Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sevmeye dair

Othranx

Öne çıkan mesajlar

selamlar arkadaşlar epeydir yazmıyordum en sonunda 2 günlük bir saçmalamanın sonunda uzunca bir yazı elde ettim, kustum rahatladım gibi; baya da kararsız kaldım koyup koymamak arasında ama ne kadar beni anlatsa ve benim özelim de olsa paylaşmak istiyorum en azından 1 ve 0 ların arasında; teşekkür ediyorum oturup okumaya kasan herkese...baştan söliim pek sevmeye dair de olmadı yazı=)

bir sen kaldın maddesel varlığını düşünmeden sevebileceğim ve karanlık uykularda sarılabileceğim...sevememek kadar berbat bi duygu kaosu olamaz, olamazmış daha doğrusu...duygusuzluk bu kadar sarar mı insanı; iğrenç yapışkan bir bataklıkta sonsuza dek batmanın da ötesinde, izlediğin bir filmde yakalayabildiğin duygu tanecikleriyle minik bir hayal bahçesi kurmaya muhtaçlık.gözlerin uyumak için beynine sanrılı sinyaller yollarken,senin biri olsun anlayabilsin diye anlamsızca tuşlara basıp ekranda kendince anlamlı gibi görünen yazıların belirmesini izlemek.hissediyorum şimdi bir şeyler ama, kime ya da niye bilemiyorum.ilk görüşte aşk mı kurtaracak beni bu zavallılıktan, yoksa daha diplere çekilmek için mi çırpınışım ısrarla?olmam gereken kişiyi özledim, ama asla gelsin de istemiyorum, ben onsuzluğa alıştım,onsuzluğa aşığım; o zayıf ötesi insan gelmemeli yeniden-ki sanmıyorum gelebileceğini onca şeyden sonra- belki de memnunum hayatımdan..Anlaşılamaz bir geçiş dönemi de olabilir bu, sevilmeye o derin ihtiyaç, ama kontrolünü yeniden kaybedebilecek olmanın verdiği içgüdüsel korkunun ördüğü buzdan hapishaneyi eritebilecek bir ateşin henüz kıvılcımlanmamış olması daha da ürkütücü.Hayat anlamsız bir kere, bunu kafana yaz; herşeyin hormonal olması bir yana, yaptığın şeyden aldığın zevk ne kadar sürebilir ki?yani şöyle olur ben güzel bir şey başarırım, mutlu olurum; ardından "mutlu" ölürsem belki başardığım şeyin bir anlamı oluşabilir.Büyük ihtimalle dede olacak kadar yaşamayacağım için öyle zengin olayım param çocuklarıma torunlarıma kalsın , sonra bayramda gelsin elimi öpsün bir anlamı yok..zaten hayallerimi yüz seksen dakikada kaybetmiş bir insan olarak daha fazla çabalamanın anlamı yok.Nasıl filmlerde hep serseri karakterler kazanıyorsa hayat da gayet basit.Öküz gibi çabalayıp da alamadığın terfiyi işe yeni girmiş biri alırsa, ya da senin günde binbeşyüz soru çözüp kafayı binbeşyüz yaptığın sırada "zeki" yaradılışlı şanslı piçin biri ayda 100 soru çözüp de senin kat kat üstlerinde bir yerlere geliyorsa ne yapabilirsin ki?Bakıp da bu hayatın adaletine lanet etmekten başka bir şey yapamayacağını biliyorsun ve daha da deliriyorsun..Hayat bu işte aslında,delilik.Filmdeki serseri karakterlerin kazanmasının nedeniyse hayatın delilik katsayılarına yaklaşabilip hatta bunların üzerine çıkabilmelerinden kaynaklanıyor,Tyler Durden süt çocuğu muydu da herkes onun gibi olmak istemişti zamanında, özgürce ve umursamazca yaşamayı yani?hayat karşısında özgür kalabiliyorsan ve hayatı gerçekten sallamıyorsan zaten gözlerini açtığında bulunduğun yerin bembeyaz yastıklarla dolu olması işten bile olmaz,tabi son moda gömleğini de unutmamak lazım..Herkesin istediği her şey , insan - aklının yanında kullanma kılavuzu verilmiş her canlı - içinde sistem dosyası olarak alır açgözlülüğü, en derin ve en pusu köşesine koyar ve bekler ; saklamaya çalışır derinlerde ,hem tetiktedir hep daha fazlasını istemeye..bitmez ki insanın pislikleri saymakla, misal en yumuşak kalpli insanın içinde bile vardır bencillik- belki baskın belki çekinik- , söyleyemese bile taşır bu zehri kanında.tabi zehir demek ne kadar doğru olur tartışılır, insanın öncelikle kendi çıkarlarını düşünmesi kadar doğal ne olabilir ki bu kadar bok kokan bir dünyada?mavi komünüklerle mantar evlerde yaşasak neyse ama, tarih tamamen bencilliklerle doluyken gayet normal.Bu açıdan bakın, bir ülkenin toprak almak için savaşması mesela, bu onun hakkı diyebiliriz, mevcut üreyen insan topluluğu için yeni alanlar bulmak zorunda- yaşama ve hayatta kalma hakkı adına- , ama toprağına saldırdığı toplumun da yaşama hakkı var o da kendini düşünüyor,düşünecek haliyle, en alt temelinde yine bencillik var.of, saçma sapan konulara geldim , çok aptal bir şekilde bağlamak gerekirse işte duygusuzluğun getirdiği nokta!söylemek istediğim ne var biliyor musun başka?dile gelip 1 ve 0 larla edebileceğin küfürleri duyar gibiyim, ama keşke babasız büyüseydim de diyebilseydim, "; babam olmadı sevgi istiyorum bögü;" modlarına girebilseydim.Varolurken bunları demek gerçekten daha kötü bir durum olsa gerek, en azından ben öyle düşünüyorum..aslında bir hayalim var, ama bu kucuk bi sır kategorisine bile girebilir.sevgi duyumu , duygumu nasıl geri getiririm bilemiyorum , ama ölmeden bir oğlum olsun ve bir kere olsun dünyanın en iyi babası olduğumu söylesin bana..sonrasında saw 3 te kurban da olsam önemli olacağını zannetmiyorum..
Bir sen kaldın kaldın maddesel varlığını düşünmeden sevebileceğim ve bla bla bla; senin kim olduğunu bile bilmiyorum.Kime açılırım bu kadar, kim buna değer yada değebilir onu da bilmiyorum..Değer verd
Sosyal ağlarda paylaş

eve geç geldim ve duygularım karmakarışıktı. hala da öyle ama kendimi nasıl dile getirsem diye düşünürken bu yazıyı okudum ve duygularım dillendi! çok teşekkür ederim! eline sağlık![signature][hline]DIDO!
No one ever die from wanting too much!
«::: V :::» .«::: I :::» .«::: P :::» .«::: E :::» .«::: R :::»
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten Güzel , Sende hayatın gerçek kesitlerini anlayabilmişsin... İnsanlarımızın en büyük sorunuda ''Beklenti'' dir.. Biz vericiyiz onlar ise yiyici Kazanan Taraf Tabiki Bizler
Tebrikler..[signature][hline]Bir Gün Yalan Sölüceksen Eğer
Bırak Karşındaki Sana Güvendiği
Kadar İnansın..
Sosyal ağlarda paylaş

Hüü keşke daha önce okusaydım yaa.Çok ama çok güzel yazmıssın ama sanırım fight club'I falan izlemişsin yakın zamanda?
Süper olmus ellerine sağlık.Ben bunu da arşive alırım valla :)[signature][hline]''Ağlamak,ruhun fiziksel dünyaya bir yansıması,bir boyut değiştirme çabasıdır...''
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...