Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuralları Bulabileceğimiz bir site

skyly

Öne çıkan mesajlar

Geçen gün eski magic kartlarını buldum da kardeşimle biraz oynayalım dedik; fakat eskisi gibi her oyunumuzda kuralları tam olarak bilmemekten kaynaklanan aksaklıklar çıktı... İnstantların yapılma anı, protectionların etkisi sadece damagemi yoksa bütün büyüler vsmi dispel yaratik inmesini engellermi vs vs. Ben çoğunu hatırlıyorum fakat bunu kardeşime ispatlayıp oynamamız lazım. Bu yüzden kuralların yazdığı bir siteye ihtiyacımız var. Fakat biz eski kartlarla oynuyoruz 3-5 sene öncesinin belki. Bu kartların kurallarının yazdığı bir site bilen varsa ve buraya yazarsa çok sevineceğim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese ilgileri için çok teşekkür ediyorum... Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın fakat kartlara bakmaya vaktim olmamıştı, yeni oldu ve baktım şimdide soracağım...
İlk bu end of turn olayını sormak istiyorum. Bu end of turn sizin sıranızın sona ermesimi yoksa bizim sıramızın sonra ermesi ve sonra tekrar sıra bize gelene kadarmı yani biz oynuyoruz oyunumuz bitiyor karşı oyuncuda elini bitiriyor o zaman bitiyor end of turn onu sormak istiyorum. Sonra saldırılar: Saldırmak bizim sıramızı bitiriyormu? saldırdıktan sonra başka büyüler yapıp sıraya devam edebiliyormuyuz? veya bir yaratıkları saldırıp karşı taraf blocklarsa veya blocklamıyorsa diğeriylede ondan sonra saldırabilirmiyiz? Sonra saldırırken eğer karşıdaki blocklamıyorsa bir instant kullanabilirmiyiz. Yani bir manaya +3/+3 veren bir büyü var. Eğer blocklamıyorsa bende o anda damage yi vermeden o instantı kullanıp yaratığı 3 e 3 arttırabilirmiyim? Bir sonraki soru opponent, opponent karşı oyuncumu demek yoksa karşı oyuncunun herhangi bir yaratığı falan da olabilirmi? Bir başka soru sacriface a creature dediğinde sadece oyundaki yaratıkları mı yoksa hem oyundaki hemde elimizdeki yaratığı sacrifice edebilirmiyiz. Başka bir soru regeneration... 1 mana tepleyip regenerate olan bir yaratık öldüğü el mi regenarete olabilir yoksa manamız yoksa ve birdahaki elde kullandık diyelim 3-4. elde regenerate edebilirmiyiz. Bir elde kaç kere regenerate edebiliriz? Regenaretler instantmıdır karşı taraf tam saldırırken regenarete yapıp blocklayabilirmiyim? Başka bir soru protection from renkler ile ilgili. Şöyle yazıyor "Prevent all damage to you from a renk source. Treat further damage from that source normally" Şimdi bu bir enchantment ben burdan şunu algılıyorum. 1 mana tepleyip üstündeki özelliği kullanabilen bir enchantment bu. size bir oyuncu vurduğunda onu o an instant gibi tepleyip o damageden kurtulabiliyorsunuz fakat bir daha vurduğunda bir kez daha teplemek zorundasınız yani o el için geçerli değil... Birde başka bir soru sadece damage leri mi engelliyor. ben buradan bunu anlıyorum fakat kardeşime anlatmak lazım :) mesela destroy target creature ye işe yararmı? Şimdilik sorularım bu kadar zamanınız için teşekkür ederim[signature][hline]İyilik et, iyilik bul.
Sosyal ağlarda paylaş

-End of Turn olayı benim elimin bitmesimi yoksa elimin bitmesinden itibaren tekrar bana gelene kadar geçen süremi?
-Saldırmak bizim sıramızı bitiriyormu? Yaratıklarla teker teker saldırabilirmiyiz? Bir yaratıkla saldırdıktan sonra büyü vs yapabilyormuyuz?
-Bir yaratıkla saldırdık ve karşıdaki blocklamadıysa tam damage vermeden önce bir instant kullanabilirmiyiz? Örnek yaratğıa +3/+3 veren bir instant var. Saldırıyorum karşı taraf blocklamıyorum dediği gibi o instantı yapmak ve karşı oyuncuya x hasasr vereceğimize x +3 hasar vermek...
-Sacrifice creature olayında sacrifice edeceğimiz yaratıklar sadece oyundaki yaratıklarmı eğer oyunda yoksa el, yoksa istediğimizmi?
-Regeneration olayı: Öldükten sonramı yapılır yoksa bir counter konulup ölüm hasarı alırsak o counteri atarız... Eğer öyle ise birden çok counter koyabilirmiyiz? Eğer öyle değilse öldükten sonra instant olarak kullanılabiliyormu yoksa sorcery olarakmı kullanılıyor? Sadece öldüğü el mi regenerate edebiliriz yoksa 2-3 el sonrada yapabilirmiyiz?
-Bir başka soru protection from "color" enchantmentleri Bir enchantmentte şöyle yazıyor "Prevent all damage to you from a "color" source. Treat further damage from that source normally" Burda bir renkten alacağımız ilk hasarı engelleyip sonraki hasarlara özel bir şey yapılmamasını mı anlatıyor? Eğer böyleyse yine enchantmente counter koyabilirmiyiz? Mesela 2 counterlik mana tepledik. 1 kez hasar verdi 1 ini aldık 2. yi verdi 2.yi aldık. Sonraki hasarı normal olarak yeriz değilmi? Eğer böyle değilse instant bir tepleme gibiyse hasar verdiği an mana tepleyip o hasarı engelleyebilirmiyiz? En önemlisi sadece hasarımı yoksa direk destroy that creature gibi büyüleride engelliyormu?[signature][hline]İyilik et, iyilik bul.
Sosyal ağlarda paylaş

-End of Turn olayı benim elimin bitmesimi yoksa elimin bitmesinden itibaren tekrar bana gelene kadar geçen süremi?
-End of turn, herhangi bir oyuncunun turunun bitişidir.
-Saldırmak bizim sıramızı bitiriyormu? Yaratıklarla teker teker saldırabilirmiyiz? Bir yaratıkla saldırdıktan sonra büyü vs yapabilyormuyuz?
-Saldırmak turu bitirmez, saldırıdan sonra büyüleri yapabilecegin bir ana faz daha var.Yaratıkların saldırısını secidegin bir faz var bu faz icinde istedigin sekilde yaratıklarınla saldırabilirsin, ama bu asla 1 inin saldırısı bitti simdi 2. yi saldırtiyim degildir o bir tek anda kimlerin saldırıcagına karar verirsin.
-Bir yaratıkla saldırdık ve karşıdaki blocklamadıysa tam damage vermeden önce bir instant kullanabilirmiyiz? Örnek yaratğıa +3/+3 veren bir instant var. Saldırıyorum karşı taraf blocklamıyorum dediği gibi o instantı yapmak ve karşı oyuncuya x hasasr vereceğimize x +3 hasar vermek...
-Evet yapabilirsin.
-Sacrifice creature olayında sacrifice edeceğimiz yaratıklar sadece oyundaki yaratıklarmı eğer oyunda yoksa el, yoksa istediğimizmi?
-Sadece oyundaki yaratıklar (buna mezar dahil degil).
-Regeneration olayı: Öldükten sonramı yapılır yoksa bir counter konulup ölüm hasarı alırsak o counteri atarız... Eğer öyle ise birden çok counter koyabilirmiyiz? Eğer öyle değilse öldükten sonra instant olarak kullanılabiliyormu yoksa sorcery olarakmı kullanılıyor? Sadece öldüğü el mi regenerate edebiliriz yoksa 2-3 el sonrada yapabilirmiyiz?
-Regeneration olayını aslında yaratıgın üstüne tur bitene kadar konulan bir kalkan olarak dusunebilirsin, bu kalkanı koyarsın ve herhangi bir nedenle ölücek olan yaratık bu kalkanı harcar böylece ölmez. Bir yaratık öldükten sonra bu kalkanı koyma sansın yok.
-Bir başka soru protection from "color" enchantmentleri Bir enchantmentte şöyle yazıyor "Prevent all damage to you from a "color" source. Treat further damage from that source normally" Burda bir renkten alacağımız ilk hasarı engelleyip sonraki hasarlara özel bir şey yapılmamasını mı anlatıyor? Eğer böyleyse yine enchantmente counter koyabilirmiyiz? Mesela 2 counterlik mana tepledik. 1 kez hasar verdi 1 ini aldık 2. yi verdi 2.yi aldık. Sonraki hasarı normal olarak yeriz değilmi? Eğer böyle değilse instant bir tepleme gibiyse hasar verdiği an mana tepleyip o hasarı engelleyebilirmiyiz? En önemlisi sadece hasarımı yoksa direk destroy that creature gibi büyüleride engelliyormu?
-Bahsettigin tarzdaki enchantmentlar senin belirliycegin bir kanaktan gelicek (bir yaratık veya spell olabilir) o tura ait tüm hasarı prevent eder. Destroy effectli kartlar hasar vermedigi icin bu enchantmentların bi kullanısı yoktur onlara karsı.[signature][hline]Magic The Gathering sorularınız için.
MSN: [email protected]
----------------------
Magic Online : /addbuddy Enaxa
----------------------
MagicTR.net
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...