Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptopa Kablo Modemi Tanıtma ya da Nete Bağlanabilme

Adiemus

Öne çıkan mesajlar

Compaq Armada serisinde nbi laptop var elimde ama kabloyla nete bağlanamıyorum. Ethernet kartı INTEL(R) PRO/100+MiniPCI diye bir şey sanırım. Başlat >> Çalıştır dan winipcfg yazıp ethernet kartının şeyini seçip yenile diyince bilgisayar takılıyor 1dk. sonrasında da `Hata DHCP Sunucusu kullanılamıyor."" bağdaştırıcısı yenileniyor` diye bi ekranla karşılaşıyorum. İşin garibi modemden çıkan ethernet kartı girişine takmam gereken kabloyu taksam da takmasam da bu hatayla karşılaşıyorum. Bu laptop ile nasıl kabloyla nete bağlanabileceğmi bilen varsa, yardımlarını esirgemezse çok sevineceğim.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bilgisayar modemi görüyor modem bilgisayarı görüyor tek sorun veri alış verişi olmaması. TCP/IP ayarlarında yapmam gereken birşey mi var acaba ? Usb den de bağladım gene gördüler birbirlerini ama nete bağlanamadım.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

Compaq Armada 550 var ve Ethernet kartı yok onun yerine; D-Link in vericisi kart halinde al tak ama bilgisayardaki kablo ya verici takıyorsun kart 50-60$ ama verici biraz tuzlu. (ben kullanıyorum memnunum.)[hline]There is no beginning there is no end,
There is only change,
Progression backwards is this where we are heading,
Take back your soul forget your emptiness.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce başka bir ethernet kartı ile dhcpd 'den IP almış olmayasın ?

IP ler Ethernet Kartlarının MAC adreslerine göre verilir. En azından Kablonet bünyesindeki çoğu DHCPD sunucusu böyle configure edili durumda. Kablonet'i arıyorsun, ethernet kartımı değiştirdim diyorsun, problemin çözülüyor.[hline]
-ee
Sosyal ağlarda paylaş

Evet şu an kullandıgımdan çıkarıp ona sokuyorum.Yani arasam o modeme şaaptırsam bu sefer bunda kullanamayacam bu mantığa göre. Çok acı bişey ama arayıp sormam lazım.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...