Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de rock-hiphop

trapt

Öne çıkan mesajlar

Dream Tv de (Yüxexes) Rock istanbul,Rock the nations,Rock'n coke gibi açık hava konserlerinin çoğunlukla ülkemizde bu tür "yeni" müziklerin gelişmesi,tanıtılması amacıyla da yapıldığını söledi...(Etkenlerden biri)

İzlerken kafama takıldı..bi an dedim " Neden gelişemedi mi hala". Çoğu yerde efsane olucakken bizde "yeni" dediğini anlayamadım bi süre..

Şimdiki düşüncem oldukça farklı.Rock-Hiphop-Pop gibi müziklerin ülkemizde yeterince gelişemediğine inanıyorum..

Özellikle "Rock" müziğinin...diğer ülkelerde her türden tonlarca grup bulabilirken burda çok az sayıda ...Ne biliyoruz ki ? "Çilekeş,mor ve ötesi,kurban(dağıldı),duman,athena vs vs" en çok bilinenler bunlar..

Eğer izliyosanız 2-3 ay önce bir tartışma olmuştu " Neden türk gençliği türkçeye değil de yabancı müziğe ilgi gösteriyo " adı altında " ben Türkiye deki

)popun daima aptalca olduğundan,(mankenlerin söylediği,para için yapılan,felsefesi olmayan bi müzik olduğundan)

)Hip-hop yine az çok tutukuyo onun durumu şu an iyi..Türkçe rapin ii destekçileri var

)Rock 'ın ise türkiyede ki şartlardan(Punk a serseri demeleri..uzun saçlı her adama satanist muamelesi yapması ve hala rock a "Bağrıyolar paso nasıl müzik bu ? " diyen zihniyet olması..

)Jazz,Blues falan nerdeyse yok.. onu nie bilmiyorum

Programda şunlarla kaldı

"Türkiyede rock müziği geliştimi,Grupların az olması,Toplumsal olması mı vs vs " ve son olarak " Türkçe müziğin gelişememesi "
tam bir muamma...

İzleyenlerin olduğundan eminim.Belki buna benzer bi topic açılmıştır.Açıldıysa affola
Ben şahsen "Niye Yabancı " diince..bazı düşüncelerim değişmeye başladı..Gerçekten çok güzel bi konu..
Bide siz yorumlayın[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

Jazz Blues gibi müzik türlerini icra etmek çok zordur. Bu nedenle fazla grup, sanatçı göremezssin bu müzik türlerine yoğunlaşmış.

Diğer konulara değinmek istemiyorum, uykusuzum şuan, ters birşeyler yazmak istemiyorum.[signature][hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir"
Sosyal ağlarda paylaş

saatin sabah 7 yi geçtiği şu dakikalarda ben de küfretmek istemiyorum ama sanırım ülkemizde bi blues potansiyeli oluşuyo.bu kadar söyliyim.[signature][hline]Vatandaşa sorduk: Dream Theater NEDİR?
Roberha TEMO(½)
-Bence Drimtitır insanın kendine yakışanı giymesidir.dünyada bissürü grup var ama neden Drimtiytır çok tutuyo?çünkü onların hepsi gıcır gıcır ibanezler,tama lar,yamahalar,kurzweil ler giyiyolar.lan ben de giysem onları bana da verirler.para yani.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de pek çok şey, ön yarıglar yüzünden sevilmez ve özentilik yüzünden sevilir.

ben müziği, müzik olduğu için dinleyen biri olarak;
petek dinçöz'den- rafet el roman'a
sezen aksudan- celine dion'a
placebo'dan mor ve ötesine
ibrahim tatlısesden -cradle of filth'e
gülşenden- artoya
2pac'dan - ani difcancoya
bob marley'den, cezaya
diana kingden korna kadar her türkü müziği değişik zamanlarda dinlerim.

hepsinin yeri ayrıdır, tarzı ayrıdır, duygusu ayrıdır.
rakı içerken nasıl enya dinlemiyosam
vodka içerkende zeki müren dinlemem...

işin özü
türkiyede gençler önce tüm müzikleri dinleyip tanımalı ki sonra benim tarzım bu abi diyebilmeli.

aksi taktirde hepsi yalan...[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

Çok basit, insanlar, müzik, snat ve genel olarak hayat gittikçe karaktersizleşiyor. Karaktersizlik çağında da en karaktersiz müzik dinlenecek. Şu anda en karaktersiz müzikleri de türk popçuları üretiyor.[signature][hline]Lopeth, 06 Temmuz 2005 11:35 tarihinde demiş ki:
benimde aklıma takılanlar var.
Mesela ninjalık günah mıdır ? G3nklemek günah mıdır ?Düşük lvl kesmek sübyancılık mıdır ?
All hail the lord and master Foamy the Squirrel
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada kalite derken ii bi konuya girmişsin
en azından bulunduğum bölgede şöyle bi tutum var

"converse i normal adam giymez " "serseriler giyiyo onu "
zihniyeti..eh be Küfür edesim geldi neyse..muamele artık markaya göre

@Sheref ne diim sana..walla hep sölemek isteyipte söliemediğim şei sölemişsin :)[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...