Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bizim Hakkımızda..2

Villians

Öne çıkan mesajlar

" Bu aralar okulun bahçesi uğradığın tek yer " dedi Pelin.
" Eee ne olmuş? Sadece bir yer. Bak şimdi sınıfa gidiyorum"dedim ve onu orada öylece bıraktım.
Eve geldiğimde " beni eve getiren sarışın abi" nin neden orataya çıkmadağını düşünüyordum. Tekrardan karşılaşmamız gerektiğini düşünüyordum, tek bir konuşma ile
kalmamalıydı. Benim için bir başlangıçtı hem de ani bir başlangıç. Anılarım hafızamda canlanmaya devam edecekti. Onu daha iyi hatırlamayı kendimi tanımaktan daha çok istiyordum.
Kapım çalındı, içeriye gelen Can idi. Ona sımsıkı sarıldım.
" Abla biliyormusun bugün Bebop'ı tamamı ile bitirdim " derken üstünden çok büyük bir iş başarmış havası vardı. Hiç bozmadan devam etttim.
" O zaman filminide birliklte izleriz nedersin ? "
Aşağıdan Melis diye seslenildiğini duydum. Başta garipsedim. Bu adı duymak beni ürpertiyordu.(özellikle yaşananlardan sonra ). Annem sinirlendiği zaman kullanırdı bu da öyle bir durum olmalıydı. Nitekim mutfağa gittiğimde onu telaşlıydı bu da sinirli olmasına sebep olacaktı.
" Baban hep böyle durumları geç haber verir. Misafir çağırmış. Nasıl yetiştireceğim! Sofrayı kurmada yardım etsen iyi olacak. "
" Oldu bil. "
Yaptığım işten memnun olunca odama gitmeme izin verdi. Birde konuklar gelince bir gözükmemin yeterli olacağını ekledi.
" Olur" dedim ve üstümü değiştirmek için odama koştum.
" Evet ufaklık sen şimdi.."
" Merhaba Işık. "
Bu ses adımı kullanabilcek tek kişiye ait olmalıydı.
" Kardeşin çok yardımsever."
" Hum.. Sanırım beni böyle şaşırtmaya devam edeceksin.."
" Biliyorum çok ani zamanlarda karşına çıkıyorum ama bizi tehlikeye atacak birşey yapmak istemiyorum. "
Biz mi?
" Ah tabii üvey annemin odaya aniden gelmesi ve seni burada görme olasılığı dışında tehlike sayılmıyor öyle değil mi? "
Bana gülümsedi ve elimi tuttu. O gün sarılmış olmam yine bu türden bir yakınlığa girmem için bir sebep değildi. Benden bu düşüncenin üstüne elimi çektim.
" Anlıyorum.. "
" Bak bu içimi daha da rahatlattı, dememi bekleme. Bildiğim birşeyden kaçmamı bekleme sadece..yeni işte! Peki senin adın?
" Bunu merak ettiğini biliyorum. Malesef bana senin adın gibi anlamlı bir isim vermemişler. Arda adım bu "
" Sarışın abi imajından kurtuldun demektir."
Şaşırdı. Sonra güldüm
" Kardeşimle aramda "
, " Şimdi gitmem gerek ama senin için tekrardan geleceğim. Beni bekle. "
" Geldiğinde zincirlerimi kırmış olurum. "
Ve gece içinde kayboldu.(bu tanım biraz korku filmi gibiyidi galiba ). Ve aniden canavar ortaya çıkar ve savunmasız..
" Meliss."
" Anne! Ben dalmışım.. Hemen geliyorum. "
Misafir durumları bana hiçbirzaman çekici gelmemişti. Aynen bu gece olduğu gibi. Tabi rol yapma gibi bir seçenek her zaman geçerliydi benim için. Üvey kızı idrak etmeleri biraz zor oldu. Sürekli süzüyorlar ve aralarında konuşuyorlardı.
" İyi bir gen kıza benziyor " dedi birtanesi
" Umarım size pek fazla sorun çıkarmıyordur ? "diye bir soru bile soruldu. Hey ben uzaydanım tamam siz bilmiyor olabilirsiniz ama hala çözülmesi gereken bir gizemim var. O anda Can yanıma gelip sımsıkı sarıldı ve " Saçmalıyorlar " diye beni teselli etmeye çalıştı. Bende ona sarıldım " Bak umursamıyorum " Annem o arada benden bahsediyordu. Rolümü bitirmeyi düşünüyordum ki Can elimden tutup sevimli bir halde " Ablacım beni yatırırmısın? " repliği ile konuşmalar rolümü sona erdirdi.
" Kardeşimle ilgilenmeliyim izniniz ile "diyerek salondan ayrıldık Can ile..
"Abla, yarın seni idare edebilirim, iyi geceler " deyip döndü arkasını.
Sadece yat kızım deyip sorgulamadım...[signature][hline][b][u][i]Dark Elf-As I Walk Through The Valley Of Death....
I Am Searching My Light....
In My Darkness....
Sosyal ağlarda paylaş

hmm olaylar ilginçleşiyor, ancak bi an önce öbür sayfayı çevirmek istiyorum, bu kısmı biraz havada kalıyo sonrası olmayınca. geçiş gibi olmuş biraz. ancak türkçe isimler gayet iyi olmuş, diyaloglarda da gelişme mevcut. bekliyoruz devamını.[signature][hline]Xaenin, 26 Eylül 2005 19:26 tarihinde demiş ki:
Yat
Lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Villians, 13 Ekim 2005 23:27 tarihinde demiş ki:
Eve geldiğimde " beni eve getiren sarışın abi" nin neden orataya çıkmadağını düşünüyordum. Tekrardan karşılaşmamız gerektiğini düşünüyordum, tek bir konuşma ile
kalmamalıydı.

Eminim ki bitirdikten sonra bir kez daha kontrol etmeden yayınladın. =) Şu yukarıdaki tekrarlama çok göze batıyor yoksa, keza yine arada bariz harf hataları falan da var. Yayınlamadan önce ilk okuyan sen olsan hikayeni de böyle küçük detayları halletsen.

Onun dışında türkçe isimler kullanılması hikayedeki o sırıtan havayı gidermiş, çok daha güzel olmuş.

Bebop falan gibi detaylar verilerek, bunlara aşina olan insanların ilgisi çekilmek istenmiş ki bunu baştan beri diyorum, yapılmalı. Mükemmellik detaylarda saklıdır ne de olsa.

Diyaloglar bana hala biraz yapmacık geliyor. Karakterler sanki kendi aralarında konuşmuyorlarmış da üçüncü kişinin kendilerini izlediğini bilip ona göre kendilerini konuşlandırıyorlarmış gibi.

Hikayenin geçiş dönemi fena bir bağlaç olmamış. Sırlar biraz çözülse de merağımızı yenebilsek iyi olacak. Devamını daha hızlı yaz. :p[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog
Sosyal ağlarda paylaş

Muğlayken kendi bilgisayrım olmadığı için pek kontrol etme fırsatım olmuyor yazarken bile güçlük çekiyorum biraz ayrıcalıklı davranırsanız sevinirim.
Devamı gelecek ve sır perdesi çözülecek.[signature][hline][b][u][i]Dark Elf-As I Walk Through The Valley Of Death....
I Am Searching My Light....
In My Darkness....
Sosyal ağlarda paylaş

İmla hataları ve işaretlemeler çok fena =)
Ve çok karakter var, detay yok, sayıca artıyorlar sadece...

Sonra bir de yazar kişi kızıyor niye laf ettin diye =)[signature][hline]
Türkiye'nin en geniş anime ve görüntü kalitesi en iyi arşivi için;
Binlerce CD ve yüzlerce DVD tutan arşiv için;

Mail: [email protected]
MSN: [email protected]

Takaslık ve satılık...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...