız ama ben1.5 ayda kendi başıma herşeyini öğrendim 1.5 ayın sonunda çalmaya başladım baya baya şuan geliştiriyorum ve ben 15 yaşındayım. Çalmak isteyen varsa hiç korkmasın biraz azimle başarabilirsiniz.[hline]Nebula/Locus :: Tommy Parker

Nekadar sallarsan salla son damla donuna düşer.

Kolay bişey değil yeteneği olana kolay gelebilir.. 4 seneden fazla çalıyorum yani bir sorunu olan varsa kapışalım =P[hline]
KinGpiN
the striked sazan
Emaleth, 07 July 2003 16:49 tarihinde demiş ki:
kafana terlik yiye yiye beynin sulanmış senin iyice.
antin, kuntin, gugurigu filan...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 17 July 2003 23:33 tarihinde demiş ki:
penayi cakmakla yak once
sonra telleri o kadar cok yordumki oksiklenme sorunu yuzunden penayi sterilize etmek zorunda kaldim de

ben diyorum kirk de diyomus[hline]"HEPİMİZ ZENCİYİZ!"

Edit: Cok provokatorsun diyorum mesajini editliyorum / Volf[hline] Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott weiss ich will kein Engel sein
Heaven Must Be Hell in Sky

[Bu mesaj Volfied tarafından 19 July 2003 04:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 19 July 2003 01:24 tarihinde demiş ki:
almanya konserindeydi galiba tek parmakla solo su dimi[hline]And I find it kinda funny, I find it kinda sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had

aynen öyle. Tek Parmakla solo attı. Alamnya da. en son konserde.[hline]There is no beginning there is no end,
There is only change,
Sosyal ağlarda paylaş

asım can gündüz dötüyle ve çok afedersiniz şeyiyle çalıyo. Metallica da asım can gündüz olsa iyi olur muydu. Hayır kirk kötü bi gitarist diyenlere katılmıyorum ama olay tek parmak solo filan diil yani. Ki nedir tek parmak solo...[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

e ama siz boyle o daha cano bu daha cano olayina girmisiniz 10msgdan sona?adam 2 yilda kirk hamett gibi calabiliniyomu demis?
'hayir calamaszin baba onun modeli manda kasa motoru 2.0 turbo dizel enjeksiyon" diyin yada 'o adam omrunu vemis bu ise olur nu ole 2 senede calmak behey hangi densiz dediyse sana git bi yapistir osmanliyi' diyin kapatin olayi,nie birbirinizi yiyosunuz ki??
hayir bide elin adami icin yiyosunuz o da ayri bi tat ayri bi heyecan...
Sosyal ağlarda paylaş

zuhahahahhaa yorumlara bak çalın ewladım çalın.
gel dela ya özledim seni bırak bunnarı sen.[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

öhöm iyi ne biliosam onu sölüom şimdi senede günde 10-12 saat çalışırsan eşşşekler gibi çalarsın ama kirk hammetın yarısı kadar çalamazsın ama onun şarkılardaki sololarını atarsın ama bu onun kadar çaldıgın annamına gelmez.steve vainin çaldıkalrının bi bölümünü yarım yamalak çalarsın herhangi bir şarkıyı rahatlıkla çalarsın.tek parmakla solo nedir annamadım dediğiniz pena kullanmak yerine bir parmagını klavyedeki bir notaya wurmasını andırıosa galba tepping demek istemişsiniz..gayet kolay bşi zaten aşmışlık örneği falan deil hatta alakası yok şöle düşünün one solosunun tepiingli bölümünü gitara başladıktan 2 ay sonrada çalarısnızı 20 yılsonrada ama kalanı öle deil.
ayrıcana kirk hammet vainin 1/4 ünün bir çeyreği olamaz..kendisini de böle bişiyi asla idda edemez.[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

hay bi kişide kirk hammett şunun tüyü kılı olamaz demesin bea.
abi tek parmak la solodan kastları sol elinde tek parmağın kullanılması galiba. tapping değil. tappingi yoldan geçen adam yapar :)[hline]And I find it kinda funny, I find it kinda sad
Sosyal ağlarda paylaş

abi nie tek parmakla atasın böle bişi yaptıysa adam malmış.kirk iyi bir gitaristtir ama ne cok iyi ne süfer mesela fade to blacki hep yanlış calar canlısında ama süfer bi bestedir ama kendisi çalamaz nese geçelim kirki[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

hep yanlışmı çalar. neresini ya. en sondaki soloyu mu dion wah pedalıyla çalıo tabi konserde. bi yeri varki konserde çalmak zor çünkü çok fazla hız olması lazım. orayıda wah pedalıyla çalıo ve başka bişey çalıo yani bile bile değiştirio. yanlış çalma değil ki.[hline]And I find it kinda funny, I find it kinda sad
Sosyal ağlarda paylaş

yani adam kendi bestesini çalamıo konserde...[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

yaa kirk kadar çalarım, ondan daha iyi çalarım diyenler sıkıyo bir kere.. ayrıca sabahtan beri bi dolu virtüöz ismi geçiyo ama kimse hendrixten bahsetmiyo. tamam striani,petrucci,steve vai,malmsteen bunlar harbi süper adamlar ama hiçbiri jimi babanın tırnağı olamaz...hatırlatayım dedim :D
Sosyal ağlarda paylaş

fragrant hakli,

o dediklerimizin hepsi jimi hendrix hayrani. Satriani in en buyuk idolu hendrix kendi soyler.

hem iyi gitaristlik demek hep teknik degil, ayni zamanda beste yapimi ve ton da cok onemli.

mesela james, adam kirk gibi shredding yapmiyor ancak adamin attigi her solo melodik, sahsen kirkin sololarindan daha cok seviyorum (to live is to die, orta bolum)
Sosyal ağlarda paylaş

lol walla asıl o sıkma adam zamanındaz öleymiş ama herşey gelişio hendrix çok geri teknik olarak suankilerin yanında asıl hendrix tırnagı olamaz ama bu saygıda kusur etmek anlamına gelmez.[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...