Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hat Yavasligindan Sikayet Edenler Okusun

Prophecy

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar belki bir cogunuz biliyordur bilmiyenleriniz icin soyluyorum eger internetinizin yavas oldugunu dusunuyorsaniz ve siz internette bir islem yapmadiginiz anda bile modeminizin isiklari cilgina donuyorsa suan adini bilmediğim devamli port acarak x-x-x-x.deploy.akamaitechnologies.com dan birseyler download eden bir trojan/spyware/virus benzeri birseye sahipsiniz daha pek bir cozumu yok ortada routerlardan bloklamıs basına gelen cogu kisi
olay soyle dun bir dial-up musterim hattinin cok yavas oldugundan sikayetciydi gittim otomatik olarak internete baglandıktan 1-2 dk sonra x-x-x-x.deploy.akamaitechnologies.com'dan bir baglantı Established oluyor baya bir ugrastim Noton/Mcafee/avg/avp/Ad-aware/Spycop/Spybot Seek&destroy vs bir cok programla denedim ama hicbirsey bulamadim regedit startup vs heryeri aradim ama hicbirsey yok 5-6 saatlik bir ugrastan sonra sorunu cozmenin bir yolunu Buldum Kesin Olarak Cozuyor Ama Bir Sorun Yaratiyormu Bilmiyorum

Simdi Bukadar Olaydan Sonra Nasil Tespit Edip Yok Edecegimizi Soyliyim Once internete Bagliykan MS-Dos acin ve netstat -a yazin eger established olan balantilarinizin icinde x-x-x-x.deploy.akamaitechnologies.com(x bolumleri devami degisen bir ip aliyor) diye bir baglanti varsa sizdede bu sorun var demektir cozumu ise bilgisayarınızın c: root dizinindeki gendel32.exe ve plist.dat dosyalarini silmenizTekrar Soyluyorum Bende Sorun Yaratmadi Ama Sizde Yaratabilir Belki O yuzden Cop Kutusuna Gonderin Eger Ters Birsey Olursa Geri Alırsınız
webde vs yaptigim arastirmalara gor IRC/iFlood diye eski bir virusun evrim gecirmis haliymis ve suan icin hicbir program bulamıyor cunku orjinal gendel32.exe baska bir uygulamada kullanılıyormus vs son olarak NT/2k/Xp makinalarda sadece Soyledigim Dosyalari Silerseniz Sorun olmaz 9x lerde birde wininit.ini yi kullaniyormus bilginiz olsun...

Kolay gelsin...[hline]Trust Is a Weakness

[Bu mesaj Kobe tarafından 30 July 2003 10:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...