Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara

Bloodless

Öne çıkan mesajlar

tamam da dusunemediginiz birsey var, herkes sizin gibi idealist olmak, uzun yasamayi istemek zorunda degil.
annesi, babasi, geri kalan ailesi ve arkadaslari da buna saygi duymak zorunda.

herkes bir sekilde belli zevkleri, istekleri icin kendi saglik standartlarindan odun verebilir. eger adam gelip evinizde veya yakininizda size zarar verecek sekilde sigara icerse tabii ki izin vermeme, kizma hakkina sahipsiniz ama herkes kendi evinde sigara icebilir.
yine ayni muhabbet olmustu, yine ayni cevabi vermistim. siz de hayatinizin cogunu bilgisayarin onunde gecirerek sagliginiza zarar veriyorsunuz, araba kullanarak cok buyuk bir olum/yaralanma riski altina giriyorsunuz, cogunuz duzenli spor yapmayarak saglikli omrunuzu kisaltiyorsunuz vesaire, ornekler cogaltilabilir.
insanlari yalnizca kendilerini ve kendi hayat standartlarini ilgilendiren secimleri yuzunden yargilamayin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GE-TA, 22 July 2003 02:34 tarihinde demiş ki:
Sigara içmeyin. İçeneleri de rahat bırakın. Zira akılları pazara koymuşlar herkes kendi aklını seçmiş.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test

Çok saol öz konuşman için Tüm derdimi anlattın[hline]Wake Me Up Before you GO-GO / WHAM!

Sosyal ağlarda paylaş

Yurt dışında sigara içenler 2. sınıf insan muamelesi görüyorlar
Doktorlar sigara içip kalp krizi geçirmiş insanlarla ilgilenmiyolar bile sigarayı bırak öyle gel diyorlar..

Benim babam sigaradan dolayı 42 yaşında kalp krizinden vefat etti.O gün bugün dür nefret ederim sigaradan ve sigara içip kendini adam sananlardan (sigara içen herkes demiyorum bak hemen laf etmeyin)
Popeye, insanlara kendinizi komik duruma düşürmeyin demişsin ama 2. cümlende sen komik duruma düşüyorsun Ak ciğer kanserinin %100 sebebi sigara olmayabilir ama etkisi olduğu bir gerçek risk oranı gayet sağlam bir şekilde artıyor ömyle değilmi? sen %100 değil demekle komik duruma düşmüyomusun yani?

Arkadaşlar 45 50 yaşına geldiğğinizde sigara sebepli sağlık darbenizi yediğinizde paşa paşa hepiniz bırakıcaksınız ama artık çok geç olacak malesef =(

En iyisi hiç başlamamaktı ama başladıysanızda bırakmaya çalışsanız keşke...[hline]< V ò d à n >

[Bu mesaj Vodan tarafından 22 July 2003 02:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

+1 ge-ta

bu thread bana saçma geldi

eger sigara içenlerin neden başladıgını sormak istiyosan başlıgı ona göre yazman daha dogru olurdu

ha yok eğer ayy igrenç şey nasıl başladınız ona içilmezki falan diyiceksen boşuna parmaklarını yorma

kimse burda birinin sigarayı bırakın demesiyle hemen bırakmaz
sigaranın bütün zararlarını canlı örnekler halinde gösterseniz bile cogu kişi o örnekleri gördükten sonra bi sigara daha yakar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Malkor, 22 July 2003 02:33 tarihinde demiş ki:
Ayrıca herkes kendi hayatından sorumludur vede hayatını kendi belirler

Ben ölürüm ama unutulur yaşananlar önemlidir

Bir şekilde ölücez ve yaşadığımız ülke türkiye Bir gün balkona çıkarsın serseri kurşun gelir girer beynine

Hayatı kontrol edemeyiz bakarsın bir gün sigara içmeyen biri akciğer kanserinden gitmiş

Herşeyin olabileciği bir memleket ve sigara

keşke herşey zannettiğin kadar basit olsa.keşke.ölen hemen unutulsa.keşke hemen bise gitse.saman alevi olsa.

said:
Malkor, 22 July 2003 02:33 tarihinde demiş ki:
Ben orda sigara için demedim Ben memunum dedim

Kelimeler üstünde oynamayalım

ben sen özendiriyorsun demek istemedim.yanlış anlaşılma olduyusa kusura bakma.

yada istyediğin gibi anla.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 22 July 2003 02:36 tarihinde demiş ki:
...siz de hayatinizin cogunu bilgisayarin onunde gecirerek sagliginiza zarar veriyorsunuz, araba kullanarak cok buyuk bir olum/yaralanma riski altina giriyorsunuz, cogunuz duzenli spor yapmayarak saglikli omrunuzu kisaltiyorsunuz vesaire, ornekler cogaltilabilir...

Sen bütün bunların üzerine birde sigara içiyosun ama yani riske risk katıyosun araba kullanmayıp bilgisayardan uzak durup sigara içiyorum demiyosun dikkat et =))[hline]< V ò d à n >
Sosyal ağlarda paylaş

gunn diil popeye

arkadaş akciğer kanserinden ölünce görürsün demiş bende akciğer kanserinin %100 yani kesin tek başka hiç bi sebebi yok tek ama tek sebebi sigara diildir dedim

yani bi insan sigara içmesede akciger kanseri olabilir

komik duruma düşenler hayatları boyunca sigara içmediği halde gelipte sigara içenlere eeeh bırakın şunu içilmezki o şey diyenlerdir

sigara bu kadar kolay bırakılan bi meret olsaydı ben ilk başta bırakmak isteyenlerden biri olurdum

herkesin iradesi ve sorunları bir diildir herkes ha diyince sigarayı bırakamaz

ben başkalarına zarar vermedigim sürece kimsede benim içtigim sigaraya karışamaz

biri çıkıpta soludugum havayı kirletiyosun derse o arkadaş gitsin bogaz trafigindeki arabalara soludugum havayı kirletiyosunuz desin ben ugraşmamış olurum hiç diilse
Sosyal ağlarda paylaş

benim sigara ictigimi nerden cikardin ki vodan?

sen her gun duzenli spor yapiyor musun? yagli ve sagliksiz, kolesterollu yemeklerden kaciniyor musun? her gun duzenli olarak gerekli mineral ve vitaminleri aliyor musun? trafikten uzak duruyor musun? son derece stressiz bir yasamin var mi? neden bunlara uymuyorsun? 50 yasina gelip cardioventrikuler bi hastaliga yakalanip pisman olacagin halde? anneni aileni dusunmuyor musun onlar uzulmezler mi erken yasta olursen? hii?
Sosyal ağlarda paylaş

ya neyse ben bu konuda,annem akciğer kanserinden öldüğünden,iraz fazla hassasım...

biraz daha okursam kavga çıkacak.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

[Bu mesaj Ra_d tarafından 22 July 2003 02:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

komik duruma düşmek değil.
doğru yolu göstermek..
sonuçta en basit örnek
sigara içen birinin yorulma süresi ile sigara içmeyen birinin yorulma süresidir..

kendi sağlığınızdan değerli ne olabilirki?
üzerinde zararlı yazıyor
mazoşist misiniz yahu[hline]valandil ownz j0o!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 22 July 2003 02:46 tarihinde demiş ki:
benim sigara ictigimi nerden cikardin ki vodan?

sen her gun duzenli spor yapiyor musun? yagli ve sagliksiz, kolesterollu yemeklerden kaciniyor musun? her gun duzenli olarak gerekli mineral ve vitaminleri aliyor musun? trafikten uzak duruyor musun? son derece stressiz bir yasamin var mi? neden bunlara uymuyorsun? 50 yasina gelip cardioventrikuler bi hastaliga yakalanip pisman olacagin halde? anneni aileni dusunmuyor musun onlar uzulmezler mi erken yasta olursen? hii?

Senin gibi zeki birisinin genellememi anlamasını beklerdim herzaman "sen" kelimesiyle aynı şey kastedilecek diye birşey yok.
Mesajımda anlatmak istediğimse spor yapmayan hergün araba kullanan bilgisayar başında oturan birisi ile bütün bunlara ek olarak sigara içen birisinin karşılaşacağı risk faktörünün aynı olmadığıdır.[hline]< V ò d à n >
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...