Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bütün Takımlar Eşittir de ....

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

3 takımın büyük olduğunu sanıyordum ama büyük dediğin takım kendi cephesinde durur kendi hakkını kollar,
tek bi rakibe karşı 3 takım birleşiyorsa demek ki üçünün gücü ancak yetiyor demektir. Bu nedenle benim gözümde küçülmüşlerdir.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nileppezdel, 03 Ekim 2005 19:37 tarihinde demiş ki:
@pirvan: FB büyük bir takım. Ama diğerleri küçük değil. Laf oturması diye bir şey de yok. Ki boş tartışıyoruz. Bu tartışma asla bitmez. Ama sizin o taraftarla konuşan başkanınız Türk takımlarının elle tutulur tek başarısını tesadüf olarak yorumluyor. Büyüksünüz ama diğerlerine de saygılı olun. FB belki bugün Türkiye'nin en büyüğü. Şampiyonlar liginde de büyük bir olaasılıkla iyi iş yapacak. Ama böyle yorumlar büyük takımlara yakışmıyor. Biz UEFA'yı aldık ama öyle 3 küçükler diye bir laf söylemedik. Siz de başarılı bir takımsınız. İnşallah şampiyonlar liginde de başarılı olacaksınız. Bak bakalım o zaman bizim başkanımız tesadüf diyecek mi?

Arkadaş özetlemiş..
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes gücü yetmediği için birlik olmuyor. Samimi olarak söylüyorum, FB'nin ekonomisinin nasıl bu kadar geliştiğini anlamıyorum. Normal şekillerle olması zor geliyor. Bana bu gelir-gider tablosu tarzı bir link verirsen sevinirim. Böylece daha fazla da konuşmam.

Bir takımın başarılarını anlayamadıkları için birleşiyorlar. Ki bir sezonun ilk haftasında 2 tane elle temas bulunan gol attınız. Sizin bir suçunuz olmasa bile bu size 6 puan getirdi. Onlar da haklı olarak nooluyo diyorlar.

Fenerbahçe maöın kralını çevirir. Ama son 15-20 dakka kala, bu kadar iyi ve tutarlı oynayan bir Konyaspor karşısında ben bunu yapabileceğine inanmıyorum.

Biz birleşince kötü, sizin başkanınız başarımıza tesadüf diyince iyi mi?[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Renksiz Pati, Tarafsız Pati
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin birleşmenizle bizim başkanımızın Tesadüf demesi arasında ne alaka var anlamadım?

Ayrıca Fenerbahçenin ekonomik gücü nerden geliyor demişsin de... hiç kadıköye gittin mi? Hiç maç günü Bağdat caddesinde yürüdün mü? Hiç Kızıltoprak taraflarında yükselen devasa yapıyı gördün mü? Hiç bir gün Feneriumlara giren çıkan insan sayısı ile diğer Storelara giren çıkan saıyısını karşılaştırdın mı?

Hiç televizyonda maç seyrederken saraçoğlu stadındakilerin üstüne baktın mı? Hiç emlak bankası reklamlı forma giyen falan gördün mü?

Hiç FBTV seyrettin mi? Bunun üstüne BJKTV'yi açıp bakabildin mi?

Hiç bir futbolcundan para kazandın mı? 1 milyon dolara aldığın adamı 18 milyon dolara sattın mı? Yada 9 a aldığını 22'ye?

Hiç başkanın çıkartıp cebinden kulübün kasasına para koydu mu?

Hiç durup duruken hiç bir çıkarı olmadan 7500 kişilik Spor salonu hediye eden yönetim kurulu üyen (eski) oldu mu?

vs. vs. vs.[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

@smoke: Ya onları biliyorum ama asıl anlamadığım Aziz Yıldırım bu kadar büyük paralar kazanabilir mi? Ben bunu merak ediyorum. Kazanıyosa helal olsun da müteahhit bile olsa o kadar para kazanabileceğini zannetmiyorum. Futbolcuyu ucuza alıp, pahalıya satma işini bilmiyordum. İşte bunları merak ediyorum. Hangi futbolcular böyle? (valla samimi soruyorum, çamur atmak için değil)

Ayrıca bizim size karşı birleşmemiz küçüklük de sizin başkanınızın tesadüf demesi küçüklük değil mi diyorum. Bu çekememektir. Siz şu anda Türkiye'deki en iyi kadroya sahip takımsınız. Ve gerçekten bir bak bakalım Şampiyonlar Liginde başarılı olduğunuzda bizim yöneticimiz tesadüf diyor mu?[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

Başkanın parasının nerden geldiğini anlatmayım istersen, türkiyede yaşıyorsun, adam havaalanı inşa eden müteahhit, NATO türkiye müteahhidi, gecekondu müteahhidi değil, senede onlarca milyon dolarlık iş yapıyor.
Fenerbahçenin parası nereden geliyor dersen, arkadaş güzel cevaplamış, istanbulda kaç bin dönüm arazisi var FBnin, TVsi, gazetesi, dergisi, medyası var, internet siteleri yaygın, taraftarı özverili, korsana değil feneriuma para veriyoruz.
Yıllar oldu çok az sahte FB forması gördüm piyasada.

Ayrıca, tesadüf muhabbetine takmışsınız, anlamıyorsunuz elbette. İşte Aziz Yıldırım'ın ağzından çıkan tam metin:

"Ülkemize gelen UEFA kupası tesadüftür. Fakat O günlerde
FENERBAHÇE'de bu kupayı getirse idi, oda tesadüf olacaktı. NEDEN ?
Neden R.Madrid, Barcelona, Milan, PSV, Juventus, Chelsea, Arsenal vs vs... gibi takımlar her sezon
CL'de boy gösteriyor yada kupayı alıyorlar?

Çünkü bu Kulüplerin, tesisleri, alt yapı tesisleri, Sosyal tesisleri, en az 45.000 kişilik stadları, TV'leri
Sportif Mağazaları, Spor Okulları, Kolejleri... vs vs.. varda var..
Yani bu kulüplerin anlayışı; "Paralı bir başkan gelse de...kurtarsa..." anlayışı değil.
Kulüp = Kurumsal şirket. Kendi yağını kendi kavurmalı. "

Yani, GS tesadüfen kupa kazandı demiyor. Diyor ki, Türkiyedeki klüpleşmedi yanlışlardan dolayı, bir istikrarı yok türk futbolunun, bu nedenle bir başarı göstersek bile tesadüfler bir araya gelerek olyor bu, bunun yerine temeli sağlam gelişelim, sadece maç skoruyla değil, tesisiyle, ekonomisiyle, adıyla da büyük klüp olalım, böylece bir sene avrupa şampiyonu olup öteki sene perişan olmak gibi durumlara düşmeyiz diyor(GS böyle oldu).

Tercüme de bittiğine göre bana müsaade.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Real Madrid'in, Barcelonanın, Man Utd' nin, Liverpool'un, Milan'ın, Inter'in... hepsinin medyası var, Fenerbahçenin de medyası var, çünkü günümüzde medya çok önemli bir araç, kullanamazsan 3-5 klüp birleşir pankart falan açmak zorunda kalırsın.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Evet benim de medyam yok :D

Ya tesadüf konusunda adam çok haklı ekonomi açısından. Ama bizim oyuncularımız iyiydi ve iyi futbol oynadık. Tesadüf olmasının ekonomiyle ilgisi ne anlamadım. Altyapısı olmasa bile söke söke oynadık aldık. Galatasaray bu gün kötüyse, UEFA kupasını altyapısı yokken aldı diye böyledir demeliydi. Yanlış anlaşılmaya ölümüne açık bir şey söylemiş.[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

Fener 'in medyası yok ,

Çoğunluğun medyası var;

Fenerbahçe Türkiye 'nin herzaman en çok taraftara sahip kulübü oldu.
Bu galatasaray UEFA şampiyonu ulduğunda da böyleydi , beşiktaş şampiyonlar ligi şampiyonu olduğunda da böyle olacak.

Bütün spor gazetelerinin Fenerbahçenin galip geldiği günün ertesi traj patlaması yaptığı tüm sporseverler tarafından bilinir.

Hatta bazı gazete patronlarının fenerbahçeli olmadığı halde gazetesinin çok satmasını istediği için içten içe fenerbahçeyi desteklediği konuşulurdu zamanında.

Spor basını tamamen "arz ve talep" dengelerine göre yayın yapmak durumundadır.Çünkü ekmeğini buradan yer.Bu tüm dümyada da böyledir.

Netice itibari ile ortada Fenerbahçe ' den veya Aziz başkandan veya Ali Şen 'den beslenen bir fenerbahçe medyası yok.

Ortada arz - talep olayının sonucu bir durum var...[signature][hline]her kiminki devesi vardır o zengindir.Ama her kimki Ferrariye biner o şanslıdır
arap atasözü
oldu mu?

[Bu mesaj paspatur tarafından 03 Ekim 2005 20:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evet paspatur nekadar haklı.fener yenınce traj patlaması yapar gazeteler.Yanı bır adam dusunun hıc gazete okumuyor fener yenınce gazete alıyor.Ben bu adamın sadece ve sadece fenerlı olacagını bılıyorum.Paspaturda bılıyor.sız bılmıyorsunuz.Yazık sıze.[signature][hline]Elbet bırgun toprak olup gıdecegız.
Besıktaslı dogduk Besıktaslı olecegız.
Sosyal ağlarda paylaş

Passanger gereksiz bir insansın.. Mesajlarında senin kadar gereksiz.. O yüzden atmayı kes bence.. Çünkü karşındakilere hiçbirşey katmıyorsun.. Aksine gereksiz yere database'i dolduruyorsun..[signature][hline]Touch of death is never gentle...

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect; God makes no mistakes

Sosyal ağlarda paylaş

said:
nileppezdel, 03 Ekim 2005 20:15 tarihinde demiş ki:
Evet benim de medyam yok :D

Ya tesadüf konusunda adam çok haklı ekonomi açısından. Ama bizim oyuncularımız iyiydi ve iyi futbol oynadık. Tesadüf olmasının ekonomiyle ilgisi ne anlamadım. Altyapısı olmasa bile söke söke oynadık aldık. Galatasaray bu gün kötüyse, UEFA kupasını altyapısı yokken aldı diye böyledir demeliydi. Yanlış anlaşılmaya ölümüne açık bir şey söylemiş.

Tesadüf olmasının ekonomiyle ilgisi ne mi? Arkadaşım futbol ekonomi oyunu artık eskisi gibi sadece maçtan maça bir araya gelen insanlar değil. Düşünelim ekonomiyle ne ilgisi var.
1. Eğer GSnin ekonomisi iyi olsaydı UEFA kupasını aldıktan sonra bütün takımı Avrupa klüplerine kaptırmazdı.
2. Daha iyi statlar tesisler yapar, şu anda hala Avrupada başa oynuyor olabilirdi.
3. Kendine ve taraftarına yatırım yapar gider TV açardı, gider avrupadan yıldızlar getirirdi, hasılatı artırırdı..

Bu liste uzar gider. Yani ne ekonomik ne de sportif altyapısı olmayan başarılar tesadüftür(kötü anlaşılmasın tesadüfler çok güzel olabilir). Şöyle düşünelim, o sene kupayı Bayern Münih alsaydı, avrupa vatandaşı ne derdi?Normal karşılar, tebrik ederdi. GS alınca ne oldu? Şok geçirdiler. Tesadüf demesinin ana sebebi budur başkanın.

Ayrıca Aziz Yıldırıma mı kalmış başkalarının hesabını yapmak demişsin. Evet kalmış. Ben de sana soruyorum, sana mı kalmış Aziz Yıldırım'a laf söylemek, azize demek. Aziz Yıldırım ya da atıyorum Celal Doğan, bunlar istediğini söyler arkadaşım. Adamın parasıda,gücüde,mevkiside milyonlarınıza bedel. Soru sorulunca da istediği gibi cevaplar. Kendi fikrini dile getirir. Böyle ona mı kalmış demekten başka birşey yapın, gidin susturun Aziz Yıldırım'ı, yapabiliyorsan, yapamazsan, herkes istediğini konuşur.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...