Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

açılmayan mame.exe sorunsalı

Kreese

Öne çıkan mesajlar

mame v0.67 yi indirdim

mame.exe ye tıkladım ms-dos açıldı sonra da kapandı

daha sonra program files/mame klasörünü yarattım onun içine zip'in içindekileri excract ettim

sonra 6 tane rom indirip mame/roms klasörüne koydum

ama hala mame.exe ye tıklayınca ms dos açılıp kapanıyor oyun nerden nasıl açılıyor hala anlamadım[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Hayır efendim olmaz oyle şey. Kadın erkek eşittir. Kızlar da lol desin. Hatta kızlar da ayakta işesin. !!!
Sosyal ağlarda paylaş

dosbox indirip kurdum dos modunda iken mame.exe yi açmak istedim ''this file cannot run in DOS Mod'' diye bir hata aldım biri yardım etsin ya of[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Hayır efendim olmaz oyle şey. Kadın erkek eşittir. Kızlar da lol desin. Hatta kızlar da ayakta işesin. !!!
Sosyal ağlarda paylaş

evet bunu şöyle hallediyoruz. Başlat->Çalışıtır'a girip cmd yaıyoruz ve entera basıyoruz. Sonra c:mameklasörümame [oyunadı] yazıyoruz ya da hiç uğraşmadan http://members.lycos.co.uk/mamecombos adresine gidip orda klasör adı ve oyun adını yazıyoruz. Sonra karşımıza gelen sayfadaki dosyayı sağ tıklayıp farklı kaydet yapıyor ve çalıştırıyoruz ve çalışıyor bunu da her zaman kullanabiliyioruz.[signature][hline]small]Quantum Unit Engineered for Exploration and Nullification
OkuzumTruck'tım ben aslında.
Oha falan olunmaz, oha falan doğulur.
Sosyal ağlarda paylaş

rom dosyaları indirdim ancak hepsi .rar durumunda üstelik içlerini açıcanca .exe falan değil bir yığın farklı türde dosya gördüm sadece[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

liquidk oyununu oynayacaktım verdiğiniz adrese c.dosoyun:mame.exe yi girdim liquidk oyununun adını da girdim bir dosya oluştu oluşan dos dosyasını c:dosoyun klasörüne attım sonra yine mount c c:dosoyun ardından c: ardından da liquidk.bat yazdım ancak

Illegal Command: C:dosoyunmame.exemame. şeklinde bir hata yazısı aldım :/[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bu defa da shdancer oyununu oynamak istedim c:dosoyun:mame şeklinde gösterdim bu defa exe nin yerini sonra bat haline getirilen oyunu oynamak istedim

Illegal Command : Cdosoyunmamemame. diye garip bi hata aldım[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bu sefer yine oyun adını girdim ve mame.exe nin bulunduğu klasör olan c:dosoyun u soldaki yere yazdım

hemen ardından dosboxtan

Illegal Command: c:dosoyunmame. diye bir hata aldım[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ordan deneme o zaman direk cmd'den gir ben oraya bi daha bakayım. c:mameklasörümame [oyunadı]. Ayrıca siteye bir şeyler girerken yanına mame yazmıyosun. c:mameklasörü (sonda olcak) diye bitiriyosun kolay gelsin. Ayrıca rar dosyalarını açmadan roms klasörünün içine de taabiliyosun.[signature][hline]small]Quantum Unit Engineered for Exploration and Nullification
Sosyal ağlarda paylaş

cmd den girdim c:dosoyuntmnt.bat dedim 20 tane dosya saydı cannot found dedi

tmnt.rar dedim iç ya da dış komut,kılyün olark tanınamıyor dedi[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır öyle değil!

Bak cmdye bat dosyaysı yazma unut onu bi sen.

Oyunu extract etmeden ROMS klasörüne atıyosun dielim ki oyun adı "bizimoyun.rar". Ayrıca da mame exe dosyası "c:mameyolu" şeklinde. Sonra"c:mameyolumame bizimoyun" yazıyosun tırnaksız tabi. Çalışması lazım artık.[signature][hline]small]Quantum Unit Engineered for Exploration and Nullification
Sosyal ağlarda paylaş

hemen mamae 32k 0.67 yi indiriyorsun o ki mamenin windows versiyonudur bir nevi arayüz hesabı.
sonra ayarlarından roms klasörünü belirlersin. internetten dindirdiğin oyunuda bu klasörün içine atarsın. oyun listesinde oyuna çift tıkladığın zaman oyun açılır.
kasmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

c:dosoyunmame toki

yazdım toki.hede toki.hödö tok.kıl tokiyün1231 doslyalar falan bulunamadı yazdı[signature][hline]NuKe, 04 Kasım 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

neden burdakilerin ısrarla "dos" versiyonunu çalıstırmya calıstıklarına bi anlam veremedim MAME 32K Kaillera

burdan mame nin windows ara yüz versiyonunu indiriyoruz ve romların bulunduğu klasoru gosterip dalıyoruz mame dünyasına balıklama (netten kapısmada mumkün derecede olası bi olaydır :D )

:D[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...