Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitar Kursu

Phrexian

Öne çıkan mesajlar

bi anlatmayayı deneyeyim bakayım :) biz 4 arkadaş grup kurmayı dusunuoz ama daha bi enstrüman calmayı bilen yok :) işte bir baterist bi bass 2 elektrocu olcak.ne biliyim soyle kolay parçaları ne zaman beraber calmaya baslayabiliriz?kolay sarkı derkende hangi sarkılar kolay bilmiyorum ama zamanı gelince ogreniriz artık :)[signature][hline]And in my last hour,
I'm a Slave to the Power of Death.
Sosyal ağlarda paylaş

saçmalamak gibi olmasın ama mesela ben nirvana kalıplarını 3. ayımda çok rahat çalıodum, 6. ayda metal çalıodum, gitara geçen şubat başladım şimdi as i am fln çalıorum solosuz tabi :P tapping fln yapıorum ama genede ölüm süper diil. yani bilmiorum bence yetenekten çok azim meselesi elimden hiç bırakmıorum o zamandan bu zamana çünkü ve sadece internetten guitar pro dan bakarak öğrendim www.mysongbook.com[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar ben bi hata yaptım ve böhühü kötü film dl ettim...
Karsinizda Pipican,Fanus Hayati Yasayan octopus
[b]i have become comfortably numb.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zeytin, 19 Ağustos 2005 19:29 tarihinde demiş ki:
3 ayda nasıl aştı?
ben 4 yıl klasik 2 yık modern gitar eğitimi aldım hala kendimi vasatın üzerinde olarak görüyorum.

Gayet tablarını gordugu herşarkıyı calabılıyo rahatca. Kendi Riffleri falanda var. gayet hoş calıyo yanı[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Liebe, 19 Ağustos 2005 19:29 tarihinde demiş ki:
bi anlatmayayı deneyeyim bakayım :) biz 4 arkadaş grup kurmayı dusunuoz ama daha bi enstrüman calmayı bilen yok :) işte bir baterist bi bass 2 elektrocu olcak.ne biliyim soyle kolay parçaları ne zaman beraber calmaya baslayabiliriz?kolay sarkı derkende hangi sarkılar kolay bilmiyorum ama zamanı gelince ogreniriz artık :)

Yeni gitaristler çekilmiyor söyleyeyim. Çalamazlar hiçbişey, sen çalabilecekken seni de kısıtlarlar.

Ayrıca vokalsiz de grup olmuyor, biz de "hehe vokalsiz şarkı seçeriz lan" modundaydık ama gördükkü vokalsiz şarkı olmuyormuş, olursa da 3 aylık gitaristle olmuyormuş. O yüzden iyi bir vokal ve 4 - 5 aylık çalışmayla basit parçalar çalarsınız. Çalarken gitarı da kısın biraz bol bol sıçsa da gitarist belli olmaz hehe.[signature][hline]- burası neresi
- kolonya

[Bu mesaj elvyn tarafından 20 Ağustos 2005 02:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk, 20 Ağustos 2005 02:46 tarihinde demiş ki:
said:
Zeytin, 19 Ağustos 2005 19:29 tarihinde demiş ki:
3 ayda nasıl aştı?
ben 4 yıl klasik 2 yık modern gitar eğitimi aldım hala kendimi vasatın üzerinde olarak görüyorum.

Gayet tablarını gordugu herşarkıyı calabılıyo rahatca. Kendi Riffleri falanda var. gayet hoş calıyo yanı

Ben rezil beceriksiz allahın belsı ezik bi herifim o zaman :)
3 ayda olacak işler değil bunlar.
3 ayda klavyeyi tanıyamazsın.
Hadi koy önüne bir dream theater megadeath solosu[signature][hline]Düdüt
Sosyal ağlarda paylaş

keşke bunu tartışması yerine topiği açan arkadaşa kurs konusunda yardımcı olsa ve hatta böylece topic de amacına ulaşsa ne kadar da güzel olurdu değil mi canlarım benim? sizi seviyorum. herkes süper gitaristtir kötü gitarist yoktur hatta yurdum insanı doğuştan müzisyendir anadan doğma gitarist,piyanist,vokalisttir.. doğuştan profesyoneldir ayrıca.

kurs konusunda tavsiyem, öyle toplu yerlerde ders veren (örnek: laylaylom) yerlerle pek işin olmasın gerçekten birşey katmaz sana 3 ay sonra 4-5 temel akoru basıp haluk levent ve akdeniz akşamları çalmak istiyorum sadece diyorsan eyvallah tabi. benim tavsiyem iyi bir gitaristten bireysel olarak ders alman. tabi iyi gitarist olması yetmiyor aynı zamanda iyi de bir hoca olması lazım kısaca öğretme becerisi olması lazım. taksimde biraz dolaş iyi birşeyler bulacağına eminim.. tünel civarındaki dükkanlarda bu işi hakkıyla yapacak adamlar dolaşıyor sabahtan akaşama kadar aylak aylak birini yakala yakasına yapış :)

başarılar..[signature][hline]Papirus*
...
Arian:
abi neden ben hep çukura boşalıorm?
philoxenus:
çukurların feminal bi görüntüleri ve buna bağlı seksüel imgeleri olabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk, 20 Ağustos 2005 13:50 tarihinde demiş ki:
Adamda yetenek var calıyo hatta kendisine bu topici gostereyim tartışın.

Yetenek yalan arkadaşım.
işin %5 i sadece o.
3 ay bir ensturman için çooooooooooooook kısa bir süre.
Yok ben überim diyorsan ben kaydını bekliyorum ortalamanın üzerinde bir solonun[signature][hline]Düdüt
Sosyal ağlarda paylaş

Black benden bahsediyoda biraz abartmış :)

Benim öyle herşeyi çalıyorum gibi bi iddam yok :) basit kolay parçalar gayette güzel çalınabilior ...

farzı misal anathemalar dimmu borgir lar dark tranquilty nin inflames in bazı parçaları...

solo atmakta bi iddam da yok zaten

arkadaşın kendini aştı demesi hiç bişi bilmioken tab lara bakaraktan 5-10 dk içine parçayı çalabilio olmamdan kaynaklanıo sanırım...[signature][hline]Elinde Bethlehem in SUIZID albümü olan varsa lütfen bana ulaşsın yoksa deliricem :(
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi bi dönem günde 4-6 saat arası çalışıodum şimdi çalışamıoyurm gitar yüzünden bileklerimde bi problem oluştu 2 bileğimde sargıda geziorum 2 haftadır...

2 haftadır gitara elimi süremedim ama bu pazartesi yeni gitarımı alınca tekrardan başlıycam çalışmalara :)[signature][hline]Elinde Bethlehem in SUIZID albümü olan varsa lütfen bana ulaşsın yoksa deliricem :(
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zubadam, 20 Ağustos 2005 16:27 tarihinde demiş ki:
Gerçi bi dönem günde 4-6 saat arası çalışıodum şimdi çalışamıoyurm gitar yüzünden bileklerimde bi problem oluştu 2 bileğimde sargıda geziorum 2 haftadır...

2 haftadır gitara elimi süremedim ama bu pazartesi yeni gitarımı alınca tekrardan başlıycam çalışmalara :)

lanet olsun corci bileklerin halamı sakat neyse cort'una kavuşunca geçer merak etme :D[signature][hline]a.k.a. kurtadam
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bi aralar konu açmıştım yada açılmış bir konuya normal gitar ve elektro gitar çalmak istediğimi, gitar tavsiyelerini ve kurs tavsiyelerini sormuştum patrilere.

Bazıları elektrodan önce normal gitar eğitimine başlamamın ilerde alacağım elektro eğitimine çok katkısı olucağını söylemişti. Onların sözlerini dinledim ve normal gitar eğitimine başladım.

Geçen yılın başlarında gitara başladım basad'ta. Grup çalışması ayda 60 milyondu ve 2 saat sürersi. Çalmak istediğimin opeth ve blindguardian bazı şarkıları ve şarkıların bazı bölümleri olduğunu, bu seviyeye ulaşmak için ne tür bir gitar eğitimi almam gerektiğini sordum. Bana öğreticeğini söyledi. Klasik gitar eğitimi almaya başladım. Eğitim her telin ilk dört perdesini ve bir ispanyolca kitabın her hafta başka bir şarkısını öğretmekten öte değildi. Anca 6-7 ay kadar gittikten sonra bana ezber ispanyol parçalarından ve optimum teknikten başka hiçbirşey öğretmemiş olduğunu öğrendim.

Orayı bıraktım ve bu sene okulların açılışından 3 ay sonra yanlış hatırlamıyorsam, tekrar gitara başladım.

Bu sefer bakırköy ptt'de buçin hocamın kursuna yazıldım. Burçin hoca benim isteğimin ritm gitar eğitimi ile karşılanıcağını söyledi. PBöylelikle penayada alışçaktım. Mantıklı geldi. 3 ay gibi bi süre orda çalıştım. Ayda 70 milyondu , özel dersti ve haftada 1 saat sürüyordu. Benim bahsettiğim grupları tanıyan, öğrencilerinin büyük bir bölümünün benim gibi istekleri olan bir adamdı.

Burçin hoca gerçekten bana bu işi iyi öğretiyordu. Parmak alıştırmaları teknik dersler ve nicelerini tamamen isteğime göre hızlıca yaptırıyordu. Üstelik o süre içinde türlü elektroları kullanmama izin veriyordu.

Kursa gitmeye başladıktan 3 ay sonra bazı ekonomik ve ailesel sebeplerden dolayı 1-2 aylığını kursu bıraktım. 1-2 derken 3 ayı geçti ve ben şuan nerdeyse hiçbirşey hatırlamıyorum.

İşte gördüğünüz gibi iki yıla yakın zaman belkide boşu boşuna geçmiş. Elde olana bakıyorumda sıfır gibi görünüyor.

Eğer gitara başlicaksanız benim gibi olmayın, benim gibi yapmayın. Ne tür bir gitarın ne tür bir eğitimini alcağınıza çok iyi karar verin. Ve ne olursa olsun kursa asla ara vermeyin.

Not:Çalışma defterim temizlikçi tarafından evin bilinmeyen bi köşesine "evi temizliyom" mantğıyla atılmış. Belki bulsam hatırlarım 1-2 haftada herşeyi ama hala bulamadım nerde olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Merak etme sana mutlaka faydası olmuştur çalışmalarının...

0 dan başlarken zaman zaman çok zor gelir süper çalanları görüp moralin bozulur... ama bi süre aldırmadan çalışırsan aslında o kadarda zor olmadığını görürsün...

Ben orta 1 deyken 1 ay kadar klasik gitar çalmıştım o zmn lar yeteneğimin olmadıını çok kötü çaldığımı düşünerekten gitarımı 3-4 yıl kenarda yatırdım sonra gitarımı birisine verdim...

Bi gün arkadaşım lethe in lethe isimli parçayı çaldığını gördüm öğret bana dedim gösterdi yavaş yavaş çalışa çalışa çaldım :D ertesi günü gittim gitar aldım ondan sonra evde alıştırmalarla elimi alıştırdım... fln derken şimdi çok iyi olmasada çalabiliorum en azından... orta 1 de çaldıım klasik olmasaydı mümkünatı yok çalamazdım şu anki gibi[signature][hline]Elinde Bethlehem in SUIZID albümü olan varsa lütfen bana ulaşsın yoksa deliricem :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...