Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KO Hikaye 2

Baelithilie

Öne çıkan mesajlar

Süt beyazı ayın ışıkları, vadiye adını veren gölgeli parlaklığını vermeye başlamıştı. Bael vadinin girişinde oturmuş arkadaşlarının gelmesini bekliyor, bu arada savaş için gerekli malzemelerde eksiği varmıydı onu kontrol ediyordu. İksirleri tamamdı, cübbesinin metal aksamları parlatılıp düzenlenmiş, son çatışmada kazanılan birkaç yırtık ustaca dikilmişti. Yanlızca lanet bir hırsızın iki hafta önce pazardayken yürüttüğü başlığı yerinde değildi. Bu yüzden taverna odasındaki sandığın diplerinde bulduğu eski püskü bir başlığı getirmişti.
Başlığı çıkartıp ellerinde tutarken onu kullandığı günler geldi aklına. O zamanlar ne kadar genç ve maceraperestti...Sonu gelmez goblin yığınlarının arasında adrenalinle sarhoş olmuş durumda durur, az sonra üzerine gelecek güruhun zırhlarında bir çizik bile açamayacak, ama o zamanlar kendisini yenilmez hissetmesine yol açan büyüleriyle goblinlerin canlarını beşer beşer alırdı. Ah eski günler... Savaştan, istiladan, Karus'tan önceki günler...
2 ay önce bütün özgüveni ile yürür, kendisinden genç çocukların heyecan içinde öldürmeye çalışıp başarılı olamadıkları yaratıkları öldürmelerine yardım edip, bu delirmiş dünyada normal sayılabilecek bir yaşam sürerken, bir şey dikkatini çekti. Piana yanıyordu...
Şehre koşmuş, yardım etmeye çalışmış, ezberindeki bütün büyüleri sırayla karşısında gördüğü herhangi bir gurubun üzerine boşaltırken bütün iksirlerini bitirmişti. Ama faydasızdı. Şehir istila ediliyor ve Baelin elinden hiç bir şey gelmiyordu. Çaresizce yere çöküp etrafına baktığını hatırlıyordu. Daha birkaç dakika önce bir kurtadamın elinden kurtardığı genç bir rahip şimdi yerde son anlarını yaşıyor, dudakları sessiz hareketlerle kıpırdıyordu. O sırada Rune gelmiş, onuda benzer bir kaderden kurtarıp Eslant'a kaçırmıştı. O gece sinirlerini oradaki yaratıklardan çıkarttılar.
O günden sonra Bael elinden geldiğince her Karus-El Morad savaşına girip bu intikam savaşını sürdürmeye devam etti. Tanrılara şükür ki fikrini açıkladığında arkadaşları onu yanlız bırakmamıştı. Ah birde bana delirmişim gibi bakmasalardı...
O sırada bir ses bu hatıraları böldü ve arkasına baktırdı. Tam arkasında boyutsal bir geçit açılır ve Rune dışarı adımını atarken hiç şaşırmadı. Büyü hala biraz gürültü çıkartıyordu.
"Büyün üstünde çalışman gerek büyücü. Yoksa vadideki her böcek bu sesten korkup kaçacak!"
Yüzünde beliren hafif bir gülümseme ile "Öyle mi? Sende kendine uygun bir başlık bulmalısın yoksa o böcekler ben daha büyümü salamadan gülmekten ölecek!" dedi Rune. "Diğerleri de geliyor mu?" diye sordu kendilerine verdikleri isme gönderme yaparak. Diğerleri diyorlardı kendilerine. Kuru kalabalıktan farklı...Bu ekip baelden önce de vardı, sonra da olacaktı. İnsanlar onları gördüğünde saygı ve biraz kıskançlıklar bakıp fısıldaşıyorlardı.
" Bunlar Diğerleri... Centaur'un ininden canlı çıkanlar"
Bu topraklarda yaşayan herkes için kutsal sayılan şövalyelik görevlerinden birisini tamamlamışlar ve aralarından kimse ölmeden geri dönmüşlerdi. Şövalyelik tarikatının başı tarafından kendilerine verilen ve yeni rütbelerini gösteren pelerinleri hepsi gururla taşıyorlardı.
"Gelecekler" dedi Bael, " Hiç gelmemezlik etmediler." O sırada kıvrık bir bıçak Bael'in boğazının üstünde belirdi. Aynı anda bir ok Rune'ün ayağının dibine saplandı. Bir yıl gibi geçen birkaç saniyenin ardından bir fısıltı sessizliği bozdu.
"Eğer bir orc olsaydım, büyücü, şu an kafanı elimde tutuyordum."
Yakındaki bir ağacın oradan gelen bir kıkırtıda fısıltıya eşlik etti.
" Okumu popondan çıkartacak vaktim olmadığına şükretmelisin Rune. Hepsini böceklere saklamalıyım. Biliyorsun onlar bu oklara özledikleri sevgililerine koşar gibi koşuyorlar."
"Lanet korucular ve lanet yetenekleri..." diye sessizce küfretti Rune.
Gelenler Ruh ve Misantropheus'du. Ruh bir takma ad için bile biraz garip bir isimdi ama tamamiyle hak edilmişti. Harekete geçtiğinde bir ruhu bile kıskandıracak sessizlikte hareket eder ve rakibini yok ederdi. Bu kadar basitti. Oversoul derlerdi ona bu yüzden...Ruhtan bile üstün...
Misantropheus ise neşeli ve sürekli hayal aleminde yaşar gibi davranan bir okçuydu. Atışlarının kesinliği çoğu ork büyücüsünün savaş alanında gerisin geriye kaçmalarını sağlardı. Bu yüzden kaçamayacak kadar aptal olanları avlayabiliyor ve her zaman ekibin en az böcek öldüreni oluyordu. Bu konuda onunla yapılan sohbetler birer klasik olmuştu. " Kaçmalarını daha çok seviyorum. elimde değil, hem nasıl olsa ölecekler değil mi?" derdi hep.
Rune da " Bence tiple ilgili...Bir orc bile çirkinliğinden kaçıyor yine de sen her gece tavernalarda kız peşinde koşuyorsun" diye takılmaya devam eder ve bütün gün böyle sürüp giderdi.
Şimdi gelmesi gereken bir kişi kalmıştı. Rahip
Sosyal ağlarda paylaş

helal be ayhancım eski günlere döndürdün valla beni

said:
Misantropheus ise neşeli ve sürekli hayal aleminde yaşar gibi davranan bir okçuydu. Atışlarının kesinliği çoğu ork büyücüsünün savaş alanında gerisin geriye kaçmalarını sağlardı. Bu yüzden kaçamayacak kadar aptal olanları avlayabiliyor ve her zaman ekibin en az böcek öldüreni oluyordu. Bu konuda onunla yapılan sohbetler birer klasik olmuştu. " Kaçmalarını daha çok seviyorum. elimde değil, hem nasıl olsa ölecekler değil mi?" derdi hep

eheh devamını sabırsıkzlıkla beklemedeyiz efsane diğerleri :D of be çok zevkli olmuş valla bir an keşke bırakmasaydım dedirttin bana[signature][hline]Drink From Me And Live Forever..Love Never Dies

Türkiye'nin En Büyük Metal Arşivi

Sosyal ağlarda paylaş

Bırakmasaydınız bende bırakmazdım abiler:D siz gittiniz salim abiyle ben kaldık bi tek. arada görkem giriyodu (varador) sonra bi de myko dediniz ona da olur dedik :P (alper) ama sonra tın :( ne yapayım bende aresi filan bıraktım dieze zıpladım :D )[signature][hline]May the HORSE be with you!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LordBowman, 01 Kasım 2005 14:30 tarihinde demiş ki:
tüylerim diken diken oldu özen filime bi baş vursana senaryo için,iş var bu hikayede genişletirsen parada kazanablirsin,yeni bir lotr doğuyor:D

bu senaryoya bi film iyi gider, tabi dewamu da olursa
KE ye bi filme yapsalar gerçekten hasılat rekorları kırar bence[signature][hline]Name :milkboy
Clan : Sixty_nine
Lvl : 6x
Nation: El Morad
Server: Cypher
Sosyal ağlarda paylaş

daha onceden bizim frpci arkadaslarla konusurken söylüyordum. LOTR serisinden sonra direk Forgetten Realms serisini filme cekmeleri gerekirdi. Ozellikle Dark Elf Trilogy ... sonra Icewind Dale .. konuya nerden geldim. Hikayeye giris direk Icewind Dale'i cagristirdi bana .

yazilarin güzel , eh eski bi DM olarak sana biraz da yardimda bulunurum eger tamamlayacaksan. Cidden güzel bir hikaye cikabiilr . Eger cikarsa benim eski domaini tekrar aktif ederim. Oraya atariz bunu 1-2 de harika grafiker arkadas var ;) deviantart destegi ile süsleriz ..[signature][hline]Our evil is inherited from our innocence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...