Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ÖNCÜLER ARANIYOR....

KaKsi

Öne çıkan mesajlar

Hatta olayı daha ileriye dönük de düşünürek böyle bir siteden oylama usulü 6 ayda bir GM değişi Falan bile sağlanır...[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
[Bu mesaj üzerinde fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmeye teşebbüs edilmiştir.. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır. Arada bir gaz kaçırmaktadır. Ammawelakin taş gibin ayaktadır.]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya GM'ler ile yakınen temasta olan insanlar bu işi ikna bağlamında kıvırırlar. Yalnız gelen Türk GM lerin, gelecek olan tepkilere karşılık vermemesi ve sadece Türkler ile ilgilenmesi gerekiyor. Ha bi de Arestides'in yaptığını yapmaması gerekior.[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
[Bu mesaj üzerinde fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmeye teşebbüs edilmiştir.. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır. Arada bir gaz kaçırmaktadır. Ammawelakin taş gibin ayaktadır.]
Sosyal ağlarda paylaş

Tasarım + Design + iletişim yönünden her türlü desteğimi sağlayabilirim.

msn: [email protected]
veya [email protected][signature][hline]LvL: 50 ye yakın :P
Char: Rogue - Archery
Ekipmanlar: İron Crossbow +7/70, Chitin Set:+6/10
yani anlıcanız bi pok diilim daa.

Sadece Üye Ol 25$ Kazan!
Sonunda işe yarar birşey yaptımya artık exp kaybetsemde gam yemem :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EXAA, 31 Mayıs 2005 23:00 tarihinde demiş ki:
Beyler Kakşi Benimle İrtibat Geç Pls Bekliyorum [email protected]

msn listeme ekledim...[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Sosyal ağlarda paylaş

[13:48] any GM or Admin here?
[13:48] no
[13:48] nuss plız use turkey letters
[13:48] look how many operators :p
[13:48] i need help for account
[13:48] i see
[13:48] the only operator online is just irc moderator
[13:49] but i dont know, Solstice is GM?
[13:49] he's not
[13:49] im not gm
[13:49] how come the new servers are lagging just like the old ones ?
[13:49] but u can pm him
[13:49] he like to chat with ppm
[13:49] ppl
[13:50] :)
[13:50] and he speaks turkish
[13:50] what?
[13:50] Solstice is speaking turkish?
[13:50] yes
[13:51] Are u sure
[13:52] Solstice can u talk with me
[13:52] on turkish :)
[13:54] hes blocked to pm
[13:59] im not turk
[14:00] :p
[14:00] but u whish
[14:01] :D
[14:01] yeah im Turk
[14:03] so what is wrong?
[14:12] ur turk....
[14:13] so?[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir başlangıç yaptım. Eksikleri, yanlışlarım ve mutlaka üzerinde detaya inilmesi gereken konular vardır. Lütfen destek veren ilgili kişiler, Yetenekli kişiler, Sizlerden eklenti,değişiklik ve devamını bekliyorum. Ben elimden geldiği kadar devam edeceğim...bu başlık altında artık lütfen sadece bu metinin tamamlanması için çalışın. Yorum yapmayın rica ediyorum.

Herkesin bildiği üzere, KnightOnlineWorld.com(K2) oyun serverları üzerinde(Bilhassa Ares) bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunları biz Türk tarafı olarak özgün düşünce ve fikir özgürlüğü bakımından değerlendirdik. Herkesin yaşanan sorunlar hakkında fikir özgürlüğü bulunmakta ve bizim tarafımız rencide edilmektedir. Fakat şu gerçek asla göz önünden çıkarılmamalıdır. Bulunduğumuz server'ın üzerinde oynayan oyuncuların büyük bir çoğunluğu Türk'tür, bu sebepledir ki şikayetlerin ve sorunların çoğunluğu bu kısımdan gelmektedir. Bu server'lar üzerinde hemen hemen her ülkeden insanlar bulunmaktadır. Aynı hilebazlıkları, aynı kötü davranışları sergileyen insanlar maalesef onlarında arasında vardır. Bu gerçeği biz Türk tarafı olarak kabul ediyoruz. Çünkü, her ne kadar iyi ve temiz insanlarımız bu oyunu oynasa da, aramızda kötü davranışları sergileyenler de bulunmaktadır. Serverdaki sorunların çoğunluğunun Türkiye cumhuriyeti Vatandaşlarına yüklenmesinin sebebi ise çoğunluğun Türk olmasından kaynaklanmaktadır. Artık sorunlar, kötü davranışların da dışına çıkıp, ırkçılık aşamasına kadar gelmiştir. Bu konuda bizler grup aktivitesi olarak birleşmeye karar verdik. Bizler diğer kötü davranışları sergileyenleri cezalandırmak üzere aramızdan seçilecek bazılarına yönetici hakkı verilmesini ve bu konuda istisnasız bir çalışma gerçekleşmesini istemekteyiz. Her ne kadar ayrı ülkelerin vatandaşları olsak da, en başta hepimiz insanız ve burada birlikte güzel bir oyun çırkartmaya çalışmaktayız. bizi anlayışla karşılayacağınıza ve giderek ırkçılığa doğru yönelen bu duruma ortak kararlar neticesinde son verebileceğimize inanıoyuruz. İlginiz için teşekkür ederiz.[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.

[Bu mesaj KaKsi tarafından 04 Haziran 2005 14:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

:tup: Up eder ve yine bekler bir sabırla...[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Sosyal ağlarda paylaş

Drachai` nin o gün yazdıkları da kayda değer bir şeydir. Alıntı yapıyorum

Asıl sorun oyunda olarak görüyorum.Eğer oynadığımız oyunda açıklar varsa ve bazıları bu açıkları kullanarak sömürü yapıyorsa bu oyuncudan çok oyunun sorunudur.

Eğer düzgün bir oyun beklentisi içindelerse bu server sahipleri bu tarz bir yaptırımdan kaçınıp oyunun hatalarını fixlemek doğrultusunda hareket etmelidirler.Yoksa ip banlıyarak ya da itemları silerek bir sonuca varamazlar.Sadece çok fazla kendilerine sinirli insan kazanırlar.

Yaptıkları en büyük hatalardan bir taneside bana göre Türk iplerinin gelirlerinin %2.2 sini karşıladığını ve bu yüzden kendilerinin kapatmaktan çekinmediğini belirtmektedirler.Fakat şu konu düşünmelidir my serverı aylık ücrete geçirdiği için şşşu an çok kötü bir konumdadır.Şimdi yeniden para olayını kaldırsalar bile orada oynadığın oyudan zevk alamassın.Sebebi ise MMORPG oyunlarının kalabalık olarak oynanması gerekmesidir. İşte bu noktada en büyük hatayı yapmış olurlar.

Bir diğer nokta ise oyunda banlananların %90 Türk , Türkler hile kullanıyorlar banladık.Burada ki açıklama ise bu oyunda oynayan sayısı ile ilgilidir.Eğer oyunda oynayan sayısının %95 i Türk ise tabiki banlanan sayısının en büyük oranıda Türklere aittir.

En can alıcı nokta ise oyundaki Türklere verilen değerin verilmesi gerektiğinden çok çok düşük bir durumda olmasıdır.Sebebi ne çok para kazanamıyorlar ve çk hack yapıyorlar.Ama şu bilinmelidirki Türk iplerinin kapandığı düşünüldüğünde server populasyonunda ki azalmadan dolayı diğer para ödiyen %97.8 lik kısımında para ödemeyeceğidir.

Benim kızdığım nokta ise hack olaylarını durdurmak için yapılan yanlışlıklar.Buna örnek vermem gerekirse : sizin bir oyun sunucunuz olsun ve bunda 150 kişi oynasın.Bunlardan 50 kişi kendi özel bilgisayarlarında evde oynasın ve para ödesin.Geri kalanların hepsi de aynı internet cafeden oynasın.Eğer internet cafedeki 100 kişiden 10 u hile yaptı diye internet cafeyi kapatırsan geri kalan 50 oyuncuda sana para ödemeyi kesicektir.

Bunun gibi bir olayı yaşayıp burada insanlarımızı kötülemenin bir alemi yok.Görüldüğü gibide onlarda ip aralığını açmak zorunda kaldı.

En son değinmek istediğim nokta ise yabancıların türkler hakkında düşündükleri.Bunun da en güzel açıklaması şudur diye düşünmekteyim.Eğer sen bir yerde en üst noktaya gelebildiysen çok fazla düşmanın olucaktır.Oyun populasyonun %90'nından fazlası Türk olduğuna göre Türklerin en iyi clanlar en çok item sahibi olan kişiler olması beklenilir bir şeydir.Bunu durdurma gibi bir şansları olamazlar.(Ne kadar ultra ultra ultra permium services alsalar bile).[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Name: KASIMPATI_MANYAGI
Nation: El-Morad
Clan: The_Others
Lvl: 6x
Server: Ares
Cesaret ödül gerektiren bir yetenek değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KaKsi, 04 Haziran 2005 14:32 tarihinde demiş ki:
Böyle bir başlangıç yaptım. Eksikleri, yanlışlarım ve mutlaka üzerinde detaya inilmesi gereken konular vardır. Lütfen destek veren ilgili kişiler, Yetenekli kişiler, Sizlerden eklenti,değişiklik ve devamını bekliyorum. Ben elimden geldiği kadar devam edeceğim...bu başlık altında artık lütfen sadece bu metinin tamamlanması için çalışın. Yorum yapmayın rica ediyorum.

Herkesin bildiği üzere, KnightOnlineWorld.com(K2) oyun serverları üzerinde(Bilhassa Ares) bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunları biz Türk tarafı olarak özgün düşünce ve fikir özgürlüğü bakımından değerlendirdik. Herkesin yaşanan sorunlar hakkında fikir özgürlüğü bulunmakta ve bizim tarafımız rencide edilmektedir. Fakat şu gerçek asla göz önünden çıkarılmamalıdır. Bulunduğumuz server'ın üzerinde oynayan oyuncuların büyük bir çoğunluğu Türk'tür, bu sebepledir ki şikayetlerin ve sorunların çoğunluğu bu kısımdan gelmektedir. Bu server'lar üzerinde hemen hemen her ülkeden insanlar bulunmaktadır. Aynı hilebazlıkları, aynı kötü davranışları sergileyen insanlar maalesef onlarında arasında vardır. Bu gerçeği biz Türk tarafı olarak kabul ediyoruz. Çünkü, her ne kadar iyi ve temiz insanlarımız bu oyunu oynasa da, aramızda kötü davranışları sergileyenler de bulunmaktadır. Serverdaki sorunların çoğunluğunun Türkiye cumhuriyeti Vatandaşlarına yüklenmesinin sebebi ise çoğunluğun Türk olmasından kaynaklanmaktadır. Artık sorunlar, kötü davranışların da dışına çıkıp, ırkçılık aşamasına kadar gelmiştir. Bu konuda bizler grup aktivitesi olarak birleşmeye karar verdik. Bizler diğer kötü davranışları sergileyenleri cezalandırmak üzere aramızdan seçilecek bazılarına yönetici hakkı verilmesini ve bu konuda istisnasız bir çalışma gerçekleşmesini istemekteyiz. Her ne kadar ayrı ülkelerin vatandaşları olsak da, en başta hepimiz insanız ve burada birlikte güzel bir oyun çırkartmaya çalışmaktayız. bizi anlayışla karşılayacağınıza ve giderek ırkçılığa doğru yönelen bu duruma ortak kararlar neticesinde son verebileceğimize inanıoyuruz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Abi zaten ben sana demiştim... Birkaç tane velet'in yüzünden hepimizi banlıyacaklar birgün.. Adam Lunargate'e geliyo admin'e ana avrad dümdüz gidiyo.. Birbirlerine küfrediyolar bu bahsettiklerimin hepsi türk.. Bu birkaç veletten başka kimse küfretmiyo.. Bunlar birbirlerine,admine ana avrad dümndüz gidiyolar... Şu bir gerçek ki bir gün bu veletler bizim başımızı yakacak haberiniz olsun.. Engellememiz lazım ama nasıl?[signature][hline]Nick : SoLaReS
Clan : 1907
Server : Ares
Nation : El Morad
Level : 41+

İki Kişinin Bildiği Sır DEĞİLDİR!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SoLaReS, 06 Haziran 2005 01:36 tarihinde demiş ki:
said:
KaKsi, 04 Haziran 2005 14:32 tarihinde demiş ki:

Herkesin bildiği üzere, KnightOnlineWorld.com(K2) oyun serverları üzerinde(Bilhassa Ares) bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunları biz Türk tarafı olarak özgün düşünce ve fikir özgürlüğü bakımından değerlendirdik. Herkesin yaşanan sorunlar hakkında fikir özgürlüğü bulunmakta ve bizim tarafımız rencide edilmektedir. Fakat şu gerçek asla göz önünden çıkarılmamalıdır. Bulunduğumuz server'ın üzerinde oynayan oyuncuların büyük bir çoğunluğu Türk'tür, bu sebepledir ki şikayetlerin ve sorunların çoğunluğu bu kısımdan gelmektedir. Bu server'lar üzerinde hemen hemen her ülkeden insanlar bulunmaktadır. Aynı hilebazlıkları, aynı kötü davranışları sergileyen insanlar maalesef onlarında arasında vardır. Bu gerçeği biz Türk tarafı olarak kabul ediyoruz. Çünkü, her ne kadar iyi ve temiz insanlarımız bu oyunu oynasa da, aramızda kötü davranışları sergileyenler de bulunmaktadır. Serverdaki sorunların çoğunluğunun Türkiye cumhuriyeti Vatandaşlarına yüklenmesinin sebebi ise çoğunluğun Türk olmasından kaynaklanmaktadır. Artık sorunlar, kötü davranışların da dışına çıkıp, ırkçılık aşamasına kadar gelmiştir. Bu konuda bizler grup aktivitesi olarak birleşmeye karar verdik. Bizler diğer kötü davranışları sergileyenleri cezalandırmak üzere aramızdan seçilecek bazılarına yönetici hakkı verilmesini ve bu konuda istisnasız bir çalışma gerçekleşmesini istemekteyiz. Her ne kadar ayrı ülkelerin vatandaşları olsak da, en başta hepimiz insanız ve burada birlikte güzel bir oyun çırkartmaya çalışmaktayız. bizi anlayışla karşılayacağınıza ve giderek ırkçılığa doğru yönelen bu duruma ortak kararlar neticesinde son verebileceğimize inanıoyuruz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Abi zaten ben sana demiştim... Birkaç tane velet'in yüzünden hepimizi banlıyacaklar birgün.. Adam Lunargate'e geliyo admin'e ana avrad dümdüz gidiyo.. Birbirlerine küfrediyolar bu bahsettiklerimin hepsi türk.. Bu birkaç veletten başka kimse küfretmiyo.. Bunlar birbirlerine,admine ana avrad dümndüz gidiyolar... Şu bir gerçek ki bir gün bu veletler bizim başımızı yakacak haberiniz olsun.. Engellememiz lazım ama nasıl?

Ne geliosa başına şu çenen yüzünden gelecek.... dedimki yukarda yorum yapmayın katkıda bulunun sus ve başka bi yere git![signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
Name: KASIMPATI_MANYAGI
Nation: El-Morad
Clan: The_Others
Lvl: 6x
Server: Ares
Cesaret ödül gerektiren bir yetenek değildir.

http://forum.paticik.com/view.php?id=120703
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...