Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D&D de !

Cyre2k

Öne çıkan mesajlar

LvL 15 monk clubla adamın kafaya kodumu indirir :) Sen salla soccery filan. En güzel classlardan biridir monk, madem lvl 15monk yapma ihtimalin var lvl15 monk yap, hem soccery classını hiç sevmem ben. Yazının özü : LvL 15 MONK Yönetir.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

monk multiclass olursan sonra monka dönemiyosun...
paladin de öyle.
ayrıca 4. seviye büyü yapamıyosan monk/sorc olmanın manası yok
uygun büyüler de seni daha iyi bi savaşçı yapıcak büyüler.
misal
1st- mage armor, shield, expeditious retreat, true strike
2nd- levitate, mirror image, invisibility
3rd- haste, displacement
4th- stoneskin, minor globe of invulnerability[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

sorcerer ne alaka ya?...
allah allah. druid filan desen, cleric desen ha wisdom olayı tamam anladım filan dicemde...

Monk pure class olarak oynanması gerekn bişi. Monk prestige classları ve özel bazı manastırlarda olan enteresan olayları katmıyoruz.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer 7monk/8sor olursan daha iyi olur diyorum hem monkun leap of the clouds gelir hemde 4. seviyedn büyü atabilirsin...ayrıca monk/sorcerer destekleyen Dark Moon orderı var Shar inançlı[hline]Serve no one but Bane
Solonor 19 July 2003 09:30tarihinde demiş ki:
olm böle bacaklarım hareket etmek istiyolar gibi bi acaip olm işte....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 23 July 2003 21:50 tarihinde demiş ki:
level 5 sorc fireball atıyo
ben severim[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği OnursalBaşkanı ve Kurucusu
Ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl ftgagn
I am not fat you asshole, I am just big-boned.
Screw you guys; I am going home.
You must respect my authoritaaaaaaa.
BonePART FriarHealSuxx of Hun - Kay Server - Level 50 Drunken Friaa

wizardla bi karıştırma oldu :D[hline]Serve no one but Bane
Solonor 19 July 2003 09:30tarihinde demiş ki:
olm böle bacaklarım hareket etmek istiyolar gibi bi acaip olm işte....
Sosyal ağlarda paylaş

Monk'un karizması yeter öyle çoluk çocukla (sorceror,wizard,druid...) karıştırmayın.[hline]Tomorrow will take us away,Far from
home and no one will ever know our
names... But the Bard Songs will remain

BLİND GUARDİAN- Bard's Song
:rock:

[Bu mesaj nightstalker tarafından 24 July 2003 11:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Multiclass cidden kötü bir olay misal 10.leveldan itibaren multi yapıcaksın diyelim.1 level sorcerer (veya her neyse)olmak için 11000 exp kazanman gerekiyo ve bunun sonucunda 11.level bir monk çok daha gelişmiş olacakken 1. level bilmemne alarak bir nevi gücünü bayağı bir bölmüş ve elde edebileceğinde daha az bir güce sahip olmuş oluyosun
ama illa multiclass olucam diyosan en iyisi bence 5level rogue/5+level wizarddır(tercihe göre değişebilir tabii). Çünkü hem HD ları yüzünden ikiside az hp ye sahiptir ve geriden dövüşmek zorundadır hemde bir rogue'a gereken ikinci en önemli stat int.tir.Bu da wizard olması kolaylaştırır.Ayrıca rogue'un özellikleri sayesinde girilen bir büyü savaşında karşıtarafın fireball gibi alan etkili büyülerinden zarar almadan ya da en kötü ihtimalle yarım zarar alarak kurtulabilirsin ve çevik olacağından AC de yüksek olur...[hline]Gitar,Kadın,Para.......Sorusu olan??
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca sorc. multi class yapacaksan paladin üzerine ekle böylece elinde Pandion şövalyesi tadında bir karakter olur...Hem ikisininde en önemli skill'i charisma olduğundan Zorluk çekmessin hemde hem evillara karşı yakından etkili hemde uzaktan yay kullanmaktansa büyü atan bir karakterin olur.[hline]Gitar,Kadın,Para.......Sorusu olan??
Sosyal ağlarda paylaş

3. ve 4. seviyede çok işe yarayan arcane büyüler var.
bi ara level 1 sorc.(shield+true strike) alıp ondan sonra deli gibi wand kullanma olayına girilebilir her classla.

ayrıca tekrar hatırlatıyorum. monk ve paladin multiclass olduklarında bi daha monk ya da paladin levelı alamıyolar...
[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

[Bu mesaj Grudge tarafından 25 July 2003 01:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 25 July 2003 01:30 tarihinde demiş ki:
ayrıca tekrar hatırlatıyorum. monk ve paladin multiclass olduklarında bi daha monk ya da paladin levelı alamıyolar...
[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

Yalnız sanırım o sadece Ice Wind Dale II oyununda geçerli.
Çünkü yanlış hatırlamıyosam baldur's gate II de paladinden level alıp dewam edebiliyodun...

[Bu mesaj _UndyinG_ tarafından 25 July 2003 01:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İce wind Dale ve Baldur's Gate de zaten AD&D kurallarına göre hazırlanmıştır fakat ikisinde de oyunu hazırlayanlar tarafında konulmuş ekstra class ve ırklar vede bir iki farklı kural vardır...

Misal AD&D PHB de Fighter tek classtır ama BG'de birkaç tane farklı özellikleri olan fighter alt class'ı vardır.
Yine örneğin İce Wind Dale'da seçebildiğin Halflinglerin 3 veya 4 (tam hatırlayamıyorum) farklı alt ırkı vardır.

İşte bunun gibi oyun yapımcılarının kendilerince koyduğu bir kural ve ayrıntı olabilir eğer sen İce Wind Dale II deki Paladin ya da monk leveli alamama olayını diyosan. Çünkü normal masaüstü oyunda böyle bir kural yoktur.AD&D kurallarıına göre hazırlanan oyunlardan da sadece Ice Wind Dale II de bu kural vardı.(yanlış hatırlamıyorsam)Onun haricinde masaüstü oyunda tüm kurallar DM'e bağlıdır.[hline]Gitar,Kadın,Para.......Sorusu olan??
Sosyal ağlarda paylaş

olay şu ama.
bu forumda onlarca oyuncu ve DM var. birinin kabul ettiği bişeyi öbürü kabul etmez. (bkz. paticon topici altındaki ninca tartışması. unoficial bi ninca atıldı ortama ve DM(ben) ile oyuncu arasında sonuçta pek biyere varmayan sayfalar dolusu bi tartışma oldu). dolayısıyla bi başlangıç noktan olması gerekiyo gerekiyo en doğru ve verimli yanıtı vermek için. ayrıca o kurallar belli dengeleri sağlamak adına koyuluyolar. dolayısıyla -forumda yanıt yazarken- kural kitaplarında yazan şeyleri gözardı edemeyiz. masa üstünde istediğini yaparsın -herkes de yapar. axedice a sorarsan anlatır hatta birinci elden :-p-[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

Like a member of any other class a paladin may be a multiclass character, but paladins face a special restriction. A paladin who gains a new class or raises another class by a level may never again raise her paladin level, though she retains all her paladin abilities. The path of paladin requires a constant hearth. Once you undertake the path, you must pursue it to the exclusion of all other careers. Once you have turned off the path, you may never return. (phb pg. 43. sağ üst köşe...)[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

bg 2nd ed ve monk yeni gelmişti, o yüzden ona göre düşünmek sakat olabilir
ayrıca PHBde 40. sayfanın sağ alt köşesine doğru like any class hede höde diye başlıyo, paladinle aynı şey yazıyo
hem monk 14. level hariç her level bi özellik kazanıyo
pek büyü işine girmek akıllıca olmaz bence(duvarlardan sekip adamın ense köküne iki tekme patlatıver)[hline]....................
Sosyal ağlarda paylaş

yamişim monkunu da sorcerrerinide bee.madem lvl 15 yapcaksın 4 ftr/2 wiz/9 bladesinger yapcaksın.gerisi yalan valla.full atak kullanıp roundda bi de free-action spell casting olayı bitirir.önce quick true strike sonra full power attack...fireshield, stone skin, mirror image fln gibi kullanışlı büyüler de cabası.[hline]Serve no one but BANE!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...