Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monsterların Verdiği/Aldığı:Damage hesabı

retorikci

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,
Bu konu hakkında bir miktar arama yaptım ancak resmi sitedeki tablolar dışında yeterli veriye ulaşamadım.

Sormak istediğim şu: Bir monsterin oyuncuya vurduğunda verdiği damage tam olarak nasıl hesaplanıyor. Örneğin urk-hai için AP:1155, oyuncunun DEF:655 olsun.
Bu durumda urk-hai vurduğunda alınan damage
DAMGE=1155-655=500 şeklinde mi hesaplanıyor. Yoksa başka türden parametreler var mı? (Oyuncunu üzerinde axe,sapear,dager... gibi ek defansa sahip item/armor olmadığı düşünülerek.)
Ayrıca monsterlar tek çeşit mi vuruş yapıyor yoksa bizim gibi skill kullanıyorlar mı? Bu yüzden mi aldığımız her damage birbirinden farklı oluyor.

Son olarak aynı soruyu BOSS'lar açısından soracağım.
bir partide lvl46ve 42 paper mage,lvl45 glacier mage, lvl50 warrior ile Eslant'ta bir Crimson wingi rahatlıkla kısa bir sürede öldürebiliyoruz. Tablolardaki değerlere baktığımızda CW'nin özellikleri Harpy Queen'e çok yakın.

CW: HP:25048 AP:2584 DEF:648
HQ: HP: 33230 AP:3455 DEF:720
ancak aynı 4 kişi Harpy Queen'e saldırdığımızda enerjisini bir milim dahi azaltamıyoruz. Bu noktada BOSS'larda ek resistanslar ya immunity ler mi var?
(Crimson Wing lvl 90, Harpy Queen lvl 100. Olay lvl farkından diyebilirsiniz. Ama aynı dörtlü Dark Stone'i rahat kesebiliyoruz ki Dark Stone lvl 120)

Teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi de bossların son 10/1 ini kesmek çok zor cethiros du sanırım knight questinde kestiğimiz yaratık drainersız gittik 2 tanker daldılar daldılar son 10/1 gitmedi talos keserkende son 10/1 gitmio

(10/1 göz kararı)[signature][hline]Lvl:62 / 61
Name:CamthalionTasardur / PwnUrTralala
Clan: Clanless / peru clanındayım o_0
Nation:Karus / El morad
Server:Ares / Cypher
Sosyal ağlarda paylaş

bakın kekurikeka 3500 canlı ama lvl 45 magenin 5 fire blastı ile ölmüyor.

onlarda resistance felan baya fazla yani orda yazan hit point ile iş bitseydi ooo...

yani onların hesabı biraz daha farklı ve hayvan gibi resistleri var.[signature][hline]Her Türk Mutlaka Okumalı!

Accountların Hacklenmesinden Korunmanın Birkaç Yolu...

Efsane Topic,Bakın Yarılın :-)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
pencere, 30 Ekim 2005 12:16 tarihinde demiş ki:
benim bildigim bosslarda regeneration var. canlarını belirli saniyelerde artıyorlar. mesela talos 4000 mi ne heallio kendini 10 saniye aralıklarda. ondandır herhalde

10 saniyede 4k regenerate yapabilse idi solo talos kesilmezdi
:-)[signature][hline]Name: ::Ujio::
Clan: MoradSlayers
Class: Warrior
Level: 1x
Nps: 1xx
Server: Ares
Ruh Hali: Falling Down (N)
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım bossların ac ve atak farkı normal monsterlardan daha farklı birazda,harpy queen ile cw arasindaki farkta baya büyük , sanirim sitede verilen defense degerli yanlis , ama şöyle bişi var , her boss bir alt seviyesinin özelliklerini taşıyor ,
golem , giant golem, dark stone , sık sık critical atak çıkaran monster lardir farketmisnizdir ,konu troll e gelince , hp si yüksek defense i az ap si çoktur, valla ujio anladigim kadariyla hesaplara bakilirsa , df apostle in 2 kati , talos dark stone un 2 kati , troll king troll captain in 2 kati hasar gücüne sahip , bu arada abyss teki monster ların defense lerine bak , gerci suan bakicak bi site yok ama fallen angel da 5 k defense var yaziyodu ona rahat 1500 1600 vuruluyo , harpy queen de 750 küsür ac var onada 1400 1500 vuruyoruz, nasi is bu dicem kendi kendime , sanirim bosslar normal monster sinifi değil ayri bi sinif üzerinden hesaplanan ac ye ap ye sahipler.[signature][hline]Name: ::Informer::
clan: MoradSlayers
Server : Ares
Lvl: 66
np: xx.xxx
Job: Warrior

[Bu mesaj Informer tarafından 30 Ekim 2005 12:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ujio, 30 Ekim 2005 12:32 tarihinde demiş ki:
said:
pencere, 30 Ekim 2005 12:16 tarihinde demiş ki:
benim bildigim bosslarda regeneration var. canlarını belirli saniyelerde artıyorlar. mesela talos 4000 mi ne heallio kendini 10 saniye aralıklarda. ondandır herhalde

10 saniyede 4k regenerate yapabilse idi solo talos kesilmezdi
:-)

:D[signature][hline]400 YTL FULL İTEM LEVEL 66 PRİEST BERAMUS (ANKARA ve İSTANBUL İÇİN) Bakmak icin tıklayın
Sosyal ağlarda paylaş

Bu topic'te isimleri gecen 2 boss (sneak queen ve talos) ikiside beni geçen hafta içinde 1'er kez yatırdılar. S.q tam dibimde spawn oldu kaçamadım 2. vuruşta yattım. Talos'ta da video çekeyim derken fazla yaklaşmışım onda da 2. vuruşta dümdüz oldum :D :D :D
O yüzden uzak duruyorum boss'lardan :D[signature][hline]Server: Diez
ID: Holydexteriyus
LvL: Bugünlük 56
Clan: Hanedans
Np: Bu kadar oynak olmasa yazacaktım ama...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...