Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tel degisiklii sonucu ortaya cikan sorunsal...

Kendersever

Öne çıkan mesajlar

gitarim fender strat standart-m.i.mexico...
1.telin kopmasi sonucu tel takimini degisiyim hem incedende temizlerim gitarin kirli yerlerini (nut-fretlerin koseleri fln{kirli biriyim} dusuncesiyle gitari aldiimda ustunde bulunan fender superbullet hedesi telleri (normal tellerde telin bridge kismina tutunan parcasi bi adet ufak alka ;bunnarda silindir seklinde metal parca...) sokujp gibson vintage67 setini taktim
buraya akadn normal hersey fakat teller bi cizirdama yapiyo calarken 2-3.perdelerde amfiye baalamadan distortion elde edebiliorum...nut yada saddle problemli olabilir diye dusundum fakat degisiklii yapmadan once gayet normaldi gitar (ayrica gitar 1 aylik daha...hani eskimede soz konusu diil)

neden olabile egi-neler yapabilecegim hakkinda bi fikriniz var ise ben delrimeden once bi zahmet :)[hline]We are accidents waiting,waiting to happen
-Radiohead(There There)

Sosyal ağlarda paylaş

tellerin cinsine göre şimdik teller klavyeye yakın olabilir cızırdama yapıosa. ama tabi eskiden yapmıomuş bunu takmışın öle olmuş o zaman ne olur tel takarken belki olmuştur. sen yüksekliğine bak yine. sap ayarınada bak.[hline]Feel so good, I feel so fine
Love that little lady always on my mind
She gives me loving every night and day
Never gonna leave her, never going away
Sosyal ağlarda paylaş

dedikleri gibi aldığın teller büyük ihtimalle eski tellerine göre daha kalın bu bridgedeki baskıyı arttırır ve teller fretlere çarpıo tellerin sen 1. perdeye bastığında hiçbirt şekilde cızırtı yapmaması ve kalan 20 fretin hiç birine değmemesi lazım.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

sonuç oalrka gitarcıya götürsün sap ayarı gerekir mi bilmem ben teknik olarak söledim 1. perdeye basınca her fretten minimum açıyla geçio temiz ses çıkıosa hiç bi yere çarpmaması lazım. eger 1 de temizse başka bi perde de cızırdıyorsa şayet sap ayarı gereklidir.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

yok olay amfiye baalanmamis halde ...
arti bridge yada saddlleri sadece ufleme yolu ile temizledim...hani ondan mi kiillandi alet nedir bilmemki :) bide yurt disindayim gozunu seviyi,m turkiyem 2 saatte beyolunda bi 15 dkda yuksel ustadaydim simdi peheey..neyse saolun.. artik ayin 17sine kadaar bole fretlere carpa carpa practice naapalm :))

saolun ozen ve sefkat (?)icin[hline]We are accidents waiting,waiting to happen
-Radiohead(There There)

Sosyal ağlarda paylaş

yok yok cozdum olayi
site public computer binanin eve gidince gitari bi daha bi inceledim sonra koprunun govdeye yapismis halde olduunu farkedip
1-telleri gevsettim...
2-arkadaki plastik parcayi cikardim
3-kopruyu hafifce pas parmakla arka taraftan ittirerek yukselttim..o pozisyonu bozmadan diger elle koprunun altina 1 cm kalinllinda kaat sikistirdim...
4-arkayi kapattim..
5-akordu duzelttim..mis gibi oldu (zati akordu duzeltirkene kaatlar dusuyo kopru dahada yukseldii icin..sonra koyveriyo kendini bi iki gune kadar...)

5 adimda kabizlar icin tel degisiklii sonucu ortaya cikabilen sorunsallardan birine cozum hesaabi

ilgi ve alaka icin herkese tessekkurler...

p.s:ayrica aklima geldi bu sitede bayaa canoymus nette gezinirkene buldum
depe deppe kullaniniz...[hline]We are accidents waiting,waiting to happen
-Radiohead(There There)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...