Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Notebook alacağım help !

deathshower

Öne çıkan mesajlar

slm arkadaslar eet bi notebook alacağım ve bunlar üzerinde hiç bir bilgim yok biraz forumlarda dolaştım 4200 rpm olmıycakmıs mesala yani bildiğiniz Sistemleri ve adresiler acıklarsanız sevinirim (bu sistemde oyunlarda sorun cıkmaması lazım)
şimdiden teşekkür ederim arkadaslar[signature][hline]ansızın dönüp bana baktı..
anladınmı dedi anladım dedim anladım ve o günden sonra bir daha hiç ağlamadım..

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Bende notebook almak istiyorum 2 aydır. Sanırım bu hafta sonu son bir araştırmamı yapıp pazartesi veya salı günü alıcam. Verebilecegin miktarı yazman öneride bulunmak için aslında en temel unsur.

1. Centrino Sonoma işlemcili olsun
2. Ram 512 olsun ( fazlasıda olabilir bütçeye göre)
3. Dvd writer var ise hdd 40 gb yeter, ama multimedya bileşenleri ve oyunlarda yükleyeceksen 80 gb gerekebilir
4. Laptopta sıkça film izlerim diyorsan 15.4 wide screen, arasıra film izlerim ama gerek ofis uygulamaları gerek diğer işler için diyorsan 14 veya 15" düşünebilirsin.
5. Mobil olarak sıkça kullanacak isen ekran boyutu ufak olanları almanı öneririm 13.3, 12, veya maximum 14" liklere bakmalısın. hem düşük pil tüketimi hemde taşıma kolaylıgı( 2 kg civarı modeller çantasıydı adaptörüydü 3-3,5 kg toplam agırlıga ulasıcak taşımak için makul.
6. Alırken ölü piksel e kesinlikle bakıyoruz. Kutusu aldıgın yerde acılıyor windowsa girip arka planı beyaz renk yapıp ekranda siyah nokta varmı diye inceliyorsun. Sonra siyah arka plan yapıp ekranda beyaz nokta varmı diye bakıyorsun. Eğerki görürsen notebook u değiştirp yenisini istiyorsun.

Notebook önerileri verebilirim ama bütçene uygun öneriler vermek gerekiyor.[signature][hline]*
Sosyal ağlarda paylaş

1500 2000 $ arası ve fiyatlar a kdv dahil olması lazım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim sistemin özellikle oyunlarda sorun cıkarmaması lazım[signature][hline]ansızın dönüp bana baktı..

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
kdv dahil fiyatlarla öneriyorum

2200$

bu ürün hız olarak çok iyi, ve agırlıgıda makul seviyede

1800 ytl

kampanya fiyatı var bunda çok uygun , her oyunuda calıstırıyormus. ama tipik birkaç sorunu oluyor. çözümleri var gerçide az uğraşmak gerek. şuan tr de en cok satan model

kalite olsun da performansdan az ödün verebilirim diyorsan vaio lara bakıcaksın
Burdan bütün modellere ulaşabilirsin. fs 300 serisi işini görür. Bütçeni az daha artırırsan hem mobil kullanımda cok rahat hemde performansı iyi olan s380 serisi şiddetle tavsiye olunur. Fuarda incelemiştim ve aşık oldum 2 kg hissetmiyosun taşırken.[signature][hline]*

[Bu mesaj DynamicK tarafından 28 Ekim 2005 11:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evet de inş sorunlar cıkmaz bunu alacak gibiyim ati x300 kaç mhz di ya 350 400 warmıydı bakıyorum bulamadım da bide 3 saat pil ömrü sizce kısa değilmi birde yedek pil alma gibi bir ola ywarmı warsa ne kadardır. birde bu 1.73 Ghz Normal p4 kaç seviyesi

[Bu mesaj deathshower tarafından 28 Ekim 2005 15:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
The X300 is a DirectX 9 card featuring 4 parallel pixel pipelines and two vertex shader units. It's ATis first chip to be manufactured in 110 nanometers. The X300 will feature a 128-bit memory interface and supports up to 256MB frame buffer memory. The core is clocked with moderate 325MHz, the memory with 400MHz (DDR) allowing a memory bandwidth of 6.4GB/s. The slower X300 SE has a 64-bit memory interface with 64 or 128MB memory running at the same clock rates resulting in half the memory bandwidth of 3.2 GB/s. On paper, X300 supports all the features we know from the R9600 series but there's certainly a lot optimizations missing to reduce costs.[signature][hline]*

yedek pil istersen al, adaptörü takıcak yer bulamam diyorsan gidecegin yerde lazım olur. 10 veya 12 cell li olanlardan alırsan 6-7 saat kullanırsın.

pentium 1700 gibi diyebilirim ama centrinoların farkı var. kullandıgın programa göre değişiyor hızı. Buda pil ömrünü uzatmak için. yani sen bir oyun oynarken son hıza cıkıyor, ama sadece word de birşeyler yazarken düşüyor

[Bu mesaj DynamicK tarafından 28 Ekim 2005 15:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dynamick çok tşk ederim bilgilerin ve ilgilendiğin için aklımda bulanıklık kalmadı artık rahatlıkla ala bilirim. yanlış şöle bişi fark ettim. aynı ürün teknosada x300 64mb pcdepo da 128 az kalsın gidip teknosadan alcakım warya en ii si sipariş vereyim ben. çok soal[signature][hline]ansızın dönüp bana baktı..

Sosyal ağlarda paylaş

Acaba hiç doğru düzgün araştırdınız mı? Eğer araştırdınızsa neden Asus A6v'yi almayı düşünmediğinizi belirtin açıkça.

Bir özelliklerine bir de fiyatına bakın. Ayrıca google'a a6v fiyat yazıp donanım forumlarına bir bakın.

Eğer ekran kartı daha iyi olsun diyorsanız bir anda 2000$+kdv seviyesine çıkarsınız bilmiş olun. ( doğru düzgün bir marka aldığınız düşünerek. ve allahaşkına ekran kartı iyi olsun diyorsanız kesinlikle ama kesinlikle ne hp ne toshiba ne de sony düşünün. Gördükçe fiyatlarını ve konfigirasyonlarını deliresim geliyor. )[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

evet o ölü pixeller DİKKATE alıncaklar yerine yazdım kağıta sonuçta dikkat etmem lazım ;)
pazartesiyi sabırsızlıkla bekliyorum. tşkler
bide sağlam bi güzel notebook çantası buldummu tamamdır şöle en su geçirmeyen sağlamından (biraz yüzsüz olduk ama nese herşey laptop için :D )[signature][hline]ansızın dönüp bana baktı..

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
vatan computer da güzel bir laptop cantası vardı
daha dogrusu sırt çantası
çok begendim ben
içinde bi hazne var oraya koyuyorsun canta yere düşsede bişi olmuyor cunku yere degen tabandan nerdeyse yarım karış yukarıda
ve alt kısmı lastikli sırta degen yerleri ise cıkıntılı hiç agırlık yapmıyor tasırken cok rahat

normal laptop cantası sakat gibi geliyor bana
ne bileyim özel araban varsa neyse ama biryere giderken elinde onunla gidiyorsan direk belli laptop oldugu cevirip ver lan laptopu dediklerinde sırf verdigin 2 milyar değil içindeki dosyaların emeklerinde nanay
az gizlemek lazım gibi düşünüyorum[signature][hline]*
Sosyal ağlarda paylaş

evet ordada haklısın öle bişi olması benim için sorun değil öenmli olan laptop darbe ve su ya karsı bir çanta eğer bilgin warsa adres ;)
yollayı ve onuda halledyim ya[signature][hline]ansızın dönüp bana baktı..

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
VATAN BİLGİSAYAR TOPKAPI
E5 Karayolu Güney Yan Yol Merkez Efendi Mahallesi
Tercüman Sitesi Çarşı Binası Topkapı - İstanbul Call Center: 444 56 56
Tel : (0212) 665 56 56
Fax : (0212) 665 21 21

http://www.vatanbilgisayar.com/iletisim.aspx

istanbulda isen uğra derim hafta sonu
pek çok dizüstü var showroomda bir yerince incelersin.
ama fiyatları yüksektir(dizüstülerde) pek tavsiye etmem
çantalarda var baya git bak , onların fiyatları normal

pcdepo iyidir[signature][hline]*
Sosyal ağlarda paylaş

şu an datron aero kn1 kullanıyorum performans ına ve ekranın hayranım
sonoma 1.86
512 ddr2 533mhz
ge force 6600 pcix16 128mb
15"4 ınch
dvd combo driver +- cdrewriter
kızılötesi wireless mmc sd mesdi... okuyucu
7.1 ses kartı
60gb 5400rpm
4x usb 2.0

fiyatı ise kdv dahil 2.3 milyar
2 hafta önce aldım kesinlikle tavsie ederim[signature][hline]yok edicinin kaderinde yok olmakda varmış
Sosyal ağlarda paylaş

Wireless bağlatısını açıklarmısınız notebookda..

Wireless e normal pc de bağlaya biliyoz mu neti yullanak için çünkü hem desktop pc mi bağlıcam hemde notebook umu kullancam bilgilerinizi bekliyorum[signature][hline]ansızın dönüp bana baktı..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...