Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

biraz abartmadılar mı?

Wraith

Öne çıkan mesajlar

ya bu wizards of the coast nerden para kazanmaya çalışacağını şaşırdı... Onlarca gereksiz set çıkartıp (mesela sadece eski kartlardan oluşan 6,7,8 edition fln) başka kurallar ekleyerek magici daha da karıştırdılar. Şimdi de "Dual Masters" adlı bi çizgifilmin kart oyunu piyasaya sürmüşler! Sitesinde örnek bir oyun gösteriyorlar ve bu oyun son derece dandik bir magic kopyasından ibaret! istyerseniz siteye girip kendiniz bakabilirsiniz. Yani ben bu WotC nin bu paragözlüğünden tiksinip yeni setlere çok az para yatırdım (1-2 booster fln). Artık çok abarttılar bence ve yavaş yavaş oyuncularını kaybetmeye başlayacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wraith, 26 Ağustos 2005 20:45 tarihinde demiş ki:
ya bu wizards of the coast nerden para kazanmaya çalışacağını şaşırdı... Onlarca gereksiz set çıkartıp (mesela sadece eski kartlardan oluşan 6,7,8 edition fln) başka kurallar ekleyerek magici daha da karıştırdılar. Şimdi de "Dual Masters" adlı bi çizgifilmin kart oyunu piyasaya sürmüşler! Sitesinde örnek bir oyun gösteriyorlar ve bu oyun son derece dandik bir magic kopyasından ibaret! istyerseniz siteye girip kendiniz bakabilirsiniz. Yani ben bu WotC nin bu paragözlüğünden tiksinip yeni setlere çok az para yatırdım (1-2 booster fln). Artık çok abarttılar bence ve yavaş yavaş oyuncularını kaybetmeye başlayacaklar.

Tamam.[signature][hline]fastreload, 02 Temmuz 2005 01:21 tarihinde demiş ki:
hocam bindiğin dalı kesiyosun çükünü keserim senin
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa abi o duel masters ın çizgi filmi bile var nasil zamannında pokimen mi ne o varsa aynı ayak ama hiç birisi mtg kadar tutulmaz kanımca..
ayrıca adamlar basıo kartları satılıo alanlarda yeni set çıkarmaya teşvik edio wizards ı..richard garfieldda n'apsın aç gözlü işte basıo da basıo ama 9th editiona laf yok... t2 de çok şeyler değişcek ......

dipçik not: 9th editin gelmesi u/w control ve white weenie me çok yaradı.....:):):):)[signature][hline]fastreload, 02 Temmuz 2005 01:21 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gothic_Angel, 28 Ağustos 2005 19:39 tarihinde demiş ki:
Yaa abi o duel masters ın çizgi filmi bile var nasil zamannında pokimen mi ne o varsa aynı ayak ama hiç birisi mtg kadar tutulmaz kanımca..
ayrıca adamlar basıo kartları satılıo alanlarda yeni set çıkarmaya teşvik edio wizards ı..richard garfieldda n'apsın aç gözlü işte basıo da basıo ama 9th editiona laf yok... t2 de çok şeyler değişcek ......

dipçik not: 9th editin gelmesi u/w control ve white weenie me çok yaradı.....:):):):)

Evet bencede 9th edition a laf yok.Eski cardlarin tadi bir baska . Sundan eminimki artik yeni card cikarmak yerine su ana kadar cikan cardlari tekrar geri getirerek yeni setler kursalar oyunun eskisi gibi cok daha fazla zevk vereceginin kendileride farkindalar ama sorun daha fazla para kazanmak olunca.... :([signature][hline]----Cennet'te Cehenennemde kendi içinde-----
Sosyal ağlarda paylaş

ne alakası var abi sadece eski kartları geri getireceklerse yeni kartlar setler üretmeyeceklerse YENİ adı altında edition çıkarmanın ne anlamı var? legacy imiş t1 t1.5 muş vintage mış böyle formatlar sırf senin gibi eski kartlarla oynamaktan haz eden oyuncular için yaratılmışken sadece eskiledri basmanın hiç bi anlamı yok.. ayrıca yeni kartları beklemenin yeni mekanikleri temaları merak etmenin zevki bence hiç birşeyde yok.. şu para tuzağı ve para gözlülük konusuna da hiçbir zaman anlam verebilmiş dğeilim.. bu çok tutulan muhteşem bir filme devam filmi çeken yapımcıya gözünü para bürümüş bunun biz eskisini tekrar tekrar izlerdik yeni bir şeyler yaratmaya ne gerek vardı demek olmuyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
norticus, 31 Ağustos 2005 10:55 tarihinde demiş ki:
şu para tuzağı ve para gözlülük konusuna da hiçbir zaman anlam verebilmiş dğeilim..

(anliyamiyorsan yazik sana nediyim)

-Hmm oyuncu sayisi neden azaldi acaba? Bir dusun bakalim sirf turkiye degil yazliga gelen almancil arkadaslarimda var onlarda ayni seyi soyluyorlar . Özellikler corba oldu. Evet sen takil ama kafana gore hersey Pozitif gidiyo...

Not: ( Ben bunlari soylerken bu oyunu gercekten sevdigim icin soyluyorum)[signature][hline]----Cennet'te Cehenennemde kendi içinde-----
Sosyal ağlarda paylaş

Fikir ayrılıkları olması cok normal, zira hepimiz insanız ama birbirimize saygı duyalım ilk önce.

Onun dışında benim fikrim ise, her zaman yeni kartlar cıkarılması cok daha iyidir çünkü yeni kartları beklemek acabalarla dolu sorular sormak yeni mekanikler görmek yeni deckler kurmak cidden cok büyük keyifler ki bu insanın doğasında vardır insanoğlu cabuk sıkılır, eski kartları cok seven arkadaşlar bile inanın her yeni sette eski kartlar basıldıgında bir zaman sonra "nedir hep aynı kartlar bıktık aynı decklerle oynamaktan" diycekelerdir, zira hep aynı kartların gelmesi artık yaratıcılıgında bitmesi yeni bir deckin üretilemiycek olması demektir.

Birde neden oyuncu kalmadıgı sorusuna gelirsek; ülkemizde devalüasyon oldu ve bu magic ürünleri döviz olarak satın alındıgından distürübütör tarafından fiyatlar 2x oldu bu en başlıca nedendi, oyuncu sayısının azaldıgını farkeden ve eskisi gibi satış rakamlarını yakalayamayan distürübütör game show ve dier oyun fantazi dergilerindeki reklamlarını durdurdu bu 2. neden bence ve en hafif ama önemli neden ise alttan yeni oyuncu yetişmedi var olan oyuncular büyüdü iş güc sahibi olup evlendiler bıraktılar, ama kimse magic gönüllüsü olup insanlara magic ögretmedi yeni insanlar kazandırmaya calısmadı. Bence nedenler bundan ibarettir.[signature][hline]Magic The Gathering sorularınız için.
MSN: [email protected]
----------------------
Magic Online : /addbuddy Enaxa
----------------------
Sosyal ağlarda paylaş

Levent abi ,

tabiki sürekli aynı kartlarla oynamak insanı sıkar her seride her açtığın boosterda aynı kartların çıkması tabi ki bayar insanı ama arada bi eski kartlar basılırsa t2 format çok çok eğlenceli hale gelicektir kanımca...
Alttan oyuncu yetişmedi .. hmm haklısın levent abi ama bunun başlıca nedeni de bence booster fiyatları...
Ben sınıfımdan 3-4 kişiye ve mahalleden 2 kişiye magic öğreticektim...Hatta öğrendiler az çok oynamayı FAKAT iş theme deck alıp onu booster ile upgrade etmeye gelince bıraktılar çünkü theme deck 20ytl , boosterlar 7ytl ki herkezin ödeyebileceği bir rakam değil bu...
Eğer fiyatlar yurt dışndaki gibi (booster 3$) olurssa şayet bence türkiye'de magic bir hayli canlanıcaktır diye düşünüyorum...

Selamlar...[signature][hline]fastreload, 02 Temmuz 2005 01:21 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bence bu öğretme ve akrt alma işi tamamen kısır döngü. Yani örnekteki gibi, öğrenenler kartları almıyo, bu yüzden oynamıyolar, bu yüzden gelen kartlar pahalılaşıyo, sonra almayı bırakıyor insanlar; daha sonra da oyunu öğreten olmadığı için yeni oyuncular olmuyo, yeni insanlar gelemiyo :D
Ama gerçekten, hep aynı desteyi yapmak; yani kazanan bir deste yapmak yerine eğlenceli bir deste yapsalar; oyunda yanlış bilmiyorsam 3 milyona yakın kart var; istesen de yılalrca sıkılamazsın. Tamam diyelim sıkıldı insanlar; ama yeni özeelik eklemek hem yeni oyuncuları korkutuyor, hemde oyunun eski tadını bıramıyor bence.
İyi oyunlar; herkese cevap yazdığı için teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Levent kardes ben almanyadanda ornek verdim ama magic oynuyan sayisinda artis yok azalma var. Fiyat konusuna gelince fiyati gercekten cok artti ama 2 booster alirken 1 aliyordum sorun degildi . Odyssey serisi sirasinda oyunu biraktim cunku Kart gelmiyodu Türkiyeye. Card gelmemesinin nedeninide acikliyim. İtalatci firma magic,pokemon vs... cardlarinin hepsini getiriyor zaten hepside wizard of the coast a bagli.
Efendim o zamanlarda Pokemon almiş basini gediyor. İthalatcininda anlasmasi var kendisinden baska kimseye bu cardlari turkiye icinde pazarlamayacak . Sonra Sabah gazatesi vermeye basliyo. Card lar adamin elinde kaliyo ve italatci batiyo. Sonra tekrara gelmeye basladi ama artik............[signature][hline]----Cennet'te Cehenennemde kendi içinde-----
Sosyal ağlarda paylaş

Bide şu var wizards of the cost denilen kadar paragöz olsaydı eğer, ve eski setler denilen kadar ragbet görseydi o zaman adamlar para kazanmak icin habire eski setleri basardı bence, demekki o kadarda paragöz degiller ne dersiniz ;)[signature][hline]Magic The Gathering sorularınız için.
MSN: [email protected]
----------------------
Magic Online : /addbuddy Enaxa
----------------------
MagicTR.net
Sosyal ağlarda paylaş

valla o pokemon'dan az çekmedim. Mahalleden 5-6 kişi toplanır magic partisi verirdik, sağdan soldan veletler gelip "abi bu ne pokemon mu oynuyorsunuz" derdi. Katil olmadığım için mutluyum...[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:
"İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim..."

Albert Einstein (1879-1955)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...