Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CITY OF VILLAINS

Keyzar

Öne çıkan mesajlar

Herhangi bir aksilik çıkmazsa, bu büyük Expansion'ın çıkmasına 2 ay var. Resmi sitesinden verilen bilgiler ışığında, ingilizcesi olmayanlar (yada yeterli olmayanlar) için, bilinmesi gereken yenilikleri buraya aktarıcam. Eksiklerim de olursa tamamlamanızı dilerim...

CoV'da kahramanların karanlık tarafını oynamanız dışında CoH'a da etkisi olan, son derece iştah kabartıcı yenilikler mevcut...

Tamamiyle yeni powerlar, archetype'lar(sınıflar [class'lar]), yeni villain gurubu Arachnos'lar ve yepyeni kostüm seçenekleri geliyor...

Oyunun yapımcıları CoV'un bir expansion seti olmadığını ve CoH'dan bağımsız bir şekilde oynanabileceğini söylüyorlar. Pazarı genişletme amacıyla yapılan bir uygulama bence ve iki oyuna birden sahip olmanın getireceği avantajları eklemeden de edememişler!!! (Bu avantajlara aşşağı satırlarda değineceğim)...

CoV'da Villain'larımız(kötü kahramanlarımız) kendi lair'larını(in) ve base'lerini(üs) inşaa edebilecekler. CoH'daki karakter yaratma ekranındaki çeşitlilikten tahmin edebileceğiniz gibi, bu yarattığımız lair ve base'lerdeki seçeneklerde hayal gücümüzün sınırlarını zorlayacak cinsten olacak. Duvarlardan, tavanlara, katlara, ilkyardım odalarına, taşıyıcılara, vs... kadar, ışıklandırmadan, renklendirmeye ve dekoratif amaçlı kullanabileceğimiz tonla nesne olacak. Bu yarattığımız base'leri korumak için de tuzaklar, turret'lar(kule), ve diğer savunma mekanizmaları da emrimize amade olacak(neredeyse sınırsız seçenekler diye de not düşmüşler)...

CoH ve CoV, her ikisi de aynı dünya'da geçen oyunlar. Fakat CoV ile birlikte gelen yeni zone'lar(bölge) ve tüm yenilikler sadece CoV sahiplerine özel olacak. Aynı zamanda CoH'da yapılacak olan ileriye dönük yenilikler de CoH sahiplerini bağlayacak. Hal böyle olunca iki oyuna birden sahip olmak zorunluluk haline geliyor. Çünkü ancak o zaman iki oyunun birden tüm özelliklerine sahip olabileceksiniz. Bunlardan en önemlisi CoV'a sahip olan bir CoH oyuncusu villain yerine hero'su ile oynarsa, tıpkı bir villain gibi kendi base'ini kurabilecek ama sadece CoH'a sahip olan birisi bundan yararlanamayacak...

Aynı zamanda iki tarafın karşı karşıya gelebileceği ortak Zone'larda var olacak. Fakat PvP gibi bir zorunluluk mevcut değil. İki tarafında rızası olmadan bu gerçekleşmeyecek(ortak zone'lara girildiğinde PvP'nin serbest olma ihtimali olabilir)...

CoV'daki yeni Archetype'larımız şunlar: Dominator, Destroyer, Brute, Stalker, and Mastermind(resmi forumlardan, bunlar hakkında daha detaylı bilgiler araştırıcam)...

Kötü taraf olacağımıza göre kendi hesabımıza çalışacak kötü adamlarımız ve uşaklarımız da olmalı ve "Henchman" adı altında bunlarada sahip olacağız...

Karakter yaratma ekranı kötü kahramanlara uygun olaraktan yenilenmiş. Grafiklerdeki yeniliklerle birlikte kostümlerimizin çok daha cafcaflı görüneceğini iddia ediyorlar. Screen Shot'lardan gördüğüm kadarıyla, Batman'in Gotham City'si gibi bir şehir bizi bekliyor...

İki oyunda birbirinden bağımsızmışcasına update edilecek. CoV geldi CoH bitti diye birşey söz konusu değil çünkü işin özünde ikiside birbiriyle bağlantılı oyunlar. Her ikisini birden edinen herkes gönül rahatlığıyla tam kapasite oyunu oynayabilir...

Resmi sitesini incelemek isteyenler için
http://www.cityofvillains.com/

Son olarak sistem gereksinimlerini de ekleyeyim...

Minimum System Requirements:

Microsoft® Windows® 2000/XP
Intel® Pentium® III 800 Mhz or AMD Athlon™ 800 Mhz 
256 MB RAM
CD-ROM Drive
4 GB Available HDD Space
NVIDIA® GeForce   2 Series, ATI® Radeon® 7500 or Intel® i810G Series Video Card
16-bit Sound Card
56k modem
DirectX® 9.0c 

Recommended System Requirements:

Microsoft® Windows® 2000/XP
Intel® Pentium® 4 2.0 GHz or AMD® Athlon™ XP 2000+ 
1 GB RAM
16X CD-ROM Drive
4 GB Available HDD Space
NVIDIA® GeForce™ 6200
16-bit Sound Card 
Broadband Internet Connection
DirectX® 9.0c[signature][hline]Gyokuche neden sen?

Hatalıysam 0536 213 03 23

[Bu mesaj Keyzar tarafından 01 Eylül 2005 23:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ozlem bitiyor... :) büyük sabırsızlıkla bekliyorum, kaç aydır coh'un eksikligini cekiyorum zaten. TRT 1 City of Villains'de de ulusal kanalımızın kurulması taraftarı... :p
amerikadan sevgiler herekese... serim abi, hakan abi, tunç, zorba, devrim ve digerleri... 1 ay kadar msj atamıycam, doner donmez forumlarda ve COV'dayım.

Zebra
Sosyal ağlarda paylaş

Forumlardan edindiğim ekstra bilgileri aktarıyorum...

Konusundan bahsetmek istiyorum kısaca. Arachnos gurubu tarafından kontrol edilen Rogue Isles'da geçiyor CoV. Zamanında Fransız kolonisi olan adalar, bir süre sonra korsanlar için cennet haline geliyor. Atlantik'de kanunları olmayan ve Birleşmiş Milletler statüsüne sahip bir adalar topluluğu...

CoV'da 7 tane PvE, 4 tane de PvP haritası olacak ve tamamen Paragon City'den farklı mekanlar olacak...

Bölgeler birbirlerine feribotlar ve helikopterler ile bağlanacak aynı zamanda yüzürek de geçilebilecek...

PvP ye yönelik arena düelloları, PVP görevleri ve PVP'ye açık(free) bölgeler olacak. En ilgi çekip heyecan uyandıranı, raid'lerin(baskın) ve PvP görevlerinin olması. PvP için sınırlama lvl 15 şimdilik...

PvE'de rakiplerimiz CoH'dan bildiğimiz mob gurupları bunların yanı sıra, Paragon City polis departmanı, Freedom Corps ve hatta Freedom Phalanx...

Base'inizi yaptıktan sonra raid'lere açık hale getirebiliyorsunuz, isteğinize bağlı olarak. Baskını yapacak olan taraf önceden bildirmek zorunda oluyor. Kanalizasyonlardan, high-tech labaratuarlara kadar çeşit türlü base kurma seçeneğiniz var. İleride Super Grup'ların oluşup gelişeceği varsayılarak, karşı taraf size haber vermeksizin baskın düzenleyebilecek. Bu da SG'lerdeki sorumluluk ve görev dağılımına renk katacak(X-Men yada Fantastik 4'lü gibi bir çeşit SG olan marvel kahramanlarını izleyen yada okuyanlar bilir. Üssünüz de yeterli sayıda adam bulunmadığı zamanlar, rakipleri en büyük darbeyi vururdu:))...

Base'ler SG'nizin seçilmiş bir yetkilisi "Architect"(mimar) tarafından yapılabilecek. Her üs için belirli bir kira ödenecek. Taşıyıcalardan bahsetmiştim bir önceki postumda. İleriye dönük kendi araçlarımızın olma ihtimali varmış, ayrıca kütüphane ve labaratuar inşaa ettiğimizde buralardan çeşitli skill'ler öğrenme şansımızda olacakmış...

Archetype'lara gelince...

Brute; (E3'de yayınlanan CoV videosundaki Captain Mako)
Melee/Defense
Tanker ve Scrapper arası bir sınıf.

Stalker; (Scirocco)
Defense/Melee
Damage bonusları olan Stealth ataklara sahip bir AT.

Destroyer; (Black Scorpion)
Blast/Buff or Debuff(?)
Ofansif bir Defender.

Dominator; (Ghost Widow)
Mez-Hold/Blast?
Controller'a karşılık gelen sınıf.

Mastermind; (Lord Recluse)
En gizli ve hakkında az şey bilinen AT. Büyük ihtimalle pet'lere ve minnion'lara sahip olacak. Power set'lerinden bazıları ninja petler ve robot petler...

Hala tartışılmakta olan bir konu da CoH'daki iyi kalpli kahramanlarımızı kötüye dönüştürüp dönüştüremeyeceğimiz, yada tam tersi. Developperlar'dan birinin yaptığı açıklamaya göre, belki çok zor bir görev sonunda böyle bir hak elde edebilirmişiz ilerde...

Devamı gelecek...................[signature][hline]Gyokuche neden sen?

[Bu mesaj Keyzar tarafından 02 Eylül 2005 01:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Zone'ların ve Villain Gruplarının isimleriyle birlikte, birkaç bilgi daha vericem...

PvE Bölgeleri:

Mercy Island - Oyuna başladığımız ada
Villain Grubu - Pirate Ghosts

Sharkhead Island
Villain Grubu - Scrapyarders

Nerva Isle
Villain Grubu - U.S. Military

Cap Au Diable
Villain Grubu Luddites ve Dr. Aeon's minions

Port Oakes
Villain Grubu - Ghosts(Villain Arena burada)

St. Martial
Kumarhane olduğundan başka bir bilgi yok.

PvP Bölgeleri: Her bir bölge çeşitli PvP oyunlarına sahip

Bloody Bay - Shivan Monster'lar ile meteor avı...

Warburg - Geçici power'lardan, Missile Strike'ı elde etmek için kodları bul...

Recluse's Victory - Bu bölge iyi yada kötü taraftan, galip gelenin kontrolünde olacak ve ona göre şekillenecek...

Son bölge hakkında bir bilgi yok ve hala gizemini koruyormuş...[signature][hline]Gyokuche neden sen?

[Bu mesaj Keyzar tarafından 02 Eylül 2005 02:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oldum olası kötü karakterleri ve gotik, karamsar ortamları çok sevmişimdir. SS lere bakılırsa kesinlikle oyundan oldukça memnun olacağım. Ayrıca tunch iskeletor iyi fikir ben betaya katılırsam hemen açayım :D[signature][hline]Kemirgen.net Patinin başına yine iş gelirse temas kesilmesin diye
Merlinin Kazani çalışanı
Evli ama kılıbık değil... (Eşinin adı KapI :D)
Sosyal ağlarda paylaş

Keyzar dönüşünle birlikte hızla bizleri de bilgilendirmeye başladığın için teşekkürler. Yakın bir zamanda değil sanırım ama bende önümüzdeki zamanlarda acc u açtıracağım. Tekrar ellerine sağlık...[signature][hline]Mevlana'ya sormuşlar "üstad aşk nedir?"

"BEN OLDA BİL" demiş...

CoH;YILDIRIM Zalim Cabbar Lvl 50's
Sosyal ağlarda paylaş

Vay vay vaayyy, Serkan'ımız liderimiz önderimiz kaldığı yerden devam ediyor demek...

Ah be Devrim de gelse hakan devrim serkan noyan mert oy oyyy o dakika dönmezsem chain hold olayım yavaş yavaş sürüne sürüne hastaneye gideyim.[signature][hline]Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary sayı sistemini bilenler ve bilmeyenler.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sostizm, 03 Eylül 2005 19:53 tarihinde demiş ki:
Ah be Devrim de gelse hakan devrim serkan noyan mert

Dikkat et Tunch bak senin adın yok seni istemiyoruz :-p

Ayrıca benim CoV la geri döneceğim kesin. Ama aynı ekibi kurmak artık neredeyse imkansız :([signature][hline]Kemirgen.net Patinin başına yine iş gelirse temas kesilmesin diye
Merlinin Kazani çalışanı

[Bu mesaj KapIKulu tarafından 04 Eylül 2005 10:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tunch sabah sabah güldürdün beni :) FireTiger sende post kasma gülme efekti felan :D

Bu arada ebaydan preorder key satın aldım 10 dolara. Betaya katılacağım. (Betadan sonra oyunu ayrıca almam gerekecekmiş bu arada.) Sabırsızlıkla betayı bekliyorum.[signature][hline]Kemirgen.net Patinin başına yine iş gelirse temas kesilmesin diye
Merlinin Kazani çalışanı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...