Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nightwish - (Şarkı-yorum)

Mix

Öne çıkan mesajlar

bu yazıyı yazarken yarısında mouse un azizligine ugradım ve sayfayı geriye aldım. geri döndüğümde yazı yok olmuştu. internet explorera etmedigim küfür kalmadı. kırpılmış yorumlardır.

Angels Fall First

Elvenpath: Sakin bi girişten sonra coşan, coşturan süper gaz bi şarkı. Sparhawktan girip Bilbo'dan, ve Elflerden çıkar. Albümün en gaz şarkısıdır.

Beauty And The Beast: Klavyeci Tuomas Holopainen'in Tarja yengemizle yaptıgı mükemmel düet. Tuomas Holopainen'e gözleri çevirten eser. Akabinde Tuomas abimiz The Carpenter, Once Upon A Troubadour ve Dead to the World ile azacaktır.

The Carpenter: Tuomasın insanlığa armağanı.
"Kiss them deep
and make them weep
over promises of eternal peace" deyince kendini kaybettiren, ama sonra Tarjanın harika sesiyle adamı kendine getiren eser.

Astral Romance: Dinledigim ilk Nightwish şarkılarından olmakla beraber, gruba hayran olma hızımı 2 kat arttırmıstır. Girişi, ortası ya da şurası süper demiyorum. şarkı süper

Angels Fall First: "Farewell... No words to say." diyecek bir şey yok.

Tutankhamen: Pek bahsedilmez bu şarkıdan ama ben hastayımdır buna:) "Sacrifice me ! Tutankhamen. And let me be your queen" derken sacrifice me diye anırtır fakat aynı gaflete düşerseniz gerisinde dikkat edin. sakın ola benim gibi gaza gelip " and let me be your queen" demeyin. erkekseniz tabi:)

Lappi (Lapland): 3 şarkıdan oluşur(Erämaajärvi, Witchdrums, This Moment Is Eternity)
Eramaajarvi süper bi Fince şarkıdır ve çok hoş bi akustik gitar girişi var. Laponya'yı anlatır.

Once Upon A Troubadour: Tuomas babanın devleştigi, yeteneklerinin klavyeyle sınırlı olmadıgını gösterdigi, aşmış bi bard şarkısı.

Oceanborn

Stargazers: Alır, yıldızlara götürür, bırakır.

Gethsemane: Eğer "melodi" tanrı olsaydı, bu şarkıyı dinleyen kimse ateist olmazdı.

Devil & The Deep Dark Ocean: Hoş şarkıdır fakat ben Brutal sevmediğim için bu şarkıyı fazla dinlemem. Ama sadece Tarja'nın "Ooo o o o o oo o o oooo" demesi için bile kesinlikle tadılmalıdır.

Sacrament Of Wilderness: Nightwishin yardığı andır.

Moondance: Bildiğimiz halay müziği. Enstrümantel bi şarkı. Fin halk müziği heralde:) ( Bu şarkıya bakarak "Finliler Türkmüş" yorumu yapmak mümkün.)

Walking In The Air: Havalarda yürüten bi şarkı. ama nedense girişi bana hep japon yada çin müziği gibi gelir:)

Sleeping Sun:
Bu şarkıyı dinlerken eskaza gözleriniz kapalı ise yüzünüze bi tebessüm oturur. insanı rahatlatan yavaş bi şarkı bu.

Wishmaster

She Is My Sin: Harika albümün harika şarkısı. Çok gazdır. Çok dinlenesi bi şarkıdır. "She Is My Sin'im geldiiiiiiiiiiiiii" diye huysuzlandığım vardır. o derece yani. dinlemeden ölen, çok şey kaybetmiş demektir.

The Kinslayer: Dinlediğim ilk Nightwish şarkısı oldugu için yeri ap ayrıdır. Hoş melodili bi şarkı

Come Cover Me: Enfes bi şarkı. Dinleye dinleye tekrar dinlemek isteten, dinlenmeden ölünmemesi gerekn bi şarkı daha

Wanderlust: Bu sarkı benim içimde ordan oraya zıplayıp, sağa sola koşturma istegi çıkartır. Çok hızlıdır resmen dinlerken neyi hayal edeceginizi şaşırırsınız. Alaskadan okyanusa atlayıp ordan dağlara tırmanırsınız. gezin görün der:)

Two For Tragedy: Nightwishin sevmedigim tek şarkısı. bunu ben bile söylüyorsam emin olun öyledir: kötü bir şarkı.

Wishmaster: Nightwishin en bilinen şarkısı olmayı hakeder.

Bare Grace Misery: Karısık ama güzel melodili, sağa sola "Sweet boy come in..." deme sebebim olan şarkı. Bu kadar tatlı bi şekilde söyle-ne-mez.

Deep Silent Complete: Açık, yalın, hoş.

Dead Boy's Poem: Süper bir şarkı. Girişinde Tarjanın harika sesini olabilecek en açık şekilde duyarsınız ve ardından çocuğun söylediği sözler akıl almayacak kadar güzeldir. aşmış lirikleri ve cok güzel melodisi vardır. dinlemeden ölmeyiniz.

Sleepwalker: Güzel bir şarkı. Nightwish Eurovision'a katılıcaktı bu şarkıyla fakat süper Fin jürisi halkın 1. seçtiği Nightwishi 3. sıraya düşürmüştü ve başkası katılmıştı.

Over the Hills and Far Away

Over the Hills and Far Away: Gary Moore un güzel kızına harika bir makyaj yapmış Nightwish. ve sonuç = Over The Hills And Far Away. Trajik bir hikayeyi anlatır.

10th Man Down: "Today i killed, he was just a boy. 8 before him, i knew them all". Savaş temalı, süper melodili bi şarkı.

Away: Severim ben bu şarkıyı. Çok dinlendirici bi şarkı

Century Child

En sevdiğin albüm...

Bless The Child: "Think of me long enough, to make a memory"

End Of All Hope: Wishmaster tadında bir şarkı.

Dead To The World: Tuomas'ın yine sahneye çıktığı,
"it's not the monsters under your bed
it is the man next door
that makes you fear, makes you cry,
makes
Sosyal ağlarda paylaş

century childi ne yazık ki hiç dinleyemedim, once ı da dinleyip beğenemedim

onun dışında her şekilde taparım nightwish e

dead boy's poem beni çok etkiler, konser kaydında keşfetmiştim kendisini, o zamandan beri hayranım

angels fall first ten elvenpath ı severim ama angelss fall first ve astral romance nightwish favorilerim arasına girer. Astral romance in re-record versiyonu vardı galiba

oceanborn da da sevdiğim parçalar vardır, moondance, swanheart(sen yazmamışsın nedense), walking in the air gibi ancak bu albümdeki favorim sleeping sun dır, beni alır başka diyarlara götürür

wishmaster zaten başlı başına süper, hit dolu bir albüm

she's my sin, kinslayer, come cover me, deep silent complete, sleepwalker ve tabi ki de dead boy's poem

over the hills and far away den aynı adlı parçayı severim sadece...

grubun konserlerinde caldığı, deep blue sea filmi(Mavi Korku galiba türkçede) için yapmış olduğu enstrümental parçayı da ayrı beğenirim ben

konser albümleri güzel oluyor, tavsiye ederim..[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

mp3lerimin arasında yoktu, hem arşivi tamamlamak, hem de nightwish kültüründeki eksik noktaları doldurmak adına yakın bir zaman içinde edineceğim albümü, fırsat geçmedi sadece elime...

edit: crimson tide bu arada parçanın ismi, baktım simdi...[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine
DevArt

[Bu mesaj ZaugnaKhaldun tarafından 18 Temmuz 2005 05:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
said:
EagleEye, 27 Ağustos 2005 13:39 tarihinde demiş ki:
oceanborn albümü gerçekten çok güzel bi albüm.ama devil and the deep dark ocean da brutal yokki hehe

sanırsam the pharaoh sails to orion şarkısında vardı brutal,baya oldu dinlemeyeli yanılıyor da olabilirim.[signature][hline]Green is the colour of my death
as in winter-guise I swoop towards the ground
Green is the landscape of my sorrowfilled passing
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator, 27 Ağustos 2005 18:12 tarihinde demiş ki:
Ya bide Nightwish bassçıyıda değiştirmiş ben yeni farkediyorum ya , hatta I wish I had an angel da vokalleri bu amcam yapıyo falan.

evet ama bu yeni basçı bence pek bi berbat. ah sami bıraktı gitti bizi.

[Bu mesaj NightCrawler tarafından 27 Ağustos 2005 19:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...