Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kezbananımın Maceraları Vol.1

Gunn

Öne çıkan mesajlar

Efendim ne iş yaptığımı bir kenara bırakalım (Heralde 105 mesajdan sonra söylemeyeceğimi tahmin etmişsinizdir) Şimdi işyerimde Kezban Hanım adlı bir temizlik görevlisi çalışmaya başladı. Kendisi görünüm olarak gayet sıradan, evlerimzde eskiden beri gördüğümüz temizlikçi tipi olmakla birlikte 30 yaşları civarında olduğunu düşünüyorum.
Daha ilk günden başımı döndürüp midemi bulandıran ve başımı döndüren anektodlara imza attığı, bununla da kalmayıp adeta gerisinin geleceğini taahüt ettiğinden kelli Kezbananım'ın maceralarını sizinle de paylaşayım dedim.
Bugün işyerine (bahçeyle aynı katta olmasından mütevellit) dünyanın en tatlı yavru kedisi geldi ve artık bizim kedimiz oldu. (Resimlerini bilahare koyucam).
Kezbananım da ilk iş günü olduğu için şöyle derin bir temizlik yapıyordu. Ben de salonda -kaşık olmadığı için- kay karıştırma çubuğuyla coleslaw salatası yemekteydim. (çubukla pirinç pilavı yemek halt etmiş, söyliym) Kadın rahatsız olmasın diye sorayım dedim: "Kezbananım, kediden rahatsız olmassın di mi? Korkmuyosun yani"
Çok cool bir ses tonuyla (bir temizlik görevlisi için ürkütücü derecede kendinden emin) şöyle cevap verdi.
"Ben kedi beslemekten korkmam. Ama kedilerden korkarım. Sorun istemiyorum Deniz Bey"
ve gitti içerki odaya.
Bana da düşen coleslaw salatasının yanında karizmamı da yerden toplamak kaldı :)

Hadi bu ilk bölüm diye "bir fiyatına iki bölüm" anlatalım: :)

Günün ilerleyen saatlerinde ben odamdayken içerde salonda telefonun çaldığını duydum. Salonda da kimse yoktu. Bir kere çaldı ve sustu ben de normal olarak Kezbananım'ın açtığını düşündüm. İçeri seslendim:
"Kezbananım siz mi açtınız?"
Koridordan yaklaşan ayak sesleri (cevap yok ama... cool ya)
"Ben açmadım. Benim alakam bile yok ben temizlik yapıyorum"
"Tamam kezbananım susunca açtınız sandım da, kim diyecektim"
Kezbananım burda arkasını dönüp çıkıp gidiyor. 15 dakika sonra bir odanın önünden geçerken odadaki telefonu sildiğini görüyorum. Soruyor:
"Deniz Bey şimdi ben bu telefonu kaldırsam alarm (telefon demek istiyor) öter mi?"
"yok hayır ötmez"
"demin öttü ya"
"demin heralde silerken numaralara falan bastın dahili hat çevirdin kezbananım"
"yoo ben böyle siliyodum bak" *gösterir*
"ha tamam, demek ki dışardan aradılar sonra kapattılar"
ve odadan çıkıp koridorda ilerlerken arkamdan sırtıma son sözünü saplar:
"Hayır sonra biz suçlanıyoruz da masum yere"
??!!!???
Sosyal ağlarda paylaş

zuahaha
bu ne be :)
süper niye suçluyonuz kadıncağızı hem :)
said:
Ben kedi beslemekten korkmam. Ama kedilerden korkarım. Sorun istemiyorum Deniz Bey
bıu lafada koptum direk :)[hline] Durmak ölüm, taklit uşaklıktır; çalışmak ve yetişmek ise hayat ve özgürlüktür.
L.Y. Rauch

[Bu mesaj kermit_frog tarafından 06 August 2003 17:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

:)
tahmin edebiliyorum benim işyerinde aynı işlerle görevli bi Döndü Hanım var. Temizlik sırasında telefonları silerken her nasıl beceriyorsa 111 -ki benim dahilim olur- tuşluyor. Telefonu açıyorum karşıdan gene tuş ve haşırtı sesleri. Bi gün dedim Döndü abla bak böyle böyle tuşlara basıyosun telefonun. "Eyi ya temizlik ediyoruz yaranamıyoruz dedi" :)
o gün bugündür bir tek benim masam ve telefonum temizlenmez...hırs yaptı yani :p[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi hayırlısı bakalım, kolay gelsin gelmesine de bence kadın da gizlenmiş bir edebi yan var. Kedi meselesinde ettiği laf basit bir cool laf dan çok daha öte. İnanılmaz edebi öğeler barındırıyor. *!lafı beyninde tekrarlaya tekrarlaya gizemini çözmeye çalışır*
:D[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

Ehe benim çalıştığım yerde de bir temizlik görevlisi vardı adnı hiç öğrenedim ama. Neyse şimdi kupalar var bi 30-40 tane bunlrın 15i rafta diğerleri sepette. ben ilk başladığımda bi tane raftan almışım dalgınlıkla. geldi
"bakın burdan almayın bunlar burda çalışanlar içindir bikbikbbik dedi" bi 10 dk yeni başladığımı anlatmaya çalıştım ama olmadı.
bi kaç gün aynı diyaloglar sürdü gitti sonunda ben farklı bi taktik geliştirdim bi tane yeşil kupa buldum onu kullandım sürekli bi 10 gün sonra yeşil kupam raftaydı.

Bir de bu hatunun başka bi özelliği boş kupa gördümü dayanamıyor direk alıp yıkıyo. kazara başka kattaysam ya da başak odadaysam bi dönüyorum az önce içine kahve olan kupam yok! Bi kahve içmek için 3 defa kahve yapıp 3 defa aynı kupayı kirlettiğimi bilirim.
Onu da çözmek içn artık hr gittiğim yere elimde kupamla gidiyodum =)[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while

Berk's Playlist
Doyanakadar
Sosyal ağlarda paylaş

Cool olan insanı dumur ediyo ama prematüre(erken doğum ( bkz. anasının karnında 9 ay sabredememiş)) olanlar sabır taşı çatlatıyo. Kalk ordan hemen temizleyip bulaşıklara geçmem sonra çay pişirmem lazım. Gaaah! diye bağırınca tabi insan önce bi hemen kalkıyo nooluyoz diye. İlerleyen vakitlerde çatışma başlıyo.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sintisyzer, 07 August 2003 23:49 tarihinde demiş ki:
hahaha bizim evde calısan kadının telefon dialogları

arayan: mehmet evdemi
kadın: evet...

( aradan 2dk gecer, arayan kisi hala beklemektedir )

arayan: gorusebilirmiyim
kadın: tamam[hline]
milletin cinsi tercihlerinin cizgiler olması bizi ilgilentirmez tabii :)

kişiler:arıyan kişilik(a.k die kısaltacas) dürdane;temizlikçi,bide ben
not:durdanenin yazıları yazıldıı gibi okunur we wurgu ilk hecededir
telefon calar
dürdane:healouğg
ak:a..alo?
dürdane:heeaalooğww
ak:ii gunler tan(ben)ordamı
dürdane:heölya abrlam yuoh(annem)
ak:tan ordamı ben x!
dürdane:tanımı istüün seğhn
ak:evet-bezer-
dürdane fona geçer: teeeeeeeen arkudaşun ariii
ben:ne
dürdane:arkudaşın ariii
ben:anlamadım ne diosun
dürdane-dökük dişlerini gostererek gulmeye başlar sanırım nedeni muhteşem şiiwesini anlamamdan kaynaklanır
:arkadaaşın arıyiii diom
ben:ha wer
alo nabıon olm
ak-kopar-:olm kim bu amele

artk o kadar kısır bi döngüye donusmustuki bu tiyatro kowduk kadını ztn temizliide bok gibidi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...