Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpüşüm hakkında yeni bir soru

kadavra

Öne çıkan mesajlar

Verdiğiniz tavsiyelerden dolayı çok teşekkür ediyorum(Daha öncede mesay atmıştım ancak süresi geçtiğinden oradan devam edemiyorum)Kaliteli bir fotoğraf makinem yok.Köpeğimide sabit tutmak imkansızla eş değer olduğundan bir türlü net bir fotoğrafını çekemiyorum.Dikkatimi çeken iki ay önce kapkara olan köpeğimde şu sıralar beyaz tellerde olmaya başladı.Omurgasının üstünde 15 20 tel beyaz var.Bu nedenle yaşlı olduğunu düşünüyorum(Babam köpüşümüzü sokaktan bulduğundan yaşı hakkında bir bilgim yok)Birşeyler öğretmeye gelince.Otur komutunu öğretmeyi denedim.Tasmasından tutup gözlerinin içine bakmamı ve arka tarafını biraz bastırmam gerektiğini öğrendim.Şerefsiz köpek tasmasını tutum mu yere yatıveriyor.Bıraktım mı hoplayıp zıplıyor.Boşta duran ayakkabıları kemirmiyor bizim ayağımızdakilerle oynuyor.Bazen dişliyor patileriyle bacağımıza sarılıyor.Bağlı olmadığı sürece evine pislemiyor.Zaten pislersede tasmasının ulaşabileceği en uzak noktaya yapıyor.Aslında en iyi eğitimi babam veriyor.Bilmezsiniz.Babam çok pis cezalandırır(Bknz ben).Dün köpeğimizin evini yalıttım.Üşüyordu.Çok uzattım.Eğitim yöntemi olarak kaba kuvvette başka bir yol var mı?Yemek sorunu kalmadı. Ramazan Bayramınızı kutlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaba kuvvet kullanmak gerekir arada eger tasmasindan tuttugun zaman hemen yatiyosa yavas bir tokat at belli bi sure sonra birakicaktir bisure sonra o huyunu ama sakin asiriya kacma . Odullendirmelisin mesela bikere kopegi guc bela oturttun bir kraker ver birdaha oturdu bi kraker daha ver ole ole alisir sozunu dinler. Kopekler cok serefsiz hayvanlardir rusvet almadan hic birsey yapmazlar. Ayakkabilari kemirmesi disleri kasindigindandir genelde oyuzden plastik kemiklerlerden satin al onlari kemirsin birakir ayakkabilari kemirmeyi bi sure sonra..
Eger kopegin biraz yasliysa ogrenmesi daha zor olur.
Bu arada bende senin Ramazan bayramini kutlarim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...