Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Punk Nedır neyın nesı?

Llama

Öne çıkan mesajlar

bende birkac sey soylemek isterim ... punk fazla (yada hic) sevemem ama ... punk birazda r 60/70 ortalairna kadar gelen blues/rock hard rock rock .... dan sonra back to basic olayina girmistir ve bir kac sebeplerinden biride rock 71-75 lerden cok buyuk bir marketing olayi olumustur punk da buna karsi (ve tabi ki baska bir cok seye karsi cikmis) dir muziksel olarak birsey getirdimi getirmedimi tartisilir 80s lerdeki rezil fashion akiminin baslangicda diye biliriz lol :P . cok ta fazla punk olayini arastirimadigim ama 70 leri baya bir ara kurcalamistim =][hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 19 December 2003 22:38 tarihinde demiş ki:
Müzik olarak punk nedir?
Baş ağrısı. En azından ben şahsen daha fazlasını göremiyorum.
Yaşan tarzı olarak punk nedir?
Hayatta her zaman başarısız olacağını anlamış ve boyun eğmiş insanların sinirlenip sinirlenip bunu etraflarından çıkarmaya çalışmaları sonucunda, bu dünyaya ismimi güzelce yazdıramazsam ben de küserim modunda bir intikam alma denemesidir. Anarşizme başvurarak, sokaklarda yatarak, insanların koyduğu kuralları yada kural olmasa da en saygı gören ortak yanlarını yırtıp atıp kendini göstermeye çalışmak, kısaca "BEN ZAVALLIYIM AMA HALA BURADAYIM, PLS BAB BANA BAKIN" diye bağrınmaktır iğrenç bir attitude ile.
Ergenlerde punk
Arabeskten metale, metalden popa, poptan punka atlayan genç, parası olmasına ve gücünün yetmesine rağmen vücudunun salgılayacağı adrenalin için bakkala girer iki üç şey aşırır, sonra kendine bir kaykay edinir, kolunu kırar, kızlara alçıyı imzalatır, beline tasma takar, saçlarını dik dik yapar ve her fırsatta "bence dünya kuralları çok saçma, yani kuralları yıkalım hadi lanet olsun" diye söylenir, sabahları okulda derslerine çalışıp akşam gelince daha anlamını kavrayamadığı lyric'leri bağıra bağıra söyler.
Yalansa söyleyin?[hline]Some people are born with tragedy in their blood.
UIN: 2060306

ilk yazdığın bölüm yalan+saçmalık,ikincisne (egenlerde punk) imzamı atarım...[hline]dağılın burda görülecek bişey kalmadı,herşey kontrol altında!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar yanlış anlamadıysam threadde Punk'ın ne olduğu soruluyor? Fakat siz Punk dinleyen şöyle olmalı, böyle olanlar özenti diyip duruyorsunuz. Punkçı olarak nitelendirdiğiniz insanları belirli bir kalıba sokamazsınız.

Emin olun ki punk'ın anlamını çoğunuzdan daha iyi bilen, günlük hayatında takım elbise giyip, punktan başka birşey dinlemeyen insanlarda var...

[Bu mesaj Elderon tarafından 24 December 2003 10:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

burda kimi şahıslar var ki punkları "poor misguided fool" kategorisine sokmuş resmen. hatta kimi de kasıp "poor misguided fool" olduklarını savunmuş .. bırakın arkadaşlar, punkın belli çizgileri yoktur. illa sokakta yatmak, uyuşturucu kullanmak, hatta sadece punk dinlemek bile gerekmez. hayatı komplike görmek, teenage sorunlarına çözümü punkta bulmaktan bahsedenler de olmuş. bunları da bırakın, punk hayatı komplike görmez, resmen hiçe sayar. ilüzyondan başka bişey değildir. dünyaya bi kez gelindiğini eninde sonunda kavramış insan tiplemesidir. bu yüzden istediği gibi yaşar. sokakta da yaşar, uyuşturucu da kullanır, kuralları hiçe sayar.. kendince haklı olabilir de. geçmişinde kurala uyup eline bişey geçmediğini farkeden insanın sisteme karşı gelmesinden doğal bişey yoktur.
eğer burda ailesinin bok gibi parası olmasına rağmen zorla kafasına punk akımının süregelmiş düşünce tarzını kafasına kakmaya çalışan gençliğin geçici heveslerinden bahsediyorsak, tartışmanın alemi yok, onların punk olmadığını hepimiz biliyoruz. ama gelip de punkların aslında zengin ailelerin çocukları olup, özentiden başka bişey olmadığını savunulursa, diyecek mutlaka bi çift lafım olur. ".uck off "
Sosyal ağlarda paylaş

said:
melun, 24 December 2003 14:24 tarihinde demiş ki:
diyecek mutlaka bi çift lafım olur. ".uck off "

Eh, senden farklı fikirleri olan bir kişiye böyle bir çift lafın varsa sen tartışmada muhattapa alınacak bir kişi değilsin derim ben de.
Bir de madem tartışma ortamındayız kasıp uğraşıp 2 paragraf yazdığım yazıyı quotelayıp bu yalan + saçmalık burası doğru diye yazmayın, yazacaksanız da bunun nedenini açıklayın.[hline]Some people are born with tragedy in their blood.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
melun, 24 December 2003 14:24 tarihinde demiş ki:

ama gelip de punkların aslında zengin ailelerin çocukları olup, özentiden başka bişey olmadığını savunulursa, diyecek mutlaka bi çift lafım olur. ".uck off "

Antimodes nerenle okuyorsun bidenem? Ne bu ha? reva mı yaptığın.. aha bak senin için bold a aliom... Bi başka noktanında altını çiziyorum.. Lunaparka döndü zaten quote..[hline]Oy vererek doğru olanı bulmak, akıl ve adalete yapılan ağır bir hakarettir -Godwin-
unity100, 17 December 2003 00:35 tarihinde demiş ki:
hopporuyorum, orkkeriyorum, bir ki uc sayip hoynkuruyorum, duramiyorum ucuyorum

[Bu mesaj Estel_Anorien tarafından 25 December 2003 02:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim göstermek istediğim nokta adamın fuck off demesi değil ki. Ne olursa olsun belirttiğim bir fikre hakaret ediyor ben de kaldıramıyorsan söylediklerimi fuck off hede hödööö deme diyorum. Benim quoteladığım yeri okuyup lunapark bilmemne yazana kadar da adam gibi benim postumu okursan punklara hepsi zengin çocuğudur demediğimi görürsün.[hline]Some people are born with tragedy in their blood.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan yine algılayamadın galiba antimodes.. La tıfılsın diyecem tanıyorum seni... Bak güzelim o da zaten tüm punkların zengin çocuğu olduğunu idda edenlere fuck off demiş.. Sen etmediğine göre üstüne alınmana yine gerek yok. ama laf olsun torba dolsun diye mesaj atarsan böyle olur.. İnsanların attığı her mesaji sana açıklayacak değilim ya antimodes.. Lütfen okuyup anlamaya çalış :) :) :) :) :) :)

[aman diyim ha hır çıkarma takılıyorum.][hline]Tanrılar kurban istiyor!
Sosyal ağlarda paylaş

antimodes ben zaten yukarıda en az seninki kadar uzun bi paragrafla fikrimi açıkladım başkasının yorumu üzerine iki kelime yazmakla kalmadım yani ayrıca paragrafın sonunda "yalan mı" diye sormuşsun abi ben de ona cevap yazdım aslına bakılırsa...[hline]dağılın burda görülecek bişey kalmadı,herşey kontrol altında!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
punk müzik ya da giyim tarzı diildir, imaj hiç diildir. dısardan bakılarak annasılmıcak bi yasam tarzıdır aslında ve o insannarın düşünmedii sanılsa da onnar düşünerek bişelere karsı oldukları için bişelere karsıdır, farklı yasarlar. müzik sadece bi aractır önemli olan o olmadıı içi sanat deeri tasımaz punk müzik sadece bi mesaj vermek ve insannara bişe anatmak içindir. annamııp da ortalıkta sekil yapıp gezenlerse punk diil tikkydir bence cünkü tikky olmak marka giymek diil insannarı görünüşüne göre yargılayıp arkadaslarını ona göre secmektir. punk olmak da taximde kadıköyde içmekten, kazaadan bitakım gruplar örenip off süper müzik demek diildir. önemli olan müzik diildir çünkü. müzik bi amaç diil aractır burda.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

heady tr deki punk olayını güzel anlatmış
kadıköye indiginde bütün manzara bu işte rxx önünde !

eskiden takardım kafaya "allah belanızı bu nası zihniyet" diye ama artık hiç umrumda degil okulda böle adamlar dolu zaten
derdimmi yok bide onları takıcam kafaya[signature][hline]:(

www.fallenbishop.cjb.net

no gay, no cry
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu herkes bi tarafa çekmiş hehe. Zaten varolan bir akıma (!) saldırmak yada savunmak yersiz. Hangisini yaparsanız yapın zaten varolacak çünkü hepimizden eski ve süregelen.

Punk akımını anlamak için ne nihilist nede anarşist olmaya gerek var savunulduğu gibi. Sadece 1900 lerin başından beri dünyada olup biten devrim, akım ve toplumsal hareketleri bilmek (ki sadece bilmekte değil anlamak) gerek(!).

Bir kitleye ait olmak ve o kitlenin sorunlarına farklı yollardan ulaşmak, ortak olmak çok farklı kavramlar dolayısı ile ben birisine "ben seni anlıyorum" dediğimde aslında onun gibi düşünüyorum anlamına gelmez gelemez. Bir akımın temsilcisi konumu ile o akımın kurallarına göre yaşamakta o derece abes ve şekilci yine.

"Asıl" olmak içinden gelmek ile olabiliyor ancak yokza zenci mahallesine taşınıpta zenci gibi düşünülmüyor. Dolayısı ile ben aitim derken bunun altyapısını iyice düşünmek, tartmak gerek. Akıma ait olmadan desteklemekte bütün bunların yanında güzel bir olay yeterki adam gibi adam ol. Aksi sözkonusu akımı aşşağılayan bir hadise değil, toplumun çarpıklığını ifade eden bir gösterge.

Şimdi şikayetler kısmına gelelim. Toplumumuzun içinde öyle enteresan katmanlar mevcutki insanlar baktığı şeyin gerçek olup olmadığını anlamak için sonuna kadar tanımak ve deşmek zorunda kalıyor. Buda toplumun içerisinde bu eylemi yapmak mecburiyetinde(!) hisseden bireyler için bu denli karmaşık bir toplum içinde çoğunlukla sonuçsuz kalıyor. Buradan benim yıllardır edindiğim tecrübe şudur karşımdaki insanın göbeğine kadar sakalıda olsa, kıçına kadar saçlarıda olsa o insandır herkes gibi duygu ve düşüncelerden ibarettir ve hiçbir zaman gözümde bana göre 1-0 malup başlamaz. Her insan birdir ve her oluşun bir nedeni vardır ve tüm nedenler birbirini etkiler.

Tikky olmak, Punk olmak değil mühim olan adam gibi olmak yani.[signature][hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...

[Bu mesaj SadButcher tarafından 18 February 2004 11:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SadButcher, 18 February 2004 11:54 tarihinde demiş ki:
....Zaten varolan bir akıma (!) saldırmak yada savunmak yersiz. Hangisini yaparsanız yapın zaten varolacak çünkü hepimizden eski ve süregelen.

ama olmadı bu cümle be sad:) oldumu şimdi sen söyle.[signature][hline]
kimse.... ya da sadece biri..gözlerinin içine bakan biri!
Sosyal ağlarda paylaş

Ana fikri diyorki akıma saldıracağınıza maymunluk eden kişilerin şahsiyetini eleştiriniz.[signature][hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

tamam ana fikir onu diyorda sad cim şimdi bu yazdığın cümlenin elle tutulur yanı yok be :) böyle bişey olabilirmi. var zaten o yüzden eleştirmek yersiz falan.:) senki yani bu forumda akıllıca konuşan adamlar listesindesin.:)[signature][hline]
kimse.... ya da sadece biri..gözlerinin içine bakan biri!
Sosyal ağlarda paylaş

Aklım yine başımda ehe ama bir yazıyı parçalara ayırıp okuyunca bir anlam ifade etmiyor tabiki. akımı eleştirmeyin demiyorum sadece burada eleştirmek yersiz demişimki türkçe meali: O bir akım sen başka birşeyden muzdaripsin ama hedefi hatalı akıma saldırmak gereksiz şikayet ettiğin adamlardan öncede bu akım buradaydı sonrada burada olacak.

Ulam George Perec gibi banada sözlük yazarlarmı acep ilerde
:-P[signature][hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...