Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forum ısı ılgılı son sorum :9

asas

Öne çıkan mesajlar

Sımdı ben bı host domaın alsam sonra phpbb hazır forumunu ındırsem ftp nın oldugu yere yapıstırsam forum kurulmusmu olucak yoksa yapmam gereken baska seyler varmı varsa sole acıklayıcı bır sekılde anlatabılırmısınız artık sole doru duzgun bır forum acmak ıstıyorum fakat ıste su forum kurulmasının nasıl oldugunu ogrenemedım cevremde bole seylerle ılgılenen yok nette orenmek ıcın ugrasıyorum ama pek bısı anlamadım sordugum yerlerde yada onlar benı anlamadı :)
Sosyal ağlarda paylaş

phpBB düşünüyorsan unix tabanlı bir sistem kiralamış olmalısın. dolayısıyla FTP ile hesabına bağlandıktan sonra bütün dosyaları public_html adındaki klasörün içine at [o klasör içinde herhangi başka bir klasör açmadan - tabi forumu ana sayfan olarak kullanmayı düşünüyorsan].
sırasıyla aşağıdaki işlemleri izle:
1) hesabının kontrol panelinden kendine bir adet veritabanı oluştur [ismini aklında tut]
2) oluşturduğun bu veritabanına kullanıcı oluştur ve yetkilerini tam ver [kullanıcı adı ve şifreyi aklında bulundur]
3) alanadın/install/install.php 'yi çağır tarayıcından [ie veya benzeri bir internet tarayıcısı]
4) veritabanı bilgilerini ve yönetici şifrelerini girdikten sonra ileri tuşuna bas.
5) kendisinin oluşturduğu config.php dosyasını FTP yoluyla sana göndermesini iste kurulum ekranında
6) bu config.php dosyasını FTP ile bağlanarak sunucu üzerindeki orijinalinin [boştur nitekim] üzerine kaydet.
7) senden silmeni istediği dosya(lar)ı / klasör(ler)i sil
8) alanadını bize söyle ve ziyaret etmemizi sağla :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
asas, 29 Ağustos 2005 09:04 tarihinde demiş ki:
abı ben domaın host satın alsam sen nasıl kurucaksınkı ben oonu anlamadım yaw :)..
yaf sen satın aldığın zaman zaten onlar kurmuş olacaklar siteni, bize de [bana, sana, herhangi başka birine] dosyaları hesabına gönderip forumu kurmak kalacak ki bu da 1-2 tık'tan başka bir şey değil. yine de merak ediyorsan kurulumun nasıl yapılacağını, başlıktaki 2 numaralı mesaja bakmanı tavsiye ederim :)

@wishmaster & @slayer__ : unix[php için] tabanlı olması gerektiğini söylemiştim zaten. phpBB kurulumu istiyorsa bundan başka çözümü yoktur [tabi sağlam, dengeli bir çözüm istiyorsa].
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...