Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dedektifçilik3....

Brad

Öne çıkan mesajlar

Yalancilik ve dogruluk ülkesinde iki büyük aile yasiyordu. Bu ailelerin aralarinda küçük bir fark vardi:

Yoyu ailesi, sabahlari dogru söylerken, ögleden sonralari yalan söylüyordu. Yabu ailesi ise, sabahlari yalan söylerken, ögleden sonralari dogru söylüyordu. Bir adam yolda yürürken iki aileden de birer kisiyle karsilasti. Ancak hangisinin hangi aileden oldugunu bilmiyordu. A: "Su an, saat bes" dedi. B ise: "Ben Yabu ailesindenim" dedi. Bu bilgilerle, kimin hangi aileden ve zamanin sabah mi yoksa ögleden sonra mi oldugunu bulabilir misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Güneşe baksak?[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız
demokratik olun benim elimde sizin nikinizin altına goril koyma imkanım yok! işte ama siz bana goril koyar ben size koyamazsam bu adil ve demokratik olmaz! onun için silmelisiniz goril i!

Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

Güneşe bakinca saatin kaç oldugunu anlariz ondan sonra ona göre yoyo mu yöbü mü onunda ne oldugunu anlariz.[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız
demokratik olun benim elimde sizin nikinizin altına goril koyma imkanım yok! işte ama siz bana goril koyar ben size koyamazsam bu adil ve demokratik olmaz! onun için silmelisiniz goril i!

Sosyal ağlarda paylaş

önünü görebiliyorsan aksamüstü 5 tir. o zaman yabuyu fln bulurusun.[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız

Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi soru eksik abi bence..
Soruda şöle demeliydi, saatin sabah 5 mi, akşam üstü 5 mi oldugunu bulabilir misiniz die..Yani belki de olayın trick noktası bu ama bence gene de bi usulsüzlük var..
Sonucta akşam veya sabah saat 5 farketmiyo, yani A dogru sölüyo farzedersek, B yalan sölüyo oluyo..
B yabuyum dedigine göre Yoyu, A ise Yabu

A:Yabu
B:Yoyu

ek olarak B yalancı ve Yoyu olduguna göre, ögleden sonra saat 5.

[Bu mesaj CEDAY tarafından 20 Şubat 2003 03:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

birde şu varki sabah 5 te oluyor illa diye düşünürsek ya bu adamların 2 side yalan söylüyorsa yani illa bir tanesi bir aileden olacak diye bir ibare yazmamış arkadaş. diyelim sabah saat gece 10 ozaman 2 side yalan söylemiş olur :)[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
and in the darkness bind them.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya saatleri bozuksa?[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız

Sosyal ağlarda paylaş

sabah olamaz, zamanın mutlaka öğleden sonra olması lazım
eğer zaman öğleden sonra 5 ise
a: Yabu b: Yoyu
eğer zaman öğleden sonra 5 değil ise
a: Yoyu b: Yabu[hline]elf: x adlı insanı arıyorum nerede bulabilirim?
barmen: hmm, tanıyorum onu niçin arıyorsun?
elf: akrabam...
tüm grup iptal!!!
(yaşanmıştır)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...