Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

R.A Salvatore ve Bitmeyen Aksiyon Serileri

Darkblade

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle kuzenimin ismiyle yazmak yerine beni kendim olarak yazmaya teşvik edildiği için size teşekkür ediyorum siz ilk oldunuz…Amacım asla sidik yarıştırmak değil zaten şu anda
yaptığım işi ciddi zaman kaybı olarak görüyorum…
İlk olarak Darkblade… Karaelf üçlemesinden sonra buzyeli vadisini okumuş olduğunu
ve beğenmemiş olduğunu söylemişsin…Normal herkesin zevki…ama biz beğendik ve sevdiğimiz bir yazara ‘Sallator’ denmesini kabul edemiyoruz.Ve amaç eğer dediğin gibi
fikir almak ise bu tür bir hitabın manası nedir anlayamıyoruz…
Neyse üzerin de unutulmuş diyarlar logosu olan kitaplar herhangi bir diğer seri kitaplar ile karşılaştırmamalıyız. Çünkü U.D.adındaki masaüstü fantastik rol yapma
oyunu evreni bu tür hikayelerin üst kimliğidir.Yani bu tür kitaplar oradaki bazı olayları tetiklemek,oyuncuya fikir vermek…gibi amaçları olan kitaplardır birazda bu pencere den
bakın. Ve karaelf serisi çok satmışlar listesine giren bir kitabın karakterini diyarların geleceği
kaygısı olmadan anlatan bir kitap olduğu için diğerlerin den üstündür… Örnek nedir diyarların gelecek edişe si? okuyanlar bilirler aykılıcı adlı kitapta altın elfler gidip kralı öldürürler… Biz aramızda tartışırken elf dostları olarak bu olayın saçmalığını derinlemesine
irdeleriz –yazarı ne kadar sevsek de- ama o kralın kural kitabın dada belirttiği gibi ölmesi
gerekiyordu ve yazarın bakış açısına göre böyle olmuştur ve saçmadır ama bunu belirtmek başka adam çok aksiyon yaaaaaa çok saçma demek saçma.Her kitabın belli bir seven kitlesi
vardı.Size bir örnek: kitapçıda kitaplara bakıyordum ve bir kız annesi ile geldi,benim bulunduğum rafta durdular.Fantastik kitaplara bakıyorlardı…bende dayanamayıp onlara yardım etmeye karar verdim.Çünkü ilk defa bir anne kızına böyle kitaplar önerdiğini
görüyordum ve bunlar Hayri pıtır? değildi… Üstelik kız elinde anayurdun 2. kitabını tutuyordu ve bunu almak istiyordu… Ben her ne kadar bir daha D.L. önermeyeceğime
söz vermiş olsam da kızın duruşu ve tipi bana bu kitabı önermeye itti…Çünkü kızın Salvatore
nin aksiyon ağırlığı olan kitaplarını sevmeyeceğini farz ettim…Bilmem derdimi anlata bildim mi?
Drizzt’ın aksiyonlarına gelince:Salvatore nin en başarılı olduğu alan aksiyon ve Drizzt ın bakış açısı felsefesi aksiyon üzerine kurulmuş tur.Bunu nasıl göz ardı edebilirsiniz ki.Drizzt ın ruhundaki aksiyon olmasa karanlık altından nasıl kaçabilirdi,buna nasıl kalkışa bilirdi…
Hem nedir bu aksiyon,çok aksiyon,hep kılıç dövüşü…neden bunlar eleştiriliyor…Korku serisi çıkartan bir yazara neden sen bu kadar korku teması işliyorsun denir mi? veya senin niye kitaplarında aşk yok… sizce bu mantıklımı…Yani ne demek istiyorsunuz Drizzt kılıç yerine
felsefemi yapsın,demon a gel birader bir oturalım mı desin?Açıkçası bir zart karakterinin
iç çekişmesi okumaktansa veya aralarındaki sapıkça fantezilerini okumaktansa Drizzt ın palalarını okumayı yeğlerim.Tamam çok fazla uzun dövüşler olabiliyor ve aynı tip ama beğenmiyorsan niye okuyorsun?Peki o zaman nasıl bir Drızzt olsu diye soruyorum? Hipimi
olsun yoksa Tanis gibi onumu sevsem bunumu sevsem… bumudur edebiyat yani…(böyle yazınca cahil olmuşuz ve birileri okudukları kitapları yazmışlar ben 300 sayfa lafı yüzünden özür diliyorum o anki bir sinir patlaması.ama biraz görgü sorulunca bile söylenmez böyle bir şey lütfen…ben okuduğum kitapları yazmayacağım…
Darkblade amacının önyargılı ve mantıksız bir eleştiri olmadığını söylüyor.Bunu kabul ediyor ve daha önce yazdığım -biraz acele ile biraz da sinir ile- için özür dilerim.Ama iş kişinin aynasıdır lafa bakılmaz…Benim yazdıklarımı eleştirmiş doğru bende eleştirdim ama sorun bu değil.Sorun kedi ‘düzenli’ tartışması onu destekleyenler ile yapıyor olması…
Amacım bildiğim kadarı ile buradaki konular yorum da bulunmak.
Bir soru Salvatore nin başka hangi kitaplarını okudunuz ki adam hakkında böyle yorumlarda bulunuyorsunuz? Ve neden okumaya devam ediyorsunuz? Eskiden sadece D.L.
vardı bizde onu okudum(12 kitaptan fazla) ama beni bayarak ama mecburdum başka okuyacak kitap yoktu.Sonra yazarın ismini unuttum ama karakter Sparkhawk mıydı neydi onun tam serisi okudum ve o kitaplar o zaman satılan kitapların iki katı fiyattaydı.Şimdi bu serileri okumam,artık seçenek çok…
‘Salama tarz değildir’ diye kelam etmiş zat-ı şahaneleri … lakin kendileri cevap vermeyeceklerini söylemişler iğrenmişler…Bana da böyle oluyor.Özellikle tuvalette eğilip
klozete baktığımda… halbuki bağırsağımızdan gelen bu posalar az önce afiyetle yediğimiz yemeklerdi… ‘Salama’ Herhalde Tolkien kitabını yazdığı zaman ona da aynı yanıtı vermişlerdir.
Birde herhalde Salvatore ben S.W. yazacağım diye atlamamıştır aksine ona teklif edilmiştir.
Peki salama nedir? Herhalde salama benim çünkü sınava çalışmak yerin 1
Sosyal ağlarda paylaş

Peki sen oku salvatore'u. Eger edebi bi eseri okuyunca ne anlayacagını sana ne katması gerektigini anlayamıyosan bosuna kasmayalım zaten. Drizzt'in 1000 tane orku nası kestigini detaylarıyla okursun iste, ne guzel aksiyon di mi.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Venator, 23 Ağustos 2005 18:46 tarihinde demiş ki:
Peki sen oku salvatore'u. Eger edebi bi eseri okuyunca ne anlayacagını sana ne katması gerektigini anlayamıyosan bosuna kasmayalım zaten. Drizzt'in 1000 tane orku nası kestigini detaylarıyla okursun iste, ne guzel aksiyon di mi.

özeti varo sahnenin, yoksa direk kendisimi?

...ve kılıçlar dans etmeye başladı![signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Sosyal ağlarda paylaş

venator,sende yazılanları anlayamıyorsan ben hiç kasmayayım.Diyorum ki:Edebi bir metinin özellikleri nedir? Hele bir sayında ,bu kitap onu kapsıyormu kapsamıyormu bir görelim.
Zaten,denildiği gibi edebi metin bence sadece Tolkien'in yazdıkları.Bunun dışındakiler ,Salvatore dahil, basit bir taklidi.Zaten illa edibiyat istiyorsam gider başka kitapları okurum.Son,Drizzt günlükleri bu edebi olayınızı tatmin etmiyormu?
Sosyal ağlarda paylaş

ilk üçlemeden sonra salvatore amcamın resmen bi tarafını yırttığını görüyoruz o günlüklerde
edebi eser olması için en azından bana bişeyler katması, kafamda yeni fikirler yaratması falan lazım.
e ben son 150 sayfa aksiyonlarında edindiğim bilgileri vin diesel izleyerek de edinebilirim.
e niye enerjimi harviyim o zaman
bu arada nette vakit öldürürken bakın ne buldum:
bu özellikle cüce için [signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

@zeytin
illa muhalefet olmak gerekmiyor bir tarafta HİÇ DÜŞÜNMEDEN ulan bunuda kesin seni de kesim GEL LAN KESCEEEEEM diyen bir karakter var

diğer tarafta sağlam bir backgroundi olan neyi niçin yaptığını zamanla anladığın yada hala anlayamadığın(çünkü üstü kapalı senin yorumuna bırakılmış) bir karakter var... sana birşey katmadı mı?

raisti okurken ezilmiş duyguların sonucunu görüyorsun. bir kardeşe insanların tümüne duyulabilecek nefreti görüyorsun ve nefretin nelere yol açabileceğini görüyorsun. sonunda ise nefretin bi bok olmadığını ve kendini affetirebilmek için herşeyin yapılabileceğini hatta kendi hayatından vazgeçilebileceğini görüyorsun

en kısa haliyle edebi olarak yorumlarsak bunlar çıkıyor margi teyzemin gözdesi geçmişi ve ölüp öbür diyara geçene kadarki hayatı var hemde tüm iç çekişmeleri neden sonuçlarıyla

olaya çok taraflı bakmamak lazım raisti abartı saçma bulabilirsin ama kesinlikle EDEBI değil diyemezsin

edebi birşeyler katması anlamında değilsede hayatı yansıtmasi bile edebi sayilmaz önemli olan yazarın belli kurallar çerçevesinde birşeyler sunmasıdır.. ama burda o birşeyleri birçok etrafımızda görebielceğimiz insani ve hayvani(en iyi olmak en güçlü olmak) duygular ile bezenmiş olarak görüyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca allah olmuyor dl de tanrıları allah olarak göremezsin güçleri çok ama çok fazla ancak sonsuz değil tahkasis bile kaos savaşının sonunda başka evrenden gelen ejderhaların gücünden çekinip geri planda kalıyor(ki en güçlü tanrıçalardan biri) yani tanrı/tanrıçalar çok güçlü olan belki başka bir evrenden kaosun aldığı belki kendi gücünden de biraz verdiği kişiler (bu konuda bir kitap okumadım var mı bilmiyorum) kaos bile sınırsız güçlü değil tanrıların babası
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zeytin, 28 Ağustos 2005 09:22 tarihinde demiş ki:
Anlıyorum arkadaşım.
DL serisinin çoğunu okudum karakterlerin daha sağlam ve olayların daha derin olduğunu kabul ediyorum.
Ama sıkıldım ben o seriden.Yabancı geldi bana.
Yüzüklerin efendisi ve Dark elf üçlemesinden aldığım keyfi alamadım.

Olay budur işte..zeytin vallahi helal olsun..kimse kimseye neden bunu seviyosun neden sevmiyosun diyemez..zevkler farklıdır..olaylara objektif bakmak lazım..
günlerdir yırtınıyorum burda..salvatore seven insanlardan (yüzlerce satır yazılmış olsa bile) toplamında senin gibi mantıklı cevap çıkmadı yemin ederim..işte bu durumda salvatore u sevmiyor olmama rağmen saygıyla eğilirim önünde..
[signature][hline]İmpressive...The Most İmpressive...

[Bu mesaj Darkblade tarafından 28 Ağustos 2005 12:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Darkblade aynen +1

Kimse gidip de salvatore okumayın demiyor, eger hosunuza gidiyosa okuyun tabi. Ama ne okudugunuzun farkında olun, salvatore kitabı okumak yukarda kaleidescopic'in dedigi gibi bi vin diesel filmi izlemekten farklı degildir.

Dogru ilk edebi olarak sayılabilinecek fantastik kurgu eserini tolkien yazmıstır, ama bi tek onu sayamayız bence. Edebiyat dedigim olay da senaryonun kurulusudur, karakterlerin derinligidir, etrafındaki olayları sorgulamasıdır, ve sana kendi hayatında da biseyler katabilmesidir biseyler ogretebilmesi gosterebilmesidir.

Aslında kara elf uclemesinin ilk iki kitabı da gayet iyidir bu konuda, drizzt'in bi karakter derinligi vardır evinden kovulmustur kendini bulmaya calısıyodur. Bi nevi kendini bulmaya calısan, bulundukları yere ait olmayan insanları anlatıyodur drizzt'in yerinde. Ama sonra olay tamamen "drizzt ve arkadaslarının maceraları"na donuyor. Drizzt'in her bolumun basında yazdıgı gunlukler de iyice sıradanlasıyor, olay tamamen aksiyon uzerinde donmeye baslıyo karakterler sıradanlasıyor. İlk serideki bi kenara atılmıs kendi basına yasamaya calısan kendini kesfetmeye calısan drizzt abimiz, ilerki serilerde rage oldugunda olum makinesine donen biri haline geliyor. Kısacası, kanımca drizzt aslında gayet iyi bi potansiyele sahip olabilecekken cok kotu harcanmıs bi karakter. Biraz da o yuzden sevmiyorum salvatore'u. Potansiyeli cok iyi olabilecek karakterleri harcıyo resmen adam (bkz: chewbacca, drizzt, jarlaxle...)[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Drizzt’ın öldürdüğü veya savaştığı adam sayısı ne kadardı bunu bir söyleyin ya ordakı olay sadece ayrıntılı kılıç dövüşü tasvirleri o kadar.Oda biraz uzun olduğu için size full dövüş gibi mi algılıyorsunuz acaba? Bazılarının örnek gösterdiği D.L. nin ilk 3 kitabında o sıradan adamlar bile üstelik doğru düzgün savaşçıları bile olmadan Tika gibi tiplerle Drizzt’ın ömrü hayatında yendiği düşman kadar adam öldürüyorlar.
Ya bu ne ya, Slayer sen hiç karaelfi filan okumadın mı ne adamın önüne geleni öldürmesin den bahsediyorsun sen ya.Adam kara elflerin arasından çıkması.ordaki mantıksız savaş ve ölümleri kınaması,yüzeye çıkınca orda yeni insanlara tutumu,siz okuduğunuzu nasıl anlıyorsunuz,adam bir rakibini bırak öldürmeyi,kılıçlarını çekmeden önce yarım saat konuşuyor.
Ve ne arkaplanı ya? Bana raistin nasıl kötü olduğunu anlatsana.Edebiyata bak türkfilmi.Adam bir kızı sever ama kız gider kardeşi ile yatar oda hasıktır ya banane der ve hop kötü adam bu ne şimdi.VE kim gel seni kesem git seni kesem diyor adam sıra ile bütün tanrıları öldürüp dünyayı yok etti ya sen ne şarkısı okuyorsun.İnsan bir kız için kardeşinden nefret eder mi,üstelik kız bir fahişe bumu sağlam kişilik,tamam biraz edebi olabilir ama biraz.
O kadar Salvator da yazıyor üstelik daha fazlası dünyanı omurgasında damı adam dövüş yapmış veya İblis savaşların da.Raist ahlaksız bir insan dır bumu sizi mutlu eden yani ila böyle bir tiplemi sizin edebi duygularınız okşanacak.Ya arkadaş adam fantezi yazıyor biz de bu yüzden adamı okuyoruz,insan tiplemesi istesek Rus yazar okurduk ve D.L. nin açıkca söyleyeyim FRP& Magic dergisinde orda ki yazarların yarattığı karakterler hariç hiçbir karakteri özgün veya edebi değil.Ya o ruh dövenini okudum ne edebisi. Bir de anlamadığım nokta üstü kapalı demişsin sana bir şey söyliyim: eminim yazar da bundan bir haber ve öyle kapatıyor,sonra bir kitap çıkartıp onun tamamen zıttını yazar.Bir D.L. karakterlerinin iyiliğini sabaha kadar tartışırım arkadaş.Efendiler, bu F.R. ve Salvatore’ye laf sokarak insanların tatmin olması olmasa ne ben raisten bahsetim nede D.L. den benim Raist hayranı arkadaşlarım oldu ama onlara hiçbir laf söylemedim.

said:
Darkblade, 28 Ağustos 2005 12:27 tarihinde demiş ki:
Olay budur işte..zeytin vallahi helal olsun..kimse kimseye neden bunu seviyosun neden sevmiyosun diyemez..zevkler farklıdır..olaylara objektif bakmak lazım..
günlerdir yırtınıyorum burda..salvatore seven insanlardan (yüzlerce satır yazılmış olsa bile) toplamında senin gibi mantıklı cevap çıkmadı yemin ederim..işte bu durumda salvatore u sevmiyor olmama rağmen saygıyla eğilirim önünde..

Ya biz sana niye sevmiyorsun git sev mi dedik sen niye bunu bu saçmalığı okuyorsun diyorsunuz demeye getiriyorsunuz.biz cevap yazıncada laga luga biz sana günlerdir ne dedik te şimdi fikir değiştirdin vahimi geldi illa gururun mu okşanacak.Ve ben ne olayların nede karakterlerin sağlam olduğunu sölemiyeceğim.(bazı istisnalar hariç ama çok az) ve ben büyücüleri ve şövalyeleri bir avuç köylüden kaçan bir dünyaya ne iyi derim ne de edebi ama sizin sevmenize de saygı duyarım ve sizin de duymanızı isterim.ve siz burada konuşmasanız ben size ve D.L. nize veya her ne seviyorsanız ona laf atmam.

Yani adam sevdiğim bir olaya Vin dizel diyecek ve ben ona canım cicim mi diyeyim biraz saygı ya .
Sosyal ağlarda paylaş

burda yazdıklarımı okumayıp kısa yorumlarla cevap vermeyi planlıyorsanız boşuna yorulmuşum demektir.abuk sabuk saçmalamadan önce okuyun lütfen ve mantıklı şeylerle gelin

arkadaşlar yazdıklarınız cidden komik olmuş.söylediniz drizzt kitaplarındaki saçmalığı bende cevap yazdım.sonrada burdaki amacım yazar yarışı yapmak değil demişsiniz.benim söylediklerimi haksız çıkarmadan hala drizzt saçmadır demek biraz absürd olmuş.Salvatore biraz dl okusun karakter nasıl yapılıyor öğrensin demişsiniz.gülmekten öldüm.dl nin nereden doğduğunu unutmuşsunuz 'bir frp oyunundaki muhabbetlerden'
[spo1=dragonlance hakkındaki yorumum ]izin verirseniz süper grubumuzu sayayım.alakasız bir cüce süper güçlü süper zeki bir kender,oyuna başlamadan int skorlarını düşük atnış bir şövalye ve bir fighter,con skorunu düşük attığı için'kendini büyü için harcadı ' kılıfına giydirilmiş bir büyücü , iki tane süper köylü(altınay ve yanındaki köylü değiller ama siz anladınız) ve bir ve süper bilge yarım elfimiz.
bu grup önceleri 3-5 goblinden kaçıyor ve grubun süper karakterli ve süper güçlü büyücüsü bir sleep büyüsü sonrası komaya giriyor.
daha sonraları bir ancient black wyrm ı eline vurmak suretiyle öldürüyorlar.kitabın sonundada süper kudretli ejderha sürebilen bir adamı miğferinden sağı solu göremediğinden öldürüyor grubumuz. ulan şu ana kadar yazdığım en kötü karakter bg ı bile burdaki en iyi karakterden iyidir.afedersiniz de 4-5 sene önce yazdığım kısa hikayelerde bile daha iyi kurgu vardı.[/spo]

dark elf üçlemesini okuyup drizzt e sığ bir karakter demek benim için aşırı derecede komik.salvatore ilk 3 kitaptan sonra saçmaladı diyenlere tek cevabım 2. üçlemenin salvatore un yazdığı ilk kitaplar olduğudur.

Olay sacmalıktı vs degil. Bu kitaplarda, bi kitapta olması gereken edebi hicbisey yok. Salvatore'ın kitaplarını okuyunca kliselerden baska hicbisey edinmiyorum o kitaptan. Bana bisi katmıyo. Duygu dusunce vs yok adamın karakterlerinde resmen. Hersey aksiyon hersey powerplay, drizzt karakteri hakkında bildigimiz tek sey cok iyi pala sallıyo olması. Ha bi de cok kızıyo bazen o kadar.

said:
Venator, 21 Ağustos 2005 00:48 tarihinde demiş ki:
Yukarda biri level mevel vermis, levella kitap olmaz kardesim. Nerde duygu dusunce karakter senaryo? Senaryosu duzgun olsa ve guzel aksiyon seklinde yazsa yine anlayacam ama aksiyon sahneleri kliselerle dolu. Sayfalarca gereksiz aksiyona kacarak anlatıyo, yani o kadar kitap yazdı adam ama okuduklarımın hepsinde savaslar vs aynı. Entreri'ye girmiyorum bile, allahım ben baydım artık okurken drizztle kapısmalarını ama adam yazarken baymamıs.

olayı zilyon kere açıkladım.en son da kurallara göre açıkladım.
bana maval okumayın 'tolkien okudum çok sıkıcıydı çok kötü bir yazar' demekle aynı şey söyledikleriniz.hiçbir şekilde edebiyat eleştirisi olarak görmüyorum bu sözleri.eleştri yapmak için yazar ve kitapları üslubu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak gerekir.
said:
Wispy, 23 Ağustos 2005 00:38 tarihinde demiş ki:
Eh son kitap olarak Serveant of the Shardla beraber Salvatore benimi için bitmiştir.

-Monk yıllarca çalışmanın verdiği tecrübeyle Ejderha nın alevini savuşturarak kurtulur.
-Monkumuz baldırına derin bir kılıç darbesi almıştır, 1 dakika sonra, o kadar ümitsizdir ki bacağındaki acıyı unutur ve 1 metre zıplayıp sağ ayağı bir drowa sol ayağı diğer drowa savurup birini bir tekmeyle öldürür

Eh oha yani

Artemis Entreri ve Jarlaxle karakterleri bence yine de başarılıydı ama çok daha iyi bir esere yakışırdı bence o iki karakter, yazık oldu.
Serinin 23. kitabının adı: Drizzt against Tarrasque olacakmış

ahahhuhau çok güldüm buna işte.neye göre cevap vereyim bilmiyorum.cadderly ve eşi hakkında 5 kitap vardır salvatore elinden.ve bunun sonunda sadece 'monk' diyorsan bi lafım yok sanada.kurallara göre cevap verecek olursam o level bir monk ta imp evasio bulunur ve ejdernefesi alevtopu gibi alan etkili büyülere yakalanmazlar.ikinci söylediğini ise hatırlamıyorum uydurmuş olmayasın? o dövüşün sonunda 3 drowuda entreri öldürüyor danica ise yerde kan revan içinde yatıyordu.
ejderha ise sadece 2 kere nefesini kullanıyor bunların birini üzerine koruma büyüsü yapmış level 20 bir cleric üstüne kullanıyor.
entreri ve jarlaxle üzerlerine birton kitap yazılabilecek karakterlerdir.ama miras yıldızsız gece ve karanlığın kuşatması kitaplarında salvatore un drizzt in peşindeki drow olayını bir şekilde kotarması gerekiyordu o yüzden herkese güzel kitap olarak gelmeyebilir.amaa salvatore un döktürdüğü ve ilk üçleme kadar güzel kitaplar olan servant of the shard silent blade spine of the world kitapları mükemmeldir.süper bir entreri ve jarlaxle imajı çizmiştir benim kafamda.

said:
Wispy, 23 Ağustos 2005 00:38 tarihinde demiş ki:Dünya da böyle sığ karakter yaratan yazar kalmadı Salvatore, aşın bunları, bir Dragonlance okuyun, öğrenin karakteri nasıl yapıyorlarmış, tiplikten nasıl kurtarıyorlarmış. Bir kitabı hack'n slash tenk urtarıp nasıl ed
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm yazılanları uzun uzun okudum..ama cevap vermek isemiyorum çünkü cevap verip yine böylesi cevaplar almak istemiyorum..görüşlerinize saygı duyuyorum özellikle Sparkcaster insanlara saldırmak yerine tez-anti tez tarzında yorumlar sunmuşsun..görüşlerinin hiç birine katılmasamda saygı duyuyorum..
ve sizden bikaç ricam var:
1)Forgotten Realms ı R.A Salvatore la ve Dragon Lance i Margret&Tracy ikilisiyle bağdaştırmayın lütfen..Ben Dragon Lance Dünyasını çok yüzeysel bulan ama kitaplarını (hepsini değil) seven biriyim..ve benim favori dünyam Forgotten Realms dır..ama Salvatore u sevmem.. bunu ayırt edelim lütfen..sadece yazarlar hakkında konuşuyoruz..
2)Ayrıyetten bir insanın bir yazarı sevip sevmemesi onu ne yüceltir nede alçaltır..bunun üzerinde düşünmek lazım biraz.
bunları dikkate alırsanız sevinirim..
Dipnot:Zeytinin görüşüne saygı duymuş olduğumu yazdığım metinde fikir değiştirdiğimi düşünülmesinin sebebi:görüşlerime ve bana saldırma hırsı yüzünden gerçek amaç ve fikirlerimin görmek istendiği şekilde görülmesinden kaynaklandığını düşünüyorum..[signature][hline]İmpressive...The Most İmpressive...
Sosyal ağlarda paylaş

Üstat bizim sebeb-i hayatımızın kendi saçma lakırtılarına saldırmak olduğunu söylemiş bune mütavazilik.Daha öncede söyledim biri şöyle böyle konuşmasa ben bir satır yazar dım nede bir tek laf ederdim.Ayrıyetten dediğim gibi bir eseri yerden yere vurup onu okuyanlkarı da sığı olmakla dolaylı suçluyan birinden sadece kendi mükemmel eserlerine bir örnek istedik o kadar.Ne D.L. tartışır nede F.R. biri bunu anlasın ve lafları çarpıtmasın.VE dediğim gibi sev veya sevme ama esere ve yazara okuyanlara saygı...
Sosyal ağlarda paylaş

çoğunu okudum bu sayfadaki kiminide atlayarak okudum

gereksiz uzamış herkes istediğini sevebilir ama olay fr dl değil salvatore ve bence bu işi kıvıramıyor elindekini düzgün kullanamıyor

edit:vazgeçtim yazmaktan devamını bu kadar kalsın uzamasın konu kuyruğumu kovalamayı sevmiyorum

edit2: kuyruk yanlış anlaşılmasın kendimi tekrarlama anlamında

[Bu mesaj slayer__ tarafından 30 Ağustos 2005 01:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Venator, 28 Ağustos 2005 12:57 tarihinde demiş ki:Kısacası, kanımca drizzt aslında gayet iyi bi potansiyele sahip olabilecekken cok kotu harcanmıs bi karakter. Biraz da o yuzden sevmiyorum salvatore'u. Potansiyeli cok iyi olabilecek karakterleri harcıyo resmen adam (bkz: chewbacca, drizzt, jarlaxle...)

Ne potanseyile ne diyosun sen ya ADAM CHEWBACCAYI OLDURDU!!![signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Sosyal ağlarda paylaş

Chewbacca'yı oldurdu ilk serideki drizzt'i oldurdu, jarlaxle'ı da oldurucek nerdeyse.

Amah herhalde aralarında en yazık olanı chewie'dir. Fakat umudmuzu yitirmeyelim, bi kitap sonra esrarengiz bicimde kahramanımız chewie canlanıcaktır. Evet aslında chewbacca dark side biliyomus ve palpatin'in ogrencisiymis oyle de kendini canlandırmıs di mi salvatore?[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Siz burda iyi eyleniyorsunuz ben karışmıyım.Ama siz sevdiğiniz bir karakterin geçmişi biraz arştırın sonra sığ falan diyorsunuz.
Jarlaxle zaten öldü ve tekrar dirildi (bir şekilde) sizin okuduğunuz adam dirilmiş olan.Ama krıstal in hizmetkarını okusaydınız sizde bilirdiniz.Ama belkide okudunuz kim biliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...