Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taraftarlar arasında yapılan bir Arastırma

Passanger

Öne çıkan mesajlar

Gerçek Taraftar Beşiktaşlı
13.09.2005 12:46

‘Neden takım tutuyoruz?’ sorusuna yanıt aramak için yapılan bir araştırmada 'en sadık taraftarın', Siyah Beyaz renklerimize gönül veren Beşiktaşlılar olduğu ortaya çıktı.
Eski milli tenisçi ve Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesi Araştırma Görevlisi Gülberk Gültekin Salman, 2004-2005 sezonunda, 594 Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray taraftarı üzerinde yaptığı bir araştırmayla ‘Neden takım tutuyoruz?’ sorusuna cevap aradı. Çalışmada, takıma olan sadakatin başarı, antrenör ve yönetimle ilgili olmadığı, taraftarların star oyuncu, stadyumun yapısı, nostaljik unsurlar, arkadaş ve ailenin etkisi sayesinde takımlarına bağlı olduğu ortaya çıktı.

Varsa yoksa futbol

Araştırmada, en sadık taraftar Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray olarak sıralandı. Araştırma kapsamında Digitürk gösterimi yapılan 13 kafede, stadyumlarda ve sanal ortamda, 15-61 yaş arası 108’i kadın 594 taraftar değerlendirmeye alındı. Çalışmaya 195 Beşiktaş, 203 F.Bahçe, 196 G.Saray, taraftarı katıldı. 7 aylık çalışmada takımın başarısı, antrenör ve yönetimin durumu ile takıma olan sadakat arasında hiçbir ilişki olmadığı ortaya çıktı.

En çok maça giden Beşiktaşlı

En çok maça giden ve takımı hakkında en çok bilgiye sahip olan taraftar Beşiktaş’ta. Beşiktaş taraftarlarının % 73,8’i, G.Saraylıların % 58,1’i, F.Bahçelilerin ise % 41,6’sı takımının teknik direktörünü beğeniyor.

Sadakatte de Kartal

Davranışsal, tutumsal ve futbol takımı bazında yapılan genel sadakat değerlendirmesinde, takımına en sadık taraftar sıralaması Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saray şeklinde oldu. Araştırma, taraftarların takımlarını değiştirmeyi düşünmediklerini; arkadaşları, akrabaları ve çocuklarının da kendi takımlarını tutması için çalıştıklarını gösterdi.

Beşiktaşlı Siyah Beyaz ile Yaşıyor

* Galibiyetten sonra Beşiktaş taraftarlarının % 56,7’si, G.Saraylıların % 49,5’i, F.Bahçelilerin % 44,6’sı takımlarının bayrağını evlerine asıyor.

* ‘Takımımın kazandığı önemli maçlarından sonra araba ile dolaşırım’ sorusuna ‘evet’ yanıtını verenlerin sıralaması: BJK: % 41.4; GS: % 36.8; FB: % 36.6

* Beşiktaş ve Fenerbahçelilerin % 61,7’si takımı kazandığı zaman haftaya çok iyi başladığını söyledi. G.Saraylıların ise % 56,4’ü.

* Beşiktaş taraftarlarının % 56,6’sının eşyalarını takımının renklerinden seçiyor. F.Bahçelilerin % 44’ü, G.Saraylıların % 29’1’i eşyalarını takım renklerinden seçiyor.

* Takımının antrenörünü en çok beğenen Beşiktaş taraftarı. Bu klasmanda Fenerbahçe % 41,6 ile sonuncu oldu.
-----------------------------------------------------------
Konuyu Saptırmayın saptırana cevap vermeyen lutfen.[signature][hline]Absolut, 09 Eylül 2005 01:55 tarihinde demiş ki:
TV Show yapmaksa futbol, FB bu alemin dansözüdür.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Passanger, 13 Eylül 2005 19:28 tarihinde demiş ki:
* Beşiktaş taraftarlarının % 56sının eşyalarını takımının renklerinden seçiyor. F.Bahçelilerin % 44ü, G.Saraylıların % 29i eşyalarını takım renklerinden seçiyor.

bunun disinda dogrudur veya beni dikkate almamislar bende 100 galatasaraylinin kullanacagi kadar galatasaray ürünü vardir :D neyse gercekten besiktas konuda onde...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:

* Galibiyetten sonra Beşiktaş taraftarlarının % 56,7’si, G.Saraylıların % 49,5’i, F.Bahçelilerin % 44,6’sı takımlarının bayrağını evlerine asıyor.

ben buna pek inanmıyorum sadece önemli maçlardan sonra asarlar yada şampiyon oldukları sezon asarlar bi daha indirmezler (şahsen ben :D )[signature][hline]Ronaldinho Gaucho De Assis Moreira
2pac, 10 Eylül 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
5 den fazla atarız
futbolu biliyosam konuşuyorum tarafsız yani yanlış anlamayın farklı yeneriz

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ronaldinhoavci, 13 Eylül 2005 21:11 tarihinde demiş ki:
said:

ben buna pek inanmıyorum sadece önemli maçlardan sonra asarlar yada şampiyon oldukları sezon asarlar bi daha indirmezler (şahsen ben :D )

Aynı fikirdeyim[signature][hline]Trasty
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrı bi başlık açıp açmamakta kararsız kaldım sonunda bu başlığa atayım dedim.

stadyumlarla ilgili bir site. yapımı gelecekte tamamlanacak olan stadların olduğu bağlantıyı açtım ve bununla karşılaştım. :D

http://www.stadiumguide.com/alisamiyennew.htm[signature][hline]"I find your lack of faith disturbing."
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.sukrusaracoglu.de/
of abi kayıtta sesi kısık olan bi şarkı indliodum sesi köklemiştim. bu sitede soldaki atmosfere tıkladım başka şeye bakıodum.

birden oda inlemeye başladı LACİVEEERT VE SARIII
:D:D

süper abi deneyin bi çok ii yapmışlar. amatör bi site ama..[signature][hline]"I find your lack of faith disturbing."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jazzyjam, 21 Eylül 2005 13:35 tarihinde demiş ki:
Ayrı bi başlık açıp açmamakta kararsız kaldım sonunda bu başlığa atayım dedim.

stadyumlarla ilgili bir site. yapımı gelecekte tamamlanacak olan stadların olduğu bağlantıyı açtım ve bununla karşılaştım. :D

http://www.stadiumguide.com/alisamiyennew.htm
2006'da galatasaray'ınBi stad inşa etmiş olduğuna inanıyormusunuz ?[signature][hline]Eu Gamers OrionUO..
www.orionuo.com
Sosyal ağlarda paylaş

ufak bi taraftar grubu arasinda yapilan arastirma. ayrica sari lacivert ve kirmizi renkleri herkesde iyi durmaz, siyah beyaz erkekler arasinda daha cok tercih edilen t-shirt gomlek renkleri oldugundan nasil besiktasi daha ustun gosteririz sikki olmus sanki ehue.

isvecli bilimadamlari yapsin bi arastirma tarafsiz gorelim sonuclari.[signature][hline]agostos 2005

Hit Single'im
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...