Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"İzmirli"ler için... Çok doğru be...

Nartanesi

Öne çıkan mesajlar

said:
ghaldszar, 04 Aralık 2004 20:20 tarihinde demiş ki:
Süpersin Nartanesi. Binlerce öpücük binlerce reşekkür bu yazı için sana.
Okudum ve ilaç gibi geldi valla.
Yazı süper İzmir süper.
Bu yazıya Çeşme' de köyün trafiğe kapalı yolu üstünde sağ tarafta yazları sakızlı dondurma yapan bir yer var onu da eklemek gerek. Supangle üstüne sakızlı dondurma yemeden sakın çeşmeden gelmeyin. Bu zevk Türkiyede başka hiç bir yerde yok.

Sevdiğim bir insanI aldI çeşme benden,bu dünyadan çeşme dalyanın virajlı yolları..Bir İzmir'li olarak çeşme'me küsüm ama beceremiyorum o güzelliğe küsmeye snrm hala Çeşmem diyorum.[signature][hline]D'akmor J.Matthew
I'm only happy when it rains
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'da doğdum izmirde istanbulda yaşadım, çok gezdim çok gördüm ama istanbul gibisini dünyanın hiç bir yerinde görmedim, isterimki Tanrım Canımı istanbulda alsın, mezarım zaten belli, kaç Latin Katolik Mezarlığı var ki güzelim istanbulumda.[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 12 Ağustos 2005 12:48 tarihinde demiş ki:
yanlış bunlar yanlış.
izmirden bi kaç tane var istanbulda. bi de fazlası var.
öyle bi yer istanbul işte. trabzonu özlersiniz beykoza gidersiniz, izmiri özlersiniz fenere gidersiniz, gaziantepi özlersiniz aksaraya gidersiniz :)

sükunet de istanbulda, kargaşa da; eğlence de, dert de; samimiyet de, husumet de..
öylesine büyük ki istanbul ve büyüklüğü öyle detaylı ki, insanı korkutuyor tabii. halbuki korkmayın. :=)

kafamdakileri bu kadar basit ve güzel anlatabilmişin ya horace, teşekkürlerimi borç bildim:)
ben zaten istanbul'a şehir diyemiyorum. burası bir ülke:) lise bitene kadar kadıköy-beşiktaş-taksim idi, benim için. üniversite bir başladı ben yollara bir düştüm... Aman Tanrım nerdeymişim ben gibi bir tepki oluştu. Gez gez bitmiyor:) gerçi şehiriçinde açık trafikte bir yerden bir yere arabayla 40 dakkada sürebiliyor:)
izmir 1 günde gezilir demişsiniz. istanbulu gezmek için genelde 15 gün verilir, onda da anca "suriçi"(eminönü-beyazıt arası) gezilir:)
ama kabul ediyorum, çok curcunalı, bazen çok acımasız ve çok kalabalık. şöyle bir ankaralık nüfus çıkarabilsek şehir nefes alacak ama ışığı gören geliyor:)
ama yazıyı gördükten sonra bi ara izmire gitmek gerek dedim:) denizi olsun benim olsun, bir boğaz olamaz ama idare eder=)[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

izmir insani genelde cok dandik ama iyisi ciktimi ondan vazgecmekte cok zor . yillarim gecti universite yollarinda topu topu 3 tane izmirli sevdigim insan vardir . geri kalan 3000 tanesi cok yaramaz insanlardi .

zaten izmirin kendisi de abartildigi kadar guzel degildir .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

satır bile atlamadan okudum hepsini hiç izmire gitmedim (gittimde küçüktüm). merak ettim şimdi yazıdakinin yarısı varya gitmek isterim ne diyeyim[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 16 Ağustos 2005 23:38 tarihinde demiş ki:
izmir insani genelde cok dandik ama iyisi ciktimi ondan vazgecmekte cok zor . yillarim gecti universite yollarinda topu topu 3 tane izmirli sevdigim insan vardir . geri kalan 3000 tanesi cok yaramaz insanlardi .

zaten izmirin kendisi de abartildigi kadar guzel degildir .

Bir insanI dandik yapan kriterleri bana sayarmIsIn.Bu lafın çok kIrIcI çünkü..Türkiye'nin vizyonunu bir orta doğu ülkesinden çok ileri ta$Iyan $ehirlerin ba$Inda gelen bir şehrin insanlarına bu benzetmeyi yapmanI kInIyorum ne yazık ki..[signature][hline]D'akmor J.Matthew
I'm only happy when it rains
Sosyal ağlarda paylaş

5 milyonluk sehirdeki her izmirliyi tek tek taniyamayacagim apacik ortada iken sanirim tanidigim izmirlilerden bahsettigimi ayrica belirtmeme gerek yok .

besbelli kisisel bir yorum .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

12 senedir istanbulda yaşıyorum, ilk zamanlar izmirden geldikten sonra alışması hep zor, anlam veremiyorsunuz bazı şeylere, balkonlar en çok özlenen belkide, hatta ve hatta bir çocuk olarak balkonda uyumak..
yada körfeze demirlemiş gemilerin ışıklarını izleyerek rakı içmek.
bostanlı çok özleniyor, hemde çok. o sakinliği dinginliği her adımda arıyor insan.

ama zamanla istanbul işliyor adamın içine, o dertler, karmaşa filan, hepsi , sonra bir bakıyorsunuz siz istanbul olmuşsunuz, izmire döndüğünüzde saçma geliyor çoğu şey, o güzelim şehir size büyükçe bir kasaba gibi gözüküyor. ben nasıl yaşıyordum burda sıkılmadan diyorsunuz.

fakat izmir hiç unutulmaz, hep güzel hatırlanır.

[Bu mesaj Glatheros tarafından 18 Ağustos 2005 03:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...