Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

said:
-MrBomb-, 11 Ağustos 2004 02:12 tarihinde demiş ki:... kısacası sidious palpatine i sonradan dark side a çekmiş olabilir. bu düşünceyle palpatine sidious tamamen farklı kişilerdir iddiası ortaya çıkar. tıpkı ikisinin aynı kişi olduğunu söyleyip hiç bi kaynak belirtmeyen spoilerlar gibi...

"Palpatine finally reveals to Anakin that Palpatine is indeed a Sith Lord"

Daha ne olsun ki? Episode 1 ve 2'nin her köşesinde zaten bununla ilgili tüyolar verildi:

Episode 1'de en açık olanı Yoda'nın Qui Gonn Jinn'in cenazesinde söyledikleri ve Palpatine'in profilden robe'lu görüntüsü.

Episode 2'de Palpatine'in Anakin'i fazlasıyla övmesi ve Yoda'nın bakışları.

Keza Episode 4-5-6 yı hatırlayın, cumhuriyet yıkılmış, yerine imparatorluk kurulmuş ve başında İmparator Palpatine var!!

E bu zaten Supreme Chancellor Palpatine diilse, olsa olsa kötü ikizi olabilir Palpatine'in.

Zaten Darth Sidious Palpatine'in Sith Lord ismi, tıpkı Anakin Skywalker'ın Darth Vader, Count Dooku'nun Lord Tyranus olduğu gibi.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."
Sosyal ağlarda paylaş

fark ettirmemesi dark side clouds everything işte
abi sidious ya palpateni ya da palpatine in klonu ama farklı kişiler olamaz!
bence tabii ki palpatine in kendisi çünkü 456 da imparatorluun başında imparator palpatine var e şu anda cumhuriyeti yıkmak isteyen kim sidious şu an senatör hiç açıkça kötü olduunu belli etmedi açık ve net bi şekilde yani anlatmak istediim sidious ele geçirmeye çalışıosa 456 da palpatine se o zmn sidious palpatine dir[signature][hline]Bivrip Ardenia UO Shard Owner
Ardenia|Arama
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 11 Ağustos 2004 11:45 tarihinde demiş ki:
official açıklama yapıyorum
sidious = palpatine

nası official olduysa artık :)

En yetkili ağızsın kardeşim, boşuna mı SWG editörüsün? :-)

Episode 3te açıklanacak Palpatine'in kendi ağzından zaten. Artık klonu mu, ikiz kardeşi mi görücez. :)[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DA2019, 11 Ağustos 2004 10:10 tarihinde demiş ki:
"Palpatine finally reveals to Anakin that Palpatine is indeed a Sith Lord"
ee bu zaten olması gereken bişey. yani palpatine in eninde sonunda sith lord olduğunu anakine açıklicağını biliyoruz zaten. ama onun sith lord olması sidious un da olmadığı anlamına gelmez. mesela sidious palpatine i dark side a çekip eğittikten sonra sith lord luk palpatine e geçmiştir we o da anakin i apprentice olarak almıştır olamaz mı?

said:
Daha ne olsun ki? Episode 1 ve 2'nin her köşesinde zaten bununla ilgili tüyolar verildi:

Episode 1'de en açık olanı Yoda'nın Qui Gonn Jinn'in cenazesinde söyledikleri ve Palpatine'in profilden robe'lu görüntüsü.

Episode 2'de Palpatine'in Anakin'i fazlasıyla övmesi ve Yoda'nın bakışları.
önceden de dediğim gibi bu tip kanıt olarak gösterilen şeyler yoruma açık şeyler. bak sen böyle düşünüyosun ama o sahneler bana bunun kanıtı olarak gözükmüyo mesela. ayrıca yine önceden dediğim gibi george lucas bu. belki de senin o yönde düşümeni sağlayıp episode3te sürpriz yapıcaktır. benim kızdığım bu zaten, insanlar çok emin konuşuyolar sanki episode3 ü izlemişler gibi.

said:
Keza Episode 4-5-6 yı hatırlayın, cumhuriyet yıkılmış, yerine imparatorluk kurulmuş ve başında İmparator Palpatine var!!

E bu zaten Supreme Chancellor Palpatine diilse, olsa olsa kötü ikizi olabilir Palpatine'in.
devvo benim sawunduğum şeyi tamamen yanlış anlamışsın. ben "senato başkanı palpatine imparator palpatine değildir" gibi aptalca bişe hiç sölemedim. ben palpatine, darth sidiousla aynı kişi olmayabilir belki diyorum. hatta al kanıtı da aşağıdaki iki quoteda war:
said:
-MrBomb-, 06 Ağustos 2004 01:12 tarihinde demiş ki:
heralde yanlış anladın ben senatör palpatine le imparator palpatine aynı kişi mi die sormadım, sidiousla palpatine aynı kişi mi die sordum.

said:
-MrBomb-, 11 Ağustos 2004 02:12 tarihinde demiş ki:
said:
Catscratch, 09 Ağustos 2004 17:42 tarihinde demiş ki:
Sidious=Palpatine diye birşey yok. Palpatine=Emperor var.

Sidious'un kimliği resmi olarak açıklanmadı :D episode 3'te açıklanabilir tabi ama düşündüğünüzün tersine çıkarsa kıvırmayın.
ben de bundan bahsediyorum işte, elimizde hiç bi delil yok daha. senin benim gibi adamların kafadan sallayıp "aha episode3 hakkında spoiler" die internette ortaya attığı bi dolu iddia dışında.

iki palpatine in farklı kişi olduğunu sölicek kadar aptal we bilgisiz olabilir mi filmleri izleyen bi insan?

said:
Soth, 11 Ağustos 2004 10:05 tarihinde demiş ki:
MRbomb, count dooku olunce sidious apprantice aliyor kendine; anakin i:)
buna karşılık demin sölediğim olasılığı tekrar ediyorum. belki sidious count dooku ölünce palpatine i dark side a düşürüp apprentice olarak eğitmiştir, ardından sith lord luk ünwanı palpatine e geçtiği zaman o da anakin i apprentice olarak almıştır olamaz mı? ha eğer "zaman bakımından mümkün deil. palpatine i hangi ara apprentice olarak alıyo da eğitiyo?" dersen de şöle bişe söliebilirim. episode 2 ile episode 3 arasında 3 yıl gibi bi süre war. bu süre içinde mümkün.

tabi bu yazdıklarım tamamen sallama. zaten dikkat ederseniz hepsinin başında "belki, mesela" falan war. ama mümkün deil mi bu dediklerim? mümkün. çünkü sölediklerinizin somut olarak bi kanıtı yok, we george lucas her türlü sürprizi yapabilicek bi adam. ha ama belki hiç de öle sürpriz falan olmicak. episode 3 gelince we sizin dedikleriniz çıkarsa siz gelip bana "hahaha -MrBomb-" patladın mı ahaha" diceksiniz. ama dediğim gibi aslında ben sidious=palpatine yanlıştır demiyorum direk olarak. ben sadece milletin bu konuda bu kadar emin olmasından dolayı rahatsızım.[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy

[Bu mesaj -MrBomb- tarafından 11 Ağustos 2004 16:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence sidiosun palpatine i app. olarak alıp egitmesi imkansız. olsa bile cok sacma olur neden; 3 yıl gibi bi zaman demissin bu yeterli degil ve tamam jedi konseyi sidiosu farketmedi cunku sidious dark side gucleri sayesinde farkedilmeden varoldu ama bu palpa icin gecerli degil. eger palpa da force gucu olsaydı bu farkedilirdi daha onceden. sonucta jedi olmasada sahip olunan force hissedilebiliyor ölzelliklede palpa ve jedi konseyi cogu zaman icice iken bu mutlaka anlasılırdı. tabi palpa sidious gibi kendini hissetirmeme yetenegi olmadıgı takdirde ki bu da ole yeni app olmus birisi icin imkansız olurdu?
dolayısıyla palpa eger force sahibi birisi ise ve farkedilmemiş ise, sidious olmasından baska bi secenek kalmıyor bence.[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Katil-lvl 50 parasız asker-kay
Necroll-lvl 50 kurbaga suratlı necro-kay
Mothman-lvl 48 buffbotmuş-Kay
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum,

İnsanlar niye kesin konuşuyor biliyo musun, çünkü herkes Episode 4-5-6yı seyretti. O yüzden bu kadar emin konuşuyorum.

Zannetmiyorum ki George Lucas dediğin gibi sağ gösterip sol vursun. Herşey tahmin ettiğimiz gibi olacak, ufak tefek ayrıntılar hariç, onlaro da filmde seyredeceğiz.

Yanlış anlama, "Sen böle dedin, yanlış dedin, doğrusu bu olcak" diyip üste falan çıkmaya, böbürlenmeye çalışmıyorum, tarzım diil. Sadece bana mantıklı gelmedi dediklerin. İlla ki padawanı olacak, hedesi olacak diye bir şart olduğunu zannetmiyorum.

Keza Darth Maul öldükten sonra, zannetmiyorum ki Count Dooku Darth Sidious'un apprentice i olsun. Dooku oldukça yaşlı, ve başından beri Darth Sidiousla beraber.

Yani Darth Maul öldükten sonra Darth Sidious, yani imparator Palpatine :-P, kendisine yeni bir padawan seçiyor zaten: Anakin.

"belki sidious count dooku ölünce palpatine i dark side a düşürüp apprentice olarak eğitmiştir, ardından sith lord luk ünwanı palpatine e geçtiği zaman o da anakin i apprentice olarak almıştır olamaz mı? ha eğer "zaman bakımından mümkün deil. palpatine i hangi ara apprentice olarak alıyo da eğitiyo?" dersen de şöle bişe söliebilirim. episode 2 ile episode 3 arasında 3 yıl gibi bi süre war. bu süre içinde mümkün. "

Bu dediğinle nerde çelişkiye düşmüşsün, söyliim:

Hadi öyle oldu diyelim.

Dooku Episode 3te ölüyor, Episode 2de diil, o yüzden E2-3 arası geçen süre bi anlam ifade etmiyor.

Darth Sidious Palpatine'i apprentice'i olarak aldıktan sonra Dark Side'a geçti ok, daha sonra da Palpatine Anakin'i apprentice olarak aldı. E peki, Darth Sidious ne oldu? E4-5-6'dan bildiğimiz üzere imparator Palpatine ve Darth Sidious'un ismi geçmiyor.

Bence bu konuşmalar, "Qui Gonn'da Dark Side la alakalı bişiler vardı" demek gibi saçma. Qui Gonn tamamiyle iyilik için Anakin'in train edilmesini istedi. Keza tam tersi olsa, Dooku ile ilişki içersinde olsa Anakin'i ona teslim ederdi, Jedi Council'e diil.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DA2019, 11 Ağustos 2004 16:50 tarihinde demiş ki:
Dostum,

İnsanlar niye kesin konuşuyor biliyo musun, çünkü herkes Episode 4-5-6yı seyretti. O yüzden bu kadar emin konuşuyorum.

Zannetmiyorum ki George Lucas dediğin gibi sağ gösterip sol vursun. Herşey tahmin ettiğimiz gibi olacak, ufak tefek ayrıntılar hariç, onlaro da filmde seyredeceğiz.

Yanlış anlama, "Sen böle dedin, yanlış dedin, doğrusu bu olcak" diyip üste falan çıkmaya, böbürlenmeye çalışmıyorum, tarzım diil. Sadece bana mantıklı gelmedi dediklerin. İlla ki padawanı olacak, hedesi olacak diye bir şart olduğunu zannetmiyorum.

Keza Darth Maul öldükten sonra, zannetmiyorum ki Count Dooku Darth Sidious'un apprentice i olsun. Dooku oldukça yaşlı, ve başından beri Darth Sidiousla beraber.

Yani Darth Maul öldükten sonra Darth Sidious, yani imparator Palpatine :-P, kendisine yeni bir padawan seçiyor zaten: Anakin.

"belki sidious count dooku ölünce palpatine i dark side a düşürüp apprentice olarak eğitmiştir, ardından sith lord luk ünwanı palpatine e geçtiği zaman o da anakin i apprentice olarak almıştır olamaz mı? ha eğer "zaman bakımından mümkün deil. palpatine i hangi ara apprentice olarak alıyo da eğitiyo?" dersen de şöle bişe söliebilirim. episode 2 ile episode 3 arasında 3 yıl gibi bi süre war. bu süre içinde mümkün. "

Hadi öyle oldu diyelim.

Dooku Episode 3te ölüyor, Episode 2de diil, o yüzden E2-3 arası geçen süre bi anlam ifade etmiyor.

Darth Sidious Palpatine'i apprentice'i olarak aldıktan sonra Dark Side'a geçti ok, daha sonra da Palpatine Anakin'i apprentice olarak aldı. E peki, Darth Sidious ne oldu? E4-5-6'dan bildiğimiz üzere imparator Palpatine ve Darth Sidious'un ismi geçmiyor.

Bence bu konuşmalar, "Qui Gonn'da Dark Side la alakalı bişiler vardı" demek gibi saçma. Qui Gonn tamamiyle iyilik için Anakin'in train edilmesini istedi. Keza tam tersi olsa, Dooku ile ilişki içersinde olsa Anakin'i ona teslim ederdi, Jedi Council'e diil.

Katılmaktayım[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

evet dooku apprantice degil zaten. sadece sith likteki yanlizca master ve app muhabbetinden dolayi master diyor sidiousa. ha su bvi gercek tabi dooku dark side a gectiginde sidioustan dark side gücünü kullanmayi ogreniyor o ayri. ama dooku zaten guclu bi jedi di, olmasa zaten sidiousun dooku ile işi olmazdı:) .yani hic bi zaman darth maul gibi 0 dan sidious tarafından egitilmedi.[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Sosyal ağlarda paylaş

Aynen dediğin gibi Soth. Muhakkak ki Anakin de öyle olacak, çünkü Anakin E3'te Jedi Knight zaten. Kötü tarafa geçtiğinde İmparatordan yeni güçler öğreneceği kesin.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."
Sosyal ağlarda paylaş

Ya onu bunu bırakın dooku ölemez yaw ühü filmi izledikten sora ben gider basarım stüdyoyu olmaz ölemez hastasıyım lee abimin:)
Zaten büzüklerin efendisinde de maymun ettiler abimi:) sinir yaptim iice[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

[Bu mesaj Soth tarafından 11 Ağustos 2004 17:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

palpatine eger sidious olmayıp da güce sahip olsaydi bu council tarafindan zaten bilinirdi..ama zaten sith yani sidious onu alip egitmiyor ayni kisiler sith gucunu kullanarak gizleniyor council dan.

sidious onu aldi egitti diyemeyiz darth maul dan sonra cunku
egitim icin mutlaka bir guce sahip olması gerek...mutlaka council tarafindan bilinirdi bu gucu.ama bilinemiyor cunku sith gucunu kullanıyor.yani mrbomb 3 yıl icinde eğitmistir demissin ya 3 yıl oncesinde de palpatine in eger untamed bir gucu olsaydı bu bilinirdi.cunku o zaman baskan oldu episode 1 in sonunda.sonucta sith olmak icinde guc gerekiyor

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 11 Ağustos 2004 18:49 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 11 Ağustos 2004 18:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten yetkili ağız gibi konuşuyorum.

-Darth Sidious, Palpatine'in Sith adıymış doğrumu ?

-Ermm. Olabilir tabi ama şu an resmi olarak böyle bir açıklama yok.

-Episode 3'ün internete sızan senaryosuna göre Palpatine Anakin'e sith lord'u olduğunu açıklıyormuş ?

-Ehh, tabiki öyle olabilir ama şu an kesin birşey söyleyemem. Episode 3'te herşey belli olacak. Ayrıca senaryoyu sızdıranı yakalamak üzereyiz.

Heheheh[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DA2019, 11 Ağustos 2004 16:50 tarihinde demiş ki:

Hadi öyle oldu diyelim.

haklısın düşündüğüm olasılık bu yüzden yanlış sen söleyince farkettim.

ama o zaman da şöle bi olasılık söliebilirim. (belki sıkıldınız olasılıklar öne sürmemden ama) sidious önce palpatine i eğitir, ardından kendisi o force la bütünleşme olayıyla birlikte sith lordluğundan çekilir, weya hatta palpatine master ı sidious a ihanet ederek onu öldürebilir we yeni sith lord palpatine olur, o da anakini eğitmeye başlar. ha diceksiniz palpatine i 2 dakkada mı eğitiyo. luke da episode 5te dagobah a gidip jedi olmuştu o kadar kısa sürede. daha dorusu kısa sürede deil tabi ama filmde çok kısa süre gösteriliyodu eğitimi.

dolayısıyla gene farklı kişiler olmaları için imkan war. yukarda yazdığım kafadan sallama hikaye belki çok hayali, belki size göre çok sıkıcı olasılıklar öne sürüyorum ama sölediklerim mümkün şeyler gördüğünüz gibi. filmin senaryosunun bu weya daha deişik bi şekilde olması için bi engel yok. we şu ana kadar senaryonun o kısmıyla ilgili hiçbi kanıt da yok. o yüzden diorum bence filmi izlemeden emin konuşmamak lazım. insanlar böle yaptıkları için rahatsızım herkes internette spoiler olarak görüyo hemen inanıyo. palpatine in sidious un klonu olduğuna neden bu kadar inanılmıyo? çünkü sidious=palpatine daha hoş bi hikaye olurdu gibi geliyo insanlara: önce ticaret federasyonunun saldırısını kullanarak senatonun başına geçiyo, ardından ayrılıkçıların isyanını bahane ederek kendine bi klon ordusu hazırlıyo, sonra da elindeki güçle imparatorluğunu ilan ediyo. ewt gerçekten bence de hoş bi hikaye ama buna dair somut bi kanıt yok buna rağmen insanlar bu hikaye kendilerine mantıklı we güzel geldiği için "kesin böle" diolar. ben de cewap olarak diyorum ki: george lucas saga hakkında bu we benzeri güzel we mantıklı hikayelerden bi dolu yaratabilicek bi adam, o yüzden hikayede herşey olabilir[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy

[Bu mesaj -MrBomb- tarafından 11 Ağustos 2004 23:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Luke iyi çocuktur laf atmayın :D Darth Vader+Emperor çocuğun kafayı yeterince bulandıramadı da geçmedi dark side'a, Luke babasının kafasını bulandırdı Light Side'a geçirdi. Zaten sonradan çok wise bi guy oluo :D Tek falsosu yeni jedi academy'i korriban'da açması. Kötü tercih.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...