Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dream Theater şarkılarının hikayesi

Hakiki_Portnoy

Öne çıkan mesajlar

GAY abi bu j.hetfield ne diyim daha :P
alıntıdır:
Eski Thrash Kralı , Metallica'nın Frontman'i , J.Hetfield dünyayı sarsacak bir açıklamada bulundu!
İşte Orjinal açıklama:
Eski Thrash Kralı , Metallica'nın Frontman'i , J.Hetfield dünyayı sarsacak bir açıklamada bulundu!

" I was considering this for a long time. And planning the right hour. Because i know that it's no use to hide it anymore, especially from the fans, that... I'AM GAY ..."
Türkçesi:
" Bunu uzun zamandır düşünüyordum. Ve doğru zamanı bekliyordum. Çünkü artık saklamanın bir manası yok, özellikle de fanlardan.. Ben Gay'im"
James Hetfield'ın bu çok açıklaması dünya medyasında ve fanlarında soğuk duş etkisi yarattı. Bu şok açıklama seven sevmeyen herkesi hayretlere düşürdü

dipnot: acaba :D[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

güzelim topiin içine etmeyin be.... dream theater mükemmeldir... harikadır! artık her ne kadar hiç dinlemeyip basit bulsamda... sonuçta bahsettiğiniz metallica arkadaşım... hepimizin (en azından birçoğumuzun) bir zamanlar sabahlara kadar dinlediği gruptan bahsediyoruz.

yani dream theaterı övücez diye babalara laf atmayalım

(cümlelerde bir gariplik oldu, yannış anlaşılmasın basit bulduğum DT diil metallica =))
Sosyal ağlarda paylaş

Dream Theater'ın 1999 ve ondan önceki albümleri ve o albümdeki şarkıların sözleri çok anlamlıdır.Benim için Özellikle Scenes From A Memory'den Through Her Eyes çok özel bir parçadır...
Ancak [bu benim şahsi düşüncem] son 2 albüm sözler bakımından ya da müzik bakımından bence DT değil...Yani ben çok isterdim DT 'nin bir Cure gibi her zaman aynı tarz devam etmelerini..Ama onlarada hak vermemek elde değil...
Heleki son albüm Octavarium bence kötü bir DT albümü.Ama DT ' den ne çıksa dinlenir o ayrı konu..
Dt-Home ' dan bir arkadaş çok güzel bir tespitte bulundu geçen günlerde ve çok acı bir gerçek bence:
1]Octavarium'un nakarat kısmı : A Winter's Dream adlı şarkının başı...
2]Through Her Eyes'in sözlerinin ilk başladığı kısımda yine Octavarium albümünden "I Walk Beside You"'nun nakaratı...

Bence DT nin bir 2 sene albüm falan yapmaması lazım ; kendilerine gelmeleri için...[Ki bunu benim gibi manyak bir DT fanı sölüyor]

Herkezin görüşüne saygım sonsuzdur..Ben her zaman olduğu gibi Açıcam "Lifting Shadows Of A Dream " i onu dinliycem.[signature][hline]Stier-Morniel
Retired-Ultima Online-Nbl-Locus
Sosyal ağlarda paylaş

Not:
Sakin ben:bi daha konuyu saptıran olursa açıcam playlistimin yarısının metallicadan olduğuna dair bi screenshot yayınlıcam. benim şahsi görüşüm şarkı sözü bakımından dt yi tercih ettiğimdi.iki grubu genel müzikleri olarak asla karşılaştırmam.bundan sonra da bu konudaki şahsi görüşlerinizi Müzik konusu altında yeni bir başlık açarak yazarsanız daha uygun olur.
Sinirli ben:1 gün girmedim topic'e bakmaya,Metallica fan'ına metallica yı savunuyolar yaa.dt metallica dan özenti kurulmuş diyolar...ne gaz bi toplumsunuz lan!(sakinim..sinirlenmiyorum.1...2...3...4...5...6...7...8..9..10.oh.)
bidaha ayrılmamak üzere konuya döniyim.

Space Dye-vest ve Light fuse and get away in konusunu bilmiyodum çok teşekkürler.öğrendiğim iyi oldu.(metallicayı savunmak yerine konuya odaklanan birileri olmuş onlara teşekkürler.)
Kevin Moore'u çok severim çok sayarım ama Rudess de nası çalıyo kitapsız..
bu arada ,Another Day (Images&Words)petrucci nin babasının kanserle boğuşması,Take Away My Pain(Falling Into Infinity) de babasının ölümü üzerine yazılmış.
A Change of Seasons Mike Portnoyun annesinin ölümü üzerine duyduğu acıyı anlatıyor.(ne bitmez acıymış 23 dakka.allah rahmet eylesin)
Pull Me Under'ın(Images&Words) konusu Shakespeare'nin Hamlet'i.
Honor Thy Father(Train of Thought) Portnoy'un üveybabası hakkında.
Şimdilik ekliceklerim bukadar.[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
-Bence Drimtitır insanın kendine yakışanı giymesidir.dünyada bissürü grup var ama neden Drimtiytır çok tutuyo?çünkü onların hepsi gıcır gıcır ibanezler,tama lar,yamahalar,kurzweil ler giyiyolar.lan ben de giysem onları bana da verirler.para yani.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-tnG-Portnoy, 04 Eylül 2005 18:51 tarihinde demiş ki:
KESİNLİKLE kötü demem metallica'ya.bazı şarkıları anlamsız ve gereksiz olmuş diyorum sadece.örneğin blitzkrieg.veya memory remains'in sözlerinden anlam çıkarabilen var mı?Fuel tamam çok güzel şarkı ama teması biraz tırt geliyo bana.
öte yandan da Fade To Black şarkısının sözleri beni derinden etkiler.Unforgiven II aynı şekilde.One'ın hikayesi de beni çok üzer ve çok anlamlıdır.Kesinlikle ofensif ve karalama şeklinde almayın.

Memory Remains kaybedilen şöhretin getirdiği bunalımı ve yalnızlığı anlatmaktadır. zaten "memory remains" derken de "iyi zamanlar geçer fakat hatıralar kalır" diyor James amcamız, bilmiyorum yanlış mıyım. Ayrıca bana sorarsan her şarkının teması da derin olmak ve iç dünyamıza hitap etmek zorunda değil. Fuel'da da James'in otomobil tutkusunun izlerini görebiliriz:) Bad Religion gibi punkın babalarından sayabileceğimiz bir grup da son albümdeki "Boot Stamping On A Human Face"e kadar tek bir aşk şarkısı yapmamıştır mesela. Ya da New Model Army'nin zerre duygusallık içermeyen şarkılarına ne demeli? Adamlar éwe're the 51st state of America" diyerek İngiltere'nin durumunu özetlerken biz aynı şeyi bugün kendi ülkemiz için söyleyemez miyiz? Bence bu Petrucci'nin eşiyle olan ilişkisinden çok daha önemli bir konudur:)

Sonuç olarak bireylerin diğer bireylere anlatmak istediklerini ne kadar açıklarsa açıklasın asla tam olarak aktaramayacağı sadece karşısındakinin belleğindeki imgeleri harekete geçirebileceği çoğu felsefeci tarafından kabul gören bir önermedir. Ben de kişisel olarak birer sanat eseri olan şarkıların bize düşündürdüklerinden çok hissettirdikleri üzerinde durma taraftarıyım.[signature][hline]

[Bu mesaj Alternative4 tarafından 06 Eylül 2005 01:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu kişinin her dinlediğinde aşkla ilgili düşüncelere daldığı Depeche Mode'un Enjoy The Silence'ı ve Placebo'nun Without You I'm Nothing'i uyuşturucuyla ilgilidir aslında, sözleri biraz irdelerseniz fark edeceksiniz. :)

Yine aşk şarkısı sanılan şarkılardan biri olan Anathema'nın One Last Goodbye şarkısı da Cavanagh kardeşler tarafından ölen anneleri için yazılmıştır. Nothing Else Matters'ın da James tarafından Metallica fanlerine ithaf edildiğini ise bilmeyen yoktur herhalde. :)

(dipnot: başlığı dikkatli okumadığım için özür diliyorum, sadece DT içinmiş, fakat mesajı da silmiyorum, genel bir başlık açılırsa oraya taşıyacağım.)

[signature][hline]

[Bu mesaj Alternative4 tarafından 06 Eylül 2005 01:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yo yo kesinlikle dursun.ben ilk meajımda dedim "varsa başka grupların da ilginç şarkılarını yazın indirip dinliyim" diye.teşekkürler.[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
-Bence Drimtitır insanın kendine yakışanı giymesidir.dünyada bissürü grup var ama neden Drimtiytır çok tutuyo?çünkü onların hepsi gıcır gıcır ibanezler,tama lar,yamahalar,kurzweil ler giyiyolar.lan ben de giysem onları bana da verirler.para yani.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 05 Eylül 2005 13:42 tarihinde demiş ki:
Anlamıyorum ki nedir bu DT fanlarındaki Metallica'ya bok atma tandansı.

kendimi tutuyım diyorum 2 dir görmezden geliyorum ama 3. kez görünce dayanamadım.bidaha öyle bişey duymak istemiyorum.[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xan, 04 Eylül 2005 23:47 tarihinde demiş ki:
dream theater tek anlamiyla mükemmel ama simdi tabi circir böcüüde hakli dream theatre yi överken gidip system of a down i örnek versen tamam ama gidipte metallica yi örnek verirsen tepkileri tabiki çekersin üstüne...
METALLICA!

ohannes neler neler demişler şuraya bak..ab-booww..SOAD demeyin bana kardeşim.DT ile beraber hiç anmayın hele.ayrıca üzerime tepki çekmemin nedeni bazı insanların "dt iyidir metallica köütüdür" le "dt nin şarkı sözlerini metallicadan daha çok beğeniyorum,metallicada bazı sallama sözlü şarkılar var." cümleleri arasındaki farkı kavrayamamasıdır.[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
Sosyal ağlarda paylaş

yeni edindiğim bir bilgiye göre Take The Time(Images&Words) şarkısının hikayesi,grup elemanlarının Majesty den DT ye olan 3 yıllık geçiş evresini anlatan bir şarkıymış.Demişler ki herkes duygularını yazsın,bunlara bi de hepimizin yazdığı bi nakarat ekleyelim,mis olur.Böylece herkesin katkıda bulunduğu ilk ve son şarkılarını yazmışlar.[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-tnG-Portnoy, 06 Eylül 2005 02:12 tarihinde demiş ki:
said:
elvyn, 05 Eylül 2005 13:42 tarihinde demiş ki:
Anlamıyorum ki nedir bu DT fanlarındaki Metallica'ya bok atma tandansı.

kendimi tutuyım diyorum 2 dir görmezden geliyorum ama 3. kez görünce dayanamadım.bidaha öyle bişey duymak istemiyorum.

kesinlikle
ayrıca ben metallicaya bok atmadım o da ayrı konu[signature][hline]Through nature's inflexible grace I'm learning to live
Sosyal ağlarda paylaş

Madem öyle buraya da yazıyım voices'in hikayesini:
Dream Theater,Awake albümünü kaydederken stüdyonun yan odasında bir rap sanatçısı da kayıt yapmaktadır.Adı Prix-Mo dur.John Petrucci bu adamdan etkilenir.Elinde okuduğu kitaptan daha çok etkilenir: "Kültürel Devrim" Bu şekilde lyricleri bu kitaptaki dialoglardan yazar.[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
Sosyal ağlarda paylaş

The Glass Prison(6 DoIT),This Dying Soul (Train of Thought)ve The Root of All Evil(Octavarium) şarkıları Mike Portnoy'un bir zamanlar müptelası olduğu alkolden nasıl kurtulduğunu anlatıyor.İlaç ve psikolojik tedaviyle beraber bu bağımlılığının üstesinden gelmiş ve grubuna yararlı olmaya devam etmiştir.(sanırım james hetfield'in de böyle bir olayı vardı.)[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...