Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CoVa yeni basliyorum

Xaiyn

Öne çıkan mesajlar

Selam arkadaslar, ben CoH hic oynamadim, daha once wow ve swg oynamistim ama ikiside baydi ve CoV baya cekici geldigi icin simdi onu aldim. suanda CoV-Europe download etmekteyim yarina biter heralde. Buyuk ihtimalle mastermind veya stalker oynamayi planliyorum ama PvPde falanda etkili olsun istiyorum acaba mastermind iyi olur mu?

Simdi bir sorumda su, Bu oyunda bi turk grubu var mi ve nerde? Siz europeda misiniz yada gecmeyi dusunuyomusunuz, hangi serverdasiniz bunlari merak ettim.. Birlikte guzel bi takim yaratabiliriz diye dusunuyorum :)

Saygilar sevgiler
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an için Avrupa serverlarına geçme kararımızı erteledik. O yüzden, ne yazık ki ayrı gayrı olucaz biraz. EU'da oynayan Türk'ler elbet vardır, ama Paticik'ten bildiğim birisi yok. Tunch, CoV EU sipariş ettim demişti. Özelden kendisine mesaj atarsan sana sağlıklı bir yanıt verir...

Madem CoV EU aldın, senden bir ricam olacak. Oyuna başladıktan sonra öğle, öğleden sonra ve akşam saatlerinde server'lardaki oyuncu sayısını inceleyip özelden yollarsan sevinirim. EU'da 4 yada 5 server var, bunların herbirinde birer karakter açıp, oyuncu potansiyeliyle ilgili analiz yaparsan çok sevinirim. En kalabalık server "Union" olmalı, aklında bulunsun...

Karakter konusuna gelince; ne tarz bir karakterle oynamak istediğine bağlı olarak değişir bu. MM'ler ile level almak ve hızlı ilerlemek mümkün, ama oyunun eğlence kısmını oldukça düşürüyor bence. PvP'de ise birilerini kovalerken ve kaçarken zorlanabilirsin, çünkü pet kontrolü o kadar kolay değil. Stalker konusunda PvP'de bir numara diyebilirim, ama oynarken sana ne kadar kalleş bir class olduğunu da hissettiriyor. Dominator'lar ileriye dönük hem eğlenceli, hem işlevli bir sınıf(ayrıca en az seçilen class). Corruptor'lar blaster+healer olmaları nedeniyle tam piyasa sınıf konumunda. PvP'de de çok iyi işler görüyorlar. Brute'lere gelince, tek kelimeyle bir numaralar PvE'de, fakat PvP kısmı için bazı şüphelerim var. En kilit özelliği olan "Fury"nin PvP'de dolması çok uzun bir süre alıyor, kaybedilmesi ise çok kısa süre içinde oluyor. İleriye dönük umutluyum ve şu anda da Brute'üm ile oynuyorum...[signature][hline]Hatalıysam 155

[Bu mesaj Keyzar tarafından 17 Kasım 2005 12:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xaiyn, 16 Kasım 2005 18:43 tarihinde demiş ki:
Selam arkadaslar, ben CoH hic oynamadim, daha once wow ve swg oynamistim ama ikiside baydi ve CoV baya cekici geldigi icin simdi onu aldim. suanda CoV-Europe download etmekteyim yarina biter heralde. Buyuk ihtimalle mastermind veya stalker oynamayi planliyorum ama PvPde falanda etkili olsun istiyorum acaba mastermind iyi olur mu?

Simdi bir sorumda su, Bu oyunda bi turk grubu var mi ve nerde? Siz europeda misiniz yada gecmeyi dusunuyomusunuz, hangi serverdasiniz bunlari merak ettim.. Birlikte guzel bi takim yaratabiliriz diye dusunuyorum :)

Saygilar sevgiler

Selam arkadasım.
Oyunu cdkey olarak nereden aldın? Nerden download edıyorsun? Bende dusunuorum almayı. Cov ıle Coh un farkı nedır?

Tesekkurler
Sosyal ağlarda paylaş

C o H
C o V

Oyunlar arasındaki fark yukarıdaki sticky topic'lerde yeteri kadar yazmakta, bunların dışında sorun olursa yardımcı olurum...

DipNot: Amerika yada Avrupa almak sana kalmış, ama neredeyse hepimiz Amerika'dayız, belirteyim...[signature][hline]Hatalıysam 155

[Bu mesaj Keyzar tarafından 17 Kasım 2005 12:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

CoH'da iyi kahramanları yönetiyorsun, CoV'da ise kötüler. Aradaki en büyük fark bu. İkisini kendi içinde bağımsız ama PvP'de birbirine bağlı iki oyun olarak düşün...

CoH aldığında sadece iyiler, CoV aldığında kötüler, ikisini birden alırsan ise, doğal olaraktan iki tarafıda oynama şansın var. CoV yeni çıktığı için oyuncu sayısı CoH'a göre daha fazla şu anda, iki tarafın güç dengeleri eşitlendiğinde bu farkta ortadan kalkacaktır. Yeni oyuna başlıyorsan CoV ile başlamanı öneririm, çünkü şu anda bizlerin içinde de CoH'a giren yok. Dediğim gibi aradaki farklar hakkında forumları biraz kurcalarsan daha detaylı bilgilere de ulaşırsın. Şimdi dışarı çıkmak zorundayım başka soruların varsa akşam yanıtlarım...[signature][hline]Hatalıysam 155
Sosyal ağlarda paylaş

Ben su an tamamen ortada kaldım. KAfam karıstı. Keyzar yardım et..:)
Simdi soyle anlatayım mmporg olarak su ana kadar bır cok oyunu oynadım. Lineage 2 wow guildwars vb. İclerinde en uzun oynadıgm guildwarstı cunku lvl kasarken cok sıkılmadım bırde guzel yanı 20 level maksimum olmasıydı. Bu aralar bi oyun alıcam vakit gecmiyor. Guzel bir oyun arıyorum. İnceledim cov u ve coh u. Ama genede korkuyorum. Boyle demo ve ss lere bakıp matrix online i almıstım ve bence berbat bir oyun ozellıklede pvp olayı. :)
Simdi gelelim sorularıma.
1-Keyzar oyun yapısı nasıl surukleyıcımı?
2-Lvl kasarken bayılıyormusun lvl artıs sıstemı kolay mı?
3-Oynabilirlik nasıl? Bu cok onemlı yanı wasd mouse seklınde felan mı?
4- Sımdı hepınız amerıca serverındasınız. Ben ne alıcam? Europe mu alayım amerıka mı? Siz olamzsanız yanı hıc turk olmadanda cekılmez.
5-Sence cov mu yoksa baska bı mmorpg mı?

Keyzar dedım ozellıkle genelde buralarda oldugu ıcın. Diğer arkadaslarda yardımcı olursa sevınırım...

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

Yettim:)...

1- Eğer süperkahramanlık konsepti ilgini çekiyorsa, oyun bunu tamamen sana hissettiriyor her alanda. Marvel comics'i daha önce takip ettiysen, çizgi film, yada çizgi roman, oradaki karakterlerden eksik kalır bir yanın olmuyor...

2- CoH'da maksimum lvl 50, CoV'da ise şu anda 40. Haftada 5 gün düzenli olarak oynayan birisi 2.5 ila 3 ayda, karakterinin tadını çıkara çıkara lvl 50'ye rahatça ulaşır. Birçok oyunda belli bir konuma gelmen için lvl düzeyin çok önemlidir, bu yüzden canla başla hırs yapıp o seviyeyi yakalamak uğruna didinirsin ve bu can sıkıcı bir hal almaya başlar bir süre sonra. Fakat CoH, yada CoV'da en güzel vakitlerimi lvl peşinde koştururken geçirdim ben. En üst seviyeye gelmen, aksine bir doyuma ulaşmanı sağladığı için seni oyundan daha çok soğutur. Mevcut 3 PvP haritası var ve alt lvl sınırları 15-20-30. Bu rakkamlar lvl düzeyinin düşüklüğünün pek de bir şey ifade etmediğini gösteriyor olsa gerek (yanlış anlama, elbette yüksek lvl'larda olman her şekilde sana fazladan artılar getirecektir PvP'de).

3- W,A,S,D,Q,E,F,R,Tab,Space,Alt,Ctrl,1,2...0 vs..:) Bunlar benim kullandığım temel tuşlar. Oyun hack'n slash tarzı birşey değil, seçimine bırakılmış olan onlarca power var. Basit, kullanışlı, ama ileri düzeylerde de bir o kadar maharet gerektiren bir kontrol sistemine ve arayüze sahip...

4- Amerika alacaksın o halde...

5- Piyasada WoW dışında rakibi olan bir oyun yok zaten. Ayrıca WoW ile CoH-CoV arasında birçok yönden dağlar kadar da fark var(kıyas yapmakta istemiyorum). Bilinçli, düzeyli ve hoşbeş vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir oyun. Oyuncuların yaş ortalaması da WoW'a kıyasla bir hayli yüksektir. Sonuçta tercih senin, hoşuna gitmediği taktirde de oyunu bir şekilde satar elden çıkarır, yoluna devam edersin:). Söyleyeceklerim bu kadar...[signature][hline]Hatalıysam 155
Sosyal ağlarda paylaş

Hulk ne kadar uzağa ve yükseğe zıplıyorsa, sende o kadar zıplayabiliyorsun...

Superman ne kadar özgürce uçuyorsa, sende o kadar uçabiliyorsun...

Flash ne kadar hızlı koşabiliyorsa, sende o kadar koşabiliyorsun...

Teleport ile ilgili verecek bir örnek gelmedi aklıma:)...[signature][hline]Hatalıysam 155
Sosyal ağlarda paylaş

Süper güçler herkesin düşlediği bir şey değil mi zaten çocuklukltan beri =) Valla ben çok keyif alıyorum, soruna yanıt ;
Evet, superjump'la 2-3 blok öteye uçup, fly ile dilediğin yere uçabiliyorsun ya da super speed ile etrafta kayan bi yıldız gibi gezebiliyorsun...

Ben de wow ve guild wars oynadım ama (çok değil ama fikir sahibi olacak kadar) puanlamam şöyle ;

Wow ... 5/10
GW ... 6/10
Cov - Coh ... 9/10 her oyunun eksikleri var tabi =)

şu anda biz hiç bi ping sorunu yaşamıyoruz en yoğun saatlerde bile takılma dahi olmuyor US serveri olmasindan dolayi... bazen 4-5 saniyeliğine herkes lag'a giriyor sonra düzeliyor o kadar.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar EU konusunda bir aciklik getiriyim, EUda da baya Turk var ben daha ilk gunumde Turklere rastladim, Instutitions adinda bir clan mevcut. Yas ortalamasi yuksek, akli basinda insanlar var. Kisacasi EUada gelebilir isteyenler. Union serverindayiz.

EU serverlari ne zaman girsem genelde dolu surekli etrafta birileri oluyo ama Light Load seklinde genelde yani asiri bi kalabalik yok. Ping falan durumlarida gayet iyi tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Giovanni, 18 Kasım 2005 12:29 tarihinde demiş ki:
peki US serverinda gunduz saatleri bos olma gibi bi durum var mi?
bi de oyunun videosunu izledim ben karakter animasyonlari cok superdi ama çevre grafikleri Half Life 1 gibiydi sizce nasıl? gerçi oyun iyi olduktan sonra pek önemi yok ama ..

Çevre grafikleri, animasyonlar kadar güzel... 1280*1024, 8x buffer, animasyon high, shadows high gibi özelliklerle oynuyorum... etrafta uçuşan çöplerden karakterlerin yüz ifadeleri, su üzerinde güneşin dalgalarla birlikte efektinden uzaktaki objelerin buğulu görünmesine kadar bir çok grafik özelliği benim çok hoşuma gidiyor...

Ortam ve dünyanın detaylarının çoğunu ve animasyon efektlerini diğer oyunlarda görmedim... Gerçekten oynarken grafikler doyum sağlıyor. Haritalarda gezerken oyunun UI'sini kapatıp FirstPerson'dan manzaranınn keyfini çıkarıyorum çoğu zaman, hatta geçen sene COH'da sırf manzara izleyebilmek için karakterime "fly" almıştım, denizin ortasından güneşin doğuşunu izliyordum :):)

Kısacası grafikler açısından hiç bi tereddütünüz olmasın bence.

Gündüz saatlerinde bile girdiğimde yani US'in uyku saatlerinde ortalama 500-750 kişi oluyor "Justice" serverinda US'in öğleden sonra-akşam saatlerinde ise 1500-2000 kişi arası değişiyor, yani takım bulmak için zorlanacağınızı tahmin etmiyorum, her zaman oynayacak birilerini kolaylıkla bulunuyor...
[signature][hline]

[Bu mesaj Tonec tarafından 18 Kasım 2005 17:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...