Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Engineerin kasma metodu (0-300)

Absolut

Öne çıkan mesajlar

Engineering nasıl kasılır?

Öncelikle birikmiş bir miktar paranız olmalı ve yan meslek olarak mining almış olmanız iyi olur, yoksa birikmiş bir miktardan çok fazla paranız olması gerekir.
Öncelikle amaç skill gain oldugundan her zaman min itemla max skill verecek şeyleri yapmamız lazım.
Her zaman size yapması en zor itemı en az malzeme ile yapıp max skill gain etmeye ugrasmanız lazım. Altta kendimce hatırlayabildiğim maliyeti ucuz ama skill veren itemları yazdım. Birçoğu birbirini kullanıyor yani extra yeni item alınmasına gerek yok. Bazı yerlerde ucuz item olmadıgından oralarda ne ile skill kasacağınıza butcenize göre karar vermeniz lazım. Fakat yeterli butceniz varsa 1 gunde 300 yapmak işten bile değil.

Handful of Copper Bolts******* Sadece 1 copper ingot kullanır
Copper tube***********1 ingot 1 veak flux (vendorda satılıyor)
Copper Modulator************Hali hazırda yaptıgımız Handful of Copper Bolts, copper bar ve linen
Coarse Blasting Powder*********Coarse stone(malum minigde bol bol birikecek bunlar)
Coarse Dynamite********* Coarse Blasting Powder (hazırda var nasılsa) ve linen cloth
Silver Contact*************Silver bar
EZ*Thro Dynamite********* Coarse Blasting Powder (hazırda vardır gene) ve wool cloth
Large Copper Bomb**********Copper bar, Coarse Blasting Powder (hazır var), silver contact (hazır var)
Bronze tube**********Bronze bar ve weak flux
Standard Scope*******Bronze tube (hazırda var) ve moss agate (biraz pahalı olabilir ama bu aralar atlaması zor kısımlar)
Heavy Blasting Powder****Heavy stone (miningden cıkıyor)
Crafted Solid Shot******Bronze bar /hazırda var) ve heavy blasting powder
Big Bronze Bomb******Heavy blasting Powder, bronze bar ve silver contact (hepsi var)
Blue Firework******** Heavy blasting Powder (hazır var) ve heavy leather
Gold Power Core******Gold bar (minigden çıkan goldları değerlendirmek içn ideal ama golsunuz yok ise pahalı olabilir)
Iron Strut**********Iron bar
Gyrochronatom********Gold power core (hazırda var) ve iron bar
Gyromatic Micro*Adjustor**Steel bar
Solid Blasting Powder*****Solid stone (miningle cıkıyor)
Solid Dynamite*********Solid blasting Powder (hazırda var) ve silk cloth
Craftsman's Monocle**** Heavy leather ve citrine (Ahden almanız lazım bu aralarda biraz para harcıcaz)
Goblin Land Mine*******Heavy blastinr powder (var), iron bar, Gyrochronam (var)
Mithril Tube*********Mithrill bar
EZ*Thro Dynamite II******Solid blasting Powder ve mageweave cloth
Unstable Trigger*******Mithrill bar, mageweae cloth ve solid blasting powder
Hi*Impact Mithril Slugs******Solid Blasting Powder ve mithrill bar
Mithrill casing********Mithrill bar
Bu arada ne yapabilirsiniz bilemiyorum yani hep pahalı şeyler var yapacağınız item kullanacağınız birşey olsun bari*
Hi*Explosive Bomb******Mithrill casing, unstable trigger solid blasting powder
Sniper Scope*********Mithrill tube, star ruby ve Truesilver bar* Star ruby ucuz bulursanız karlı bir item yani starrubyi 1g gibi bi fiyata alırsanız diğer tiemlar sizde hali hazırda oldugundan sniper scope basına 3*4G karla satabilir ve skill alabilirsiniz*
Mithril Gyro*Shot*******Mithrill bar ve solid blasting powder
Dense Blasting Powder***Dense stone (miningle cıkar genelde thorium oreladan)
Dense Dynamite******Dense blasting powder ve runecloth
Thorium Widget******Thorium bar ve runecloth
Thorium Tube***** Thorium bar
Thorium Shells*****Thorium bar ve Dense blasting powder (bunun recipesi 25G ile 70g arası değişiyor ama sizi 300e kadar rahat goturuyor ve urettiğiniz itemda tanesi 1*1*30dan satılıyor yani kendini çıkaran bir item ama bulması zor recipeyi)

[Bu mesaj Absolut tarafından 04 Ağustos 2005 15:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten çok güzel çok yararlı bir yazı olmuş ama orda gözüken #8230 gibi ivir zivirlar olmasada yada bi şekilde kaksa okunabilirlik cidden cok artıcak... yada bunu gören tek kişi benmiyim ? doktor bana bi 46 numara lütfen :D[signature][hline]CallyLoveLace, 20 Temmuz 2005 16:33 tarihinde UO OSI bölümünde demiş ki:
Sen FAşistin anlamını bilionmu ben gidip onları ezilim demiyorum sadece keselim diyorum bilmiyosunuz konuşuyosunuz !!!

Hancer 4X Human Warior / Ilidan(US)
Sosyal ağlarda paylaş

lol 3 ümüzde aynı anda mı posta kasıyoduk nedir 30 sn. önce ilk mesaj yazıcak olan ben olucaktım :D[signature][hline]CallyLoveLace, 20 Temmuz 2005 16:33 tarihinde UO OSI bölümünde demiş ki:
Sen FAşistin anlamını bilionmu ben gidip onları ezilim demiyorum sadece keselim diyorum bilmiyosunuz konuşuyosunuz !!!

Sosyal ağlarda paylaş

post kasıyor gibi olucam :( (nasılsa kayıt tarihime bakıp anlaşılabilir bazı şeyler :D) gördüm yazdım mesajı gönder dedikten sonar gördümki hem degistirmissin hem bi arkadas cevap yazmıs. tekradan azdım duzeltmissin diye :D nese tekrardan çok güzel bi yazı cok yararlı

oyuna girer girmez bi eng. trainer bulmaya gidiyim ben :D[signature][hline]CallyLoveLace, 20 Temmuz 2005 16:33 tarihinde UO OSI bölümünde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Tam engineering aldığım gün ( skin mine yapıyodum. engine ile de güzel para yapıldığını duyunca skini attım hem işime yarar bişey alırım diye engine aldım. Bi adam da 100 copper bar isteyen tell atsın dedi. Attım. Adam verdi copperları. Sonra dur dedi. Bi 16lık bag ayrıca 40 gold verdi. Daha lvl 25tim. İhya oldum. Yeter heralde 54 gold.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cursed_knight, 09 Ağustos 2005 09:52 tarihinde demiş ki:
Ben lvl 36 oldum bs ve engineering aldim ama hic ugrasmiyorum, prof. ile ugrasmak beni cok sıkıyor. Gelistirmeyi dusunmuyorum acikcasi. Para ise bir sekilde kazanilir diye dusunuyorum. Acaba ilerde basimi agritirmi bu durum.

prof kasmasan bile mine yada herb al ve toplamaya uğraş satarak çok güzel para kazanabilirsin[signature][hline]NE Hunter Hatce
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...