Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo III, bu sefer olacak gibi

Davion

Öne çıkan mesajlar

said:
Graveyard, 21 Ekim 2005 17:46 tarihinde demiş ki:
Hayatımın oyunuydu ya. neler neler yapmıstık demi. III çıkarsa gene uykusuz gecelere devam. hatta bi ss
[spo1=AH AH ne günlerdi !!][/spo]

hmmz. necromanserda balta mı takıyodun =)[signature][hline]Quisalan Elevas!
Our love, forever...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dynun, 21 Ekim 2005 21:44 tarihinde demiş ki:
said:
Graveyard, 21 Ekim 2005 17:46 tarihinde demiş ki:
Hayatımın oyunuydu ya. neler neler yapmıstık demi. III çıkarsa gene uykusuz gecelere devam. hatta bi ss
[spo1=AH AH ne günlerdi !!][/spo]

hmmz. necromanserda balta mı takıyodun =)

:) corpse exp. ruLess![signature][hline]Nasıl? Neden?... Nerede?
Okuduğumuzu anladık mı? Cevap verelim '91
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben diablonun atmosferine de hayrandım. müzikleri ile beraber beni bu dünyadan koparıyodu resmen. aah tristram...

Çizdiğim resimler bile diablo etkisinde kaldı. ede hocamız defterimde katliamlar yapan iri bir iblis çizimi görünce satanist muamelesi yapmıştı :)

Durmadan etrafa pentagram çizmeye başlamıştım, ede hocası pentagramlarıda görünce babamı falan çağarmıştı okula :D

Aah ah. Yine süper atmosfere, süper kaliteli müziklere sahip olabilir mi bir diablo 3 çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Cleglaw-, 22 Ekim 2005 02:10 tarihinde demiş ki:
Aah ah. Yine süper atmosfere, süper kaliteli müziklere sahip olabilir mi bir diablo 3 çok merak ediyorum.

acaba diablo3 olabililecek mi?[signature][hline]ALSHARO : Seni 55 yapıcam..
? - E ben 58 oldum.Nese düşersem çağırırım seni o zaman..
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo III ün hikayesi :
"efsaneye gore yillar yili olumsuzler dunyasinin iki kralligi; karanlik cehennem kralligi ve tanrinin melekleri surekli savas halindedir.. iki tarafin bulusup da savastigi yer de yeryuzudur.. Seytanin amaci tanrinin huzurundan kovulmasina sebep olan insanlardan intikam almak bu sekilde tanriya gucunu de ispat etmektir..

cehennem kralligi yillar sonra uc kardese kalmistir.. baal, diablo ve mephisto. hepsi korkunc ve karanlik sifatlara sahiptir.. (diablo: lord of terror gibi digerlerini tam hatirlamiyorum.. biri chaos digeri de fear di galiba ama emin degilim)

bu uc kardesin en guclusu olan diablo nun onderliginde buyuk bi ordu hazirlanir ve dunyaya sefere cikilir.. bunu farkeden melekler tanriyi uyarir.. ve archangel tyrael liderliginde tum melekler savasa yeryuzune inerler.. tanrinin mucizelerinin de yardimiyla bu orduyu banish etmeyi basarirlar.. yalniz bi sorun vardir ki o da diablo ve kardesleri de esasinda melektir ve bu sebeple de olumsuzlerdir.. yani vucutlari fiziksel olarak yok olsa da ruhlari olumsuzdur..

tyrael bu uc kardesin ruhlarini uc ayri soulstone a hapseder ve bunlari dunyanin uc farkli bolgesine yollatir.. bu sekilde cehennem ordularini durduklarini sanirlar.."

"sen diabloI de yillar sonra koyune donen bi gezgini oynuyorsun... koyune dondugunde koy halkinin ilginc olaylarla karsilastigini ve cesitli sorunlarla tehdit edildigini goruyorsun.. arastirmaya baslayinca ise olaylarin koyun az disindaki katedraldan kaynaklandigini cozuyosun.. katedralin kilerlerine dogru indikce cesitli canavarlar ve misteriler ile karsilasip cozerek ilerlemeye calisiyorsun (the butcher, king leoric's son, hall of the blind, chamber of bone, quest of valor) bu esnada koy halki sana yardimci olmaya calisiyo tabii cuzi ucretler karsiligi.. ayrica sana arada bir onemli gorevler vermeyi de ihmal etmiyorlar.. (poisoned water supply, tavern sign, anvil of fury, brain of a demon)
bu sekilde savasarak ilerliyorsun ilerledikce de daha alt katlara iniyorsun.. binanin temelleri arasindan inip devam ettikce daha gelismis canavarlar, ucuk kacik iblisler cikiyor karsina.. sonunda savas cehennemin katlarina kadar iniyor (lvl13) ortam o kadar urkutucu ki (duvarlar kemik ve kandan yapilmis, sagda solda kolu bacagi sokulmus herifler, kafasindan gozunden civilenmis adamlar fln..) karakterin tirsmaya basliyor ama kararlisin.. *ii kaptirdim, ama ozlemisim beah* neyse sonunda archbishop lazarus u kilictan(oktan/buyuden) gecirerek diablo nun kalesine giden portali aciyorsun.. ve cehennemin kralini olduruyorsun.. sonra bir de bakiyorsun ki diablo nun cesedi kuculuo kuculuo.. ve bi cocuk vucuduna donuo.. alninda ise kan kirmizisi bi tas.. o an anliosun ki bu katedral zmninda bu tasin ustune insaa edilmis ve zmninda diablo nun guclu ruhu kendine bu zayif cocugu secmis.. tasi cocugun anlindan hancerinle sokup elinde tutuyosun.. nasi yokedebilecegini bilmiyorsun zira bunu herhangi bir yerde birakmanin tum olayi bastan baslatacagini biliosun..
sonunda tasi en guvendigin yere, kendi alnina sapliosun.. saniyorsun ki senin gormus gecirmis ruhun diablonun seytani ruhuna karsi durabilecek..

ama yaniliyorsun..''
official siteden alınmış bir arkadaşın çevirisi.. Ama çıkıcak mı çıktı mı , çıkmaz mı anlatmıyo tabii:)[signature][hline]ALSHARO : Seni 55 yapıcam..

[Bu mesaj Graveyard tarafından 22 Ekim 2005 12:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

graveyard o olay diablo 3 ün hikayesi değil diablo2 nin öncesindeki olaylar. Diablo II de 3 taşta kırıldı yani artık 3 büyük iblisin ruhunu tutan taşlar yok.[signature][hline]TABU Kelime: Kırbaç
Anlatan: Adam dövmekte kullanılır. Ayrıca Sextede kullanılır.
Anlayan: MALA.... MUŞTA...
Sosyal ağlarda paylaş

evet bende öle düsünmüştüm ama bi yerde diabloyu öldürdükten sonra cessedinin küçülüp küçülüp i çocuğa dönüştüğü falan olunca senaryoda , yada yeni katlar falan vede diablo3 başlığı altında yazılınca yeni bi senaryo gibi geldi.. bazı yerlerinin değiştirilmemesi normal bence.[signature][hline]ALSHARO : Seni 55 yapıcam..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeMiRMaSKe, 22 Ekim 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
graveyard o olay diablo 3 ün hikayesi değil diablo2 nin öncesindeki olaylar. Diablo II de 3 taşta kırıldı yani artık 3 büyük iblisin ruhunu tutan taşlar yok.

ama şöyle bi olay var eger orjinal sc cd sinde diablo 2 trailer ına bakarsanız diablo 2 deki diablo kendi soulstone unun yarısını bir yere yere atıo trailerda, yan,i üç ün konusu sbu olabilir, diablonun yarım soul stonenun ubulan bi kişi diablo olur vb vb olabilir, veya worldstoen yok oldu sonuçta (exp packde) oradan bir şeylerde cıkabilir
Sosyal ağlarda paylaş

bohuuu 1'in senaryosunu anlatmis tamamen. 1'in sonunda anlattigi gibi oluyo zaten cocuga donusuyo diablo. her neyse, sorun su ki tyrael bunlarin ruhlarini soulstone'a hapsetti.. sonra biz bunu kirdik.. tabi kirdigimiz cekicin ruhlari da yokettigini dusunerekten... peki ya sadece ruhlari serbest birakmissa? ya da sadece diablonun ruhunu serbest birakmissa?[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

link veremem 3 kurus paranız olursa ve siz de nihayet bir uydu cihazı tipinde bir alet alırsanız orada fransız kanalları arasında game one diye bir kanal vardır orada gördüm. boş konuşanlardan olmamaktayım muhterem kardeşim. mum dersen siz yakmadınız ki siz söndüresiniz........
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 1in sonunun hikayesi bir kere orda anlatılan. Ayrıca Taşı çıkardığın zaman diablo bir adama dönüşüyor ve görünüşe göre adam daha önce diabloyu öldüren adam . Onu öldürdükten sonra aynı şeyin seni başına geleceğini bile bile taşı alıp kafana saplıyorsun . Bu gördüğüm en güzel senaryolardan biriydi gözlerimden yaş gelmişti.
Diablo2de ise Aradan zaman geçmiş olarak gösteriliyordu ve sen ( yani taşı alnına sokan kahraman ) Kontrolü yavaş yavaş kaybediyordun diablo karşısında . Gidip kardeşlerini kurtarıyorsun .
D3 içinse Baalın soulstoneu kırılmadı sadece fiziksel bedeni yok edildi . AYrıca Worldstone parçalandı Tyrael gerekçe olarak chenemin ve cennetin dünyaya inemeyeceğini gösterdi. AMa ben act5deki healer teyzein dedikleri düşündürdü
-Worldstoneu kırmak mı ? kitaplarda bu tarz birşeyden hiç söz etmiyor . Ama Tyrael yaptıysa doğru olan budur.
Peki ya son demoda gördüğümüz tyrael , tyrael değilse ? Belkide şeytanlardan biri tyrael kılığına girdi ? Belkide aslında dünyayı kurtardığımızı sanarken kandırıldık .[signature][hline]WOW( again ;) Kobaren Shadow Song Undead Mage
NEDAIN 24 Duelist (Recursion) Matrix online (Retired)
GUNZ LVL 1x Gunslinger
WOW - EU retail (BL) Kerbela Night elven Warrior 60 (SOLD)
RO Saratan 88 backstab master (retired)

Sosyal ağlarda paylaş

Aslında konuya fazla takmamakta gerekir. Sonuçta eğer blizzard Diablo3 yapmaya karar verirse. Gerekirse tutkalla yapıştırıldı eskisi gibi oldu soulstonelar der yine hikayeyi yazar. Sonuçta olay fantastik kurgu olunca sınırınız hayal gücünüz kadar olduğundan konuya takılıp kalmayın. Sadece şu varki blizzard biz yapıyoruz diyene kadar diablo3 beklemeyin. Belki Diablo 3 yerine diablo evreninde geçen bir rts yaparlar belli mi olur. (Bkz. SC Ghost)[signature][hline]TABU Kelime: Kırbaç
Anlatan: Adam dövmekte kullanılır. Ayrıca Sextede kullanılır.
Anlayan: MALA.... MUŞTA...
Sosyal ağlarda paylaş

"tasi cocugun anlindan hancerinle sokup elinde tutuyosun.. nasi yokedebilecegini bilmiyorsun zira bunu herhangi bir yerde birakmanin tum olayi bastan baslatacagini biliosun..
sonunda tasi en guvendigin yere, kendi alnina sapliosun.. saniyorsun ki senin gormus gecirmis ruhun diablonun seytani ruhuna karsi durabilecek..

ama yaniliyorsun..''

diablo 1 in sonu hakkında bir yorum yapılmış. bence orada bizim karakterimiz soul stone u görmüş geçirmiş bedeninde hiç birşey olamdan saklayabilecegi düşüncesiyle o taşı kendine saplamadı.

hatırladıgım kadarıyla oyunda king leoric ve de oglu geciyordu. king leorici bir questte olduruyorduk. oglu ise kayip oldu goren olmadi diye konusmalarda gecti.

oyun sonunda demo da diabloyu oldurdukten sonra yerde diablo nun soul stone u ve ufak bi cocuk görülüyor . o velet king leoricin ogulu olur tam olarak.

karaterimiz minnacık bir veletin bu soul stone la ne kadar kuvvetlendigini gorur. Zaten haftalardır kanlar icinde ruhlarla ve iblislerle savasan karaterimiz (ufaktan gozunu kan hırs guç item gold da bürümüş olarak) eşi bulunmayacak bir kuvvete sahip olmak icin soulstone u kendine saplar.

yoksa o karakterin soul stone u saklamak gibi bi amacı yoktu. herseyi güç icin yapti.

sonuc : tristram in ozellikle pepin in bu questler sırasında karakterimize psikolojik destek saglaması gerekirdi. yapmadilar. olan dunyaya oldu :D[signature][hline]A METAL HEART IS HARD TO TEAR APART

[Bu mesaj ReBeL tarafından 25 Ekim 2005 12:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...