Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Douwantit , 3 swg ve gumruk kombosu ...

Levent

Öne çıkan mesajlar

100 doalrı geçiosa gümrükte incelemeye alınır getirdiginiz şey bu da takılamsı demek wergiye tabi tutulur.sayı ile pek alakası yok sanırım 3 taneden olmaz bişi[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

ozamn vergi ödiceksiniz oda 100 doalr faln olur ...[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

walla siz bilirsiniz roz un önceden takılmış çok malı war benim de arkadaışın gitarla ilgili şeyelr war yane 100 doalro geçiosa takılma ihtimalşı war yönetmelk böle adma kafasıan göre yapmıo..[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

daha ısmarlanmadıya sunu rica edin:
'gift' olara yollasınlar ve fatura paketle gelmesin apketin üstüne 100 daolrdna düşük bi deger yazılsın fature ayrı gelicek nasıl olsa.. böylece kimse bakamdan geçer..[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

aslında bana da bitane getirseniz =)[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

aynen öle[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

olm adamlar birlikte werio ki shipping girmesin die ansı farklı isimler wersinner[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Biander, 26 July 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
teker teker farkli isimler adina verin siparisi olsun bitsin :)

İşte memleketim insanı =P

iki farklı rivayet var gümrük olayı ile ilgili bende tam nasıl oluyor bilmiyorum fakat birincisi 100$ ve üzeri rivayeti diğeri ise aynı cins 4 adetten fazla herhangi bir siparişten gümrük alındığı...

Bize UPS 100$'ın üstünde fiyatı o yüzden gümrük alınıyor dedi... Urza'da adedi fazla olduğu için olduğunu söylüyor.[hline] I'm not a man of too many faces...
The mask I wear is one...

Sosyal ağlarda paylaş

bişi olmaz bişi olmaz:P
3 tanede takılmaz...
yaw hiçmi 100 $ ustu bişi gelmedi...
collectors edition kargosuyla beraber 100 $ ustu olmuyomu zaten???
tek alan bile o zaman gumrukten alamaz collector's edition ını.......[hline]m@dm@n23 (11:11 PM) :
benim kucukken bompali su tufegimden astalavista baby sesi cikardi suyu cikarinca uhahua
Sosyal ağlarda paylaş

Taşıma ücreti 100 dolar dediğiniz olaya dahil diildir.Ayrıca o 100'de dolar diil eurodur.Gümrükte takılma olayına gelince sonucta bu bir oyun o açıdan bakarsak 4 taneye kadar sorun olcağını sanmıyorum.Ama sonrası için oyunun fiyatı diil bandrol olayı devreye giriyo o açıdan sorun olabilir.Çoklu alımlarda kıllık yapıyolar gümrüktekiler.Tamamen şans meselesi adamlar pakedi açmayabilirler yada açabilirler o yüzden şansınızı deniceksiniz takılırsada ödemeye razı olucaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

gümrükte takılma olayı kargonun boyutuyla alakalı ;sayı ya da fiyatıyla değil .tane olarak çok olabilir ama yer kaplamıyosa sorun değil... fiyat olarak derseniz 4 notebook geldi geçende( bana mı ;nerdEee .. :) ) sorun olmadı ki 4 notebook da baya bi' ediyo hee .. tabii o günün şanslı kişisiyseniz hiçbirşey gümrüğe takılmasını engelleyemeZz ... :)

ayrıca arkadaşın dediği gibi paketin üzerindeki özel/son kullanıcıya/hediye gibi notların etkisi olabiliyoRr ..
Sosyal ağlarda paylaş

roz bana pm attı yanlış hatırlamışım 5 senedir 2 kere takılmış.
kusuruma bakmayın.[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

dis eğer douwantit le getiroyrsaniz gümrüğe takilsa bile hiçbişi ödemiyosun zaten yüklü bi miktar bişiyi alirken geçiriolar seninde haklarin var okadar para verion malida ayağina kadar getirmeliler eğer douwantitle getirdiin takilirsa ara douwantit yetkilisini de böle böle ben parasini verdim malin gümrükte neymiş :D
Sosyal ağlarda paylaş

olm adamlar birlikte werio ki shipping girmesin die ansı farklı isimler wersinner
--------------------------------------------------------------------------------
Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

e ozaman gumruk gorevlilerinin iyi gunune gelelim diye dua etcekler. 200 euoro gumruk vermek cok mu ucuz. gumrukte manisfesto vermessen vergi verirsin genel gecer bi kural iste malesef napalim. yada serbest bolgede firmasi olan tanidiğin olcak oyunlari oraya siparis etcen

[Bu mesaj Biander tarafından 27 July 2003 18:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
zlorwf, 27 July 2003 10:24 tarihinde demiş ki:
Benide sardı şimdi bu iş. Gümrükte takılınca ne yapcam? Arayıp adamları, "ahanda gümrükte gidin alın karışmam ben" desem döverlermi:)[hline] Never was and never will be..
Necromancery 19.07.2003 tarihinde demişki:
Çocuğu inventoryemi koyuyorsun?

Gumruk mevzuatinda yurda giren her turlu maldan gumruk vergisi alinacagi acikca yazilidir yanliz bunun bazi istisnalari ve vergi indirimleri vardir. bu istinalar kimse kolay anlamasin diye oldukca karisik ve uzun uzun tarif edilmiştir :) bu istisnalar icinde belli bi para miktarindan az olmasi hediye olmasi numune olmasi ticari anlasmalarla gumruk vergisi uygulamsindan muaf bir ulke orijinli olmasi vs.. sayilabilir. bu istisnalardan tamamiyle gumruk memurunun o gunki ruh haline gore yararlanabilirsin :) ama genel gecer gumruk anlayisinda yurt disindan gelen bi iki parca biseyi yurt ici satisi yapılmayacak kisinin kendi kullanacak diye bi sii almazlar (almalari lazim geldigi halde) oyunu cok miktarda siparis etcek arkadaslar su yollari izleyebilir:

serbest bolgede bi firma bulur onla siparis ederler serbest bolgeye giriste binde 5 yurda giriste binde 5 fon öderler bunu yapabilmeleri icin gonderen firmain (amazon yada baskasi ) bir proforma fatura hazirlamasi ve uzerine " free for custom " yani numune ibaresini koymasi asil faturayida ya pakete iyice saklamasi yada size normal posta yoluyla yollamasi gerekir

yada direk siparis verip yaninda o mala ait dolasim belgesini istiycekler (certificate of origin ) bu belge eger abd ile aramizda boyle bi anlasma varsa size ya gumruk muafiyeti yada gumruk indirimi saglayacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...