Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

su kaplumbağaları

DiadanLocke

Öne çıkan mesajlar

ya TURK kaplumbagası TURK alın:p(cok milliyetci oldu:P).yane snrm benimki ole pek bi şirin ve daha da hareketli oluyolar. normal yesil kaplumbagalardan farkı:kabuklarının altı siyah oluo ve gozlerinin altında kırmızı çizgileri olmuo. ama su plastik kaplumbaga bahcelerin durmuolar kacıolar.hatta mucahit gecenlerde 12 saat evin içinde ozgur sekilde yasadı ertesi sabah buldum keratayı.
ha bi de ben muco'ya balık yemi veriorum,karides falan hiç vermedim bu gune kadar ayrıca vitaminde almadım hiç ,almalı mıyım gerekli mi?[signature][hline]buyuklerimin ellerinden ,kucuklerimin gozlerinden,yasıtlarımın iki kaslarının arasından operim.derin saygılarımla....
iRiN bacınız

[Bu mesaj irin tarafından 26 Haziran 2005 15:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
en sonunda aldım iki tane kapluş.yalnız dişi olan 3. günden itibaren yem yememeye başladı.dün bi türlü yediremedim en sonunda akşam verince yedi.bgn hiç yemedi.kaçıyor hep.erkek olanda sorun yok gayet iştahlı ve alıştı ama dişi olan korkuyor bizden sanırım ve kaçmaya çalışıyor hep.[signature][hline]- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:
(Osuruktan tayyare, Selam söyle o yare)

NMN
Sosyal ağlarda paylaş

saol :) evet kırmızı yanaklılardan.bol bol güneşlendiriyorum bu aralar mevsim değişmeden alsınlar güneşi diye.[signature][hline]- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:

NMN

[Bu mesaj DiadanLocke tarafından 01 Ekim 2005 14:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bu varlıkları ne kadar kaç saat evin içine gezmelerine izin vermek lazım bizimki paso kabından dışarıya bakio[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
evet dışarıya çıkmak isterler ama normalde kaplarında kalmaları onlar ve sizin içinde çok iyi olur. kap dışında pek çok tehlikeye mahruz kalabilirler. evde gezdirmeye falan kalkmayın...[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas!|
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

yaf büyücekmi şimdi bizimkiler
ben korkarım öyle dana gibi olursa

nette okudum hayvanlar küçükse kış uykusuna yatırmayın diyor ben nasıl başaracam bunu kış uykusuna yatırmamayı?

bide ben buna sırf karides veriom tek yönlü beslenio bişi olur mu?[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
hayvanların doğası gereği yatacaktır. yatmaları doğal, aman dokunmayın :)
büyüler fakat öyle hemen büyümezler. büyümeleri oldukça uzun sürer. 1-2 senede gözle görünür bir fark göremesinizde 30-50 senede içerisinde erişkin boyutlara ulaşacaktır.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas!|
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada İstanbuldacogu semtte var petshop aramak istemiyosanız semtte eminönüe cami ile mısırcarsısı arasında bir cok petshop var ben erkek vedisi betamı ordan aldım kaplumbaglanda vardı singapur bide nnormal kafeste vardı türünü bilemiycem[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Arkadaşlar benim kapluşlar kış uykusu moduna girdiler çok az yem yiyolar ve hareketsizler.Tam emin olamıyorum ama her yerde o plastik kapların kötü olduğu yazıyor.Mutlular mı değiller mi bilmiyordum ama son bikaç haftadır küvete su doldurup onları yüzdürüyorum ve çok mutlu, keyifli olduklarını görebiliyorum :)
Bi akvaryum yaptırmaya karar verdim ben de.Sizce nasıl birşey olmalı?
Ben 50x20x20h boyutlarında bir tane düşünüyorum uygun olur mu? Kapluşlarım mutlu olurlar mı? İçini süsleyip mango kökleri ve taşlar koyucam üstüne çıkabilecekleri.Isıtıcı,filtre takıcam.[signature][hline]- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:

NMN
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
yeni topic açmıyım bu varken. ben 1 ay önce kadar 2 tane aldım. 10 gün önce kadarda o palmiyeli fanustan orta boy ısıtıcılı filtreli adalı hoş bi akvaryuma terfi ettirdim hayvanları. kabuk sertleştiricisi ve kaplumbağa vitamini kullanıyorum,ayrıca çok kaliteli bi yem kullanıyorum. her gün 2-3 saat güneşlenmelerini sağlıyorum. sularının sıcaklığı daima 29 derece civarı.

bu hayvanlardan biri aşırı sağlıklı hareketli ve boyu kadar yem yiyo nerdeyse(abartı).

ama diğeri gün içinde aşırı hareketsiz sürekli uyuyo ve hiç bişey yemiyo. sadece güneşe çıkardığımda bi hareketliliği oluyo. geri kalan sürede uyuyo. pek sağlıksız ve tahminim baya uzun süredir aç :/ . ne yapmam lazım beni bu hayvanı normale döndürmem için.?
Sosyal ağlarda paylaş

kaplumbağaların bakımı çok zordur plastik kaplarda bakacaksanız kaplumbağa almayın büyük bir akvaryum almak zorundasınız su ısıtıcısı almak zorundasınız filtre almak zorundasınız yoksa hayvanınız ya sürekli hastalanır ya da ölür lütfen plastik kaplarda bakacaksanız su kaplumbağası almayın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...