Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

Luke asıl gücüne episode 6 da kavuşup tam bi jedi oluyor filmin sonunda da öfkesine yenik düşüp darth vader ı yeniyor

Bu arada tekrar ediyorum episode 1 in sonunda yoda ne eksik ne fazla master ve apprentice olmak üzere daima 2 tane sith olduğunu söylüyor episede 1 de sidius ve darth maul episode 2 de sidius ve kont dooku ve episode 3 te de dooku ölünce yerine anakin geçecek sidius ve vader olarak hayatlarının sonuna kadar ikili takılacaklar

Yukarıda geçen bi konuda da forcelardan bahsedilmiş dark side ve light side forceları farklıdır genel olarak mesela anakinde telekinesis var dark side a geçince grip kullanmaya başlıyo uzaktan gırtlak felan sıkıp adam boğazlıyor kont dookuda da telekinesis var o da lightning öğrenmiş sidiustan aslında karakterler light side ve dark sideta dengesiz şöyle düşünürsek dark side her zaman 2 kişi light side ise bi konsey dolusu jedi barındırıyor ve forceta denge var bu sebeple dark side daha güçlü diye düşünüyorum episode 2 de dooku yodanın öğrencisi olduğu halde kısa vadede yenişemediler gerçi yoda sonunda yenerdi ama yinede bi denge vardı yodanın konseyin en afili karakteri olduğu gerçeği karşısında sidius un bütün jediları çıtır çıtır yiyeceğini düşünüyorum ama kesinlikle emin olduğum tek şey sidius ve palpatine in aynı adam olduğu[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

sithlerin iki kişi olması dark olmalarından değil mi? yani daha fazla olunca hep sorun çıkarıyorlar. başa geçmek için daha güçlü olmak için birbirlerini öldürüyorlar fln. o yüzden 2 tane olunca master ve app. sistem dengede oluyor. yine ihanet olabiliyor tabi ama öbürüne göre çok az sonuçta. yani 2 den fazla olabilir gizleniyorsa?

mesel palpatine muhteşem bir sith lorddur sidius bile bilmiyordur :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-MrBomb-, 11 Ağustos 2004 23:52 tarihinde demiş ki:
said:
DA2019, 11 Ağustos 2004 16:50 tarihinde demiş ki:
Bu dediğinle nerde çelişkiye düşmüşsün, söyliim:

Hadi öyle oldu diyelim.

Dooku Episode 3te ölüyor, Episode 2de diil, o yüzden E2-3 arası geçen süre bi anlam ifade etmiyor.
haklısın düşündüğüm olasılık bu yüzden yanlış sen söleyince farkettim.

ama o zaman da şöle bi olasılık söliebilirim. (belki sıkıldınız olasılıklar öne sürmemden ama) sidious önce palpatine i eğitir, ardından kendisi o force la bütünleşme olayıyla birlikte sith lordluğundan çekilir, weya hatta palpatine master ı sidious a ihanet ederek onu öldürebilir we yeni sith lord palpatine olur, o da anakini eğitmeye başlar. ha diceksiniz palpatine i 2 dakkada mı eğitiyo. luke da episode 5te dagobah a gidip jedi olmuştu o kadar kısa sürede. daha dorusu kısa sürede deil tabi ama filmde çok kısa süre gösteriliyodu eğitimi.

dolayısıyla gene farklı kişiler olmaları için imkan war. yukarda yazdığım kafadan sallama hikaye belki çok hayali, belki size göre çok sıkıcı olasılıklar öne sürüyorum ama sölediklerim mümkün şeyler gördüğünüz gibi. filmin senaryosunun bu weya daha deişik bi şekilde olması için bi engel yok. we şu ana kadar senaryonun o kısmıyla ilgili hiçbi kanıt da yok. o yüzden diorum bence filmi izlemeden emin konuşmamak lazım. insanlar böle yaptıkları için rahatsızım herkes internette spoiler olarak görüyo hemen inanıyo. palpatine in sidious un klonu olduğuna neden bu kadar inanılmıyo? çünkü sidious=palpatine daha hoş bi hikaye olurdu gibi geliyo insanlara: önce ticaret federasyonunun saldırısını kullanarak senatonun başına geçiyo, ardından ayrılıkçıların isyanını bahane ederek kendine bi klon ordusu hazırlıyo, sonra da elindeki güçle imparatorluğunu ilan ediyo. ewt gerçekten bence de hoş bi hikaye ama buna dair somut bi kanıt yok buna rağmen insanlar bu hikaye kendilerine mantıklı we güzel geldiği için "kesin böle" diolar. ben de cewap olarak diyorum ki: george lucas saga hakkında bu we benzeri güzel we mantıklı hikayelerden bi dolu yaratabilicek bi adam, o yüzden hikayede herşey olabilir

İkinci dediğin daha mantıklı geliyor, neden?

Dediğin gibi Palpatine Ticaret Federasyonunun saldırısını kullanarak Chancellor Valerum'u görevden aldırıyor, Padmeyi de kullanarak. Bu saldırılardan birkaç yıl önce de Kamino'da klonlama için de sipariş vermiş, cumhuriyet için bir ordu yaptırıyor. Ne sebeple olduğunu sözde ayrılıkçıların saldırıları başladığında anlaşılıyor.

Jedilar da bu durumdan rahatsız ama yapacakları birşey yok, cumhuriyet ordularını savaşta yönetiyorlar.

Bu savaşlar olduğu sırada Palpatine kendisine olağanüstü yetkiler verilmesini istemeyerek! kabul ediyor. Bu ne demek, senatonun gücünü yitirmesi, gücün tek kişiye geçmesi, yani imparatorluğun başlangıcı. Keza Bail Organa E3'te Palpatine'den güçleri iade etmesini istediğinde red cevabı alacak. Çünkü palpatine istediklerini ele geçirmiş durumda. Önünde tek bir engel kalıyor, Jedilar.

İntikamlarını da Darth Maul'un E1'de söylediği gibi en sonunda General Grevious ve Anakin sayesinde alıyor.

Sonuç olarak demek istediğim, bunlar çok uzun süre öncesinden düşünülmüş planlanmış hareketler. Dediğin gibi olabilir, olmayacak diye bir şey yok ama şu an konuşulan senaryo daha mantıklı geliyor insana. Araya yeni bir klon sokmanın, Darth Sidious/Palpatine'i iki kişi olarak ayırmanın kafaları karıştırmaktan başka bir işe yarayacağını sanmıyorum.

Belki E3'te Palpatine'in karanlık tarafa nasıl geçtiğini, nasıl Sith Lord olduğunu anlatabilirler. Ben şahsen merak ediyorum.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."
Sosyal ağlarda paylaş

ya sidious'ın palpatini eğitmiş olma ihtimalı fln yok ya, kim 3 yılda sith lord oluyor
edit: @raider sith bane miydi neydi ondan sonra sadece 2 tane sith oluyor, sith deilde dark jedi olabilirler, zaten imparator fln çok dark jedi'i kullanıyor fln mara jade fln emrindeki dark jedilardan[signature][hline]Do you mind if i always love you?

[Bu mesaj OutTrader tarafından 12 Ağustos 2004 12:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer palpatine ve sidius ayrı kişilerse güzelim seneryonun içine ettiği için george lucas ı döverim ben yok öle bişey sidius palpatine yani adam bir ben var bende benden içerü şeklinde takılıyor çift kişilikli süperman gibi ya da batman gibi ya da senin gibi benim gibi[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

+1 Raider. Bivrip karıştırma abi ortalığı :) İkisi ayrı adamlar işte.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

[Bu mesaj DA2019 tarafından 16 Ağustos 2004 15:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

çok tepki geldi :)

syfo diyas gerçekten bir sorun ama. öyle bir emri vermesi için konseyde olması lazım ama episode I de konseyde öyle biri yok. buyrun burdan yakın.
[signature][hline]Neden feminist olayım ki? Ben güzel bir kadınım. - Courtney Love
Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki:
ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim :)

[Bu mesaj -coLdwind- tarafından 16 Ağustos 2004 16:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Film sithlerin tarihini anlatarak falan açılsa süper olur... daha önce hiç bi sw filminde yapılmadı böyle bişey ama genede güzel olur.

Yazılar bitince kamera bir uzay gemisine doğru aşşağı süzülür, gemi bir gezegene yaklaşmaktadır. Gemi iniş yapar, içerden hiç görmediğimiz tipte bir dark jedi iner, aşşağıda bir anda 2000 years ago... planet korriban falan bişiler yazar. Sonra 10 dakika sith tarihini anlatır... en son sidious'u gösterirken şöyle kamera bi 360 derece etrafında döner, yanına dooku gelir aşağıda present day, coruscant falan yazar... eheh kesin böyle olmaz ama olsa güzel olurdu[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

ve işte burda konuşulan bi kaç mesajı da karıştıracak gibi bişi
abimle dark jedi lar ile ilgili iddaaa ya girdik.
kafamızda şööle kurmuştuk dark jedilar isterlerse jedi ordera bulaşmadan da yaşayabilirler yane ne ii ne kötü ancak jedi olup jedi orderı benimsemeyen kişiler de olabilir die bi karara vardık
araştırırken gözüme bişi çarptı.Sutranlar cidden garip geldi ve araştırdım
şimdi arkadaşlar bişi konuşulmuştu
Jedi, Dark Jedi, Sith ve Phantom Jedi var denmişti
işte size gerçek açıklamalarıyla ne nedir ne deildir...
Jedi:Jedi Order a bağlı Jedilar
Dark Jedi (Yeniler):Dark Jedi lar Order ı benimsememiş ama force gücüne sahip kişiler.Bu kişiler isterlerse başıboş dolaşıolar isterlerse sith lerin askeri oluolar.Ancak bunlar Dark Jedi olup da ii olamıolar.
Dark Jedi (Eskiler):Eski Dark Jedilar Jedi Order dan ayrılmış ve onlara kin besliyerek uzaklaşan ve düşman olan kişilerdir.Bu adamlar ileride bir gezegene gidecek ve oradaki Sith toplumunu eğitecekler bu Sithler force la ilgilenio ancak orda bu iş büyü gibi flm görülüo.Sithlerle birleşerek Sith Order çıkıo.Dark Jedilar başka kişilere denio
Sith:Bildiimiz Sith Order'a inananlar yane master app düzeninde gidenler.
Sutranlar:Sutranlar ise Dark Jedi gibi order düzeninde olmayanlkar ancak bunlar kötü kişiler değil order ile kanki geçiniolar bazen yardım flm ediolar ama order ın kurallarını flm kabul etmiolar
PhantomJedi:Force la bir olmuş jedi

Acele ile yazdım hatam warsa düzeltin...[signature][hline]Bivrip Ardenia UO Shard Owner
Ardenia|Arama

[Bu mesaj Bivrip tarafından 16 Ağustos 2004 17:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SM0KE, 16 Ağustos 2004 16:41 tarihinde demiş ki:
Film sithlerin tarihini anlatarak falan açılsa süper olur... daha önce hiç bi sw filminde yapılmadı böyle bişey ama genede güzel olur.

Yazılar bitince kamera bir uzay gemisine doğru aşşağı süzülür, gemi bir gezegene yaklaşmaktadır. Gemi iniş yapar, içerden hiç görmediğimiz tipte bir dark jedi iner, aşşağıda bir anda 2000 years ago... planet korriban falan bişiler yazar. Sonra 10 dakika sith tarihini anlatır... en son sidious'u gösterirken şöyle kamera bi 360 derece etrafında döner, yanına dooku gelir aşağıda present day, coruscant falan yazar... eheh kesin böyle olmaz ama olsa güzel olurdu
off çok görmek istiyorum böle bi shne weya benzer bi bölüm[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

Bence klasik star wars başlangıçları her zaman tatmin edici olmuştur bu güne kadar tarihiyle ilintili ancak konuşmalar geçti filmlerde öteside olmaz sanırım ama kotorun felan filmini çekilebilir belki o zaman bu tatmini alabiliriz[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...