Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Golden Retriever'ın tüy sorunu

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar 7,5 aylık bir Golden Retriever'ım var çok felaket tüy döküyor. Hayvanı fırçalıyoruz banamısın demiyor. Bu hep böyle mi sürecek yoksa ileride tüy dökmesi duracak mı? yoksa annem kararlı verecek birilerine hayvancağızı. gerçi biraz da haklı habire tüy yutuyoruz ama ben vazgeçemem hayvanımdan ya.[signature][hline]You say you're nasty pirates...
...scheming, thieving, bad bushwhackers?
From what I've seen I tell you...
...you're not pirates! You're just slackers!
A pirate I was meant to be!
Trim the sails and roam the sea!
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
goldenlar zaten fazlası ile tüylü hayvanlar. yaz mevsinimine girerken tüylerini dökerler zaten, kış mevsimine doğru ise tüylerinde artış görünür. düzenli fırçalama ile üstesinden gelinebilir ancak normal bir durum.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

Çakıl'ın özellile mevsim değişimlerinde tüy döktüğü aşikar. Yalnız bu daha çok sanki vücutlarındaki bir iç takvime göre belirleniyor, yani doğuştan gelen bir bilgiye göre gibi.

Ama kabaca yılda iki kez 15 günlük dönemlerde görülüyor, kış ve yaz'a geçişlerde...

Yalnız bir şeye daha dikkat etmelisin ki, bu dönemler dışında da tüy dökmeye devam edecektir, ama daha az.[signature][hline]Çakıl (süper köpek) ve benim web sayfamız | ücretsiz, siz de yapın!
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Golden Retriever alan biri tuy sorununu kabullenmis olmalidir. Yani bu hayvanlar havalar isininca gercekten ciddi sekilde tuy dokuyorlar. Tuy sorunu yuzunden kopegi tiras edeni bile gordum, hayvan yolunmus tavuk gibi gorunuyordu. :-)
Cozum olarak duzenli fircalama ve haftada bir sampuansiz sadece su ile yikamani oneririm.
Ayrica tuy dokulmesini engelleyen ilaclarda var ancak pek saglikli bulmuyorum ben.
Yani tuy doker bunlar, coktan alismaniz gerekiyordu. :)[signature][hline]SeXeN6.Net [Internet Services]
FILES.GEN.TR [New File Center]
Sosyal ağlarda paylaş

Tüy dökülmesini durduramazsın; hele bir goldenda hiç şansın yok.

Yapılacak şey yazın solucan kıvamına gelene kadar kırptırmak, kışın da düzenli fırçalamaktır. Tüylerinin kesilmesi hem sıcaktan kurtulacağı için onu rahatlatır, hem de dökülme azalacağı ve eskisi kadar göze batmayacağı için seni.

Ayrıca muhtelif ilaçlar ve vitaminler de var ama çok etkili değil haliyle sıcaklar bastırınca. Sen yine götür veterinerine kırptır güzelce çocuğu =]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...